Je lepší císařský řez nebo přirozený porod?

lucieklim
16. čer 2017

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je lepší císař nebo klasický porod můžu si vybrat z klasického porodu mám šílený strach byla jsem tedy rozhodnuta že půjdu císařem.kdyz nad tím ale tak přemýšlím tak mám strach i s císařského řezu byla bych ráda za vaše skusenosti a rady jsem ve 36 týdnu a už se to blíží

jaja01k
16. čer 2017

Ja jsem si taky mohla vybrat (kvuli poloze miminka KP). Ani z jedne varianty jsem nebyla nadsena. Byl to muj druhy porod, takze jsem vedela, co je klasicky porod, a nijak jsem se do toho nehrnula. Cisar je zase operace, z toho jsem taky mela hruzu. V porodnici se priklaneli k normalnimu porodu, tak jsem se pro nej nakonec rozhodla a jsem za to rada 🙂

dolezalovalucie
16. čer 2017

@lucieklim Ja mam za sebou pouze jeden porod,rodila jsem sice vyvolavane ale klasicky skoro 5kilove dite a zvladla jsem to v pohode bez epiduralu,samozrejme ze to boli ale za me je to lepsi vydrzet,hojeni po klasickem porodu je rychlejsi.Ja budu rodit pokud vse dobře pujde az v listopadu a pokud to pujde tak urcite prirozene.Pokud nemate zadne komplikace které by branili přirozenému porodu tak tedy cisar nevolila.Ja tedy nevim jak jinde ale me doktorka jasne rekla,ze na prani cisare nedelaji a ja se bala protože byla mala velika ale v nemocnici mi rekli,ze to zvladnu aze není důvod pro cisarsky rez tak mi ho proste neudelaji

babanci
16. čer 2017

@dolezalovalucie Zrovna dneska je zajímavý článek na netu, rozhovor s Mudr. Ladislavem Kroftou, že se u nás normálně císařské řezy na přání provádějí. Já mám kamarádku, která si ho zaplatila. Po porodu vypadala báječně a cítila se skvěle. Řekla mi, že by klasicky nerodila ani za nic. Zatímco já jsem po normální porodu seděla měsíc na nafukovacím kruhu.

jujatko
16. čer 2017

Rodila jsem císařem - kvůli nepoměru mezi veliksotí pánve a hlavičky - kefalopelvický nepoměr (podle mne se jim proste jen nechtelo rodit velke dite). A popravde dodnes to povazuji za nejvetsi "neupsech", "zklamani" ve svem zivote. Nebudu psat o tom, ze po cosari jste kuchla z jedne strany na druhou - rozhodne to neni zadna dvoucentrimetrova jizvicka, rodila jsem, kdyz byly venku 40 teploty - dva dny se prakticky nehnete, a jizva mne bolela jeste po roce. Citim ji i dnes tri roky po porodou, kdyz si lehnu na bricho. Samozrejme v pripade druheho porodu uz je predchozi cisar jiste omezeni. To vsechno ok. Kdyz se "nepovede" prirozeny porod, tak to take neni zadna hitparada pak. Ale predevsim mi proste hrozne chybi ten zazitek, to privedeni na svet, ten pocit, kdyz Vam miminko poprve daji ..... To mi strasne chybi. Po porodu jsem to tak nevnimala, ale s odstupem casu mne to cim dal tim vic mrzi ..... Pokud mel nekdo "neprijemny" prirozeny porod, tak samozrejme bude mluvit jinak, ale mne ten prirozeny porod hrozne chybi ... Pokud je to mozne, tak aspon volte cisare v castecne anestezii

dora13
16. čer 2017

Na tuhle otazku opravdu neexistuje univerzalni odpoved, co zena, to jina zkusenost a jiny porodni pribeh. Jsou zeny, ktere po vaginalnim porodu odkracely po svych a za hodinu prakticky nevedely, ze rodily a jsou zeny, ktere se po zpackanem porodu hojily x mesicu. Stejne tak jsou zeny, ktere mely cisar uplne bez komplikaci a pak takove, ktere resi potize x mesicu. Osobne bych do cisare bez vazne zdravotni indikace nesla, je to rozsahla brisni operace se vsemi riziky, ktere k tomu patri a radsi zapracovala na priprave na vaginalni porod.
Kazdopadne v tomto pripade neexistuje univerzalni lepsi a horsi, jsou dobre i spatne zkusenosti s obojim.

dolezalovalucie
16. čer 2017

@babanci A to ste byla nejak hodne sita?ja mela stehu hodne protože byla mala velika.Podle me je to hodne individualni a zalezi na jedinci a jestli byli nejake komplikace nebo ne.Cisar je proste operace a podle me je to daleko vetsi zasah do tela.Taky mam pocit,ze v dnesni době uz si opravdu všichni vymysleji.K tehotenstvi porod patri a abych si diktovala jen jak ja to chci jen z uplneho rozmaru když pro dite je prirozeny porod nejlepší,to za me proste ne.Jen rikam svůj názor,kazdeho věc jak se rozhodne

soleilll
16. čer 2017

@lucieklim Takových diskuzí je tu strašně moc, zkus si je vyhledat a pročíst. Jestli se bojíš jakéhokoli typu porodu, tak s tím holt budeš muset něco udělat - asi si o tom něco přečti, ať laické zkušenosti, tak odbornější články (ty spíš). Hodně záleží na důvodu, proč máš vůbec možnost jít na sekci. Nicméně pokud se psychicky zablokuješ, přirozeně ani nebudeš schopná porodit. Takže asi tak.

sarkar
16. čer 2017

@lucieklim já to beru tak, že lidi (ženy) jsou stvořený k tomu porodu, jak ho známe - tzn. k přirozenýmu porodu. Císař je nepřirozený a to pro mě automaticky znamená větší riziko. Samozřejmě v určitých situacích je císař jediné řešení, to beru, ale pokud není žádný zdravotní důvod k císaři, tak bych do něj sama nešla.
Odrodila jsem dvě děti, jasně, nebyla to procházka růžovou zahradou, ale klidně bych si to potřetí zopákla. Podle mě je rozhodně lepší rodit než např. opakovaně trpět na záněty močovýho měchýře, ten bych nezopákla ani náhodou 😀 😀

claudie89
16. čer 2017

Ahojky nápisů ti svou zkušenost. Rodila jsem přirozené,a byl to můj nejkrásnější zážitek. Ano,poslední dvě hodiny byly velice krušné,ale pomohla mi tepla voda,sezení na WC..a při samotném porodu to bylo uzasne..a co bylo úplně nejlepší,ze když malý vylezl ven,okamžitě zmizely veškeré bolesti,šla jsem se osprchovat,upravit a všechno jsem zvladala. Chtěla jsem i pecka na pokoj abych se o něj mohla ihned starat,jediné minus bylo to,ze malý šel ven tak ze mel raminko u hlavičky takže me museli síť a to sítí pak dělalo problém při vstávání z postele...na pokoj ke me dali maminku která rodila ve stejný den jako já císařem...prvně ležela na jip,svého malého neviděla,když ji dali na pokoj,mela takové bolesti ze si nemohla ani sednout,natož si zajít na WC,osprchovat se,nic..malého na pokoji neměla,nebyla schopna se o něj starat,jen ji ho prinesli na kojení a pak pryč,na dětské. Stale ji bolela záda a hlava,mela pocit ze se ji roztrhá břicho..malého dostala az třetí den po porodu i když si stale stěžovala na bolesti..stále jedla brufeny..natož já mela brufen jen dvakrát kvůli sešiti ale jinak jsem byla schopna všeho..takže samozřejmě je to na tobě,ale já bych si cs nikdy dobrovolně nevybrala...ano,při porodu netrpis ale pak..moje tchyně a svagrovka taky dvakrát rodily cs a říkaly ze ještě 14 dni pote měly bolesti břicha..a ještě podotknu ze jsem rodila bez jakýchkoliv leku

babanci
16. čer 2017

@dolezalovalucie Hodně moc. Rodila jsem 3 x, všechny děti hodně přes 4 kila, poslední 4,64 kg. Už jsou dávno dospělé, ale jizva dodnes občas dře.

verkaver
16. čer 2017

@lucieklim Čtyřikrát jsem rodila přirozeně,císaře bych dobrovolně nechtěla. Já po porodu za dvě hoďky úplně v pohodě,maminka po císaři se mnou na pokoji brečela bolestí,neuměla se ani zvednout z postele,do toho se musela starat o malého,protože třetí den už přece musí,co prý bude dělat doma. S kojením měla problém,protože jí malý ležel na jizvě,zakašlat nebo kýchnout - hrůza!! Dobrovolně císař nikdy. Samozřejmě ho neodsuzuji a chápu,když to ze zdravotních důvodů nejde jinak. Ségra první porod císařem,tak tak malého zachránili,byl už dost přidušený,kdyby se čekalo na spontánní porod,tak by nebyl... Druhý měla přirozeně,ovšem roztrhaná byla přes celý konečník až dopředu,jak tady někdo psal,měsíc seděla na nafukovacím kruhu,problémy při udržení stolice má dodnes (je to 10 let),tolik stehů,bolesti a problémů,malá šla nakonec zvonem- příšernost! Takže opravdu každá to máme jinak a nikdo ti tady nezaručí,že při klasickém porodu nebo sekcí nenastanou komplikace... Rozhodni se dle svého,ale já si myslím,že už teď se tak neskutečně bojíš bolestí,že už jsi pravděpodobně rozhodnutá pro císaře... Ale za mě,klasicky je to lepší,alespoň tedy u mě 🙂

misulinka44
16. čer 2017

Na tohle není odpověď... Záleží na strašně moc okolnostech, rizicích toho či onoho druhu porodu... Já rodila normálně, porod byl velmi komplikovaný,takže druhé dítě teď bude plánovaným císařem. V porovnání s mým porodem věřím, že císař bude ,, pohodička,, 🙂 ale tak komplikované přirozené porody zas tak často nejsou a jen z rozmaru rodičky je blbost dělat cs... Když přirozenému porodu nebrání žádná překážka,rozhodně je lepší rodit přirozeně;) v případě polohy KP je to hlavně o psychice rodičky... To bych nechala vybrat ji,jelikož tam už rizika přirozeného porodu jsou...

yerry
16. čer 2017

@lucieklim ahoj
Má prvorozená přišla na svět císařem, plánovaným kvůli poloze KP. Já jsem se po císaři zotavila celkem dost rychle, ale moje kamarádka, která rodila ten samý den, jen o pár hodin dříve, byla po císaři hodně dlouho bolavá...
Druhorozená přišla na svět akutním císařem a to proto, že porod nepostupoval a malá se zasekla v porodních cestách a šla napřed čelem, opět jsem se zotavila celkem rychle i kdy to bylo horší než prvně....
Bylo mi moc líto že jsem přirozený porod nedotáhla, chtěla jsem zažít, jaké to je....tu euforii... To u císaře není....
První dceru jsem kojila jen částečně a velmi krátce, po porodu jsem spadla do poporodní deprese, kterou jsem zvládla sama ale vše šlo ztěžka.... U druhé to bylo mnohem lepší, kojim už půl roku a neskutečně si to užívám, jsem mnohem klidnější a spokojenější a myslím že to zapříčinila přirozená část porodu... Navíc i můj muž si mne mnohem více váží, když viděl kolik úsilí a bolesti jsem si musela vystát, abychom mohli mít i druhorozenou....
Kdybych někdy přemýšlela ještě o třetím dítěti, což po dvou císařích už v plánu opravdu nemám, určitě bych chtela rodit přirozeně....
Porod bolí, a bolí hodně, ale nemyslí si že císař nebolí.... Bolí a sakra moc a dlouho..... Znám holky co můžou srovnávat císaře s přirozeným porodem, který na rozdíl ode mne dotahly do konce a všechny svorně tvrdí že přirozený porod bolí mnohem méně a to jedna z nich rodila téměř 5kilove dítě 20 hodin....
Příroda to zařídila tak, aby to bylo dobré hlavně pro dítě.. císařský řez, není přirozený a podle mne by se měl dělat jen v případech špatně polohy nebo v ohrožení života a zdraví matky nebo dítěte...

teeerez
16. čer 2017

Musis se rozhodout sama a podle toho to take bude vypadat 🙂
Prvni dcera sla cisarem kvuli KP, strasne jsem ho nechtela, hezke zazitky z toho fakt nemam, uplne ok jsem byla tak po mesici. A ta jizva je naporad ...
Druhou jsem si vydupala prirozeny porod. Bylo to husty, ale super. Tu vlnu endorfinu, ktere zaplavi telo ve chvili co ti na brise pristane tvoje dite v zivote nezapomenu, mesic jsem se vznasela na hormonalni oblacku stesti (ty hormony u sekce chybely). Odesla jsem z porodniho salu po svych, ok jsem byla okamzite
Kojeni jsem mela u obou holek uplne stejne, do cisare bych nikdy nesla pokud bych nemusela, ale chapu, ze ne kazdy to tak ma

no_title
16. čer 2017

Otázkou je, proč máš z porodu strach? Máš strach z poranění? Pak jsou pomůcky, které prokazatelně poranění snižují (Aniball - cvičí se sním od 36. týdne). Jsou i bylinky, které usnadní a zrychlí porod - maliník, lněné semínko. Jsou věci, které pomůžou psychicky, právě ten aniball nebo mít s sebou dulu.
Pokud máš strach, protože jsi slyšela jen negativní zkušenosti, tak se obklop pozitivními zkušenostmi, doporučuji si přečíst nějaké příběhy tady: http://www.pribehyproivanu.eu/
nebo na blogu Anny Kohoutové.
Pokud ale máš strach z porodu jen z důvodu bolesti, tak bohužel císař až tak nápomocný není. Sice tě nebude bolet samotný porod (ale samotné vytahování dítěte byť pod spinálem taky moc příjemné není), ale bolest se ti rozloží na několik týdnů poté. Po vaginálním porodu, pokud budeš bez poranění nemusíš mít na druhý den ba i za pár hodin žádnou bolest. Píšu to proto, že sama mám za sebou pár operací, jednu břišní - byť jen laparoskopickou, ale bolela hodně. Po pravdě, první kroky z postele do sprchy jsem probrečela. A to jsem měla jen 3 mini jizvičky. Nedokážu si představit, co bych dělala s jizvou přes celé břicho.

michaela6599
16. čer 2017

Ahoj s císařským řezem nemám zkušenost rodila jsem přirozeně nechci strašit ano bolelo to byla jsem na vyvolání ale každý to prožívá jinak ....kamarádky moje dvě měli císaře a když je poslouchám byla jsem ráda za přirozený porod sice jsem byla tři hodiny v bolestech ale když jsem to měla za sebou byla to krásná úleva chvilku jsem si odpocla a v pohodě jsem se starala o malou chodila s ní vše kamarádky byli rády že vstaly z postele kort druhý den že to pěkně cítily ( já už dvě hodiny po porodu o ničem nevěděla ani siti které jsem měla kvůli prasklé hrázi jsem necítila

michaela6599
16. čer 2017

@michaela6599
Jen dodám záleží na situaci jestli jsou k císaři třeba důvody já bych byla pro druhý přirozený porod určitě ale kdyby byli komplikace třeba špatně otočené miminko nebo tak šla bych raději na císaře jinak bych z přirozeného porodu už neměla strach u porodu jsem měla velkou oporu svého partnera který to zvládal na jedničku a poranění se krásně zahojila z čeho jsem taky měla já velký strach v těhu

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
dokument
16. čer 2017

rodila jsem normalne a na cisare bych dobrovolne nesla. Ale jednu vec vidim jako vyhodu. Cetla jsem clanek z duveryhodneho zdroje o inkontinenci a v tomto maji zeny, ktere rodily cisarem vyrazne mene casto potize s ochablym svalstvem paneviho dna (mensi podil zen). Cesticka neni proslapana.... A to je docela protivna vec to povolene panevni dno, protoze to zasahuje do dalsiho budouciho zivota. Nekdy dost zasadne.

barakara
16. čer 2017

Já hlasuju jednoznačne za prirozeny porod. Mohu posoudit oba. První dcera-prirozeny porod trval dlouho a byl bolestivy, ale žádná medikace, vyber polohy, bez poranení a dceru jsem mela porad u sebe, po 10hodinách domu, druhy den procházka v kočárku😄. Druhy porod plánovany CS z duvodu KP. 4 dny v nemocnici, operace jako prase, rezou snad 7 vrstev, manzel ani nikdo tam nesmí byt, vydupala jsem si snad dvouminutovy bonding a pak manzel, pak hned sestinedeli a nošení na kojení pro me utrpení, že jsem jí nemela u sebe. Jizva strasne bolí, na druhou stranu druhou dceru miluju stejne, žádny mindrák z CS nemám, beru to tak, že to muselo byt. Nejvíc me vadila ta nemohoucnost se postarat o miminko, že nemám dceru furt u sebe a ta omezující bolest. Nechápu jak si CS muže dobrovolne nekdo vybrat.

riakuk
16. čer 2017

Já jsem zase měla první dceru vyvolávanou 10 dní po termínu. Porod trval 48hod a byl ukončen akutní sekcí, protože by se ven sama nedostala a umřely bychom obě. Manžel byl i u přirozeného i u sekce. Byla jsem strašně zklamaná, naštvaná na sebe, že jsem neschopná, dceru jsem ani nechtěla vidět. Vše se dalo do pořádku čtvrtý den po porodu. Plně jsem kojila 13 měsíců. Druhá dcera je narozena plánovanou sekcí. To byl pohodový porod. Manžel byl opět na operačním sále a dceru měl celou dobu u sebe. Nejsem náročná rodička 🙂 O dceru jsem se byla schopná postarat třetí den po porodu. Jizva mne nebolela a nebolí. Neměla jsem nikdy problémy. Hlavně nemám jizvu přes celé břicho a ani není vidět. Nyní mne čeká třetí sekce. Vím, do čeho jdu, ale i tak mám samozřejmě obavy, protože je to operace, při které se může stát cokoli. Jinak sekci placenou neschvaluji.

sonaxoxo
16. čer 2017

Vybrala jsem si císařský řez.klasickeho porodu jsem se taky bála a umírala jen při té představě!😨a mužů říct naprostá pohoda!😍nebudu říkat,že všechno bylo příjemné,např.pichani epiduralu,vyndávání drénu,cévkování,vstávání a chození do sprchy s hadičkami...ale zpetne když to shrnu,tak mě nic moc nebolelo,dávali mi injekce proti bolesti teda...cca za 4 dny jsem už fungovala normálně,chození,ohýbání...jizvu mám perfektní a není ani vidět!😍

luckylee
16. čer 2017

Prirozeny...ale opravdu prirozeny bez zasahu lekaru.Ono je docela fajn uvazovat i co jaky porod znamena pro miminko a ne jen myslet na sebe,co je pro mne horsi.Porod prirozeny je proste prirozeny a dulezity pro dite.Osidli se bakteriema ktere jsou dobre pro lepsi imunitu.Zazije si tu prvni tymovou spolupraci s maminkou,pokud je maminka znala tak si ho hned veme na prsa a zaziji spolu prvni alespon dve hodinky telo na telo a to je take dost dulezite a hlavne ho cizi lidi hned z mamcina bezpeci neodnesou nekam na vyhrivane luzko,neudelaj z nej vanocku,nenacpou dokrm a nebude den samo.Jaky pocit z toho to miminko musi mit.Samozrejme kdyz je to nevyhnutelne tak se neda nic delat,ikdyz teda i pri planovanem cisari se da udelat plny bonding a neustala pritomnost ditete i otce na nadstandardu ale pochybuji ze to si vetsina mamin zaridi.
Je treba se vcitit i do ditete.

junkka
16. čer 2017

Tak ja mela jen toho cisare. Musim rict ze to bolelo, ale jen cca hodinu po operaci nez mi zabraly leky (coz byla spis chyba sestry, ze mi leky nasadily pozdě). Jinak jsem malou ponunala hned na sale, pak ji mel manzel. 2 hodiny jsem byla na observacnim pokoji a pak hned sestinedeli a nadstandard, kde byl manzel se mnou a malou jsme meli celou dobu u sebe, jen ji sestry chodily prebalovat. Na noc ji manzel odnesl sestram, ty mi ji nosily v noci na kojeni a druhy den uz jsem vstavala rano do sprchy a cely den se o malou sama starala. Dostavala jsem cipky na bolest kdyz jsem zacala citit jizvu a celkove to byla celkem pohoda. Mam za sebou nekolik operaci kolene a ramene a to bylo teda o dost horsi (mozna jsem proste cekala, ze to bude horsi a tak mi to pak ani neprislo).
Ted jsem ale tehotna po druhe a chtela bych to zazit i prirozene, tak uvidime, jak se to vsechno vyvine 🙂

lucieklim
autor
16. čer 2017

Děkuji holky jak vidím bude lepší rodit přirozeně 🙂 jsem ráda za vaše zkušenosti 🙂

janickajana
16. čer 2017

Také jsem se mohla rozhodnout a rozhodla jsem se pro císař. Moje mamka mě rodila KP normálně, dřív se to neřešilo a říkala že byla potrhaná a že to bylo strašný. Teď mám děti 2 a obě císařem a jsem moc ráda. Takhle víš kdy se mimčo narodí. Vše si naplánuješ i Chlap třeba volno a tak 😉

sharusik
16. čer 2017

Nepřečetla jsem všechny příspěvky, ale přidám svůj pohled na věc.
Chtěla jsem rodit přirozeně, chvíli to vypadalo, že to bude Ok, nakonec mi porod museli vyvolat, plodová voda praskla sama, to sem byla nadšením bez sebe, problém nastal když jsem se ani po "lécích" dostatečně neotevírala, jo měla sem zelenou plod. vodu...na to přišli až hodinu po odtoku.... Malá už tlačila hlavičkou, že chce ven, ale nebylo místo, takže kvůli tomu všemu sem podstoupil akutní císař. V tu chvíli jsem byla ráda, na porodním boxu jsem byla dva dny.... Ovšem v tu chvíli mi nedošlo, co to pro mě bude znamenat... Zdravotní komplikace jsem neměla, druhý den jsem sestěhovala na normální pokoj a nic mě nebolelo, jasně jen jsem pomale chodila, ale o malou bych se postarala. Nicméně po pár dnech, kdy jsem ani neměla mléko, se dostavila deprese, že jsem ji neporodila. A ten zážitek mi chybí, to absolutní štěstí kdy porodíte dítě a dají vám ho do náruče.... Kdybych měla možnost podruhé rodit přirozeně, tak neváhám... i když vím, že to bolí, ale ta bolest se zapomene, dítě všechno vynahradí. Kdyby mi někdo dal takto na výběr, volím přirozený porod....toť moje zkušenost 🙂 🙂

kackacka37
17. čer 2017

Zažila jsem taky oba porody, první císař, po něm chvilku bolest bricha tak 15 min nez prisla sestra a pichla neco pak uz dobry, druhy den vstavani do sprchy taky nepříjemný, nicmene co do bolestivosti aspon u me to je nic proti normalnimu porodu, mliko se mi udelali 3 ti den , kojila jsem 1,5 roku, zadny deprese nic, jizva nejde videt, neboli nic, druhy porod hrozne jsem se bála, tim sem se asi blokla a museli vyvolavat,nastesti po druhy tablete jsem se zacla otevirat, bolesti se daj vydržet (i kdyz v tu chvili jsem si to asi nemyslela)samotnej porod, tlaceni, par minut a malej najednou venku na brise a to je tak uzasny pocit, ze vse v tu ranu zapomenuto, mohla jsem sedět, par stehů, nic me nebolelo, jo pak od druhyho dne jsem byla par dni namozena celý tělo a kostrc me bolela asi 14 dní, mlíka jsem mela a mam kupodivu o dost min nez u prvniho, ale stačí. Dalsiho porodu uz bych se nebala, pořád si ho v hlavě prehravam, ten konec hlavne, zvedlo mi to moje zensky sebevědomí takze v tomhle urcite lepsi.Jinak moje maly siti co me ani nebolelo ted citim tu hraz neprijemne pri sexu, ze zacatku to i bolelo, jsem zvedava jestli ta neprijemna citlivost nekdy zmizí.

drzticka81
17. čer 2017

Ja mam za sebou tri cs-prvni akut (nepostupujici porod, 4kilove dite), a dva planovane (druhe dite taky 4kilove, treti uz jsem se bala prirozene, ac v Ove prirozeny po 2 cs delaji 🙂))) - nemuzu tedy rict,jak bych zkoncila po normalnim porodu, ale zrejme znacne potrhana, dite mozna nejak posramocene-mame v zenske linii docela tezke prvni porody-babicka -malem udusena teta(zachranil ji doktor),teta porod zvonem, mamka porod klestemi (vzdy tak tak)-syn ma vetsi hlavu, takze bych to zrejme nedala bez moznych nasledku......prome cs nebyl nikterak strasny-hnedka jsem byla fit, skoro zadne leky na bolest, vzdy jsem od druheho dne-postaveni na vlastni nohy-fungovala s miminkem, rozkojila jsem se-kojila jsem obe deti 2.5 let vcetne tehotenstvi a tandemu, jizva me nebolela.......dokonce tento treti byl asi nejlepsi 🙂)) v patek rizli, den na jip, od druheho dne dcera se mnou i pres noc-hnedka zacala pribirat-ja bez analgetik, litala jsem-sestry ze me byly paf a to tak, ze v pondeli rano me propustili domu 🙂)) ted jsem tyden poporodu,od uterka chodime s detmi ven a pohoda.........jinak ja beru zivot takovy jaky je- prirozene jsem mela v umyslu rodit, nestalo se tak, jsem vdecna za zdrave deti a je mi jedno jakym zpusobem prisly na svet-depku ani pocity selhani u sebe vazne nepocituji-raduji se ze svych deti kazdy den,kdy muzu-porod pro me znamena pouhy jeden den a co je den v zivote mem a mych deti? zlomek 🙂))

saoirse
17. čer 2017

Rodila jsem obě děti přirozeně a už vzhledem k rozdílu mezi průběhem porodů "klasickou cestou" mi přijde, že toto se snad ani nedá posoudit. První porod byl dlouhý,sice dost bolestivý, ale euforicky zážitek, dá se říct, že jsem se na ten druhej skoro těšila, že to zaziji znovu. Druhý byl velmi rychlý, extrémně bolestivý spojený s velkou ztrátou krve a do jakž takž kondice jsem se kvůli mdlobam a anemii dostávala přes měsíc. Uvažujeme o třetím a já mám z prirozeneho takovou hrůzu, že kdyby mi nabídli císaře, dost bych ho zvažovala. Řekla bych,že neexistuje univerzální volba, v obou případech existují plusy a minusy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru