Jak moc jste u porodu křičely?

15. zář 2023

Ahojte, v pondělí se nám konečně narodilo to naše štěstíčko. No nicméně to byl Teda zážitek. Vživotě jsem tak nekřičela a to jsem šla s odhodláním ani nemuknout 😅😅 stydím se za to neskutečně muselo mě jít slyšet po celé nemocnici div ne po celém městě... Pamatuju si že školy kdy nám v jakémsi předmětu tvrdily že řvou jen cikánky. No nemluvím ještě teď jak mám v háji hlasivky. Všem jsem se tam pak dva dny v kuse domlouvala 😅😅 ale to prostě nešlo potřebovala jsem křičet. Jak už se dalo tlačit tak jsem podle přítele prý už tak hlasitá nebyla a vše dala do tlačení. Malý byl na světě a za 2 a půl hodiny od prvního mého zakřičení 😅

leslieth
15. zář 2023

Ahoj, nekřičela jsem vůbec, tak nějak jsem na to neměla sílu. Prožít tu bolest, tlačit a ještě křičet.. ale každá si to prožíváme jinak. Myslím si, že jsou zvyklí. Jsem zdravotní sestra a můžu ti říct, že když lidi mají bolesti, tak prostě křičí ani nerodí. Myslím, že za to nikdo nemůže člověka odsoudit. Já po porodu pořád dokola opakovala, že mě hrozně bolí záda... řekla jsme to snad milionkrát, také jsem si pak říkala, že to mohlo být přehnané, ale prostě mě to bolelo, tak jsem měla potřebu o tom mluvit.

azanka
15. zář 2023

U prvního jsem si odepsala hlasivky. U druhýho už jsem s tou bolestí uměla pracovat a jen si mezi kontrakcema poměrně tiše zanadávala 😄.

odula
15. zář 2023

Ja jsem nekricela, ale mluvila jsem strašně, ale strašně sprostě. Jak normálně mi huba ujede, ale za tohle by se fakt styděl i nejakej ozralej paprda ve ctvrty cenovy :😀 vubec to neres, kazdej to prožívá jinak. Naopak - Super ze ses dokazala odvazat. ;)

ai30
15. zář 2023

Ze rvou jen cikanky? Co to bylo proboha za predmet?? Zaklady Rasismu 1.1?

cilkat
15. zář 2023

Nekřičela jsem - na to nebyly hlasivky, tiše, ale velmi sprostě jsme nadávala.

ondul
15. zář 2023

Nekřičela, snažila sem se co nejlépe využívat dech a svaly.

te_reza
15. zář 2023

Ze začátku jako kráva, než jsem pochopila, že si tím nepomůžu 🤣

aktakd
15. zář 2023

Křičela u všech tří porodů. V nemocnici jsem ležela 2 týdny přímo nad porodníma sálama a byl to teda mazec, každou chvíli tam někdo křičel.

lovemusicsun
15. zář 2023

U prvního jsem křičela strašně, u druhého už ne. Já se za to teda nestydím, každý to prožívá jinak.

luciesofiealex
15. zář 2023

U obou porodů, naposledy před rokem a moc🤣😅 není se za co omlouvat🙂 jo a předmět kde to bylo řečeno že křičí jin ciganky by mě taky zajimal😅

podaji
15. zář 2023

Kdyz js3m prijela do porodnice tak tam jedna maminka taky dost kricela. A tak me vydesila ze jsem chtela okamzite domu a dostala jsem strach. Pred tim jsem byla v pohode. Potom na jakekoliv projevy nebyl cas. Pripravna, tam me praskla voda a za par min byl venku. Horsi to bylo potom. Nerodila jsem novorozence ale batole😁🙈 takze jsem jeste mesic chodila jak nap*cany kacer🤣

patypresdevaty
15. zář 2023

Ne, nac se tím ještě víc vysilovat. Raději jsem tu energii smerovala jinam a za chvíli bylo hotovo 🙂

slecnami
15. zář 2023

Nekřičela jsem, ničemu to nepomáhá, zbytečně se tím rodička vysiluje...

marselina
15. zář 2023

nekricela ani u jednoho ze tri. sestricka mi rikala at to nedelam, ze to prechazi na miminko. byla jsem jak myska, pani doktroka byla z toho nestastna ze nevi co a jak se mnou. bolelo to jak ….. no moc, treti byl nejvic bolestivy

rnika
15. zář 2023

Nekřičela, spíš jsem občas úpěla 🤣 u dvou prvnich. U třetího a čtvrtého jsem ani nemukla, ale to byl císař 😁😉

lenerka1
15. zář 2023

Neřešila bych to, někdo hučí, někdo zpívá, někdo křičí. Mě porody nebolely, kontrakce jsem vnímala spíš jako tlak než jako bolest, ale i tak mi při přechodu z první do druhé fáze pomáhalo vyluzovat otevřené dlouhé táhlé ÁÁ (otevřená uvolněná pusa = otevřené uvolněné porodní cesty), ne extra hlasité, ale slyšitelné i za dveřmi. Prostě nebýt v křeči v žádné části těla. Zatínat zuby, aby náhodou rodička nevydala hlasitější zvuk, je u porodu kontraproduktivní.

ellyem
15. zář 2023

Nekricela jsem, akorat to vysiluje. Ono je lepsi se spis soustredit na sebe, hodit se do psychicke pohody a nehystercit. Zas tak hrozne to neni, ze by u toho byla potreba rvat na cely porodni sal 😃. Ja sla tenkrat na covid test pred porodem, rodicka rvala tak, ze ji slo slyset pres dvoje dvere… no a reknu ti, nic prijemneho, kdyz jdes rodit poprve 🤣.

bbub
15. zář 2023

U prvního jsem křičela při tlačení... Něco jako když otevíráš okurky a potřebuješ si pomoct 😂😂... U druhého mě bolelo v krku z křiku při porodu hlavičky 🙈... Malá měla šňůru kolem krku a vracela se jako jojo... Šílená bolest, řvala jsem jak tur bolestí 😂🙈

lehe
15. zář 2023

To jestli to je nebo není hrozné je dost individuální 😀 já jsem třeba docela cíťa, takže jsem sice nekřičela, ale zase jsem tam střídavě dost kňourala a nebo nadávala a taky jsem se pak trochu styděla, ale v tu chvíli mi bylo všechno jedno 😀

martinka_33
15. zář 2023

@ai30 prý mam nejaké cikánské geny, tak se zřejme projevily u porodu 😂

jaja01k
15. zář 2023

Nekřičela jsem.

autor
15. zář 2023

Smažím se si marně vzpomenout na název předmětu ale fakt nevím. Možná to bylo spíš součástí nějaké debaty a vyučující byla z gynekologie.

Nicméně já jsem tam šla s představou jak ani nepipnu. Ale absolutně to nešlo. Nedokázala jsem se ovládat. Ten křik vycházel úplně přirozeně a já se marně snažila ho zastavit. Přijela jsem ve 3 v noci jen s prasklou vodou a téměř bez kontrakcí a dokonce jsem srihla i klidnou snídani kdy jsem v osm byla pořád jen na prst bez kontrakci větších. Pořád jsem byla jen na takovém pokojicku s přítelem porodní box se uklízel. V osm přišla Pa že ještě chvilku než ho uklidí že mi tam zrovna napusti vanu protože jsem si to přála. Ale ať jdu klidně do sprchy než to bude že mám čas že jsem pořád na prst. Jenže já šla do sprchy po 15 minutách vylezla zhroutila se tam na zem a začala jízda. Za 15 minut pro mě došla že mužem na box a to už jsem tam křičela a na box mě spíš dotáhli než že bych došla tam hned vyšetření a byla jsem na 9,5 cm 😅 malý byl do dvou hodin na světě a hrozný to fakt bylo 😅 šel jak superman a mám dost velká poranění nestihlo se vůbec nic od bolesti.

Rvala jsem fakt po té sprše, při cestě a pak prvních pár minut na boxe pak už se šlo tlačit a to už jsem dávala sílu do tlačení ikdyz občas mi to taky ujelo 😅

danca9257
15. zář 2023

Nekřičela jsem vůbec. Naopak nikdo o mě ani nevěděl, že rodím. Jen mě nejvíc mrzí, že si vůbec nepamatuji konec porodu. Do dnes mi moje máma a ségra vypráví jak probíhal můj porod.🙄

ai30
15. zář 2023

V tom pripade dost doufam, ze tu gynekologii jsi studovala v Nemecku v letech 1933-1936.

badinkova234
15. zář 2023

Měla jsem nedávno tu čest být několik dní hospitalizovana nedaleko porodních sálů. Křik jsem zaznamenala cca 5x denně. Vzhledem k počtu porodů na tamním oddělení je to dost vysoké procento. Někdy ten řev trval fakt přes příjem, po chodbě a hodinu nebo déle na sále. Určitě jsi nebyla výjimka 😁

gbp
15. zář 2023

mozna sem spis hucela 😅 nevim, kdyz rodim tak rodim. sem napojena na vesmir a je mi uplne burt co u toho delam 🤣 je to jen moje chvilka 😊👍

daasqua
15. zář 2023

Já tedy nekricela, jen jsem ke konci hekala, když se ještě nesmělo tlačit. Kontrakce bolely teda dost, ale mne možná víc ovlivňovaly přirozené hormony těla, bylo mi z nich k pláči. Jinak by se bolest dala vydržet i bez muknuti, ale když se musí člověk uvolnit, tak se musí prostě poddat. Někdo řve, někdo mlátí do stěny, někdo nadává, někdo to vybije jinak.

kubesovaadelka
15. zář 2023

@odula taky, vůbec jsem nekřičela ale sprostě nadávala 🙈🤣 naštěstí jsem rodila přes noc a asi porodní asistentka s doktorkou chtěli mít klid, jen vždycky přišli jestli je vše v poho, koukli na kolik jsem otevřená a šli pryč, myslím jednou mi to ujelo před nimi a to jsem se hned omlouvala, a prej v pohodě, že to suprově zvládám, jiné dělají daleko horší cavyky.🤣 a při samotném tlačení to byla úplná pohodička už, to už jsem ani nenadavala

marki90
15. zář 2023

Já řvala u druhého jak šílená až sestry zavírali okna ale porod trval asi 3min , byl to překotný porod .

elialen
15. zář 2023

Nekřičela jsem, ale .... rodila jsem cca 48 hodin v kuse a nejhorší byl poslední den. To jsem si furt stěžovala a nakonec jsem chtěla z nemocnice odejít někam porodit do parku 🤦. Nejvíc mě však dodnes mrzí, že jsem řekla, že už to dítě ani nechci 😔. Vyčítám si to dodnes a raději jsem další dítě ani neměla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru