Může kontryhel vyvolat porod?

jana_toula
30. čer 2018

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda nevíte, jestli kontryhel může vyvolat porod. Před pár dny jsem si udělala 3 dny za sebou čaj s kontryhelem. Resp šípkový čaj a k tomu jsem si dala fakt max na minutu louhovat kontryhel. První den jsem měla po pár hodinách tedy pocit na průjem a vystřelovaly mi bolesti do zad a podbřišku. Trvalo to ale max půl hodiny. Druhý den to trvalo o něco déle. Třetí den už jsem měla regulérně co deset minut poslíčky/ kontrakce, trvalo to přes 2 hodiny. Jsem 31tt. Teprve třetí den mi cvaklo, že by to mohl dělat ten kontryhel. Takže další den jsem si ho už nedala a nedělo se nic. Výhoda byla, že jsem se za ty tři dny aspoň luxusně vyprázdnila 😉 ( jinak trpím hroznou těhu zácpou) Tak si tak říkám, že bych ho začala pít třeba v 38 tt, jestli by to pomohlo k porodu. Syna jsem rodila až 41+6 a vyvolavane. A to jsem už měsíc předtím dělala všechno možné, dva Hamiltony, sex, atd. Horká vana, atd.

nikolspace
30. čer 2018

Ahoj. Co jsem slyšela, tak kontryhel napomáhá k stahování dělohy a tak se v těhotenství nedoporučuje. Ale k vyvolání porodu by mohl třeba pomoct 😊

jana_toula
autor
30. čer 2018

@nikolspace No já právě četla jak to, že se nedoporučuje, tak i že se doporučuje. Samozřejmě se zeptám Mudr až půjdu na kontrolu, ale pokud by to napomáhalo, tak do toho asi půjdu 😉 A to jsem si schválně dělala ten čaj opravdu slabý. Už jsem na něj měla obrovskou chuť 😂

nikolspace
30. čer 2018

Já jsem pila kontryhelovy čaj, když jsem chtěla otěhotnět. Ale máš pravdu, člověk se všude roste něco jiného 🤔😊

nikolspace
30. čer 2018

Docte, překlep, pardon

xxx3d
30. čer 2018

@jana_toula ahoj, k tomu kontryhelu je docela hezky popsáno tady
https://magazin.biooo.cz/matka-a-dite/tehotenst...
tak ti to třeba pomůže 🙂

lennus
30. čer 2018

Mám info od porodní asistentky: Kontryhel můžete pít po prvním trimestru, pak jej vynechat na druhý a vrátit se k němu na konci těhotenství. Já ho doporučuji do 20 týdne, pak s ním začít od 36 týdne, přidat k němu maliník a kopřivu.

jana_toula
autor
30. čer 2018

@xxx3d Děkuju, super článek 😊

jana_toula
autor
30. čer 2018

@lennus Děkuju za info. Já se určitě i ve středu zeptám lékařky, ale byla jsem zvědavá i na vaše zkušenosti 😊

kafr
1. črc 2018

Kontryhel je dost silná bylinka, používá se na všechno možné týkající se ženských orgánů. Já jsem ho pila až před porodem ještě s maliníkem a mateřídouškou (= tymián). Porod asi nevyvolal, rodila jsem 40+4, ale měla jsem ho ukázkově hladký. A ještě jsem jedla lžičku lněného semínka denně.

lennus
3. črc 2018

@jana_toula Od lékaře bych čekala spíš nevědomost a tudíž nedoporučení pro sichr.

@kafr Taky jsem pila maliník a užívala lněné semínko, porod byl rychlý a hladký jako u vás.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru