První porod cs. Jak druhý?

nazka
31. srp 2019

Kdo z vás prosím rodil první dítě cs (a proč)? Druhý porod jste měly pak jak? Já první rodila cs kvůli preeklampsii, teď se mi prý vrátí a zase to tak bude. Já tyhle černý scénáře odmítám. Na druhou stranu se už asi moc nebráním cs, když už jednou břicho rozřezané mám...

lennus
1. zář 2019

@nazka Můžeš si ho založit i pod fiktivním jménem, vážně je ta skupinka moc užitečná

nazka
autor
1. zář 2019

@lennus dobře, mrknu na to. Moc dekuji

pralinka21
1. zář 2019

První porod cs pro hypoxii plodu, druhý porod vaginálně a po termínu! Syn měl odhad 3800g a i tak mě nechali rodit. Porod mi nijak neurychlovali, takže jsem rodila 3 dny, ale nakonec sama na 3 zatáčení porodila 4050g kluka. Poranění skoro žádné. Jizvu mi kontrolovali na utz několikrát, a pořád se ptali jestli mě nepíchá v jizve. Taky hodně záleží kde chceš rodit. Doporučuji si pečlivě vybrat porodnici.

zrofka
1. zář 2019

Ja rodila prvniho syna sekci. Diky tezke forme preeklampsie a help syndromu. Druhyho syna mam o pet let pozdeji... Cele druhe tehotenstvi me trapila jizva... Bolest pri delsi namaze mi vystrelovala az do stehna. Vzdy jsem si musela sednout a rozdychat. Jednou jsem si malem zavolala do kramu rychlou...ale nemela jsem hlidani pro starsiho, tak jsem se dobelhala domu. Druhy den na kontrole moje jiz byvala doktorka neresila..pak jsem prestoupila radeji do porodnice. Chtela jsem za kazdou cenu rodit normalne. Porod mi vyvolavali -bohuzel. Ted vim,ze po cisari by se nemel. Ale byla jsem pro ne az moc rizikova. I kdxz ma byvala gynekolozka tvrdila, ze nejsem. Mela jsem kazdou kontrolu vysoky tlak.chodila.jsem tam ob den na mereni tlaku a na krev. Ale pak uz vysledky nic moc... Tlak, otoky a taky odhad vahy prcka . Vyvolavani bylo strasny..8,5hodiny zbytecne bolesti.skoncilo to sekci. Pro nepostupujici porod. Telo se mi seklo a i pres oxytocin jsem mela kontrakce sotva minutu. Pri sekci mi bylo zjisteno, ze mam stencenou jizvu a na no srusty. A kdybych porodila normalne. Praskla by mi deloha.

nazka
autor
1. zář 2019

@zrofka uf, to sis teda užila.. 😯

nazka
autor
1. zář 2019

@moxha budu moc držet palce, dej pak vědět 😊😍

nazka
autor
1. zář 2019

@opeth a kdy plánuješ druhé?

kittyy17
1. zář 2019

@nazka první císař po deseti dnech přenášení a dvou dnech vyvolávání, nepřipravené porodní cesty.
Druhý císař v den termínu porodu, opět nepřipravené porodní cesty, prý vzhledem k důvodu prvního císaře nemá smysl čekat

opeth
2. zář 2019

@nazka prave jsme v očekávání, porod na jaře, tak uvidime. A to jsem s tou preklampsii ležela i tyden v nemocnici (tlak kolem 170/120). Pustili me v pátek a v nedeli jsem přijela s prasklou vodou a jeste se me ptali zda to chci zkusit normálně...manžel je uz skoro nesl v zubech. Tentokrate vyberu jinou porodnici.

nazka
autor
2. zář 2019

@kittyy17 a vše dobré? Třetí neplánujete?

nazka
autor
2. zář 2019

@opeth budu držet palce. Jak se tlak drží teď? Já měla v den porodu 180/120..

kittyy17
2. zář 2019

@nazka za mě císař super, deset dní peklo než vytáhli svorky, a potom se to už dalo.
Mám dva kluky dva roky od sebe, je to divoká smečka. Třetí opravdu ne 😉

opeth
2. zář 2019

@nazka ted úplně v pohode 🙂 dekuji

travnulee
2. zář 2019

@adenka84 tak u mě naštěstí nee😉

moxha
3. zář 2019

@nazka tak dnes 40+3 a stále 2v1.Nález se od 38 týdne nezměnil,takže pokud neporodím do pátku,pak v sobotu nástup na vyvolání..

ivetttaa
3. zář 2019

První CS v r2015 - plod neotočený, nakonec akutní císař - měla jsem kontrakce, plodová voda neodtekla, druhý přirozený v r 2018, plodová voda odtekla, kontrakce až druhý den, porod nepostupoval, tableta na vyvolání, poté se porod rozeběhnul - porodila jsem za 37hod od odtoku vody. Ale za mě přirozeně, bolesti odezněli hned po porodu. Při císaři mě bolelo břicho déle.

eukamaminka
24. zář 2019

Ahoj,první porod vyvolávaný a ukončen císařem pro selhávání ozev plodu. Druhý porod nedávno vaginálně...od začátku kontrakci bylo za 5hod hotovo. Moc hezký a úžasný porod. Klidně bych šla rodit zas. 😉

nazka
autor
24. zář 2019

@eukamaminka to zní hrozně hezky

nazka
autor
24. zář 2019

@moxha jak jste dopadli? 😊

moxha
24. zář 2019

@nazka opět sekce ve 41 ukončenému týdnu

nazka
autor
24. zář 2019

@moxha a když ty sekce srovnáš, byla nějaká horší nebo to vyjde nastejno?

lucka662006
8. říj 2019

@eukamaminka Já taky. První porod císařský řez, druhý porod za 21 měs. přirozený, parádní 🙂 Bolesti byly, ale daly se vydržet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru