Pochva po porodu, mám tam velkou kuličku. Poradíte?

tripisek
24. únor 2016

Ahoj maminky, jsem 17dni po porodu a jsem sita. Dnes jsem se podivala zrcatkem a stehy se zdaji dobry ale ta hrozna dira dovnitr 😕 navic tam mam takovou velkou kulicku a nevim co to je. Poradite? Dekuji

rezza
24. únor 2016

Mám to samé... Měla jsi nástřih? Pokud ano nejspíše se ti rozpadl ... Jako mně.. Ta kulička je normální.. Jen jsi ji do teď měla schovanou😊 Po rozpadnutí nástřihu zůstala odhalená 😊

tripisek
autor
24. únor 2016

@rezza ano mela jsem nastrih, a to uz takhle venku zustane? Docela me to zhrozilo 😀

veruska007
24. únor 2016

Taky jsem měla natrhnutí blbě zašité, část se rozpadla, v části jsem měla absces... vypadá to otřesně ☹

shine2015
24. únor 2016

Holky nebojze. Kdyby to takhle zustalo natrvalo,jednak urcite cvicit panevni dno a v nejhorsim delaji plastiky ;)

alboo
24. únor 2016

Ono se s tim moc delat neda. Ja uz se tam radsi nekoukam. Kdyz sem si stěžovala me dr. Tak mi rekla, ze videla mnohem horsi.. ted menim dr. Tak sem zvedava. Co mi řekne ona. Rok a pul po porodu to furt neni ono. Sex jakztak. Ale proste mi to vadi. A oni zminovane plastiky nejsou moc sranda a ne vzdy pomůžou

veruska007
24. únor 2016

@shine2015 Ještě jsem neslyšela, že by díky cvičení pánevního dna srostla roztržená kůže 😀

shine2015
24. únor 2016

@alboo musis mit schopneho lekare ;)

veruska007
24. únor 2016

@alboo Jj, já mám plno kamarádek, co by si přály plastiku, protože mají porodní poranění ošklivě sešité a žádné z nich nedal dr. doporučení na plastiku ☹. Jediná, co vím, byla na plastice jedna známá, ale ona pracovala na soukromé chirurgii a měla to ze známosti.

tripisek
autor
24. únor 2016

Holky tim mi chcete rict, ze mi ta dira jak vrata takhle zustane?

alboo
24. únor 2016

@veruska007 no, i z pohledu toho, ze by si to pacientka hradila sama, tak ne vzdy je uspech velkej

veruska007
24. únor 2016

@alboo Njn, já si nedovedu představit, že by mi znovu sešívali něco, co 5 let nedrží... to už se přece nemůže znovu chytit ☹

evapater89
24. únor 2016

Ahoj. Jabbyla nastrizena, potrhana a dost sita.. Dovted mam boulicky jako jizvy a vaginu dost odhalenou a i klitoris mam sejdrem, male pysky snad nemam.. Ale co se týče uvnitř takbje vše ok a manžel rika, ze lepší sex nez semnou neměl a ze ji mam krásnou 😉.. A ze s ni umím divy. Prvních 9.mesiců po porodu ne to bolelo a pak už vůbec, někdy mam ty jizvy jeste ted podrážděné 6 let po porodu. A teď me čeká další porod, tak jsem zvědavá. Snad nebudu jak vrata a nástřih mě uz dělat nebudou.. Nebudu vypadat uz nikdy jak před porodem, ale funguje to stále dobře, možná lépe 😉

mrshka
24. únor 2016

Fuj, asi rodit nebudu! ať si mimčo zůstane kde je!!

tripisek
autor
24. únor 2016

@mrshka jestli uz mas miminko v brisku tak ti hold nic jineho nezbyde 😀 ja mam jen strach co pak na to pritel

lamia
24. únor 2016

Cvičení pan.dna udelava v sex.životě divy, holt esteticky to zvenku nemusí byt žádný šlágr,ale uvnitř může byt v pohode zena i po několika porodech (me teda nikdy nenastrihly,ani poranění,ale pan.dno cvicim poctivě a muž tvrdí,ze během milování nevidí rozdíl mezi po svatbě a po 3detech).

rezza
24. únor 2016

@tripisek
Také mi bylo doporučené cvičení, ale protože to mám až ke konečníku a který mám také šitý cvičení je k ničemu a půjdu na tu zmiňovanou plastiku😊

mrshka
24. únor 2016

@tripisek zůstane v bříšku a hotovo 😀 tohle si přece nenechám udělat.. chudák manžel, chudák já!

martiniquest
24. únor 2016

@mrshka Já jsem toho názoru (možná zcela naivně), že to bude ok. Mám v plánu praktikovat masáže hráze, trénink s Aniballem a rozhodně bojovat proti nástřihu za každou cenu.

lamia
24. únor 2016

@martiniquest Bojovat se rozhodne vyplatí, já díky epi-no porodila 3x bez nástrihu i poranění a dole je vše funkcni,jak ma. A to většinou deti vyletely ven jak střela, u druhé dcery mi nikdo ani nechranil hráz, narodila se na jednu kontrakci a i to procvicena hráz ustala. Nemám problémy s žádným únikem moci nebo při milování.

evulina77
24. únor 2016

@tripisek nezůstane, od toho je šestinedělí, stáhne se to, ale chce to čas.Možná to nebude vypadat jako před porodem, ale budeš zase znovu úzká normálně...

kamimnichov
24. únor 2016

jsem na tom podobne jako @lamia...dost jsem se bala (a co budu povidat i manzel), jak to odnesu 😒 ale cvicila jsem s Epinem, porod nepostupujici, kontrakce 48h, ale na 3 zatlaceni a bez ochrany hraze byl malej venku...ja bez nastrihu a bez zraneni a to mel 55cm a 37cm obvod hlavicky

karlajasmine
24. únor 2016

to tak nezustane a podle me to ani nemusi byt nastrihem.. ja nastrih nemela a taky jsem se sama sebe tam dole pekne lekla :D ale ted po 3,5 mesicich od porodu uz tam zase vypadam skoro jak predtim... chce to cvicit panevni dno a ono se to spravi

myskaol
24. únor 2016

Tak já teda musím říct, že moje pipka zůstala snad uplně stejný a co k tomu je i užší..Což je pro mě problém, protože při sexu mě to chvíli bolí...No a výdrž přítele je pak teda nedostačující 😀 když to půjde jak po makrele, tak v říjnu mě čeká další porod, tak uvidíme...

martiniquest
24. únor 2016

@lamia Skvělé slyšet, že to funguje 🙂 Vidíš, do mě babička hučí, ať se určitě střihnout nechám. Už jsem ji s tím poslal do háje zeleného. Moje tělo, moje rozhodnutí.

zborilova1989
24. únor 2016

@martiniquest mám to podobně, mě zase ukecávala bráchova přítelkyně, že je lepší když to nastřihnou hned na začátku než aby se to pak potrhalo samo ale já si myslím, že automatický nástřih je hloupý, když třeba ani nemusí být potřeba nakonec.

karlajasmine
24. únor 2016

@martiniquest taky jsem cvicila s anibalem a druha doba porodni byla uzasna..5min, 4 zatlaceni a byl venku bez nastrihu 🙂

veruska007
24. únor 2016

@zborilova1989 No, za mě taky raději preventivní nástřih než potom to natrhnutí ☹. Jizva po nástřihu mi nebyla vidět už na konci šestinedělí, roztrhnutí mám ošklivé už pět let, sešít to pořádně nešlo... ☹

barumat
24. únor 2016

Tak teď jsem se utvrdila v jediném - aniball je jasná volba, hned po výplatě objednávám 😕

martiniquest
24. únor 2016

@zborilova1989 To je naprostá hovadina. Na podzim jsem mluvila s lidmi vyučující vaginální mapování a léčení jizev a mají velmi bohaté zkušenosti. Říkali, že poranění v nástřihu je vždy horší než to přirozené. Problém je v tom, že když tě šmiknou, jsi poraněná a to ne jen tam, kde je to nejvíc potřeba, ale poranění je dost rozsáhlé a skrze několik vrstev tkání. Když se natrhneš přirozeně, je to v nejmenším možném rozsahu. Četla jsem i statistiky od jedné porodní asistentky, která to sleduje, a vyplývalo z nich, že pouze 10 % přirozených poranění svým rozsahem odpovídá nástřihu. Tzn. máš 90% šanci, že poranění bez nástřihu nebude žádné a nebo v menším rozsahu než nástřih. I zdravý selský rozum mi říká, že je mnohem lepší se případně natrhnout přirozeně, lépe se to hojí a nemáš z toho šrámy na duši, že ti někdo střihl do intimních míst. Takto to vnímám já. Ovšem je mi jasné, že spousta lidí to má třeba jinak, ale to je jejich volba.

zborilova1989
24. únor 2016

@veruska007 to fakt nevím. ono má asi každé svoje pro i proti. Já se třeba bavila se svým doktorem a on mi řekl, že když už se to natrhne samo tak to jde tou nejsnažší cestou, prostě že se natrhne jen to nejslabší místo a hojení je potom jednodušší. Ale že u obou případů se to může rozjet až dál no, bohužel. No prostě je to hnusný a měl by se vymyslet jiný způsob jak miminko přivést na svět 🙂) Nějaký jednodušší. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru