Je možné nechat si vyvolat porod dříve na vlastní žádost?

hankaaa90
7. dub 2019

Ahoj, jsem 37+3 a zacinam panikarit uz, nic me neboli, citim se skvelr, jen ta vaha miminka me trapi . Prvni dite jsem odrodila vyvolavackou po dvou dnech ve 36+2, samotny porod byla rychlovka , takze na to rada vzpominam, maly mel 2820. Ted cekam druheho kluka a ten behem tri tydnu pribral cele kilo. Ja vim , ze to jsou odhady vsechno, ale proste zacinam panikarit uz, uz ted ma podle dr 3,20 . Jestli ho donosim, bude mit pres 4,50 😂 chtela bych se domluvit s dr, jestli by mi to nemohli ukoncit. Vyvolavacka vim, ze se da prezit, takze z ni strach nemam... proste se jen bojim te vahy miminka , ze to nejak nepujde . Pritom cvicim s aniballem a snazim se, ale to bych musela nacvivit tak 40cm, aby mi to k necemu bylo 😂 nejlepe, kdyby se zde mezi vama nasla doktorka .. , ale zajimaji me vsechny nazory .. delujuuu ☺

no_title
7. dub 2019

37+3 není donošené miminko. To ti žádný rozumný lékař neschválí, pokud je dítě i ty zdravé a v pořádku. Navíc je z toho plno důsledků, i když je dítě dost velké, tak ve většině porodnic ti ho po porodu nedají k pochování, ale dají na vyhřívené lůžko, protože není donošený. Spoluležící měla dítě 37+6 váha přes 3 kg, zcela v pořádku a vzali jí ho, protože nebyl prý donošený. Já rodila 38+0, váha dítěte 2800 g a měla jsem ho normálně na bonding celé 2 hodiny... Vyvolávačka má dost rizik (resp. ty další zásahy, co pak následují)
Neměj strach, nevěř tolik přístrojům (u nás se sekli o 700g a utz dělali den před porodem). Tělo ví, co má dělat, vyřeší to tak, aby byl porod možný (jinak bychom prostě dávno vyhynuli 🙂.) Jak miminko už nemá místo, spustí se porod 🙂

ah1234
7. dub 2019

@no_title Presne tak. Ja som rodila prave 37+3, narodil sa s 2.6kg, v spravne ma "hranicne donoseny novorodenec".. ale teda normalne mi ho nechali po porode na mne a az po asi 45 minutach ho dali na vyhrievanu podlozku vedla mojej postele. Nevyhol sa 3x pobytu v inkubatore na zohriate. Ale v Motole k tomu pristupuju dost individualne, ja som sa tam rozplakala, ze maly furt spi, nechce sat a podobne a prave mi doktorka hovorila, ze je na oddeleni najmladsi a dost maly, tak si to tak nemozem brat, ze polka deti co sa narodi 37+3 nie je ani na oddeleni donosenych deti, tak ze mam byt stastna, ze mam "sikovne dieta", co moze byt s donosenymi detmi. Neviem si predstavit lekara, ktory by schvalil porod nedonoseneho novorodenca.
Ono zeny maju obcas pocit, ze je to o vahe, ale fakt nie je... vedla mna lezala pani, co sa jej narodila dcera v 40+1 a mala presne take iste miery ako moj maly, ale bola na tom "o dost" lepsie, nemala taky problem s termoregulaciou, nebola taka spava, nemala taky problem s jedenim.. dokonca ani tak neschudla. Nehovorim, ze to tak musi byt vzdy ale v 38tt dieta proste nie je uplne dopecene a ma svoj cas.
Mne sa inak teda sekli s odhadom ale opacnym smerom, traja doktori ho merali a vsetci sa zhodli, ze na 100% nebude mat viac jak 2300g a narodil sa 2600g :D

baraskaska
7. dub 2019

Odhady jsou proste odhady. U nas v porodnici se u obou holek sekli o 700g meli vic. A co se tyce velikosti muzu te upozornit ze vetsi dite nezname vzdy vetsi problém. Pri prvni dceri 3760 jsem byla pomerne dost nastrozena, pri druhe dceri 4315 jsem mela jen kosmeticke skrabance. Porod sice na konci extreme bolestivy, o dost vic nez s prvni dcerou ale za to ta bolest byla silena jen posledni hodku. 🙂 zkusila bych uz proste hodnese hejbat aby jsi mimco vyvolala prirozene. Nebo naparku. Ricinovy olej apod. Alr nejlip ten pohyb 🙂

lnk84
7. dub 2019

@hankaaa90 Taky bych dobrovolně do vyvolání nešla, každý vyvolavany porod je jiný. Já sem měla první super a u druhého opravdu hrozné bolesti. Třetího kluka mám přirozeně i když byl zdaleka největší (4kg), tak porod byl stokrát příjemnější než u toho druhého (3kg). A odhadum se z mé zkušenosti taky moc věřit nedá. Mě dělali ultrazvuk den před porodem a spletli se o 700g.

vercik83
7. dub 2019

Má první měla 4200 a 55cm a dala jsem to, neboj.

alicie_k
8. dub 2019

Vše podstatné už bylo napsáno, tak jen napíšu svoji zkušenost 🙂
V TP se nic nedělo, odhad byl 3.8kg a ani jedna z babských rad absolutně nepomohla. Řekla jsem doktorům, aby mi už další váhové odhady neříkali, ať nejsem ve stresu. Bohužel to jedna ze sestřiček provalila 🙂 nakonec pomohl až druhý Hamilton.
Porodila jsem 8 dní po TP a po tom jejich odhadu, syn měl 3660g/51cm. Tlačení 20-30min, půl cm nástřih, o kterém jsem za pár dní ani nevěděla. Přisál se krásně a kojení bylo bez problémů. Takže jsem byla nakonec vděčná, za to jak to dopadlo a i trochu pyšná na sebe 😀

jeudi
13. dub 2019

Já rodila 4500g miminko a předtím dva mrnouse a z mé zkušenosti...velké miminko se rodí líp, tak žádný strach.

ladyhacek
13. dub 2019

Já byla termínova, ale měla jsem jen 1,65kg a mamka byla prý tak sešitá, že si měsíc nesedla.
Nezáleží jen na velikosti miminka ale na tvých porodních cestách a okolnostech

jarmarca
13. dub 2019

Nase mela 35+2 2680, takze tvuj prvni nebyl zadny obrik, ja myslim ze bude mit normalne kolem 3,5 neboj;) a vetsi se pry rodi lip😂 zkus si to v hlave prepnout a naprogramovat se na to, ze to bude pohoda jak prvni porod (i kdyz chapu,ja mela prvni tak super, ze si nechci snad ani kazit ten zazitek druhym😂)

janickavelek01
24. únor 2021

@hankaaa90 já jsem teď 35+2 tt a malej má už 3,20 kg takže já bych se nebála😅 před týdnem měl 2,80 a teď 3,20 kg😕😅jsem prvorodička a dosti se obávám..
sice odpovídám později ale chtěla jsem se svěřit se svým velikým mimískem🤗😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru