Jizva po nástřihu, jak ji léčit?

geilinka
19. črc 2016

Ahojte 14. jsem porodila a byl mi udělán nástřih (malej byl na mě hodně velikej) v nemocnici jsem potírala jen bepanthenem bolelo to ale bylo to celkem snesitelný. Doma jsem si na rádu lékárnice udělala obklad z dubové kůry a nastalo uplný peklo-při vstávání,pohybu,lehounkém zatnutí svalů mi jizvou projíždí bolest jako by se měla rozpárat. Poradte jak léčit,jsem zoufalá

eliotka1
19. črc 2016

Zkus si to potirat hemagelem. Mne hodne pomohl.

keydance
19. črc 2016

Já mazala gelem z dubové kůry. Po šestinedělí jsem už bolest necítila 🙂

lenycka27
19. črc 2016

@geilinka Kamarádka říkala, že na to byly dobré sedavé koupele v rosalginu, urychlily hojení 🙂

terezkl
19. črc 2016

Ja mazala 1x denne gelem z dubove kury a nekolikrat denne HA gelem. To je hojivy lubrikant z kys.hyaluronove k hojeni poskozene tkane. Je uzasny. Urcite vyzkousejte, me moc pomohl.

eldrag
19. črc 2016

myci gel z dubove kury, a nesedat si na ranu, ale pres kruh at se to nenamaha...

hankaros
19. črc 2016

Chladit a moc se nenamahat.

geilinka
autor
19. črc 2016

no ale mě právě po dubový kůře začala jizva bolet tak že při každym pohybu brečim bolestí,chladim nenamáhám-přítel je doma takže pomáhá

ivatko0406
19. črc 2016

@geilinka oplachovat rosalginem nebo rapikem. Stridala jsem oboje. Ja jsem tedy nemela nastrih, jen male natrhnuti ale ty oplachy byly primo zazracne!

hankaros
19. črc 2016

Jsi necely tyden po porodu, hojeni proste nejakou dobu trva a rana boli. Me to bolelo cca 2 tydny. Pak se to zlepsilo. Nic krome ledovani jsem nepouzivala. A koukala jsi se jestli se ti treba nerozjely stehy?

geilinka
autor
19. črc 2016

@hankaros nn je to krásně pospolu chtěla sem něco co mi uleví a rychleji se to zahojí dostala sem dubovou kůru a připadám si jako v pekle to co bylo předtim byla proti tomu pohádka....hodně se sprchuju krvácení už taky neni tak hrozný ale prostě ta jizva při pohybu jako by se měla rozpárat přitom hezky drží.....

terezkl
19. črc 2016

@geilinka hodne sprchuj studenejsi vodou, at mas ranu furt cistou. A na dubovou kuru se vykasli, jestli ti nedela dobre, kazdemu nemusi sednout 😉 Me to po nastrihu bolelo dost dlouho, minimalne cely sestinedeli. Chce to cas, ono se to zlepsi 😉

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru