Plánovaný císař a pobyt v nemocnici před ním

jitulka87
13. dub 2019

Ahoj. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s plánovaným císařem a pobytem před ním v nemocnici...porodnici mám v Praze (Apolinář) a cesta mi trvá do 2h, pokud nejsou kolony. No a posledně mi dr říkal, že když půjde vše dobře, sekce bude v 39tt. A že se uvidí, jestli budu předtím u nich nebo si najdu přechodné bydliště v Praze, což mě "vylekalo", nikoho v Praze nemám, neznám to tam atd... jinak důvod pro tak vzdálenou porodnici a lékařskou péči u nich, kdyby to někomu vrtalo hlavou, mám...ale o tom se rozepisovat už nechci...
díky za zkušenosti

zlatoja
13. dub 2019

Ahoj, ja mela planovany cisar u Apolinare 39+0. Objednali me na 10 dopoledne, prijela jsem v tech 10, probehla priprava, v pul 1 byla mala na svete. Co si pamatuji, tak jsem pred tim byla na dvou poradnach jen. Spis jde asi o to, kdy mas termin a jestli nebudes mit komplikace, travit v lete 4 hodiny v aute kvuli kontrole asi nebude uplne idealni.
Jinak muj duvod k cisari byla prodelana operace v minulosti, tehotenstvi bylo bez problemu.

jitulka87
autor
13. dub 2019

@zlatoja diky za zkusenost. Pro me za me, ja bych si to "malovala" tak, ze prijedu treba vecer pred planovanym porodem a budu tam jen jednu noc navic. Ale nevim jak to vse bude. Diky 😉

lolam10
13. dub 2019

V Podoli byl prijem pred planovanym cisarem den predem(rano).urcite se da domluvit zvlast kdyz jste z daleka.prece je jasne ze nebudete napr.v hotelu pred takovou operaci...myslim ze jen rekl ze jsou 2 moznosti.priste se vyptejte vice

ivuska1986
13. dub 2019

@jitulka87 Ahojky, plánovaný cisar v Apo u mě probíhal tak, že jsem přišla ten den v osm hodin, na řadu jsem se dostala ve 12:00, nic neobvyklého. Byly tam se mnou další čtyři matky a vždy musí zůstat jeden sál volný pro akutní císaře. Takže po vstupu do ordinace, té lékař vyšetří, sestřička Ti dá klistyr a máš pro sebe k dispozici sprchu se záchodem, když je vše hotovo, tak tě zavedou do porodního boxu, kde čekáš, až na Tebe přijde řada, sestřička Ti přijde napíchnout kanilu. Pak se dostaneš na sál, měla jsem úžasného anesteziologa, všechno Ti vysvětlí, obvazou Ti nohy obvazem kvůli prevenci trombózy, napíchnou Ti do zad anestetikum - vůbec jsem to necítila, sedíš na zadku, vyhrbis záda a je to. Pak Ti anesteziolog všechno důkladně vysvětlí, stojí Ti u hlavy a komentuje co dělá lékař, pak vyndají miminko, rychle Ti ho ukážou a běží s ním pod váhu, omýt ho apod. Do pěti minut Ti ho zase donesou. Položí Ti ho k hlavičce, pak Ti ho po tvém zašití zase vezmou, rozloučí se s Tebou i muž a vezmou Té na Jipku, tam máš být minimálně šest hodin. Já tam byla od jedné do dalšího dopoledne. Na Jipce jsou tři postele, většinou plné, starají se o Tebe sestřičky, nejsi schopná se hnout, po cca dvou hodinách začneš cítit nohy můžeš s nima hýbat.dostavas léky tlumící bolest co čtyři hodky, ráno přišla rehabilitační sestřička a zvedla nás z postele. Co Ti budu povídat, je to masakr, ale dá se to zvládnout, je dobré vědět, že to bolí, ale co den to je Ti fakt o 50procent lépe, což je super, třetí den už jsem si brala čípek proti bolesti jen na noc a dali se to zmaknout. Jinak urco doporučuju vzít muže sebou, jo stojí to balík, cca 1300, ale mě to pomohlo, byl se mnou před tím než jsem šla na sál, což bylo super, že jsem v té koji nečekala sama a pak byl s dcerkou celou dobu od vyndání, donesl mi jí a byl to ten nejúžasnější pohled, když se otevřeli dveře a on ji držel v náručí 💕 jinak před císařem jsem byla na kontrole v Apo jen dvakrát, kontrola po týdnu. Můžeš si zamluvit i nadstandard, z Jipu je velká šance na umístění. Mají jeden pokoj jednolůžkový a pak dvoulůžkový, já byla sama a asi bych uvítala pokec s nějakou mamkou, takže záleží na Tobě. Kdybys něco chtěla vědět detailněji, dej vědět, kliďo i do zprávy, napíšu

jitulka87
autor
14. dub 2019

@ivuska1986 uz mam za sebou jednoho cisare v C.Budejovicich, ale v celkove anestezii...takze vim, co me ceka za bolest. Akorat ten vpich do zad bude "novinka"...takhle mi uz operovali krecaky, ale vpich byl teda desny...fuj...pokud bych mela prijet i rano pred tim, nemam s tim problem..nejsem pred "operacema" nervozni. Tak snad se to nak zvladne plynule..nejhorsi by pro me bylo jet od rana v aute takovou dalku s prazdnym zaludkem, aby mi nebylo blbe.

kittyy17
14. dub 2019

@jitulka87 při nejhorším si můžeš zaplatit jednu noc v penzionu. Já před plánovaným císařem nesměla od večera jíst, mohla jsem pít jen čistou vodu, a ráno už ani tu vodu. Na příjem jsem šla v sedm ráno ten den, vpich do zad byl dost nepříjemný, ale co bychom nevydrzely pro miminko...
Večer před zákrokem jsme si s chlapem otevřeli láhev červeného, já deci a on zbytek, a u toho jsme změnili jméno 😂
On byl nervóznější než já

lastovenka
14. dub 2019

holky, můžu se zeptat, proč jste musely na císaře? díky

martinau5
14. dub 2019

@lastovenka mě teprve čeká císař. A jdu na něho kvůli toho, že se prcek neotočil.

pavla555
14. dub 2019

Ahoj, já rodila před necelým rokem u Apolináře a cestu mám do porodnice asi hoďku. Měla jsem plánovanej císař na 10hod. Vyjeli jsme kvůli zacpám dříve, že raději počkáme. Je tam dobrej bufet, tak chlap se zabavil 😂, no a já šla ještě poděkovat do poradny a na monitory :- a pak jsme čekali.. Byl tam, ale ten den dost fofr a já s tím že mě po čase vzali na přípravu atd... a pak jsem čekala s manželem na chodbě a pak šup a ve 14:21 byla malá na světě 🙂. A jinak je tam všechny musím MOC POCHVÁLIT!!! 🙂 Jinak nevím od kud jedeš ale od víkendu od Brna na Prahu D1 jede jen jeden pruh a mají to dělat 1,5 měsíce.... Držím pěstičky a%t vše zvládnete 🙂

pavla555
14. dub 2019

@lastovenka ze zdravotních důvodů... a přiznám se, že mně to i vyhovovalo, že jsem věděla kdy to bude 🙂 i když na konec u prvního porodu to samo přišlo o den dřív 😂😂😂

ladyhacek
14. dub 2019

@lastovenka já měla syna příčně, neotocil se

U nás v nemocnicí jsem nastupovala den předem a na sál šla cca v 9 ráno

sarrita
14. dub 2019

@lastovenka Malý byl koncem pánevním a velký váhový odhad k tomu (porodní váha 4290 g). V Ostravě jsem měla nástup den předem do 14 hod. a druhý den v 9 jsem šla na sál.

lastovenka
15. dub 2019

@sarrita Ja se na to ptám, protože mě zastavila minule jedna paní v tramvaji a říkala, že její vnučka bude rodit podruhé a opět řezem, i když prý k tomu není žádný důvod. Lékaři ji doporučuji už podruhé přirozený porod, ale ona prý nechce, tak si našla porodnici, kde ji udělaji císaře. Nějak jsem nepochopila proč. Chápu všechny důvody co tu píšete, kdy rodit jinak než císařem nejde, ale když k tomu nemá důvod žádný......... To mi přijde divný.....

ivuska1986
16. dub 2019

@lastovenka ahojky, úzká pánev a malá se neotocila hlavičkou dolů

kittyy17
16. dub 2019

@lastovenka první císař 12 dní po termínu, pro nepřipravené porodní cesty po dvoudenním vyvolávání. Druhý císař plánovaný v den termínu, opět nepřipravené porodní cesty.
Pánev mám širokou jako štýrský valach, ale moji kluci mají velké hlavy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru