Ricinový koktejl - musí tam být alkohol?

jitulien
3. črc 2018

Ahoj holky, nevím, zda to vůbec vyzkouším (nemám skoro odvahu), ale zajímal by mě váš názor a vaše zkušenost s ricinovým koktejlem. A prosím hlavně- musí tam být alkohol? Jsem 100% abstinent, nelokla bych si ani drtky slabého alkoholu, natož si dělat koktejl s panákem. 😀 Klidně napište i čím jste případně zaměňovali ingredience a jaký to mělo dopad (např. místo meruňkového džusu kompot).

Dík za každou odpověď. 🙂

kjajule
3. črc 2018

Já jsem ho zkusila bez ricinového oleje na ten jsem neměla odvahu a nezabralo 😀 Pak jsem ještě zkoušela takový ten odvar, zázvor, skořice, hřebíček červené víno nebo tak nějak a taky nic. Tohle jsem tedy zkoušela u druhého porodu a nakonec stejně vyvolávačka. U prvního syna zabral sex u druhého ani ten sex nic 😀 já myslím, že prostě to miminko stejně vyleze až když bude chtít ...u druhé dcerky jsem byla i 2x po Hamiltonovi a nic prostě nic 😀 Nakonec mi jí vyvolávali kvůli tachykardii, málo plodové vody, odhad přes 4kg...

mastik
3. črc 2018

Už je tu dloouhá diskuze. Zkus pročíst https://www.modrykonik.cz/forum/3-trimestr/napoj-k-vyvolani-porodu-podle-ingeborg-stadelmannove-vyzkousely-jste/ Nakonec jsem se k němu nedostala, ale měla jsem připravené ingredience doma, kdyby porod začal odtokem vody. Místo džusu jsem plánovala rozmixovat meruňkový kompot, jak píšeš. Poctivý meruňkový džus jsem nesehnala, tak mi to přišlo lepší. Jinak alkohol tam je kvůli rozpuštění toho ricinového oleje.

dora13
4. črc 2018

Mela jsem ricinovy koktejl desaty den po terminu, den pred nastupem na vyvolani, porad mi to prislo setrnejsi nez vyvolavani v porodnici. Vypila jsem v sest vecer, v devet zacaly kontrakce, o pulnoci byl maly venku. Je otazka, jestli bych neporodila i bez neho, protoze takovy ten prubeh, co zensky popisuji -- jakoze te to hrozne prozene -- jsem nemela.
Jestli muze byt bez alkoholu bohuzel netusim, ale tak jako tak bych si ho nedavala driv nez jako opravdu posledni moznost treba prave pred vyvolavanim pomoci tablet, prece jen to neni uplne setrna zalezitost.

jitulien
autor
4. črc 2018

@mastik na tu jsem koukala, ohledně toho pití bez alkoholu jsou tam tři příspěvky, co beztak nic moc nepoví 😉

@dora13 tak samozřejmě, že to beru jako poslední záchranu 😀

jupiter2013
4. črc 2018

@jitulien
Moje zkušenost stará 4 měsíce 🙂
Po 40 tt mi dělali 2x Hamiltona a nic, dopracovala jsem se az na 41+5 a měla nastoupit do nemocnice. Odvary z koření jsem zkoušela a taky nic, tak že půjdu do toho riciňáku. Měla jsem obavy ale vypila jsem ho kolem 8 večer, nepřehnalo mě, ale praskla mi ve 3 hodin plodová voda a v 9 byl malý na světě 🙂
Použila jsem broskvový džus ( manžel koupil místo meruňky) a panáka slivovice ( bez toho to nemá asi takový efekt)

martiniquest
4. črc 2018

Dzus se da pouzit jakykoli. Merunkovy se doporucuje kvuli vitaminu K, ktery pry obsahuje. Zabranuje prasknuti plodovych obalu. Alkohol se pridava, aby se olej vic naredil, je extremne husty.
Ja ho pila 3x, ale strasne brzo (pod tlakem porodnice, ktera mi chtela vyvolavat porod 41+0), takze me jen prohnal. Neni se ceho bat. Pokud budu "prenaset" i priste, dam si ho zase, protoze indukce porodu je strasna a uz ji nechci zazit.

martiniquest
4. črc 2018

Jeste me napada, ze na naredeni ricinu by se dal pouzit jakykoli jiny olej, ktery ma nizsi hustotu.

mastik
4. črc 2018

@jitulien Jo, já myslela tu diskuzi spíš kvůli zkušenostem 🙂. A k tomu alkoholu myslím, že tam svoje místo mít musí, přece by se to necpalo do těhotné zbytečně. A asi je to blbé přirovnání, ale když si dělám domácí osvěžovač vzduchu z éterického oleje, tak taky ten olej míchám s alkoholem a pak s vodou, jinak by ten olejíček zůstal plavat na hladině. Jestli máš ten riciňák doma, tak si zkus namíchat minimnožství bez alkoholu a uvidíš, jestli to půjde promíchat.

jitulien
autor
4. črc 2018

@mastik to zatím nemám, jsem ve fázi uvažování nad tím 😉 ale je fakt, že asi ten alkohol tam nebude zbytečné, tak mám asi peška 😁

martiniquest
4. črc 2018

@jitulien Hlavne pro nej posli manzela, protoze tehotne ricin neprodaji.

dora13
4. črc 2018

@martiniquest obcas s tim prudi v lekarne, ale treba ve zdrave vyzive neni problem🙂

astyna
15. srp 2018

Spis zkus silny skoricovy caj,ja po nem za 12h drzela syna v naruci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru