Příčná poloha plodu

michalelka
6. bře 2018

Ahoj holky, řešila jste u sebe některá příčnou polohu miminka v bříšku? 🤔 Malý byl celou dobu natočený KP, při poslední kontrole doktorka zjistila, že je malý “šprajcnutý” napříč. Jsem ve 34tt a dala mi deadline do další kontroly za dva týdny, jinak mě pošle do rizikové poradny a naplánování císaře..

Doktorka mi nikdy neříká “zbytečnosti” a řekne jen to “nejdůležitější”.. takže jsem samozřejmě googlila a jsem z toho akorát vyjukaná.. stačí, že mě bolí břicho jako čert, ještě tohle k tomu 🙈🙈🙈

Předem díky za názory a zkušenosti! 😗😗😗

michalelka
autor
8. bře 2018

@priefi jasný, já bych se do toho zasahovat bála.. 🙂 Ale děkuju za tip! 🙂
@codal S tím manžel taky přišel 😀 😀 Přijde mi to úsměvné, ale proč to nezkusit 😂🤔😅
@alemari ale není to pravidlem. U KP jde porod, i když s rizikem realizovat, ale u příčné polohy ne, dítě se nemá jak otočit.

alemari
8. bře 2018

@michalelka otočila se hlavou dolů, stačí se při kontrakcích opřít o ruce v předklonu a pokrčit tu nohu, kde má dítě zadek

michalelka
autor
8. bře 2018

@alemari tak to jsi měla štěstí, pokud se malý do daného termínu neotočí, určitě nebudu riskovat jeho zdraví do poslední chvíle. Kdyby to bylo tak jednoduché, neřeším tu CS..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru