Jak zastavit padání vlasů po porodu?

kakauko
11. zář 2010

(samozřejmě to mělo být pAdání..) Prosím, poraďte mi nějaké fígle proti vypadávání vlasů...mám 2 děti (něco přes 2 a 5 měs.) , tak nejlépe něco jednoduchého a rychlého.. ;o) Jsem z toho dost nešťastná, alopecii máme v rodině, ale já nechcíííí.....:o((

plechajda
11. zář 2010

me po prvnim diteti kadernice rekla ze musim vydrzet, ze se to samo srovna. At chodim na provzdusneni vlasu a zastrih.....mno nevim jestli to pomohlo, ale aspon jsem vypadala lip 😀
Ted teda po druhym resim to sami, v lekarne mi dali nejaky vitaminy uplne obycejny Biosil, protoze navic jeste kojim takze se taky dost veci uzivat nesmi.

nejinka
11. zář 2010

Ahojky, uklidním tě že v tom nejsi jediná. Každej den vyčešu chuchvalec vlasů a to ani nemluvě o mytí vlasů. to mám plný dlaně. Štve mě hlavně že je pořád vybírám malýmu z ruk, pusy a z oblečení. Od několika kamarádek nezávisle na sobě jsem slyšela že pomůže když se nechám ostříhat. Bude stačit prý jen pět centimtrů. Zrovna jsem si doumývala vlasy a v pondělí jdu ke kadeřnici, málem jsme dostala infarkt, když jsem viděla kolik mi toho zase vypadalo. Úplně mám už i kouty. Ono to ale přejde jak se dají hormony zase do normálu i když se po porodu se můžou dávat hormony dohromady i dva roky. Ale myslím že bude bohatě stačit nechat se jednou nebo dvakrát ostříhat a nějaký ty vitamínky k tomu.

jijitka
11. zář 2010

No, jestli ještě k tomu kojíš, obávám se, že teď asi není pomoc žádná. Mě taky dost padají, beru Biosil a ještě mám jakýsi roztok, který se má vtírat do pokožky hlavy (obojí je za pár korun, cca 50,-). Moc mi to nepomáhá, ale taky to bude tím, že si prášek vezmu tak 1x za týden, když si právě vzpomenu. Další problém je, že mi vlasy s oblibou škube malý ☹
Moje známá moc chválila Revalid, sice dražší - kolem 500,- Kč, ale účinek je prý okamžitý a viditelný. Chci ho zkusit, ale až dokojím a moje vlasy přestanou malého zajímat, jinak to nemá smysl.

adellaide03
11. zář 2010

Mě poradili v lékárně panthenol v tabletách pro kojící a taky jednu vodičku do vlasů a během měsíce se mi vlasy pěkně spravily. A ta vodička nebyla ani moc drahá.

mispulka22
11. zář 2010

Já jsem slyšela, že v těhotenství vlasy nepadají, blokují to nějaké hormony. A po porodu se to padání "odblokuje" a začnou hromadně padat ty vlasy, které by normálně po trochách padaly celých předešlých 9 měsíců. Takže to padání vypadá hrozivě,ale v podstatě to nic není........Ale nevím co je na tom pravdy 😅 . Mně začaly vlasy hodně padat asi 4 měsíce po porodu. Nechala jsem si je hodně zkrátit (měla jsem dlouhé a nechala jsem je zkrátit nad ramena) a pomohlo to - padaly mi sice pořád, ale aspoň kratší 😀. A postupně se to pořád lepší (taky kojím).

kapradina
11. zář 2010

ja nebrala nic a spravili se mi i tak. 🙂

skajana
11. zář 2010

Přesně jak píše mispulka22 - vypadá většinou jenom to, co ti narostlo za těch 9 měsíců 🙂 já než otěhotněla měla na hlavě pár chlupů, krom toho mi dost padaly...během těhotenství se mi to výrazně zlepšilo a když sem byla naposled u kadeřnice (asi 14dní před porodem), tak valila oči jakou mám deku :D no a teď to zas pomalu vypelichávám....

vojtaxx
12. zář 2010

ahojky mě trápí uplně stejný problém padá mi šíleně moc vlasy...každý den při každém česání hrst vlasů...malýmu pořád vytahuji někde vlasy...no hrůza před porodem a před těhotenstvím mi na to pomohl Biosil jenže ten ted během kojení nemůžu a v pondělí si jdu pro homeopatika...stojí 75kč nebo tak nějak a kamoška říkala,že to pomohlo jí...a mnoho dalším a může se to i při kojení...tak od zítřka to beru tak uvidím... 😉 a dám vědět...Přeji to hodně uspěchu a snad ti něco zabere...

jajdaelda
12. zář 2010

Pomůže jen vydržet - to jsou prostě hormony a setká se s tím většina maminek 😉 a neboj, nebudeš plešatá, jak už tady někdo napsal, před porodem vlasy zhoustnou,takže má co vypadávat 😉 ...jen je nepříjemné,že vlasy jsou všude

mauska
12. zář 2010

mě v těhu nepadaly vůbec a po porodu, jak už někdo psal, to muselo všechno vypadat 🙂
Takže vydržet, ono se to spraví samo 😉

ferinka
12. zář 2010

Prostě jen čekat,mě vypadlo přes půlku vlasů ☹ Teď už dorůstají,ale je to šílené,vitamíny nepomůžou 😅

vojtisek2007
12. zář 2010

mě na padání vlasů hodně pomohla vodička od Londy - Londacare scalp equalizer energy tonic - koupila jsem jí u kadeřnice, nevim jestli se dá koupit i normál v hypermarketu a fakt mi pomohla, zprvu to po vmasírování štípalo...teď už si dávám jen cca jednou za 14dnů, dříve než se to ustálilo tak po každém mytí vlasů, jo stála kolem 200,-Kč

lanka
13. zář 2010

Tak já teda nevim. Kojila jsem do 15 měsíců a vlasy mi nepřestaly v těžkým stylu padat ani potom takže jsem to řešila v roce a půl dítěte Revalidem. 3 měsíční kůra, ale od té doby se hodně spravili, takže z mého pohledu se mi to vyplatilo. Ovšem co dělat do ukončení kojení to netuším... 😒

misicka29
17. zář 2013

Mě se to nespravilo ani šest měsíců po porodu (vlasy mi padaly jako listí na podzim). Pořád jsem kojila, tak jsem hledala něco, co by mi pomohlo a mohla při tom dál kojit. Nakonec mi kamarádka koupila reneval neo a nemůžu si ho vynachválit. Konečně mi vlasy přestaly padat a zdá se mi že jsou o něco hustší.

roxinka111
18. zář 2013

Padání vlasů cca 3 měsíce po porodu je prý normální, já mám za dva týdny termín, tak už jsem se dopředu informovala... Kup si Methionin, jsou to kapsle na růst vlasů, stojí okolo 150 kč a efekt je super! Vlasy přestanou padat a nové začnou podrůstat během pár týdnů ve velkém. Akorát je nevýhoda že při nich nesmíš kojit, ale jak přejdeš na UM, tak hned nasadit Methionin, mám to ozkoušené od kamarádek. Revalid vyjde kůra strašně draho a na sobě jsem žádný účinek neviděla a to jsem měla tablety, šampon a vlasovou vodu asi za 2 tis a nic. Jo a pak je ještě dobrá vlasová voda alpecin...

hojda
18. zář 2013

Nijak, zastaví se pouze podlahou 😀

raduuskaa
22. srp 2014

Zkuste konopný šampon Capillus s kofeinem, ten mi pomáhá zatím nejvíc ze všech vyzkoušených. Stimuluje činnost vlasových váčků a vlasy i na pohled vypadají zdravější a lesklejší. Už po 3 týdnech užívání se mi padání vlasů omezilo úplně na minimum.

anetka1701
22. srp 2014

Nepomohlo nic - ostřihala jsem se, padalo to stejně :oD Ale aspoň ty vlasy napadají tak dlouhé jak předtím... Nejvíc mně štve, že to začlo dorůstat a teďka vypadám jak ježura :oD Uvažuju že půjdu fakt na 10cm, aby se to dorovnalo...

bunny123
22. srp 2014

Stejny problem, zacalo to 2,5m po porodu. Trva to stale. Inzenzita se nezmensuje, denne chomac vlasu rano a vecer. Pres den radeji nosim drdol, at me to aspon nerozciluje. Nevim, kam az to dojde, uz ted mam pocit, ze mi vypadlo vic vlasu, nez ty ktere v tehotenstvi nevypadly.

mankiw
22. srp 2014

Nezastavíš...až vypadá to co vypadat má, tak to přestanete 😉 to že vypadávají je OK, ale to že jsou naprosto všude, mě přivádí k šílenství-ale vím, že jednou to skončí, tak držím 😀

gynekologie7
7. zář 2017

Ahojda, potrebuji poradit nejaky pripravek na padani vlasu. Jsem ctyri mesice po porodu a nekojim.

lenanna
31. říj 2021
Uživatel lenanna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenanna.

Doporučuju se objednat na kliniku Clinical Hair & Health jsou tam odborníci na tyhle problémy

lenanna
31. říj 2021
Uživatel lenanna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenanna.

Doporučuju se objednat na kliniku Clinical Hair & Health jsou tam odborníci na tyhle problémy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru