Je možné nechat si vyvolat porod dříve na vlastní žádost?

hankaaa90
7. dub 2019

Ahoj, jsem 37+3 a zacinam panikarit uz, nic me neboli, citim se skvelr, jen ta vaha miminka me trapi . Prvni dite jsem odrodila vyvolavackou po dvou dnech ve 36+2, samotny porod byla rychlovka , takze na to rada vzpominam, maly mel 2820. Ted cekam druheho kluka a ten behem tri tydnu pribral cele kilo. Ja vim , ze to jsou odhady vsechno, ale proste zacinam panikarit uz, uz ted ma podle dr 3,20 . Jestli ho donosim, bude mit pres 4,50 😂 chtela bych se domluvit s dr, jestli by mi to nemohli ukoncit. Vyvolavacka vim, ze se da prezit, takze z ni strach nemam... proste se jen bojim te vahy miminka , ze to nejak nepujde . Pritom cvicim s aniballem a snazim se, ale to bych musela nacvivit tak 40cm, aby mi to k necemu bylo 😂 nejlepe, kdyby se zde mezi vama nasla doktorka .. , ale zajimaji me vsechny nazory .. delujuuu ☺

merope
7. dub 2019

Odhady jsou jen odhady, i velká miminka se dají porodit - navíc po prvním porodu jsou porodní cesty mnohem více připravené. Ale klidně své obavy s lékařem prober. Jinak co jsem viděla odhady miminek, tak někdy se trefí, ale potkala jsem i: "Bude maličký, nebojte, doroste to." (váha 4,2 kg) a "Po prvním císaři musí mít maximálně 4 kila, takže to chce vyvolávaný porod hned." (váha tuším kolem 2,5 kg). Takže hlavně nestresovat a uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Pokud přibral kilo za 3 týdny, vidím to spíše na mírně jinou metodu měření (stačí vzít vnější / vnitřní hranu lebky a hned jsi jinde). To, že za 3 týdny nabral kilo, nemusí znamenat, že za další 3 týdny nabere další kilo.

whocares
7. dub 2019

nejsem si jistá, pokud k tomu není objektivní důvod (což by podle mě bylo třeba to, že už teď má odhad 4 kg😀). Ale když zavoláš svému gynekologovi, určitě poradí

queenmk
7. dub 2019

Tak to by odhad cilove vahy muselo mit 6kg a ne 4 😉 Neboj, uvidis, ze to bude v pohode. Zkusenejsi matky uvadeji, ze neni zadny rozdil rodit 2 nebo 4kg dite, bolest je to stejna. Navic s vetsimi detmi byva vetsinou po porodu mene starosti. Nemusis se bat o kazdy gram, ktery zhubne. Male deti maji kolikrat problem s prisavanim, jsou spave... Proste vydrz a nestresuj se, za chvili ho mas u sebe 👍

jaja01k
7. dub 2019

3,2 kg je podle mě normální váha v tomhle týdnu. To kilo za tři týdny může být chyba měření. Mně se stalo, že na ultrazvuku ve 3. trimestru bylo miminko hodně malé, tak jsem šla na přeměření za dva týdny a to už bylo ok. A doktorka mi řekla, že to spíš napoprvé bylo nepřesné měření, než že by tolik vyrostlo. A i kdyby to nebyla chyba, neznamená to, že za další tři týdny ti nabere další kilo, ke konci už spíš přibírají pomalu.
Prober to s doktorem, ale já bych do vyvolání bez vážného důvodu nešla.

claire90
7. dub 2019

Pro miminko je nejlepsi, zustat co nejdele u maminky, kdyz nemate ani jeden zdravotni problem, coz 3,2kg urcite neni. Zkus se trochu uklidnit 😉 z vlastni zkusenosti, obe deti terminove, prvni 2,68kg, druhej 3,46kg, ani u jednoho neprobihala zadna extra priprava a ta prvni mrnavka mi dala zabrat vic a napachala vetsi "skody", jak mladsi vetsi braska 😂 takze kdyz byl prvni porod ok, verila bych, ze i ten druhy bude, pripravuj se dal a nech prckovi cas 😉

sayast
7. dub 2019

Já měla při druhém v den vyvolavaneho porodu 36+4 od 3 lékařů na 3 různých utz odhad 3700. Vsichni řekli váhu stejnou. Rodilo se mi těžko,tě váhy jsem se bála. Jsem malá. A realita? Měl 3250 g. Zlaté když mi u starší dcery nikdo žádný odhad neříkal. U nás v nemocnici na stránkách píši,že se dá na porodu domluvit,tak asi nezbyva než se zeptat. Já bych teda do toho nešla. Oba mám vyvolávaný,první nádhera,druhý hrůza. Jestli budu mít třetí,tak si přejí jen aby šel sám,aby to šlo 😍

sudylichozrout
7. dub 2019

@queenmk rodila jsem dve deti v terminu, bez vyvolavani a bez jakdkoliv anestezie. Prvni dcera mela 2,5 kg a 46 cm, druha 3,5 kg a 49 cm. A ver mi, ze to byl sakra rozdil 🙂

sahrazad1
7. dub 2019

Spíš se zakladatelko zkus domluvit na porodu v jiné poloze nežli jen lezenim na koze. Můj nejmladší měl 4,24 kg a byl to jednoznačně můj nejhorší porod. Ale vliv určitě mělo i to, že jsem rodila na koze vleže, nutili me tlačit a roztahovali me dole ručně. Je pravdou, že bych asi jinou polohu nedala, protože mi padal tlak, a bylo mi mdlo, ale jestli tobě bude dobře, nebudeš omdlivat, přimlouvám se za jinou porodní polohu, třeba na čtyřech.

dora13
7. dub 2019

Prumerny vahovy narust je cca 200 gramu za tyden, takze aby dite melo 4,5 kila, musela bys byt tehotna jeste 7 tydnu — a to se asi nestane🙂 Pokud dobre pocitam, mas pred sebou cca 2-3 tydny, takze se dost mozna nedostanes ani na ty ctyri kila.
Jinak ja porodila dite 4,3 kila bez zraneni, zcela hladce, mnohem snadneji nez starsiho, ktery mel 3,65. Zaklad je dobra priprava a poloha pri tlaceni.

verace81
7. dub 2019

Užívej si poslední dny kdy jsi ještě 2 v 1. Jsou to sice nervy kdy už to přijde, ale to malé si samo včas řekne. Já mám za sebou 3 porody klučík měl 3500g, holčina 3930g, ale tu museli vyvolat v 38 týdnu kvůli hypoxii. Poslední měla 3000g, ale šla v 36+1. Je fakt že při poslední jsem byla bez šití, ale jsme mámy a pro ty drobečky vydržíme nemožné. Přeji Ti rychlý a co nejméně bolestivý porod.

klea81
7. dub 2019

@merope teď se narodilo malinké miminko kamarádce 3090 kg 🙄

gruyerre
7. dub 2019

@hankaaa90 chci tě jen uklidnit. Stejně je nejtěžší vytlačit hlavičku. A ta prostě za ty 3 týdny nijak extra nepovyroste. Teď už tvoje miminko hlavně tloustne, ale to na porod nebude mít vliv. Jestli je tvy mimi hlavoun, má velkou hlavu už teď, těch pár milimetrů navíc už dáš, když máš Aniball, tak budeš připravena, neboj.
Jinak do ty vyvolavacky bych bezdůvodně nešla. To spíš bych si řekla o Hamiltona, když už bych to miminko vyháněla ven.

pataja
7. dub 2019

Rodila jsem 38+0 po vyvoláni, kvůli velkému odhadu a mým problémum s jatry. 5dni v nemocnici jsem se modlila ať už mi ji vyvolají. Nakonec malá měla 3740 gramů. Ale nebyla úplně dopecena, tedy horší adaptace. Nakonec mi ji bylo strašně líto. Stejný čas, co bych ještě strávila v nemocnici 2v 1 jsme pak byly na neonatologii spolu. Doktoři ví, co dělají. Nejde jen o tebe, ale i o to miminko 😕

urtica
7. dub 2019

Ahoj, jen přidám svou zkušenost - malý měl odhadní váhu ve 36tt 3100 g, porodila jsem skoro přesně v termínu - skutečnou porodní váhu měl 3950 g (v nemocnici si ze mě dělali legraci, že půjde rovnou do školy). Porod byl úplně pohodový, ráda na něj vzpomínám (narozdíl od prvního, kdy jsem rodila dceru - mmch. měla porodní váhu 2820 g).

pavca1982
7. dub 2019

@hankaaa90 Porodila jsem syna nohama napřed a měl 4040g prošel uplně normálně. Myslím, že vážně zbytečně panikaříš.🤔

ah1234
7. dub 2019

Pokial nie su komplikacie, tak je lepsie, ked dieta "vylezie von" az vtedy, ked same uzna za vhodne. Vsetko ma svoj cas. Porodila som v 37+3, syn mal 2.5 kila, schudol ma 2.3, od zaciatku problemy s vahou, nechcel sa prisat... Menila by som za 4kg dieta hned, radsej horsi porod ako problemy s tym, ze si nemozes dovolit, aby ti nepriberalo dieta, ktore absolutne nevie sat a je spave, pretoze je proste malicke. Hovorim, ze je to pripad kazdeho 2.5kg dietata ale je tak nejak "vseobecne mne zname" (nemam to potvrdene zo ziadnych studii), ze 3.5kg+ deti su "zivatoschopnejsie". Plus sme museli chodit co 2 dni k doktorke, az kym nemal nad 3.5 kila, co tiez nebola zabava

gabi_k
7. dub 2019

Mela jsem odhad na druheho syna pres 4kg a to se mi taky do toho porodu moc nechtelo. Hamiltona driv nez v 40tt pravdepodobne neudelaji takze jsme dali na babskou radu.

Muj lekar rikal, ze chlap se musi trochu obetovat ve prospech zeny :D Prostaglandin spousti porod, tak to muzete s manzelem vyzkouset ;) Ja jsem tomu moc neverila, protoze u prvniho to nezafungovalo. Kdybych vedela, ze ted to zafunguje, tak bychom na to vlitli mozna spis nekdy odpoledne a ne v pul jedny v noci :D Porod se spustil do pul hodiny. Rodila jsem v 38 tt, maly mel porodni vahu 3,7 kg. Prvni syn mel 3,2 kg a stejne to byl rozdil, jak uz tady nekdo psal prede mnou.

hankaaa90
autor
7. dub 2019

@gabi_k verte nebo ne, s pritelem spolu spime denne. Sice premlouvam kolikrat, protoze on se zase na to diva z te druhe stranky , ale opravdu denne a cipek 3cm a otevrena jsem na prst , takze toto mi nepomaha 😂

gabi_k
7. dub 2019

@hankaaa90 achjo :D tak zkuste jeste akupresuru...na youtube najdete videa, kde jsou na kotniku akupresurni body, ktere kdyz budete mackat, tak by se mel spustit porod. A kdyz ani to nepomuze, tak potom pomuze uz jen modleni 🙂

merope
7. dub 2019

@ah1234 Můj má 2,5 kila, "termín porodu" na Velikonoce a jen spí a jí, ven můžeme jen za hezkého počasí, od zítřka teda už trošku víc, nikam mezi lidi, přisává se blbě, problémy s trávením. Už aby měl ty 3,5 kila a byl to "normální novorozenec".

makronka222
7. dub 2019

Zkus ji vyhnat babskyma radama - me pomohlo pit zazvorovy caj cely den a jeste do nej obcas kousnout poradne:D v noci zacala odtekat plodovka a jelikoz se 24h nic nedelo. Vyvolavacka + epidural byl luxus. Za 3h hotova akce🙂)

ange_de_la_morte
7. dub 2019

Ahoj, vyvolávaný porod je vždy velký zásah a měl o by se k němu přistupovat až jako k poslední možnosti je-li to fakt nutné - představ si ten stres pro miminko kterému s u maminky dobře daří a najednou ho někdo začne vyhazovat ještě než přijde jeho správný čas. Váhový odhad je opravdu jen odhad - nestresuj se s ním , rodila jsem druhou teď v lednu a poslední váhový odhad v 36+1 byl 3,20 - ona se narodila o měsíc později s váhou 2880g - opavdu je zbytečné se tím stresovat. Navíc i když jsou miminka veliké tak hlavička až tak veliká nebývá - není pravidlem že se velké dítě rodí hůř ( kamarádka porodila holčička 5,4kg a obvod hlavičky měla jen o centimetr větší než ta naše 2880g prďolka). I porodní cesty jsou na porod lépe připravené a rozhodně se dá předpokládat že porod bude probíhat klidně za předpokladu že se rozjede spontánně. Já vím že člověk má z porodu opravdu strach - já měla první porod hrozný a druhého jsem se hrozně bála - byl nakonec ale nádherný a úplně jiný než ten první. Hoď se do klidu a užívej si že máš zatím pořád čas jen na to starší dítko , mladšímu v bříšku dej tu možnost se samo rozhodnout kdy bude ten spráný čas.

hankaaa90
autor
7. dub 2019

@makronka222 vyzkousim kazdopadne ! ☺
@gabi_k zkusim setim podivat jeste dneska, jak mi prcek usne ☺

hankaaa90
autor
7. dub 2019

@merope at je vsechno v poradku🍀 tady vidim, ze resim blbost ...

asojakova
7. dub 2019

@sudylichozrout To zas naše měly necelé 3 kila a přes 3,5 kila... a porody (přirozené) fakt masakralni. Takže na váze nezaleží.

petulkava
7. dub 2019

Já měla odhad na malého 3,5kg, rodila jsem vleže na koze, měl 4160g a 50cm, tlačení cca 20min, bez nástřihu a poranění. Takže u mě odhad byl úplně jiný a to byl od dvou různých doktorů.

urtica
7. dub 2019

@merope Měli jsme to s dcerou (por. váha 2,8, při odchodu z porodnice 2,5) úplně stejně...o dalších problémech (hypotonie, těžká poporodní žloutenka) nemluvě...mladší čtyřkilový cvalda se proti tomu přisál už na sále (od té doby se prakticky nepustil), koníky pase na dvou měsících...nesrovnatelné...

martiina_k
7. dub 2019

Od 38. týdne je možné porod vyvolat na přání rodičky bez lékařské indikace. Pokud se teda nezměnily pravidla (před necelýma dvěma roky to tak bylo). Jsem ale toho názoru jako holky, pokud nemáš žádný problém, počkej, až jak se miminko rozhodne samo 🙂

codal
7. dub 2019

Kolegyně porodila tři děti přes 4kg, první 58cm, druhé 56cm a třetí holčičku "jen" 54cm, všechno rodila překotně,druhého syna dokonce porodila v nemocnici na záchodě úplně sama, nějaká zranění mela,protože ten první syn byl opravdu hodně velký, ale ve finále v pohodě. Takže i hodně velké dítě se dá porodit přirozeně a bez problémů. Naopak já rodila 3kg holčičku a doktorka mi řekla, že kdyby měla o půl kg víc,že už to nedám, že mám neskutečně úzké porodní cesty. Druhá dcera měla 3,7kg a porodila jsem i normálně,i když to teda bylo náročné. To dáš! A odhady jsou opravdu jen odhady, u první mi tipovali přes 3,5kg a měla 3140g.

malanoha
7. dub 2019

@hankaaa9 nejake prostaglandiny ve sperma jsou, ale aby to stacilo na vyvolani porodu, to by toho musel partner vyprodukovat hektolitr😁 Je to jenom babska povera a ze nekdo zacne rodit po sexu je nahoda..
@gabi_k

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru