Může partner chytat miminko při porodu?

matiseli
14. kvě 2021

Zdravím, asi hloupá otázka... ale hodilo by se mi to vědět: Je možné, aby partner pomáhal chytat miminko?
Děkuji za odpověď

palja
14. kvě 2021

@matiseli jak chytat miminko? U porodu nebo kde?

felixfelicis
14. kvě 2021

Už jsem slyšela o tom, že toto bylo součástí porodniho přání, takže ano. Ale do nějaké hpnp porodnice bych s tim nesla 😀

jjasmina
14. kvě 2021

@matiseli nechápu ani dotaz

aniea
14. kvě 2021

No tohle se mi zdá jako pěkná blbost, tohle by mě v životě nenapadlo, s prominutím.. Manžel nechtěl jít ani ustrihnout šňůru natož aby měl dělat něco jiného a myslím že by mu to žádný doktor nedovolil.. Ani já bych tam nešla.

jjasmina
14. kvě 2021

@felixfelicis jakp takhle jo?? Jaaaj to já jsem řekla, že bude max u hlavy 🙂

cherie24
14. kvě 2021

@matiseli jestli je to myšleno u porodu, tak se mi to nezdá jako moc dobrý nápad. Vždyť ty mimina jsou celý oslizlý, kluzký a gumový. Chceš aby první, co tvé dítě zažije po porodu, bylo válení se pod porodní stoličkou?

felixfelicis
14. kvě 2021

@aniea Kam jít ustrihnout snuru? Ty jsi snad to dítě rodila, ne? Já jsem si ji prestrihla rada, třeba si i nějaký manzel rád chytí miminko, když vše jde tak, jak má.
@jjasmina Jen jsem o tom cetla v jedné skupině, já může u porodu neměla a šňůru pak taky stříhat nechtěl. Ale tak proč ne 🙂

felixfelicis
14. kvě 2021

@cherie24 Zase to dítě většinou nevystreli úplně rychlosti blesku 😀

janina228
14. kvě 2021

No teda ..krom toho,že mi to přijde hodně nebezpečné tak si zároveň i myslím, že to pro muže do vašeho budoucího soužití nemůže být moc přínosné😄 ..
@felixfelicis v některých případech ano. Třeba když jde mimčo ven i s vodou..

felixfelicis
14. kvě 2021

@janina228 Ale jo, neříkám, že nikdy. Nebo je potreba nějaká asistence a taky to nepůjde. Asi nemá smysl pokoušet se tady v plénu ptát na takovyhle okrajový požadavek, směřovala bych to někam do skupin o prirozenem porodu, kde autorka spíš najde někoho, kdo to zažil. Já tuhle potřebu neměla, ale třeba u posledniho porodu by mi to nepřišlo nepředstavitelné.

aniea
14. kvě 2021

@felixfelicis no to ne ale přece musí vědět jak to dítě má chytit, aby mu neublížil. To rovnou může jít odrodit místo doktora.. Já tohle ještě neslyšela že by někdo udělal.. Ale pro mě za mě ať si to mimi jde chytit 😂já bych svoje miminko svěřila do péče kvalifikovaného doktora ne svého manžela, ne že bych mu nevěřila ale pochybuji že kdyby tam přišel a teď měl to mimi chytit že by neomdlel, byl rád že tam u mě seděl. 😀

burnette
14. kvě 2021

@cherie24 😁😁😁😁 aspoň bude mít zážitek 😄

meronym
14. kvě 2021

@matiseli Kdyz ctu ty nebezpecne, nerealne pozadavky nekterych zen, jsem rada, ze nejsem zdravotnik.

makovice88
14. kvě 2021

Teda promin, ale vetsi kravinu jsem uz dlouho necetla 🤦‍♀️

felixfelicis
14. kvě 2021

Konkrétně bych presmerovala sem: https://m.facebook.com/groups/409441392570176/?...
Tady to nemá smysl. Je jasné, že když v dost porodnicich se pořád ještě musí povinne na kozu apod., většině to bude připadat jako scifi.

vendes
14. kvě 2021

Pokud to chce, stojí o to a zvládnete si to prosadit, tak proč by nemohl, je to každého věc. Připravte se na to, že se na vás ale budou koukat tak, jako ostatní ženy v této diskusi.

janina228
14. kvě 2021

Neodsuzuji,ať si každý rodí a dělá co chce - jen jsem chtěla spíš upozornit,že by to pro manžela mohl být takový šok,že by taky z toho nemusel pár nocí spát..jaký to pak může mít vliv na vztah? Kamarádka mi jednou říkala,že slyšela,že někde v cizině ženě nabízeli zrcadlo.. aby se mohla kouknout.. no .. kdo by to toho šel 😄?

keksik002
14. kvě 2021

@matiseli uz jen predstava ze decko vyleti z zeny.. :D muze si ho otrit, podepsat, prvni pochovat 🙂 ale upřímně bych chlapa mezi nohy nepustila.. Chlap rikal ze porod byl uzasne silny zážitek ale nevim jak by se vyporadal s pohledem "tam" svihla bych sebou taky, natoz chlap..

cherie24
14. kvě 2021

@burnette ano zážitek a chlap zcela jistě taky 😀 on ten porod sám o sobě je takový dost divný zážitek. Spousta tělních tekutin, křiku a nedůstojných situací a ještě k tomu, aby mi tam dolů čučel chlap a čekal až vyleze dítě ven 😄

trpaslicek19
14. kvě 2021

Asi bych to spíš řešila s porodnicí kde budete rodit a pokud by to umožnili pořádně bych si o tom promluvila s manželem a řídila se jeho přáním. Byla jsem u porodu kamarádky a viděla jak se prcek dere ven a nejsem si jistá jestli by to každý chlap dal. Pro mě to byl úžasný zážitek být u porodu někoho jiného ale chlapi jsou jinak stavění

alishka111
14. kvě 2021

No tak za a) nedávno jsem někde četla, kolik se stane neštěstí, že i zkušený porodník dítě upustí a to třeba na následky pádu zemřelo, takže já bych o něčem takovém ani neuvažovala, a za b) ono to není jenom o chycení, zkušený porodník pomáhá uvolňovat a chránit hráz a kontroluje postup dítka, třeba vybavení ramínek nemusí být úplně automatické... Takže to není jen o tom dítě "chytit" a navíc, on se opravdu chce muž až takto moc účastnit porodu? Tuší co VŠECHNO ho TAM čeká? ;)

darinka84
14. kvě 2021

@aniea mě zarazila teda nejvíc věta to může jít odrodit místo doktora... U mých porodů jsem tedy rodila vždy já. Ne doktor 🙊

nikyliz
14. kvě 2021

Potes koste kam ten svet speje :-O

izzylka
14. kvě 2021

Hádám že prvorodička, co nemá ani šajna, jak porod probíhá a vypadá 🙈😂 ne, promiň ale já sama bych se vidět u porodu v určitém úhlu nemohla, nedovedu si představit, že na to dobrovolně a bez následků kouká chlap 😂
Já vím, že porod je pro některé krásný a přirozený, ale ve skutečnosti je to utrpení a nechutný 😂😂

camelinka
14. kvě 2021

@cherie24 Presne, svuj spodek bych v te chvili nechtela videt ani ja sama, natozpak pustit do tech partii chlapa 😂🤔🤢

orisek56
14. kvě 2021

@felixfelicis není pravda. Já první dceru na konci tak zatlačila, že ji nestíhali chytat a křičeli ať Uberu, že ji nestíhají chytat a proklouzne jim skrz ruce 😁 už jsem to po tom komplikovaným porodu měla plný zuby.

Jinak dotaz, docela mě to pobavilo. Já si hned představila dve badmontonove pálky a dítě mezi tím.

felixfelicis
14. kvě 2021

@orisek56 A píšu snad někde, že v.z.d.y.c.k.y jde ven dítě pomalu? Ne.

vikinkav
14. kvě 2021

Zeptej se v porodnici, jako proc ne 😉 me to nepripada jako spatny napad, pokud na to manzel ma odvahu. Svymu manzelovi bych se nebala chytani sverit, je sikovnej 😉 dokonce jsem se ho na to ptala pred druhym porodem, ale nechtel 😄 a nakonec to byl takovej fofr, ze jsem si malou castecne chytla ja sama 😄 protoze jsem tam zrovna mela ruku, abych citila hlavicku 😄

vikinkav
14. kvě 2021

Ja jsem puvodne myslela ze je to dotaz nejake uzkostlive maminky, ktera nechce dat detatko ani partnerovi do ruky 😄

ruzova_pastelka
14. kvě 2021

Ano, lze to, ale dobře bych volila porodnici. Věřila bych, že třeba v Havířově se pùjde domluvit.

Řada žen si miminko "chytá" i sama, požadavek, aby první, kdo se dítěte dotkne, nebyl anonymní doktor, je ve světě celkem běžný. Pokud do toho půjdete, moc vám držím palce, díky takovýmhle lidem a požadavkům se i české porodnictví sune trochu směrem k moderní evidence based medicíně 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru