Mám hrozný strach z porodu - je lepší císařský řez nebo přirozený porod?

sabinapodrouzkova
24. říj 2018

Zdravím vás ženy.. 😊 Čeká mě v Prosinci první porod..
Ani si to nedokážu představit, a čím dál víc mám strach.
A chci se vás zeptat co je horší či normální přirozený porod nebo císařský porod.. Vím že je to u každého jinak a kazdy to snáší jinak... Doktorka mi řekla že asi nejspíš půjdu císařským řezem... Děkuji za každé odpovědi .. .

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@radkan91 Já jsem právě taky hrozný bebitko.. 😀 Ale máte pravdu 😊 člověk jsi musí říkat že to vzladne 😊

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@iveee Ano 😐 To mohu i těhotenství? Já to mám právě více rozsáhlé.. Protože Jsem mladá a podceňovala Jsem to.. A vím že jsem udělala chybu... Tak doufám že se to nějak zachranni než půjdu rodit..

ojo
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova čeká mě pátý porod, předešlé vždy přirozeně....moje kamarádka rodila první císařem a druhé přiozeně a říkala, že se to nedá srovnat, že dobrovolně by do císaře nikdy nešla, rekonvalescence po císaři o dost horší, prý zlatej přirozený porod.

Každopádně VELMI doporučuji knížku hypnoporod, je hlavně o tom, jak si kásně připravit psychiku na to, že porod neni za trest, ale za odměnu 😉 Knížka se mě moc líbila, můžu říct, že na každý svůj porod mám hezké vzpomínky, je to fakt zážitek a těším se na tenhle poslední 🙂

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@michelette děkuji 😊

loylii
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova a mě osobně víc bolely v životě jiné operace. Násilně zlomená od lékaře špatně srostlá klíční kost a zdratovana (tyden po jsem nemohla vysilenim ani ukousnout chleba), plastika nosu kompletní a 2x gynekologicka laparoskopii, kdy jsem 3 tydny byla jak když mě někdo nakope do břicha. Vše v narkoze. Proti tomu byl CS procházkou růžovou zahradou a ještě mate v ruce krasne miminko😉

ckei
25. říj 2018

Mám za sebou dva porody, 1. císař, 2. přirozený - oba naprosto bezproblémové, pohodové, rekonvalescence velmi rychlá, takže za mě 100% spokojenost v obou případech.

raduushka
25. říj 2018

Já byla na CS a musím říct že doufám a modlím se abych na něj už nikdy nemusela. Pro mě to bylo strašně náročné jak fyzicky tak psychicky. Já jsem ještě pátý den po porodu brečela bolestí při každém vstanutí a holky den po přirozeném porodu si tam běhaly jakoby nic. A ta bolest když tě pustí domů a ty uděláš najednou více kroků než jen na wc a zpět, hrozně mě bolely záda než jsem se rozchodila. Vím, že asi potřebuješ spíše utěšovat než strašit, ale já bych byla radši kdyby mě na to někdo předem připravil a upozornil a ne že mi každý tvrdil jak to budu mít lepší než přirozeně, prý bez bolesti 😀 Psychika je druhá stránka věci a záleží hodně na tom jaký člověk je. Mě hodně dostalo to odloučení po porodu- Sama 24 hodin na JIPce, bez přítele, bez syna a bez mobilu, odříznutá od světa, ležela jsem tam a odpočítávala každou minutu. No je to 10týdnů a pořád nejsem uplně OK, jizva je zahojená, ale psychicky to nebudu dávat asi dlouho. Přeji ti hodně štěstí, ať už půjdeš na CS nebo ne.

hermanecka
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova zkuste 3x denne natirat 100%ricinovym olejem..do 14dnu by mohly vymizet..da se sehnat v drogerii DM

A ja mam za sebou 2 prirozene porody..mam vys postavenou hraz..deti vetsi hlavicky..po druhem porodu velky pokles delohy..dodnes resim problemy s mocenim..nesmim cviciz,max cviky na panev,nic tahat a stejne se v budoucnu asi operaci nevyhnu..vedet to,risknu cisare

lennus
25. říj 2018

Mám za sebou první přirozený, i když tedy předčasný porod, druhou sekci v nízkém týdnu a třetí opět přirozený. Já se dobře hojila i po sekci, jsem člověk, který psychicky hůře zvládá bolest a samozřejmě jsem z porodu měla obavy, ale přirozený porod pro mě byl lepší i v tom, že jsem hned mohla fungovat, být s miminkem a myslím si, že i pro miminko je to lepší, že si tu cestu vybere samo než že ho prostě vytáhnou. Říkám díky Bohu za císaře, mně zachránil život a je skvělé, že tyto možnosti máme, ale jak mám srovnání, opravdu moc jsem teď chtěla rodit přirozeně, mnohem více z toho důvodu, abych měla právě miminko u sebe, což jsem předtím nezažila - první syn předčasně narozený šel rovnou do inkubátoru, druhý chlapeček narozený právě sekcí bohužel zemřel, teď jsme se dočkali donošené holčičky. Na strachu jde pracovat a mně tedy hodně psychicky při posledním porodu podpořila dula. Držím palce!

papaja90
25. říj 2018

Neboj se porodu. Ja se bala jako prase!! A co, praskla voda a za 4 hodiny byla malá venku, boli to, to je jasné, ale ted uz jsou malé 4 m a přemýšlím že půjdu ještě do druhého 😆tak za 2 roky.. Císaře bych se bala vic...

pavca1982
25. říj 2018

@sabinapodrouzkova Termín porodu mám za 23 dní, budu rodit počtvrté(naposledy).Už se na porod moc těším, pro mě je to něco krásného, když konečně držím miminko.Porod chci ambulantní, tak snad to vyjde. Neboj se😉

sabinapodrouzkova
autor
25. říj 2018

@lennus Jé tak to my mrzí... 😏 To muselo být hrozný... Jste statečná že jste to dala.. Teď vám bude dělat radost holčička.. 😊

ivuska1986
25. říj 2018

Ahojky, ja sla cisarem a dodnes lituji, ze mala nemela sanci prijit na svet prirozenou cestou - sla o tri tydny drive, minimalne o tři, nedozral ji ocni kanalek, nastoupila silna zloutenka, neutahla lahev, kozu, krmila jsem ji tyden strikackou, kozu zmakla az po dvou mesicich - bolest snasim dobre, ale prvni den jsem několikrát omdlela pri vstavani z postele, a to jsem musela uz i zvladat peci o malou, pohyblivost s jizvou docela blba, ale je fakt, ze kazdy den to bylo o 50 procent lepší, po propusteni z porodnice uz jizva nebolela jen tahla a citlivost kolem jizvy nemam ani po roce. Doteď me stve, ze jsme si spolu tou prirozenou cestou nemohly projit, ale jak rika ma doktorka, budte rada, ze jste obe zdravy, ve stredoveku byste neprezily ani jedna. Mala byla koncem panevnim s ja mela uzkou panev. Drzim palce, dulezite asi fakt není jak prcek prijde ns svět, hlavne, ze bude v pořádku

kajurell
25. říj 2018

Me praskla voda patek 6.7. Porod se nerozbehl, v sobotu mi hi zacali vyvolavat praskama, dopraskli mi vodu, aby odtekla cela, to uz jsem mela kontrakce po 2 minutach silne jak krava. Vecer mi dali kapacku od bolesti a nic se nedelo. V nedeli, 8.7 zase vyvolavani, v 9 hodin rano jsem sla na sal, otevrena na 2 cm. 5 hodin v brutalnich bolestech, otevrena na 4-5 cm, jsem se nechala presvedcit na epidural. Ten mi pichli o pul 3. No uleva neskutecna, ale otevirala jsem se pomalu, takze oxytocin, v 7 vecer otevrena na 8-9, kontrakce silne jako prase, bez epiduralu bych se asi obesila na povleceni. Nastala 10 hodina vecerni, uz 13 hodin na sale, deloha zacala slabnout, kontrakce prestaly, natekla mi branka a ve 22.50 me vezli na akutniho cisare. 22.58 byla mala venku. Druhy den rano jsem v 8h uz byla na nohach, v 9 mi poprve donesli malou na kojeni a od te doby jsem pomalu zacala chodit a ani ne 24h po cisari jsem s malou a vozickem opatrne chodila po chodbe. Ano, je to neprijemne, boli to, ale jakmile jsem prijela po 4 dnech domu, na nejakou jizvu jsem si ani nevzpomnela. Bricho mam doted necitlive v miste jizvy, obcas ta jizva zaboli ale neni to nic sileneho, a to jsem srab co nenavidi jehly a vubec jakoukoliv bolest snasim spatne.

iveee
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova Ano🙂 je to prirodni antibiotikum. A pokud je nemate v porodonich cestach,tak by vas meli nechat rodit vaginalne i tak.

mari90
26. říj 2018

Rodila jsem tak i tak, ale jednoznacne je lepsi prirozeny porod. Ano prirozeny boli a hodne, ale po nem jsem se citila po vsech strankach naprosto skvele, za par hodin jsem mohla chodit a kdybych necitila tech par stehu ani bych nevedela, ze jsem rodila. Cisar byt byl planovany, rekonvalescence byla podstatne delsi. Musela jsem 24 h jen lezet, dite mi nosili, do mocoveho mmechyre byla zavedena cevka, nic prijemneho, kdyz to zacalo prichazet k sobe, dost to bolelo, prvni stani bylo peklo nasledne pak behani kolem mimca, zvedani ho z postylky take nic moc, bricho bylo jeste citit dlouho pote, navic to delsi dobu chce alespon male omezeni, dlouho jsem nemohla zvedat starsi, je to celkem narocna operace, takze dobrovolne bych do toho nesla

drzticka81
26. říj 2018

Tak ja jsem zaslouzila cisarovna 🙂))) prvni porod se rozbehl a skoncil akutnim cisarem,dalsi dva uz byly planovane 🙂))) jako ja to brala jak to je-pro me porod nebyl dulezity-vsak trva kratce-pro me bylo nejdulezitejsi miminko,aby se narodilo v poradku 🙂))) a na tretiho cs jsem uz byla psychicky pripravena,vedela jsem,co me ceka,nasadila jsem si homeopatika a rekonvalescence v klidku,ale ja jsem docela dobry typ-ani od bolesti jsem nechtela.......a musim souhlasit,ze napr.laparoskopie zlucniku a nasledna rekon byla mnohem mnohem horsi nez nejaky cs-jsem se davala dokupy dele,i to vic bolelo........ja bych sla klidne do 4. 🙂))))

drzticka81
26. říj 2018

@drzticka81 jo a jinak jsem hned doma fungovala 🙂)) i zvedala,behala,proste zadne omezeni 🙂)))

kittyy17
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova nemysli na to, ven musí v každém případě. Ženy rodí už tisíce let 😉 Proč si doktorka myslí, že to bude císařem? Já mám za sebou dva, a až do termínu se čekalo, jestli porodim....
Miminko na svět musí, a je jedno jak. A ty to zvládneš, ať už to dopadne jakkoliv. Protože nic jiného ti nezbyde, než to zvládnout...

misa17102018
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova Ahoj..sice ještě nevím jestli se zadařilo,ale taky mám strach z porodu až jednou příjde. Ještě nikdy jsem nerodila ani nebyla těhotná.Jsem po prvním IVF. Před lety jsem shlédla přirozený porod na You tube a od té doby mám strach. Moje pocity po shlédnutí byly: Bože,to jsou jatka!! Bojím se že vykrvácím,nebo že se mi zastaví srdce 😀 Pár dnů po shlédnutí jsem měla hrozné sny.

radkan91
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova přesně tak,strach před porodem je normální,ale ono to opravdu uteče jak voda a člověk si pak řekne,že to vlastně nebylo nic tak hrozného,žena je stavena,aby to prostě zvládla,zvládly to všechny,tak vy jiste taky a budete pak na sebe pysna,jen žádnou paniku,opravdu to není nic tak šíleného 🙂

sabinapodrouzkova
autor
26. říj 2018

@kajurell Tyjoo tak to muselo bejt hrozné.. 😑 Hlavně že jste to vzladla 😊

sabinapodrouzkova
autor
26. říj 2018

@misa17102018 Joo i též já.. Sice jsem se radči nedívala ale mám takovou obavu že i mě se třeba něco stane atd..

barchen
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova Mám za sebou rychlý přirozený porod a teď mě čeká druhý. Ráda bych to znova dala přirozeně, já se jaksi obávám narkózy i té lokální. Nemůžu říct jaké to je mít císaře ale když jsme teď nedávno měli setkání po maturitě po XY letech, tak jsem poslouchala rozhovory spolužaček a třídní, jak ta jizva po císaři bolí i hodně let po tom. Tak nevím 🙂 Jinak, já jsem rodila v nejbližší porodnici a veškerou přípravu jsem si jakoby udělala doma. Pár hodin v teplé vaně, na míči a když jsem viděla, že ty bolesti se stupňují a nepřestává to, jeli jsme. A bylo to za 5 min. dvanáct. Ráda bych teď měla stejnou pohodu, tak snad mi to klapne.

soleilll
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova Mám za sebou dvě sekce a vím určitě, že klasicky bych neporodila. Kvůli zdravotní anamnéze mi kdysi jen tak mimochodem gynekoložka řekla, že já budu jednou rodit jedině císařem, tak jsem se na to jaksi nastavila a nepočítala jsem s jinou možností. Nemůžu srovnávat, ale bolest je to určitě nesrovnatelná. Mám za sebou několik břišních operací a vím, jaké to je, když přestává účinkovat anestetikum, přesto bych nechtěla zažít hodiny (nebo dny) stahů a otvírání děložního hrdla. 🙂 Strašně moc dělá psychika, to je základ. Jestli máš opravdu velký strach, je to práce pro psychloga nebo hodně dobrou porodní asistentku/dulu. Ale musím ti napsat, co mi řekl primář, když jsem se chystala k prvnímu porodu - jestli se ženská zasekne, přirozeně nikdy neporodí. Pak obvykle následuje akutní sekce a z pohledu průběhu operace je pro všechny zúčastněné vždycky lepší sekce plánovaná, než akutní. Ať už to dopadne jak chce - nejsi lepší nebo špatná matka jen kvůli vedení porodu, nejde o žádné selhání a dítě bude v pořádku, ať už se na svět dostane jakkoli. Držím palce, aby to proběhlo tak, jak si přeješ a co nejvíc hladce.

kikimaruska
26. říj 2018

To se nedá takto určit. Mám za sebou oba porody. První porod akutním císařským řezem hodně předčasně (28 tt). Bolest jizvy byla velká po porodu a hlavně první týden, ale žádné komplikace s ní jsem neměla, intimně žít jsem začala hned po šestinedělí bez problémů. Popravdě ihned fungovat s miminkem musí být po SC náročné. Já miminko u sebe neměla dašího 2,5 měsíce. Druhý porod byl přirozený ve 39+2 tt, opravdu rychlý. Tedy tři dny před porodem jsem měla tak silné poslíčky, že jsem poté porod skoro prošvihla (už jsem v těch bolestech byla zvyklá) 🙂. Do porodnice sem přijela na 8 prstů otevřená a syn se narodil do 3 hodin od příjezdu. Bez jakékoliv medikace k tišení bolesti. Rekonvalescence byla úplně jiná (šití uvnitř i zvenku), s šitím i se spodkem jsem měla problémy další měsíce a popravdě až do tří let jsem neměla vůbec chuť na jakékoliv intimnosti (a do dvou let i bolesti jizev při změně počasí atp.). Každý porod byl jiný, ale pokud by bylo jednou třeťátko, byla bych moc ráda zase za přirozený porod. A ještě k laktaci, u obou porodů jsem ji rozjela sama intenzivním pitím koj. čajů a ruční odsavačkou a oba syny poté několik měsíců krmila MM. (mám špatná prsa a synkové problémovou pusinku, kdy nedokázali vysát mlíčko). Takže tak 🙂

lussinka88
26. říj 2018

@drzticka81 muzu se zeptat jaky homeo jsi brala? Jdu na cisare cca za 4tydny a prvni jsem mela akutni v celkovy a bolesti jsem teda prvni dva dny mela hrozny 🙈.

drzticka81
26. říj 2018

@lussinka88 mas stesti-mam ty nazvy furt v penezence 🙂)) arnica montana 15ch,nuxvomica 9ch-to byla priprava pred a po-davkovani uz ale nevim,a pak jsem si dala ricinus communis 5ch na rozkojeni 🙂))))

lussinka88
26. říj 2018

@drzticka81 dekuji 🙂

sunflowerr
26. říj 2018

@sabinapodrouzkova
Ja mám za sebou jen přirozený porod, takže nemůžu srovnávat... Jen co chci říct, nebojte se, porod je pro ženské tělo přirozený jev, a pokud to jinak nejde, tak v dnešní době lékaři vědí snad co dělají a císařský řez už absolvovalo a přežilo tolik žen, že je podle mě zbytečné mít takové nervy.....

Já když šla k porodu, tak jsem ani netušila, že jdu rodit. Syn se narodil o 4 týdny dřív, do porodnice jsme jeli ve 4 ráno s tím, že se mi něco nezdá, divná bolest břicha. Před porodnici už jsem cítila, jak mi pomalu odteka voda.... Ale ani na vteřinu jsem si nepripoustela, ze jdu uz rodit.... 😂 za 2 hodiny se rozjel porod, ano bolesti šílené, myslela jsem, že je po mě.... Ale ten pocit, kdy už jsem si říkala, že se stanu maminkou a pak to krásné miminko držela v náručí, ten pocit byl tak krásný, že jsem pak o nějaké bolesti už ani nevěděla. Fungovala jsem ještě ten den. Normálně jsem chodila, bolest byla cítit, ale oproti porodu to bylo nic. Doma za 5 dní jsem fungovala úplně v pohodě. Mám 7 měsíců po porodu a klidně bych šla rodit zase, snad se dočkám během 2 let druhého miminka 🤣

Opravdu se nebojte, ať už budete rodit přirozeně nebo císařem, tak to zvládnete. Přeji hlavně optimismus, klidný porod a brzké zotavení 😉