Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak jste to měly v den porodu?

monyszek
6. zář 2015

Ahojte,
vzbudila jsem se s pocitem, že se mi chce na velkou, tak jsem šla, nic moc z toho nebylo, tak jsem si šla zase lehnout a ani ne za pět minut jsem letěla zas. Seděla na WC, nechtěla jsem tlačit, něco ze mě vyšlo samo, ale je to i jako bych měla zácpu. Žádné další příznaky nemám, jen tohle. Měly jste to nějak podobně v den porodu? Jdu si lehnout, ale vím, že za chvíli poběžím zase..cítím takové nutkání... 😀 🙂

dokument
6. zář 2015

ne, v den porodu jsem se citila normalne, obvykle, jako kazdy den. Na wc jsem pak zjistila, ze odchazi hleny, hodne, takze to byla predzvest. Ale vyvolal mi to vlastne doktor hamiltonovym hmatem pri kontrole. Do pul hodiny od kontroly se rozjely kontrakce, ty trvaly tak jeste 24 hodin,zatim nebolely,do toho ta hlenova zatka a ty kontrakce pak byly cimdal neprijemnejsi. A to bylo vsechno. Jela jsem do porodnice a tam jsem pak za 6 hodin prirozene porodila.Ale pomahali mi obvyklymi prostredky - cipky na urychleni, klystyr, prasknuti vody (to bylo nejhorsi, jinak pohoda), epidural - take urychluje. Porod byl nekomplikovany.

nov777
6. zář 2015

@monyszek Sama jsem to tak neměla, ale přesně takhle tchýně popisovala začátek svého prvního porodu 🙂 Dobře to zvládni 🙂

ellar
6. zář 2015

Ahoj, já jsem se taky cítila normálně. Dopoledne jsme připravovali věci na příchod nového člena (uklízeli jsme, vyhazovali nepotřebné věci,..), na oběd jsme byli u tchýně. Dělala bramboráky s masem a cibulí. Odpoledne jsem myslela, že mi to nesedlo a zvracela jsem. Bylo to měsíc před termínem, tak jsem tomu nepřikládala žádný význam. Navečer jsem polehávala, protože mi pořád bylo tak nějak divně (stále jsem myslela, že to jsou ty bramboráky). V šest mi praskla voda, tak jsme se vydali na cestu. Mezi sedmou a osmou začaly kontrakce a před půlnocí se nám narodil Kubík. Bylo to rychlé 🙂

andelka
6. zář 2015

Měla jsem to tak celou sobotu,malej se narodil v neděli brzo ráno. Kontrakce začaly v sobotu večer.

loc
6. zář 2015

Ahoj, ja to tak taky mela, nez zacaly kontrakce. Akorat s tim rozdilem, ze jsem si dala glycerinovy cipek a po nem se skutecne vyprazdnila. A jelikoz porod zacal vecer a ja pres den nervozitou temer nic nejedla, stacil polovicni klystyr - pro vysveleni: v porodnici jsem byla na velke sama od sebe jeste 2 x a dostala jsem injekci spazmolytika, po kterem se porod rozbehl neuveritelne rychle a kontakce v dobe klystyru byly cca po dvou minutach a uz pekelne bolestive a ja tam ten klystyr nemohla udrzet, tak mi PA dala jen polovicni mnozstvi a uplne to stacilo 😀 . Jen pro predstavu, do porodnice jsem byla prijata cca po 22 h s tim, ze kontrakce zatim nic moc a ve 3:13 byl malej venku 🙂 . Tak to vsechno dobre zvladni 😉 .

lv
6. zář 2015

jo, měla jsem křeče, šla asi 3x na velkou, myslela jsem si, že mám větry a zkoušela jsem dělat svíčku. S tím pupkem. Pak mi došlo, že ty křeče se nějak opakují, co půlhodinka 🙂

adji
6. zář 2015

Na mě přišly kontrakce ve středu k večeru po 20 minutách, čtvrtek ráno po 15, večer pak po 10 minutách. V půl 10 jsem šla spát a probudily mě bolesti po 4 minutách ve 23:30. Jinak vůbec nic 🙂 Ani voda mi nepraskla, hlenová zátka mi odešla až v porodnici 🙂

svetlus_pepca
6. zář 2015

Já to měla jednoduché, vzbudila jsem se s tím, že mi praskla plodovka 😀

andrrriiik
6. zář 2015

Já to měla podobně u druhého.Vzbudila jsem se brzo ráno.Šla jsem na záchod,něco ze mě vyteklo,asi plodovka,ale já si myslela,že jsem si učurkla,tak jsem se vyčůrala,pak jsem si šla zas lehnout.Sotva jsem lehla,chytl mě průjem,hned poté křeče,ale jiné,než větry,do půl hodky byl malý na světě 🙂

achjonetusim
6. zář 2015

První dítě: Paráda, sem tam kontrakce ale žádný drama. Doktor v porodce mi na kontrole řekl že rodím 😀 Otevřená na 6cm, rovnou na sál.

Druhý dítě: Úplná pohoda lážo plážo, až pak mi ve tři ráno mi prdla voda 😀

janaosm
6. zář 2015

Nijak.Proste jsem si sla vecer lehnout a nemohla jsem usnout,tak abych se nahodou nezacala nudit,tak mi praskla voda🙂

mysicka_lb
6. zář 2015

Večer předtím jsem byla strašně unavená a nevýkonná. Vzbudila jsem se ve 4 ráno kontrakcemi po osmi minutách. V 8 jsem šla na pravidelnou prohlídku do porodnice a tam mi řekli, ať přijdu ještě jednou ve 13 hod, Ve 14 hod jsem šla na sál s kontrakcemi po 5 minutách a v 19 hod se prcek narodil. Nutkání na WC jsem neměla vůbec.

veruska007
7. zář 2015

U prvního: půl dne před prasknutím vody mi bylo divně. Měla jsem průjem, chtělo se mi zvracet, ale k tomu jsem měla příšerný hlad. Přišlo mi to divné. A vůbec, prostě jsem se necítila ve své kůži. Večer před tím malý v břiše hrozně vyváděl, měla jsem pocit, že dělá přemety, bolelo mě to, až mi tekly slzy.

U druhého: voda mi praskla brzy ráno, ale už odpoledne den předem mi bylo divně. Byla jsem hrozně unavená, měla jsem hlad, přitom mi bylo špatně. Malý v břiše hrozně vyváděl, točil se na všechny strany, břicho se mi napínalo, že jsem myslela, že fakt praskne nebo malý vyleze pupíkem. Hrozně to bolelo. V noci jsem nemohla spát, nad ránem jsem si dala sprchu, sedla k pc... a rupla mi voda.

U třetí: celý den jsem měla pocit, že dnes "už". Poprvé jsem měla hnízdící syndrom, prala, vařila a uklízela jako o život. A večer jsme už frčeli do porodnice.

Ale já teda pokaždé rodila dva dny, tak nic moc teda ☹

nonnni
7. zář 2015

Nostalgicke tema pro me, zrovna dnes je to presne 10 let, co jsem zacala rodit prvni dceru. Na druhou stranu nemohu poslouzit zadnym indikatorem porodu, protoze u ni jsem jeste ten den byla v praci, u druhe sice doma, ale nic necitila (mozna jsem byla vic drazdiva) a u treti jsem sedela na prednacce, ve skole....voda mi rupla u vsech necekane, bez varovani, totalnim prutokem, zadne ucmrndavani...prvni se narodila za 24 hodin, druha za 11 a treti za cca 21 hodin...ani jedna ven nechtela, jenze si prokoply akvarko a musely.

tulipanecek
7. zář 2015

@andrrriiik no tak to bych nestihla ani do porodnice 😀 ale už by mohl jít ven...

Sem začni psát odpověď...

Odešli