Při porodu nesmím mít nalakované či udělané nehty?

arnettacek
31. srp 2014

Ahoj holky, chtela bych znat vas nazor. Dnes jsem se dozvedela, ze pri porodu je potreba sundat veskere sperky. Coz mi divne neprijde ale udajne pry i pokud mate nalakovane ci udelane nehty. To uz mi prijde divne. Muzu znat vas nazor zda jste nektera musela neco takoveho resit? Ja jsem mela cele tehu nehty super a ted na konci se mi zacaly trepit, lamat a v pulce se mi pulily. Proto jsem si ted na konci udelala nehty akrylove a ty tezko v nemocnici sundam ☹
Mozna hloupej dotaz ale docela me to dnes zarazilo 😲

kacorek85
31. srp 2014

Ahoj, nejsem těhotná (zatím) a ani jsem nerodila. Taky nosím nehty, gelové. Myslím si, že mít nenalakované nehty bude i v tomto případě stejné jako u operací - kdyby náhodou museli vyndat miminko císařským řezem. Na nehtech totiž poznají, že se něco děje - můžou ti začít modrat. Já byla na operaci s kolenem i s gelovými nehty, ale vzhledem k tomu, že jsem měla francii, tak jsem nemusela nehty sundávat. Takže si myslím, že pokud budeš mít udělané třeba jen průhledné, nebo francii, tak by neměl být problém. Ale můžu se mýlit. Jen popisuju svou zkušenost.

tamarila
31. srp 2014

No, pokud s nehtama do nemocnice přijedeš, tak ti je strhávat nebudou. Ale neprůhledné nehty vidí neradi. Nalakované ale chtějí obvykle odlakovat. Není to ale samoúčelná buzerace. Jde o to, že kdyby byl potřeba zákrok v celkové anestezii, tak anesteziolog hlídá barvu konečků prstů, a to přes nalakované nehty nelze. Pokud tedy máš gelové či akrylové přírodní (průhledné), tak v tom nebude problém. Pokud musíš mít gelovky barevné a dojedeš tam s nimi, tak s tím nic udělat nepůjde, ale radost jim neuděláš. A pokud bys měla svoje nalakované, tak ti sestřička donese odlakovač a poprosí o odlakování.

alpakovo
31. srp 2014

Pokud si dobře pamatuju, tak v nemocnici kde jsem rodila to odůvodnili přesně tímto důvode, pokud by byl nutný operační zákrok, bylo nutné mít alespoň jeden nehet naprosto čistý pro přidělaní přístroje na měření tepu a na kotrolu "kdyby něco" 😉

blondynka400
31. srp 2014

@arnettacek já tedy při obou porodech nějaké šperky na sobě měla. Určitě naušnice a něco na krku. U obou nalakované nehty na nohou a u prvního určitě i na rukou.
Šperky chápu kvůli případnému akutnímu CS a narkoze. Nehty z tebe ale těžko strhají 😀

arnettacek
autor
31. srp 2014

Devcata, dekuji vam za informace .
Presne toto mi dnes bylo receno. Ja ovsem mam nehty cele cervene ☹
Tak nevim no ☹
Pokusim tedy jeste vznest dotaz v nemocnici kam chci jit rodit 😉
Vubec jsem to tedy netusila. Vubec me to jhlavne ani nenapadlo

kacorek85
31. srp 2014

@arnettacek Tak si skoč k nehtářce ať ti udělá francii 🙂

edeltraut
31. srp 2014

Nehty jsem neměla ani na jeden porod nalakované ani gelovky, takže nepovím... ale ani při jednom porodu jsem nesundavala šperky... měla jsem naušnice, řetízek a snubák... marně přemýšlím, zda měla naušnice ségra, co pak šla na akutního císaře.... 🙂

blondynka400
31. srp 2014

@arnettacek zkus se poptat přímo tam, kde chceš rodit. U mne to u prvního fakt nikdo neřešil a to jsem měla hrozbu akutního CS vyšší, než většina rodiček. Byl to vyvolávaný porod koncem pánevním...
Ono si anesteziolog poradí i s nalakovanýn umělými nehty, i s tím, když člověk před operací jí a pije. Ale bez je to pro ně prostě jednodušší....

arnettacek
autor
31. srp 2014

Tak jeste mam cca 4 tydny. Nehty si delam sama ale lakovala jsem je, protoze se mi nechtelo delat s francii ☹
Tak je necham a pak cca za 2-3 tydny sundam 🙂
Ja jsem zvedava jestli sundam zasnubak 🙂
Jinak opravdu moc dekuji, jsem zase chytrejsi. Jen me mrzi, ze ohledne toho co mame mit na porod se pisi kvanta informaci... Vlozky, kalhotky,.... Ale takovou podstatnou vec se nikde nedoctete. Jelikoz v ramci sveho zdravi bych jiste nechty pred porodem sundala, ci upravila tak, jak by doporucovala nemocnice.

nynus
31. srp 2014

presne sla sem na operaci a i tam ze ma nalakovane nehty a ze to mam da dolu dly mi odlakovac a setreli lak,myslim ze je to tak vsude at jde o porod nebo o neco jineho

nynus
31. srp 2014

me vlastne vynadli i v nemocnici ne porod pearcing z pupiku to sem zjistila az po probuzeni z narkozi

lucy_89
31. srp 2014

@arnettacek Taky nosím gelovky a řekli mi v porodnici, že jim kdyžtak v případě celkové anestezie stačí, abych měla na nohou bez laku...a na nohou mám obyč lak, takže tam mi to kdyžtak odlakují, pokud by byl problém 🙂

arnettacek
autor
31. srp 2014

Tak devcata ja mam nohy i ruce sladeny do cerveneho gel laku 🙂
Tak hold je sundam. Nevadi ale toto mi jako podstatna informace prijde na rozdil od nekterych zdlouhavych clanku co se vse k porodu hodi 😉

kami1984
31. srp 2014

Ja mela u prvniho porodu gelovky a nikdo nic nerikal, taktez me nechali odrodit s retizkem, snubakem i nausnicemi.
Ted kdyz me hospitalizovali, pani na pokoji mela planovany cisar-vsechny sperky dolu, ale mela cerne nehty na rukou i nohou a nikdo ji to neodlakovaval...

luccy.luccy
1. zář 2014

@arnettacek neměly by být "umělé"nehty ani nalakované. Je to přesně kvůli tomu, jak je napsáno výše. Když to víš dopředu, raději si je nech sundat v salónu. 😒

berenika39
1. zář 2014

Nech si udělat jen francii a problém je vyřešený. Rodila jsem sekcí s celobarevným gelem a nikomu to nevadilo, nemusí to být ale stejné všude. Francie je ok.

lenkaef
1. zář 2014

Rodila jsem s gelovkama,ale jen bezbarvý lak.Vše ok.🙂

loafeer
1. zář 2014

Pokud je porod plánovaný císařem, tak je dobré se na to takto připravit, nehty sundat a se šperkama na sál nesmíš...ale jako jinak ti nikdo nemůže nic říct, před MD jsem pracovala v porodnici a gelovky tam mělo asi jen tak 90% maminek:o)...i já sama jsem nehty měla udělané

arnettacek
autor
1. zář 2014

Dekuji devcata

ev13inka
2. zář 2014

Ahoj, já rodila akutním císařem, muž mi akorát sundal šperky, měla sem nehty na nohou nalakovaný a mám gelovky, měla sem teda klasickou francii a nikdo neřekl ani půl slova

zuzkazuzu88
2. zář 2014

já teda nerodila,ale byla jsem na revizi.Měla jsem gelovky na rukou a nic mi neřekli..Naušky a prstýnky jsem si sundala,ale piercing v jazyku jsem si nechala,sestry brblaly,ale anesteziolog mi nic neřekl.

boruvka16
2. zář 2014

Po mě chtěla doktorka, abych si sundala gelové nehty už někdy v 3.měsíci.. že zbytečně do nehtů proudí vitamíny, aby to poničení doplnily, které já i mimčo potřebujeme jinde.

misabells
2. zář 2014

@arnettacek já to v informacích k porodu měla. Vyloženě tam stálo: Odlakované nehty na rukou. Nechávám si je potáhnout gelem, tak jsem se také ptala a doktor mi řekl, že musí být skrz ně akorát vidět - ostatně jak to tu říká většina mamin a snažilek.

blahova_andrea
2. zář 2014

no já nevím...po mě nikdo nechtěl ani sundat šperky 😅 kdybych šla na císaře, tak asi jo, ale k přirozenému porodu, ke kterému jsem 2x přijela za 5 dvanáct, to fakt nikdo neřešil 😀 nehty podle mě mohou být každému fuk. já teda v porodnici potkala spoustu maminek s perfektníma rukama a nikdo jim nic neříkal 😉

lamarika
2. zář 2014

@arnettacek ahoj, vsechny 3 porody jsem odrodila sekcí a vždy jsem měla gelovky a nohy barevným lakem. Na rukách jsem měla teda udělanou francii, ale i tak to jedné sestře vadilo. Nikdo jiný se nad tím nepozastavoval a ani po mně nikdo jiný nechtěl abych si je odlakovala 😉

ratatooy
2. zář 2014

musi se sundat při cisaři ale pokud je neplanovanej nevím,radši bych je sudala,podle nehtovoho lužka se kontroluje pokud nastane komplikace u maminky při operaci

arnettacek
autor
2. zář 2014

Dekuji devcata za vase informace jste zlaticka 🤐

mar8
6. zář 2014

tak po mě taky nikdo nechtěl sundat šperky ani odlakovat nehty, měla jsem nalakované na nohách i na rukách

dora13
6. zář 2014

Ja jsem je radsi sundala, protoze jsem cetla nejaky pribehy, jak sestry nutily rodicky si gelovky odpilovat, tak jsem se bala, ze narazim na nekoho protivneho, kdo by s tim mohl prudit, nicmene moje nehty nikoho nezajimaly 🙂 Ted uz bych si je sundat nenechala.

mikjamo
5. říj 2016

Zkousim obnovit diskuzi, jak je to prosim s umelyma rasama a celkovou narkozou u SC ? Pisou bez make upu...dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru