Mám hrozný strach z porodu - je lepší císařský řez nebo přirozený porod?

sabinapodrouzkova
24. říj 2018

Zdravím vás ženy.. 😊 Čeká mě v Prosinci první porod..
Ani si to nedokážu představit, a čím dál víc mám strach.
A chci se vás zeptat co je horší či normální přirozený porod nebo císařský porod.. Vím že je to u každého jinak a kazdy to snáší jinak... Doktorka mi řekla že asi nejspíš půjdu císařským řezem... Děkuji za každé odpovědi .. .

leymea
24. říj 2018

Ahoj. Ja mela jen prirozeny porod tak nemuzu porovnavat, ale pro me by byl asi horsi cisar. Malej byl polohou KP a doktorka mi rekla, ze budu muset na cisare (byl v takove poloze, ze by neslo rodit vaginalne). No brecela jsem, mela jsem strach. Nastesti se malej otocil 🙂 a proc Tobe doktorka rekla, ze nejspis pujdes na cisarsky rez?

xkalisto
24. říj 2018

Ani jedno není dobrý :D Císař je úleva od porodu jako takového ale pořád je to docela zásah do těla a rekonvalescence je hodně neprijemna. Normální porod sice saje ale jak je hotovo tak je hotovo. Zas na druhou stranu je to několik hodin utrpení kdy jsem zoufale počítala minuty. Příště si nechám dát epidural. :D

veronika8808
24. říj 2018

Ahoj. Já rodila před 10 lety plánovaným císařem z důvodu mé výšky 149cm a úzké pánve. Měla jsem lokální anestezii. Není to zrovna příjemný a pochopitelně jsem měla hrozný strach - nikdy jsem "pod kudlou" nebyla.Hojení pak není zrovna příjemné, naštěstí u mě byla babička která mi se vším pomáhala protože sama bych to nedala. Normální porod za sebou nemám a ani mít nebudu ale myslím si, že každé má své pro a proti. Nicméně kdyz potom člověk drží v náručí ten malý uzlicek štěstí tak na to rychle zapomenes 🙂

pitrisek87
24. říj 2018

@sabinapodrouzkova Tak pro mě by byl horší asi císař. Nikdy jsem nebyla na žádné operaci a z tohohle mam fakt strach... Ale je normální se obávat něčeho co neznám a nevím do čeho jdu. U první dcery jsem byla ve třetím trimestru strašně vystresovaná a bála se. Pritom bolest snasim celkem dobre. Bala jsem se ze nevím co me čeká, aby se neco nepokazilo, ze nebudu vědět co mam dělat atd. Zvládly jsme to, ne tak jak jsem si představovala ale hlavní bylo, ze se dcera narodila v pořádku ;) Druhy porod, jsem už tak neprožívala, neříkám ze jsem nemela obavy aby vše probíhalo jak má ale věřila jsem ze to zvládneme obě. Teď me čeká třetí porod a ja doufám ze bude minimálně tak super rychlý a bezproblémový jako druhy :D Co se týče císaře zkušenost nemám. Pokud bych věděla, ze je to pro mimco to nejlepší tak bych se smirila i s tim. U prvního je to vždy velká neznámá a každý porod je stejně jiný... Jen bych dobre vybírala nemocnici aby vše proběhlo jak budete chtít. Hodně štěstí a nebojte se čeká vas za to utrpení ta nejkrásnější odměna ;)

konik4525
25. říj 2018

Porod proběhne ani nebudeš vědět jak a většinou se na tu bolest brzo zapomene, všichni se o tebe budou starat, horší je pak ta fáze po porodu, kdy se už musíš starat o dítě sama, kojení, utišení pláče, poporodní poranění, atd.. takže já spíš negativně vzpomínám na to, co nastalo po porodu než na samotný porod, ten mám spíš v mlze, zbytečně jsem se na porod taky hodně soustředila, ale dnes už bych spíš byla i připravená na to co nastane - hlavně když se nedaří kojení tak je to pro matku kvůli hormonům skoro konec světa ;)

priefi
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova za me je lepsi prirozeny, muzes se miminkem kochat hned, muzes mit bonding primo Ty a nemusis pak na JIP, jsi hned na pokoji s miminkem (pokud nejsou nejake komplikace). Primo srovnavat nemuzu, mam za sebou jen prirozeny a doufam,.ze v lednu absolvuji zase prirozeny. Ovsem ne vzdy lze prirozene rodit a cisar je nevyhnutelny, to bych pres koleno nelamala. Navic i prirozeny muze mit komplikace a rodicka nakonec rodi pod plnou narkozou cisarem, takze to se ovlivnit neda. Jestli se muzu zeptat, jaky je duvod, ze dr.Ti rekla,.ze pujdes nejspise cisarem?

priefi
25. říj 2018

@leymea a kdy se prcek otocil?
@sabinapodrouzkova jinak co se tyce hojeni, tak nekdo ma super rychle zahojeneho cisare a je hned ok, nekdo naopak se hoji dlouho a ma problemy. U prirozeneho to je obdobne. Pokud nemas natrzeni, nebo nastrih, asi je rodicka hned fit, ale jakmile je poraneni, nebo nastrih, tak opet, nekdo se zahoji jedna basen a nekdo si protrpi sve. Takze co se tyce poraneni a hojeni, cisare a hojeni, je to hoooodne individualni. Jinak nekdo ma rychloporod a pomalu nestihne ani do porodky (v blizkem okoli porod v aute cestou do porodky) a nekdo si uzije i 40 hodin neustavajicich bolesti. Nikdy nevis, jak to u koho bude

leymea
25. říj 2018

@priefi ve 35tt 🙂

lucie01
25. říj 2018

První syn akutní císař a druhý syn přirozeně, hodinu po příjezdu do porodnice byl na světě. Hojení u císaře bylo v pohodě, nejhorší byl ten první týden, jizva táhla, vstávání bylo hrozné, ale jak mi pak vytáhli steh, tak už to bylo dobré. Po přirozeném porodu jsem byla hodně šitá a na kruhu jsem seděla skoro měsíc, ale i tak jsem ráda, že jsme to zvládli přirozeně, Každá má strach, u prvního z neznámého a v dalších těhotenstvích už ví do čeho leze, tak se bojí 🙂 Důležitý je ten výsledek - zdravé miminko a maminka ... na bolest se zapomene 🙂

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@priefi : malej je od začátku furt správně otočený ale jde o to že mám bradavičky :/ A nevíme jestli se to zahojí než budu rodit... A děkuji za odpověď 😊

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

Děkuji všem... Aspoň jsem se trochu uklidnila.. Máte pravdu sice jsi člověk potrpí ale zas to nejkrásnější přijde na svět... 😊

normalnimatka
25. říj 2018

rozhodně přirozenej

bayt
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova Pokud to vypadá, že stejně půjdeš na císaře, tak bych to asi víc neřešila. Asi nebudeš mít stejně na výběr. Pro mě byl porod hrozný, na druhou stranu jsem viděla paní po císaři, vypadala jak zafačovaná mumie. Tak to taky nebylo nic moc...Takže asi oboje má svoje.

priefi
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova drzim pesti, at se zahoji 😊

frndafrrr
25. říj 2018

Mám za sebou přirozený, akutní i plánovanou, v celkové i se spinálem sekci, no nejlepší byl asi přirozený, za 3h jsem šla do lékárny v pohodě a ve formě, ale ani ze sekce nemám žádnou hrůzu, ikdyž ta rekonvalescence je horší a delší.

zuzik24
25. říj 2018

Já tedy rodila třikrát přirozeně, takže nemůžu porovnávat s císařem, ale při druhém porodu jsem měla na pokoji holčinu, která měla císaře a celé ty tři dny, co já jsem po pokoji a chodbě chodila normálně, tak ona se chudák belhala v předklonu a byl pro ni problém jakýkoliv pohyb ☹ Známé po císaři hnisala dlouho jizva, kamarádka má od císaře podbřišek prý jakoby necitlivý... Takže já bych třeba do dobrovolného císaře nikdy nešla, je lepší přetrpět těch pár hodin bolesti. A neboj se ničeho, nevíš, do čeho jdeš, takže je zbytečné se stresovat předem 🙂 Držím palce 🙂

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@zuzik24 Děkuji vám.. 😊 A stále doufám aby vyšel normální porod

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@priefi Děkuji vám 😊

pikl
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova taky jsem se dřív hrozně bála porodu a myslela jsem si, že císař je pro mě jediná možnost. Pak jsem ale v těhotenství četla hodně pozitivních zážitků z porodu a nějaké odborné články o tom, jak je ženské tělo nastavené, aby porod přirozeně zvládlo, a to mi dodalo sebevědomí. Porod jsme s dcerou zvládly v pohodě a pro mě je to velmi psychicky posilňující zážitek. Takže se neboj, pokud bude možnost rodit přirozeně, tak je to lepší pro tebe i mimčo, a kdyby náhodou byl císař, tak to taky zvládnete ;)

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@bayt Hlavně aby prcek byl v pořádku 😊 Člověk jsi musí něco potrpět..

a_nnysek
25. říj 2018

Mám za sebou oboje,a určitě bych chtěla přirozený porod, pokud to půjde. Rychlejší hojení, žádná jizva (nemyslím estetiku,ale mě třeba ta jizva i po dvou letech občas pobolívá) a celé je to takové přirozenější, tak jak to má být. Samozřejmě pokud bude nutný císař, kvůli bezpečí miminka nedá se nic dělat a i to se dá rozchodit 🙂 Tak nějak musí, ty miminka nám za to stojí 🙂 Ty první dny utíkají tak rychle, že si brzy nevzpomeneš. Přeju ti klidný porod,at už jakýkoliv 🙂

michelette
25. říj 2018

Já se teda porodu děsila hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem strašná hysterka a hrozně špatně snáším bolest. Takže jsem od začátku četla všechny šílené diskuze o tom jaké to asi bude a pomalu se připravovala na to jak, rodit nechci 😃 Nakonec jsem si našla předporodní kurz, kde byla skvělá porodní asistentka, která mě trošku uklidnila. Nakonec musím říct, že jsem to teda zvládla dá se říct dobře. I přes dlouhý porod zakončený nástřihem jsem druhý den byla celkem fit, až mě to překvapilo, jak to příroda zařídila. 😊 takže hlavu vzhůru a klidný porod. 😊

lucie_j
25. říj 2018

Horší byl pro mě císař, ale u prvního dítěte to je ta lepší varianta, člověk může odpočívat, miminko hodně času prospí. U druhého dítěte jsem byla ráda, že se to povedlo přirozeně, nedovedu si představit jak bych se o 2,5 letého syna postarala. Ale nám nepomáhá rodina, staršímu dítěti je 3 a čtvrt a nikdo ho nikdy nepohlídal ani na 5 minut.

loylii
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova nejsem zastánce zurivych debat na netu, ale tohle tema mě dokáže nadzvednout ze židle😢 když lékař navrhne, ze je lepší sekce, proč napadat jeho názor?? On je odbornik ne? Já dostala na vybranou a bylo.. zajímá mě moje zdravi a toho miminka! Tak když mi lékař nedoporučí rodit normálně, tak asi ví proč, má své zkušenosti, a v oboru vidí i zkušenosti jiných lékařů. Já CS měla, po 2 dnech jsem nevěděla, ze jsem ležela na operačním sále. A ten pocit, zdravého ditete je mega nejvíc. Žádný chození v předklonu, hned druhy den jsem vstala, narovnala a bylo. Jizva minimální, prelepena jen kouskem náplastí. A o ostatních výhodách nemluvě😉💪

ariadna12
25. říj 2018

Jak pro koho. Ja mela planovany cisar pri vedomi (epidural) a nemuzu si stezovat, vse probehlo na jednicku, sice rekonvalescence je delsi, ale u mne by to prirozene asi neslo. Jde o povahu, zdravotni stav a vyvazeni pro a proti rizik.

rybamrazena
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova Doktorka to řekla proč? Má věšteckou kouli? Co tak s tím strachem začít pracovat? 🤔 A ideálně přestat poslouchat porodni příběhy všech okolo.... Tělo umí rodit, stejně jako se vyprázdnit. Nejsme pacientky!!! Doporučuju knihu od M.Odenta Znovuzrozený porod.

radkan91
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova já jsem opravdu velká citlivka,jdou na mě mdloby i u zubare,rodila jsem poprvé před měsícem a půl a nebylo to tak hrozne,jak se kolikrát píše,žádné pocity,že bych měla chuť skočit z okna apod,bolelo to,ale nepřišlo mi to nesnesitelné,chce to jít k porodu v klidu a smířená a pripravena na to,že to bolí,ale že se to zvládne,říkat si,že je to otázka pár hodin,ze brzy bolest přejde,že se to proste vydrzi a že díky každé další kontrakcí jsi blíž k miminku,on ten porod uteče jak voda a jakmile miminko vyjde ven,tak bude vše zapomenuto 🙂

ladyhacek
25. říj 2018

Prvního jsem rodila přirozeně ( tedy vyvolávaný porod) a měla jsem pohodový porod ano bolel, ale jakmile byl malý venku vše bylo zapomenuto.
Druhý byl našikmo ( poloho příčná nešel porodit) takže císař a teda druhý den bolest při vstávání neskutečná. Týden jsem se z toho dostavala a ještě další dny to nebylo 100%.
Zpětné se na to už dívám jinak ale říkala jsem další dítě už rozhodně ne
Kdybych si mohla vybrat tak přirozený porod, ale někdy to prostě nejde . I ten císař se da vydržet.
U nej rekonvalescence jinak na sále dobré, tonki nevadilo

iveee
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova Vag.bradavice? Na ty skvele funguje cesnek v tabletach..treba z Dr.Maxe. Do 2 tydnu jsem je mela fuc.

marketa_sob
25. říj 2018

I přesto, že jsem měla rizikový porod (VEXem, takže velký nástřih, ztratila jsem i docela dost krve, tak i přes takovou zkušenost z porodu bych nikdy do císaře dobrovolně nešla. Hojení nástřihu bylo u mě hrozně rychlé, zlepšovalo se to opravdu rychle. U porodu jde hlavně o psychiku, kterou jsem podcenila, příště bych se určitě lépe připravila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru