Jak sama zvládnu novorozence a pejska?

kahira
22. lis 2014

Miminko se nám má narodit začátkem ledna, mám fenku moc hodnou, ale nechci aby brala dítě jako náhradu a žárlila a byla pak na něj zlá. Jde o to, že přítel 10ledna odjíždí na pracovní cestu vždy na 10 dní a na 4 dny dojede domů a bude tak jezdit minimálně 3 měsíce. Nevím jak s miminkem zvládnu venčení a podobně. Nechci jít k rodičům, tam bude odstrčená, nesmí k nim do domu, jen v předsíní. Podotýkám, že bydlíme s přítelem v bytě, sice v přízemí ale přece jen ji nemůžu vypustit se vyčůrat na dvůr. Nemůžu přece s 2 týdením miminkem v 10 večer jít venčit psa. Nebo ho nechat na 2 min v bytě a jít jen před byt, to si taky nedokážu představit :(

marecek4
22. lis 2014

jako beru že mají maminky strach o svoje dětičky,ale nezlobte se,tohle mi přijde v dnešní době chůviček a hlídaček dechu fakt přitažené za vlasy-nemoct vyběhnout na dvě tři minuty vyvenčit večer psa,když bude mimi spinkat?kde je zdravý selský rozum-dítě je nakrmené,přebalené a spokojené tak proč ne-nebo u něj budete sedět a koukat jak na svatý obrázek,a na druhou stranu není myslím žádný velký problém už teď pejskovi změnit trošku režim s tím,že poslední venčení proběhne před sedmou-nebo jak máte v plánu koupat a první pro změnu zas jak budete vstávat,a pro nejhorší případ pořídit fence psí záchod

achjonetusim
22. lis 2014

Taky bych to nehrotila. Protože třeba: sprchovat se hodláš kdy a jak? A zajít si třeba na velkou, to půjdeš s miminkem v náručí? V 10 večer už ti bude spokojeně odfukovat v postýlce, na deset minut jdi s pejskem klidně ven 🙂

cernoskaa
22. lis 2014

jak píšou holky 🙂 nakrmit přebalit odkrknout prcka hodit na bok kdyby si náhodou chtěl ublinknout 🙂 a hurá vyvenčit 🙂 a bacha na žárlení u psa jestli mužu doporučit az přijedete z porodnice nech od něj miminko oblíznout a očuchat hlavně ho odněj neodháněj to by bylo špatně 🙂

s_b
22. lis 2014

řeším stejný problém, a vubec mě nenapadlo nechat dítě ani na chvilinku samotné. Kdyby se něco dělo, asi je potřeba reagovat okamžitě. Já jsem si koupila takový šátek na nošení, dám to pod bundu a jde se venčit...

faminka
22. lis 2014

Ja mam fenku ridgebacka, ktera je zvykla na 2 hod denne venku a zvladame v pohode... bydlime v 6.patre a kdyz mala usne, tak s ni na nouzovy curani klidne vybehnu... ano, kdyby se nedejboze neco stalo, tak si to neodpustim, ale proste si rikam, ze se nesmi nic stat. No a odpoledne je obe nalozim do auta a jedeme do lesa, kde cca 3 hod chodime a jsme spokojene vsechny. Manzel chodi domu v 7 vecer, takze jsem na vse sama a jde to. Clovek se k tomu musi jen postavit a zorganizovat si to... tak hodne stesti, urcite to zvladnete!

janinek
22. lis 2014

@kahira vencit driv rano a driv vecer, pokud nechces vencit S chuvickou na krku kolem dOmu.

verundice
22. lis 2014

No ja teda neresim tento problém, ale nechat ho doma spat a jit na deset minut vencit??? To bych si nelajsla! Kmam dvouměsíční miminko a bez dozoru bych ho doma nenchala ani ja cestu do schranky, uplne chápu zakladatelciny obavy.Je sice fakt, ze nas maly neni nejspavejsi, ale deset minut v kuse nespi moc casto, furt se vrti, casto se tim budí a ze uz je deset večer a spokojene by spal jak pise achjonetusim...? Tak to je mu uplne fuk 😉

cernoskaa
22. lis 2014

@s_b jak mysíš, ale mimi nemuže do mrazu a až bude mít třeba teplotu bo něco tak ho budeš tahat ven ?

janinek
22. lis 2014

v byte bych se pri tom Venceni bala toho, ze nekde u souseda zacne pozar a nestesti je tu. Sance asi mala, ale co pak? Zase vy jste v prizemi, muzes brouzdat na dohled. Take aby sis treba nezabouchla klice, tak jestli mate nahradni u sousedu. Ale to mas jak s postou, kdyz ti spi dite a dole zvoni postak, budes ho budit? My jsme v dome, tak tohle neresim, ale v byte?

tapato
22. lis 2014

Taky jsem tohle řešila a ze začátku byla celá nesvá, že mám nechat malou doma samotnou. Ale nic jiného nezbylo, vzala jsem chůvičku a šla normálně se psem ven. Sice jsem měla chůvičku pořád v ruce a stále kontrolovala, jestli funguje 😀 Ale malá spokojeně spala, pes se normálně vyvenčil a všichni jsme to v pohodě zvládli! 😉 A vlastně na tom vůbec nic není, jde jen o pár minut! Dnes už klidně nechám doma malou spát i bez chůvičky, když na chvíli z bytu někam vyběhnu 😅 Člověk přece nemůže pořád žít s tím, že se něco stane!! Neboj se nic, otrkáš se! 😉 Ono takových, zdánlivě neřešitelných, situací bude na začátku plno! 😝 Venčení psa bude jen špička ledovce 😠

evaamy
22. lis 2014

Tak zkus na venčení někoho poprosit jestli by to vzal za tebe.

pisisvori
22. lis 2014

Sestra ma pro psa prulez na balkon a takovou tu podlozku,kdyz se jim nechce ven nebo nemuzou.

kahira
autor
22. lis 2014

Tak se omlouvám, jestli jsem tímto někoho nakrkla, je to moje první miminko a mám prostě strach. Nevím jak to vše budu řešit, proto jsem prosila o radu, v okolí tu není kdo by večer venčil. Šlo mi o první týdny miminka, kdy na to budu sama, fenečka je zlatá a je to držák, vydrží i 12 hodin bez čůrání, ale nebudu ji zbytečně zatěžovat ledviny. Nevím jaký budeme mít režim, to pak vypilujem 🙂 jsem celkově špatná z toho, že na vše budu 3týdny z měsíce sama a mám obavy jak to zvládnu, ale taky věřím tomu že určitě nejsem jediná kdo má strach nechat miminko samotné hned v den co přijede z porodnice 🙂

castava
22. lis 2014

@kahira Nemějte obavy, ono až se vám to narodí,tak některé situace budete vidět jinak a zvládnete i to venčení.

martinakl
22. lis 2014

Já to měla (mám) stejné, muž byl občas na služebce, občas jinde (v hospodě), teď už jsem uplně bez něj. Musím tedy 21. hodině venčit já. Když byl syn miminko, šla jsem s chůvičkou na max 5min, fence to večer stačí. Zpočátku jsem měla špatný pocit, ale teď na tom nic nevidím, pokud je to fakt jen pár minut. Když budeš ve sprše, taky ho pár minut neuslyšíš...

mydvaapes1
22. lis 2014

@kahira Mě čeká něco podobného, bydlíme v 2.patře, taky máme fenku a miminko čekáme začátkem prosince. Taky bych se bála nechat malou samotnou na pár minut doma, byť spí a vypadá spokojeně. Jenže já mám naštěstí normálně pracujícího manžela, takže fenka hold bude chodit s manželem, dle jeho pracovního režimu...ale než nechat novorozené miminko doma, tak to bych raději volila variantu toho šátku, jak tu zazněla....kdyby už nebylo zbytí. Držím pěsti.

saminomimino
22. lis 2014

venčit dřív ne v 10 hod a kdyby jo tak,mimčo do šátu nosítka a pod a nadeset minut vyběhnout před panelák,děláte z toho mooc velký probém,miminka mají stejně všelijaký režím a mnhody v 10 hod večer nespí,navíc se dá venčení psa upravit a posunout,budete řešit operativně,teď je obava dosti přehnaná

xdany
22. lis 2014

Pes se časem přizpůsobil našemu tempu - už si zvykl, že v 6-7 ráno vážně na procházku nevyrazíme 😅 Odcházíme mezi 8:30-9:30. Pak odpolední procházka, to je pohoda. Večer venčí tatínek, takže to nemusím řešit, naštěstí. Dost dlouho usínal kolem desátý, takže bych ho asi na večerní venčení vzala s sebou, i když v zimě to bude asi docela vopruz, teď už se ho nebojím nechat samotnýho, protože když usne, tak minimálně půl hodinu spí bez probuzení, takže odcházím hned, co usne (pokud se mi třeba nechtělo ven s oběma, když např. lilo jako z konve a bylo jasný, že pes víc jak dva kroky od baráku stejně neudělá).

curdibilka
22. lis 2014

@kahira Chůvičku do ruky a před barák. 🙂 Budeš malé slyšet odfukovat a pejsek se vyvenčí. 🙂 Neboj, bude to ok. 🙂

whitelilith
22. lis 2014

Řešila jsem to taky. Malej je teda jarní dítě, takže jsem nechala otevrene okno. Dítě spici v postylce s monitorem a já vencila pod okny -druhé patro. Kdyby něco, tak jsem ho slyšela. Ono řešit případný průjem tím, že dítě budíš a bereš v zimě ven mi přijde horší, než ho 5 minut nechat samotne.

achjonetusim
22. lis 2014

@verundice Tak zakladatelka sama uvidi jak ji bude miminko spat, ja udelala s prvnim v sedm ritualni kolecko - koupel, masaz, pyzamko, mlicko, odkrknuti, zavinuti a v osm bylo do pulnoci na dalsi kojeni v limbu. Vencila jsem s chuvickou v ruce, mame fenku tak to jde rychle - jedna louzicka jeden bobek a jde se dom.
@janinek Pozar souseda, to me fakt nenapadlo. To te taky nekdo muze prepadnout u schranek, na ulici pred domem prejet autem, okrast, zatahnout do vchodu vedle a znasilnit, pes ti utece.... to uz je lepsi toho psa nemit, nebo rovnou to dite 😀 Nemyslim to nijak zle, ja mam chodici cernou kroniku v tchyni a je to boj hlavne pro ni s tim zit.
@kahira Hlavne pejska nechat miminko privitat, ocuchat, klidne oliznout, pri vsech cinnostech s miminkem by mel bejt pobliz jak je zvykem (nikam nezavirat). Fenky jsou v tomhle lepsi, uvidis sama ze z ni bude skvela partacka, bude ti s hlidanim miminka pomahat 😵

janinek
23. lis 2014

@achjonetusim me to nenapadlo, dokud mi to nerekla kamaradka. Tady se to stalo. Tam teda byla matka v hospode a doma samo ctyrlete nebo kolik dite. Ale proste jsem to vzdy brala jako moji zidpovednost - mit mobil, klice, vyple pristroje. Nenapadlo me, ze to nemusi stacit, ze ti muzou zavarit jini. Ale my jsme v radovce, takze tehdy dve sousedky, ted jsme dvojdomek, takze jedni sousedi. V tom vidim oproti panelaku velky rozdil.

Kdyz te prejede auto, tak dite do par hodin doma najdou. Asi bude rvat hlady a bude v procurane posteli, ale tipuji, ze prezije. Rychlesesirici pozar v panelaku prezit nemusi, kdyz tam neni nikdo, kdo vi, ze ho ma zachranit. Tot vse.

Vsak pisu, ze si myslim, ze sance na neco takoveho je mala.

janinek
23. lis 2014

@kahira tak popros mamku, at prijede na prvni sluzebku pomoci.

marecekavendulka
23. lis 2014

zbytečně předbíháš.tyhle věci se totiž nakonec vždycky vyřeší samy. Můžeš si někoho najmout,aby ti přišel pejska vyvenčit,mužeš poprosit mamku,sousedy..nebo vzít klidně miminko s sebou.Co je komu do toho,že je 10 večer.. některá maminka svoje dítě na chvilku nechá doma,pokud spinká..to je na tom,jak to má každá hozené. A co vím,tak psi mají děti rádi,takže v tomto směru bych to nehrotila.

lkatulka
23. lis 2014

Hlavně se radí první co udělat až příjdeš z porodnice, nechat psíčka aby si miminko očuchal aby ho nebral jako vetřelce 🙂. U bývalé tchýně, tři psi a přijeli jsme nechali hned v autosedačce očuchat. Pak dostali pamlsek za to, že byli hodní a malou jsem si vzala. A myslím, že je normální se i od miminka na chvilku vzdálit. Kdykoliv se sice může stát cokoliv ale to by si nemohla ani spát. A to nemluvím o vaření, praní a podobných věcech. Taky teď čekáme druhé. S novým partnerem teda. Ale je jasné, že u dvou dětí nemůžeš sedět 24 hodin u toho malinkého. 🙂 Takže v klidu a zdravý rozum 🙂 Mateřská blbne hlavy🙂

mafeska
23. lis 2014

chápu že máš obavy a přemýšlíš dopředu co a jak. Ale v tomhle nevidím až tak zásadní problém, pokud pejskovi stačí 5 minut a mimi bude spát v postýlce tak vyběhnout můžeš, pro svůj klid si vezmeš chůvičku.
Nech fenku miminko po příchodu z porodnice učuchat at se seznámí. Bude to v pohodě neboj 🙂

Já vždycky večer až je dcera v postýlce vynášim odpadky nebo jdu sem tam do kočárkárny provést údržbu kočáru, bydlím v bytovém domě a cesta ven k popelnici a zpět zabere asi tak jako to venčení 🙂

hadroslava
23. lis 2014

Chodila jsem venčit, když mimino spalo. Abych se měla nervovat z každých pár minut, kdy se potenciálně může něco stát- což je kdykoli, kdy na dítě zrovna vyloženě nezírám- to bych si připadala na diagnózu. Ale proti gustu..koho to baví, ať bere dítě s sebou nebo ať nechá psovi prasknout močák. Život jako takový je risk, risk je dát dítěti prvně ořezanou pastelku, nůžky, nechat ho krájet nožem a vždycky se něco může stát, nikdy nelze děti chránit 100%, proč si to pořád někdo myslí.

chroustinka
23. lis 2014

@kahira chapu ze to resis, prvni miminko nevite do ceho jdes. dopredu neresit ono to nejak vyplyne, hlavne potreby miminka se za ty prvni tri mesice budou menit vyvijet i rezim bude prubezne jiny.
ja to delala u prvniho ditka (mesic nedonosene, v pulce brezna narozene, pocasi uz relativne dobre, nicmene ne leto) - a dvou psu ze jsem brala od 17teho dne maleho do satku ven (na delsi vychazku cca kolem puldevate na hodinu do lesa. to nam vydrzelo prakticky do pulroka pak uz byl tezky, potom uz jsme brali sportak a koukal tu hodinku na pejsky.
a kdyz spal odpoledne tak jsem s nima vybehla jen pred barak, spaval na balkone, bydlime v sestem patre vencila jsem jenom pred barakem treba na 15 minut, mel u sebe chuvicku na balkon i barak jsem stale videla.
vecer se slo prose az usnul, tri venceni za den jako drive jen ty casy byly plus minus autobus. fenka do toho byla prvni dva roky hodne nemocna takze to bylo narocnejsi ale casem se z toho vyhrabala a kluk vyrostl. s dalsim ditetem to resime uplne jinak protoze muz ma jinou praci, kluk chodi do skolky, druhy dite spi uplne jinak ale proste taky to jde 🙂

chroustinka
23. lis 2014

@janinek pozar jo to clovek neovlivni ale proste kdyz je clovek jen v dosahu domu na par minut tak je to v pohode. ja uz to mam proste zautomatizovane, klice na krk, mobil do kapsy at se nemuze nic stat 🙂

sarkar
23. lis 2014

Já bych taky mimčo klidně na chvilku samotné nechala, asi teda s chůvičkou (hlavně ze začátku, když je ještě hodně malé a když se maminky tak trochu víc bojí), později klidně bez - i teď občas malou nechám sedět v židličce u pohádky a vyběhnu si přes ulici do krámu. Jako nějaký požár nebo tak něco...to už bychom tady musely řešit, jestli máte v baráku protiatomový kryt, protože možnost bombového útoku tu taky je že 😝
Ani by mě nenapadlo dát psa pryč kvůli dítěti, asi bych pak nemohla žít sama se sebou a myslím, že jiné řešení tady není. Myslím, že pokud fence teď nějak drasticky změníš režim - např. učením na ten psí záchod (ani nevím, že to psi taky umí 🙂 tak myslím, že si to dá do spojitosti s mimčem a nepřispěje to dobrým vztahům mezi nimi. Holt se bude mimi muset přizpůsobit pejskovi a pejsek mimču, hezky fifty fifty 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru