Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

noangel
12. čer 2008

a jeste me strasne bolelo jak me pak strhavali naplast ze zad jak vedla skoro pres cely zada 😀

petra2204
12. čer 2008

Tak já taky přidám svůj příspěvek.
Porodní bolest bych nazvala jako příšernou, šílenou, něco takového jsem zažila jen při porodu, mám za sebou i čištění zubních kanálků i resekci zubu, ale tohle s ničím nedá srovnat.
Tělo se odpojí od hlavy a dělá si co chce a neposlouchá hlavu, která řve, že už NEEEEEE!!! Prostě se to tělo musí otevřít, nedá se nic dělat, ale někudy to ven jít musí, že? 😀

I přesto mám tři děti a kdybych měla jít znovu rodit, i přesto všechno bych šla bez mrknutí oka 🙂 . Všechny tři porody mám vyvolané, takže nemůžu posoudit, jestli je to míň bolestivé, jak se tvrdí. První porod koncem pánevním 6 hodin, druhý normoš 34 hodin a ten třetí taky normoš 4 hodiny. EPI jsem zažila při druhém porodu a byla to hrozná úleva, ale jen do té doby, než se mi skřípla hadička pod košilí 😝 , pak jsem byla za hysterku a přišlo se na to až když jsem šla na tlačení.

Nejbolestivější byl asi ten poslední, ale spíš to mám asi víc v paměti. Za to po tom posledním porodu jsem si za hodinu slezla z porodního stolu, došla si na záchod a na pokoj do postele a byla úplně v pohodě. Sestra mi přinesla koblihy s tím, že až to sním, tak talíř ať donesu 😀 .

Takže matky čekatelky, neděste se!!! Bolí to, ale strach bolí víc!! 😵

petra2204
12. čer 2008

Jo a ještě k šití: při posledním porodu mě nějak nestačili střihnout či co a popárla jsem si klitoris 🙄 . Povím Vám lahůůůdka to šití....strkala jsem zadek až ke stropu a jelikož mě zašívala doktorka, druhá jí dozorovala a PA kontrolovala ty dvě, měly se mnou soucit. Chlap by asi nepochopil....

schnek
12. čer 2008

petro, kde jsi rodila?

petra2204
12. čer 2008

V Rokycanech 😉

schnek
12. čer 2008

aha 😉 tak nic 😉 jaký to tam bylo?

petra2204
12. čer 2008

Jinak jsem tam byla spokojená, teda až na řekla bych téměř zdravotně závadnou stravu, ale to je asi všude v nemocnicích. Doma je doma 🙂 .
Tdejší nemocnici se říká lidově pitevna, ale porodnice je asi to nejlepší co tam mají 😉 .

schnek
12. čer 2008

já děsně lituju, že jsem nešla tam 😔 strava byla pekelná i tady, nedalo se to jíst, žila jsem jenom z rohlíků s máslem 😀

petra2204
12. čer 2008

Tys rodila v Plzni?

schnek
12. čer 2008

u vojáků, ale bývalo by mi bylo líp i pod mostem. tak hnusný sestry se jen tak nenatrefí 😠 úplně zlikvidovaný to pěkný.... 😔

petra2204
12. čer 2008

Moje kamrádka tam byla spokojená, ale před 3 lety..

schnek
12. čer 2008

já totálně nespokojená, nešťastná, celý jsem to tam probrečela (a ne vlivem hormonů) a do teď z toho nejsem ok 😔

schnek
12. čer 2008

ale to sem nepatří 😉

petra2204
12. čer 2008

To se srovná 😉 , při třetím Ti to už ani nepřijde 😀

dludli
12. čer 2008

Tak sem se cely vecer touhle diskusi bavila, ale ted me z toho chytla pekna schyza, no asi ty hormony 😅 snad to nakonec taky preziju 😒 😖

schnek
12. čer 2008

já myslím, že se to nesrovná nikdy, že není jak vyrovnat to, že ti prostě po porodu ukážou na vteřinu mímo v peřině a čau za 8 hodin... naprosto bez důvodu 😔 to mě rozbrečí i dneska... a ten hnusnej přístup ze všech stran...

schnek
12. čer 2008

dludli, nemá cenu se tím strašit, nějak to jít musí 😉 a všechny jsme to přežily 😉 😀

bambulik
12. čer 2008

Zuzi, bu´d v klidu...

lenkabu
12. čer 2008

Popsala bych to jako hodně silnou křeč....pro mně byl zubař horší 😉

bambulik
12. čer 2008

já to někdy popisuju asi tak: jedna hodně velká sračka s křečema....šíený nepopsatelný tlak na konečník...

schnek
12. čer 2008

já třeba ten tlak na konečník vůbec neměla, zato jsem měla pocit totálně plnýho močáku, neco jako těsně před rupnutím 😉

bambulik
12. čer 2008

já taky furt říkala PA že chci na záchod a to přitom tlačila hlavička....

petruna
12. čer 2008

kontrakce : menstruacni bolesti....s tim , ze to aspon nebolelo porad jako u MS , ale mezi kontrakcema byla havaj 🙂 , u MS bolesti jsem s¨kucela, sviojela se, omdlivala, zvracela....u kontrakci jsem byla v pohode a mezi nima psala sms.
Samotny porod : hrozny tlak na konecnik, jako byste mely u samy pr....vybuchnout 😀

petruna
12. čer 2008

anza : bodani nozem a rvani vnitrnosti ? 😲 Ty damy maji teda dost podivny prah bolesti 😎

dludli
12. čer 2008

jo tak vybuch u samotny prdele me aspon rozesmal 😀 jo vsak ja to vim ze to nakonec zvladnu, no jen je to tak desne divny, z eto uz ted celka me 😨 ja jsem to asi porad nevstrebala

No ale ten vybuch super 😀
Jsem zvedava na ktery z popisu si na sale vzpomenu 😀

bambulik
12. čer 2008

zuzi, myslím že na žádnej....

majenka
12. čer 2008

Dludli: jen nakukuju a vidím, že už to máš za pár 😲 😲 😲 !!! Tak držím palce, ať je porod rychlý a pohodový a máš drobečka brzy u sebe 😵
Pro mne byl porod děs a hrůza... 😝 ...ale kvůli Anušce bych do toho šla znovu 😉

bambulik
12. čer 2008

majenka: popsala jsi porod někde?
chci vědět co je pro koho děs a hrůza...pro mě to teda bylo taky tak...

zdina
12. čer 2008

holky super tema, ale chudiny ktere na ten porod tprve cekaji. Me tecou slzy, ale slzy smichu. Zadne z nas do smichu v dany moment nebylo, ale jakmile mate ten uzlicek v naruci vse je zapomenuto. Muj ctvrty porod byl nejhorsi, ale bude to asi tim, ze je zatim posledni. Doufam ze kdyz tahle tema bude otevrena pristi rok, tak budu psat "muj páty porod". Kdyz uz kontrakce dosahly vrcholu, predtim jsem vybl...la i to co jsem snedla pred rokem (mimochodem same zaludecni stavy) tak jsem si rikala - sakra kdo mel ten blbej napad ze jsem tehotna. Nastesti prisla dalsi vlna bolesti a ja nemohla autorovi naseho syna vynadat. Pak jsem zatlacila, ukazala se hlavicka a jakmile bolest povolila hlavicka se chvovala. Muj mi sedel u nohou a rikal hlavicka je opet tady, takze znovu zatlacit... no asi trikrat se malej schoval zpet. Pak mi dr. lehl na bricho, takze kdyz jsem hlavicku vytlacila zaspracjl maleho aby se nevratil zase zpet. No a pak na dalsi bolest byl venku. Nadhera . A i kdyz potrebovali sal a lezala jsem dve hodky na lehatku v chodbe, celou dobu jsem mela Martinka u sebe. Predtim si ho jeste tatka vykoupal, vyfotili nam ho a pak uz jsem ho mela celou dobu ja.

lenkazdenek
12. čer 2008

tak ty úplně první bolesti,to bylo jako by se v břiše něco stahovalo-břicho přitom tvrdlo,ale to byla pohodička-dokonce jsem přitom v pohodě vařila 😀 ty po 5 minutách už bylo horší,člověk má chuť ze sebe vyřvat jak to bolí,ale popsat? Mě to přišlo jako když jsem měla otravu žaludku ,nebo hooodně velký křeče no a když to bylo po minutě tak to samý akorát horší,pak se do toho přidalo nutkání tlačit......... no a pak mi už píchly epidural 😅 ale já sem takovej bolestínek co omdlívá i při odběru krve ,takže mám práh bolesti opravdu nízkej . A navíc i když vím jak to bolelo,klidně bych do toho šla z novu a to je co říct 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru