Říznutí dítěte při císaři. Máte zkušenost?

guliii
26. lis 2020

Ráda bych se zeptala na zkušenosti, jestli se některé stalo, že by při císařském řezu, doktor řízl dítě. Stalo se to známé. Její syn má říznutí na hlavičce. Jsem z toho dost v šoku, vůbec jsem netušila, že by se tohle mohlo stát. Tak by mě zajímalo jestli je to časté. Jinak miminko je v pořádku.

andrasce
26. lis 2020

Úplně časté to není, ale stát se to může. Většinou se dobře zhojí bez jizev, záleží jak moc je jizva hluboká.

neomenia
26. lis 2020

Je to bohužel poměrně běžné, nic vzácného, když jsem pracovala v porodnici, tak se to stalo třeba 1 x za měsíc. Někdy je mimi nějakou casti těla hodně natlacene do místa řezu, že se to nedá tolik ovlivnit. Jsou to ale jen povrchová zranění, která se slepí stripem a zahojí se rychle a bez jizvy. Nezažila jsem hlubší poranění, které by třeba vyzadovalo šití.

fandysek_1
26. lis 2020

@guliii v porodnici jsem poznala paní a holčička to měla. Malá byla, už moc dole a měla akutního císaře takže jak tam byla natlačená lehce ji škrábli do tváře.

nita1984
26. lis 2020

Na tom, podle mě, zas tak moc šokujícího není. Miminko se hýbe. Takže se prostě stane, že se dostane do "řezu". Kamarádka dělá na sále a říkala, že je to asi tak běžné, jako že se miminku zlomí klíční kost při vaginálním porodu

gryfis
26. lis 2020

mě prcka škrábli, když "píchali" vodu.. takže asi tak..

guliii
autor
26. lis 2020

Děkuji za odpovědi ještě jsem o tom neslyšela. Spíš mě mrazí z toho, že to je těsně vedle oka.

mourovatakocka
26. lis 2020

No ty vole. Pardon, to je prostě první reakce. Pro mě to teda děsivé a šokující je. Přesně třeba kvůli vážnějšímu poranění typu oči. No panejo. O důvod víc doufat, že i napodruhé vše půjde přirozenou cestou.

kattka009
26. lis 2020

@guliii Moji holčičku rizli do chodidla při císaři.

alik20
26. lis 2020

Moje dcera mela riznuti na tvaricce, stava se to dost casto, vse se zahojilo ani jizvu nema.

j.b.
26. lis 2020

Já měla dva císaře a u prvního syna rizli do chodidla. Má tam jizvu doteď je mu 10let a jizva roste s nohou.

camillaq
26. lis 2020

Neteř měla řiznutí kousek od oka, zahojilo se to rychle a není vůbec nic vidět. Syn při vag. porodu měl zlomenou klíční kost. Přišlo se na to až ve 2 týdnech.

aronek
26. lis 2020

Mám za sebou 4CS. Při třetím řízli malou do hlavičky. Přikládali mi ji už s mašlí (taková ta náplast) na hlavě. Byla prý hodně dole a už jí prosvítaly vlasy jizvou, tak spěchali.

ejmate
26. lis 2020

@guliii Já jsem se narodila císařem a řízli mě do nohy 😁 Kdyby mi to máma neřekla, tak o tom vůbec nevím

amazonkajanik
26. lis 2020

@gryfis mužský měl po porodu znát vpichy na zádech po odběru plodovky. Prý se měl tenkrát doktor smát (pak ho smích přes krev přešel),že malý bude v pohodě,když sebou tak šije (dodnes nesnáší jehly,ale za to může lumbalka)

ariadna12
27. lis 2020

@guliii ano, trochu ma ditko jizvu, ale malinkou. Stane se.

listopadka1
27. lis 2020

Manžel má na hlavě pod vlasy jizvu po císaři 😀 rostla s ním, je bílá, ale je vidět, protože mu v ní nerostou vlasy. Jako teda musí se tam hledat, ale dá se najít. Tak si dělá srandu, že máme oba jizvu po císaři 😀 Moje holky teda díkybohu vyvázly bez nich 😉

pajula123
27. lis 2020

Syn měl malou ranku na čele, úplně se zahojilo.

guliii
autor
28. lis 2020

Děkuji teda koukám, že je to opravdu docela časté.

slunickonanebi
28. lis 2020

@amazonkajanik můj syn má vpichy na stehnu...

alexovka
28. lis 2020

Syn má hezkou malou jizvičku na uchu. Kdo o ní neví, nenajde ji ;)

alexovka
28. lis 2020
guliii
autor
29. lis 2020

alexovka je krásný, není to skoro vidět 🙂

kacenka_12
30. lis 2020

@guliii Malého rizli pri císaři do zádíček, ale opravdu jen trošičku. Zahojilo se mu to bez jizvicky. Take koukám, jak je to časté.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru