Jde si vyvolat porod? Pomáhá sex?

trace
22. led 2009

ahoj holky, 3. 2. 2009 mám termín porodu, ale doktoři říkali že to bude dřív, že už teď mám placentu která je "infarktová" a že by mimi už mělo jít pomalu ven. Nevíte někdo jestli si jde nějak vyvolat porod??Samozdřejmě nějak aby to neublížilo mimískovi...
Břicho mi tvrdne tak 2x až 3x denně a bolesti mám slabounké. poslíčky už mám za sebou, ale pořád nic. Slyšela jsem že sex pomáhá, máte s tím někdo zkušenosti?? Nebo i jiné??? Moc díky 😲 🙂

marusa123
27. dub 2018

@ladyhacek tak dekuju snad to pomuze

lenicka2323
24. čer 2018

Dobrý den, ženy nemáte některa typ jak si pomoct a vyvolat porod? Vim ze dokud se male chtít nebude tak asi nic nenadelam ale jsme ve 40tt a ve stredu mi hrozi vyvolavani jelikoz kvuli chudokrevnosti atd pry nemohu přenášet tak byvh radsi driv nez jit na to vyvolavani.. Sex ani horka vana mi nepomohly.

oveckaluky
24. čer 2018

@lenicka2323 Nechte si ho raději odborně vyvolat...znám ze svého okolí případy, kdy toho ženské dost litovaly. Např. kamarádka dělala dřepy a běhala do schodů a ze schodů - nakonec byla ráda, že jí holčičku zachránily (pupečník kolem krku). Jiná si dala horkou vanu...porod spustila, ale byť ještě před koupelí pohyby cítila, holčička se narodila mrtvá ☹

miovitost
24. čer 2018

Dá se vyvolávat i bezpečně, mě pomohla akupunkura přímo od paní doktorky a masáž bradavek. Mimčo ale musí být připravené, jinak ti nepomůže nic. Zbytečně se nenamáhej, nemá to smysl, pokud mimčo nechce, nikam nepůjde 😃

normalnimatka
24. čer 2018

@oveckaluky a jak souvisí běhání do schodů s pupečníkem okolo krku? najednou se jí to mimino omotalo, jo? to teda těžce pochybuju.... a dál je to úplně běžnej jev, kterej, pokud nejsou zdravotníci dementní, nic nebezpečnýho zpravidla neznamená.
a holčička asi taky nezemřela kvůli horký vaně.....

lenicka2323
24. čer 2018

@normalnimatka hlavne si myslim ze schodům se těhulky taky nevyhnou pokud bydli někde v patře kde není výtah =) me slo spis o to ze doktor doporučoval ze bych mela lepsi porodit sama ale malá je asi v bříšku spokojená tak se ji za nama nechce 😁🤔

oveckaluky
25. čer 2018

@normalnimatka Pochybovat můžete, jí to tak vysvětlili v porodnici. Mmch i mně bylo řečeno, když jsem malou přenášela 14 dní, ať nic takového nezkouším, že právě tohle riziko hrozí. Ale oni jsou jen odborníci, kampak na vás 😉

prostě pokud miminko není připraveno jít ven, nepomůže nic...a i o tom můžete pochybovat.

snezenka123
25. čer 2018

@lenicka2323 já u poslední dcerky taky zkoušela všechno možné..sex, dlouhé procházky, horkou vanu jsem si dávala denně, i svařák jsem si uvařila, zkusila i pálivé jídlo, i když ho moc nemusím, a stejně mi malou museli vyvolat.
Vždycky je lepší, když si miminko řekne samo, rodila jsem předtím dvakrát (jednou mi praskla voda, podruhé mi odešla zátka a porod se rozběhl taky sám a vše ok)
třetí porod vyvolávaný byl sice rychlý, ale bolel mě víc, než ty předchozí dva..prostě jak jsou ty kontrakce uměle navozené, stojí to za prd..ale taky to záleží případ od případu...někdo má porod vyvolávaný a je úplně v pohodě🙂

lenkajan
25. čer 2018

@oveckaluky Mně tedy běhání do schodů a horkou vanu v Podolí přímo doporučili! Obě děti jsem měla omotané pupečníkovou šňůrou a běháním do schodů to určitě nebylo (s malou jsem neběhala) 😃 Rodí se tak strašně moc dětí a maminky o tom vůbec neví. Kdyby manžel nesledoval porod, nedozvěděla bych se to.
@lenicka2323 Přenášela jsem 14 dní, vyzkoušela vše, co se dalo, a nic nefungovalo. Bála jsem se vyvolání a zpětně jsem zjistila, že nebylo proč. Porod byl velmi rychlý a až na vyvolávací tabletu naprosto přirozený (žádný epidural, oxytocin a ostatní látky)

janyshka
25. čer 2018

Pupečník kolem krku má cca každé třetí dítě a u většiny to neudělá problém. Dokonce jsou studie, které poukazují na to, že mnoho hypoxií plodu ( nedostatku kyslíku u mimča) je způsobeno nedostatečnou funkcí placenty a omotaný pupečník je jen vedlejší nález...
Každopádně chůze do schodů to opravdu neovlivní...
Demence jako těžký pokles IQ pod hranici normálu bych u zdravotníků opravdu nečekala, přeci jen musely studovat a minimálně číst a psát umí...
A teď k tomu domácímu vyvolávání.
Pokud není tělo a hlavně porodní cesty připraveny, tak nepomůže nic ☹
Jinak určitě zkuste Maliník a hlavně sex!!!!
Ve spermatu jsou obsaženy prostaglandiny, které umí pomoci vyvolat děložní kontrakce - pokud je tělo připraveno. Takže sex, ale se vším všudy 🙂
Držím palečky J

normalnimatka
25. čer 2018

@oveckaluky no rozhodně lepší si zkusit nahonit porod pomocí vyplavování oxytocinu přirozeně, než tou jejich chemickou sračkou, která právě dětem často nesedne.

nj, někdy se děcku nechce, ať děláte, co děláte.

a komu to tak vysvětlili? oběma? že pupečník je kvůli běhání do schodů? to je celkem LOL, a tragický zároveň. jinak teda chudák vaše kamarádka, jestli jí doktoři v podstatě řekli, že si za to může sama. to je celkem síla. hlavně, že v porodnici poškoděj nějakým způsobem každý první a půltý dítě. ale to většinou bohužel není vidět.

lucyp13
25. čer 2018

Ja si porod vyvolala akupresurou

setba
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru