Po kolika dnech přistupují k vyvolání porodu?

kapitanluu
15. bře 2017

Ahoj holky, prosím o radu. Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s vyvoláním porodu? Kdy k němu přistupují? Po kolika dnech po termínu? V úterý mi bylo řečeno, že mám ještě čípek uzavřený a malý ještě dostatečně nesestoupil dolů, přesto je dost velký a břicho mám nízko až až..Nevím, kam ještě mi má sestoupit..Prosím pokud máte nějakou zkušenost, budu moc ráda za vaše názory..

dofi86
15. bře 2017

U me zacali byt nervozni uz dva dny pred terminem 🙂 pritom bylo vse ok a dite male, pod 3 kg odhad. Byla jsem v Podoli. Jinak standart na pristoupeni k vyvolani je 10-14 dnu, predtim jeste zkousi Hamiltona, kdyz maminka chce (i kdyz pry nekde se neptaji....ale meli by).

zuzaves
15. bře 2017

Mela jsem vyvolavany porod 3. Den po terminu, ale z duvodu vysokeho krevniho tlaku. Jestli neni zadna jina komplikace zpravidla se zacne vyvolavat 10. Den po. Vyvolavaci tableta mi rozjela kontrakce, pak mi i voda praskla, beztak jsem se ale neotvirala a vse skoncilo akutnim CS. Ale to nechci strasit, kazdy na to reaguje jinak ... 😉

ditta01
15. bře 2017

40+ 6 jsem si to vyvolání vydupala a ještě že tak plodová voda byla už dost zakalené a kazila se

kapitanluu
autor
15. bře 2017

No z té plodové vody mám strach, teď jsem brala víc jak měsíc antibiotika a jestli budu i přenášet, jakože to vypadá, že asi budu, tak to mě asi slehne. Nehledě tomu, že bydlet na vesnici kde vás každý zná a každý se furt ptá, už mi to úplně leze krkem. Jela jsem z kontroly včera hrozně zklamaná, doufala jsem,že mi bude řečeno, že už se otevírám a nic..Ale furt doufám, že se to ještě rozhýbe samo..

mysacek369
15. bře 2017

ja mela termin druhej termin 26.12. a na poradne jsem byla 27.12. doktor mi rekl ze mam malo plodovky, ze je to v poradku ale hranicni a nabidl mi termin v patek nebo pondeli tedy 30.12. nebo 2.1. dalsi poradnu mi naplanoval na 29. a uz si me tam nechaly....O pulnoci mi zavedly jednu tabletku k cipku a asi v 6 rano druhou primo do cipku, to bylo hodne neprijemny. Nakonec se malej narodil cisarem pro nepostup a spatny ozvy nekdy o pul 11 dopoledne....a bylo to 41 plus 0

jezz13
15. bře 2017

Kamarádce vyvolávali poprvé 7. den přenášení, podruhé chtěli vyvolávat 10. den, ale kamarádka noc předtím porodila. Dula jí donesla nějaký nápoj z vodky, meruňkového džusu a ricinového oleje a prý to pak byl fofr 😉

verkaver
15. bře 2017

@kapitanluu Pokud není nějaký zdravotní nebo jiný problém,vyvolává se většinou 10.den po termínu (platí termín dle UTZ ve 12.týdnu).

hop_ita
15. bře 2017

Pokud je vse ok, tlak, placenta, otoky, plod je vitalni atd. tak nechavaji 10-14dni prenaset, potom indikace :-/

verca156
16. bře 2017

Ahoj záleží na doktorovi já šla 41+0

tildav
16. bře 2017

14 dní po termínu a pak vyvolání...

prostejina
16. bře 2017

@kapitanluu v den termínu jsem byla na kontrole a taky nic. Dr říkala, že to ještě nebude, a ať přijdu v úterý (kontrola byla v sobotu). V neděli jsme šli na dloooouhou procházku, večer červený víno, horká sprcha. V noci mi začaly bolesti, v pondelí ráno odešla zátka a už to jelo. Vše se může změnit během hodiny. Ségra přenášela 5 dní. Na kontrole ji řekli, že je úplně zavřená a že to nebude a domluvili ji termín vyvolání. Dělali ji i týden před tím Hamiltona a nic. Když došla z kontroly domů, začaly ji kontrakce a během několika hodin byla Ellinka na světě 🙂

sajul
16. bře 2017

Termin vyvolani jsem mela na 41+3, v 41tt mi doktor udelal Hamiltona a 41+1 se maly narodil 🙂

rousse
16. bře 2017

@kapitanluu já se začala otevírat od 30. týdne a od 36. týdne jsem rodila každý víkend po kontrole v rizikovce 😀 nakonec jsem přenášela, malá byla hodně velká, už jsem nemohla dýchat, hýbat se, nic - bylo to fakt peklo... byla týden po termínu a dr. mi řekla, že oficiálně můžeme ještě týden počkat a pak bych musela na vyvolávačku, nebo druhý den ráno dobrovolně nastoupit a vykouřit ji ven. Bála jsem se toho jak čert kříže, nicméně jsem do toho šla dobrovolně, protože už jsem fakt dál nemohla a byl to super rychlý, pohodový porod naprosto bez komplikací - do prasknutí vody (6.h) byly pravidelné velmi slabé kontrakce, pohodička, mohla jsem si tam vzít štrikování, pak prdla voda a za 2 hoďky byla malá venku. Pro mě jeden z nejkrásnějších životních zážitků.

msimankova
16. bře 2017

@kapitanluu já jsem měla termín 5. a 7. 3 (16) a na vyvolání jsem nastupovala 13. 3., to jsem večer dostala první tabletku, po všem se nedělo naprosto nic, naprosto zavřená, monitory v nejlepším pořádku a nakonec 18. 3. klidný CS (tuším 41+5) - dítě i plodovka ukázkové, prostě se tý mršce nechtělo ven. Jak se všichni ptali, to bylo moc fajn, ten konec už nebyl nejpříjemnější...

eviicka
16. bře 2017

Většinou co vím z okolí tak 10 dní po termínu, mně teda už 7 dní po termínu, kvůli velikosti plodu v poměru k velikosti pánve. Porod proběhl hladce.

eviicka
16. bře 2017

@msimankova no hele mně se naopak nikdo neptal, přišlo mi, že ty poslední týdny mně už raději nikdo ani nepsal-nevolal, aby náhodou nerušil porod 🙂. Zato rodina a manžel si to prý vyžírali 😀.

msimankova
16. bře 2017

@eviicka no známej měl takovou drzost, že se zeptal rovnou mně 🙂 Tak už je venku? Vtipálek, odpověď od vorvaně si za rámeček nedal 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru