Sama na porod, jak jste to zvládly?

kecalka2
13. črc 2015

Ahoj holky chtěla bych slyšet názory vás co jste rodily sami bez partnera.Jsem prvorodička tak mám samozřejmě strach z toho co mě čeká.S přítelem jsem se o tom bavila a nejdřív chtěl jít kvůli mě ale s tím že má sám strach ale že tam bude jen kvůli mě(dělá se mu zle už jen když vidí injekci)ale včera se mě zeptal jestli by mi nevadilo kdyby tam nebyl že se na to necítí.Hrozně mě to mrzí ale nutit ho nechci :( Tak se chci zeptat vás jak jste to zvládli bojím se třeba toho že mi plno lidí říká že když je tam někdo se mnou že se personál chová k rodičce lépe.Nikoho jiného nemám kdo by tam se mnou byl.Děkuji za odpovědi

renabelly
13. črc 2015

Souhlasim s prispevkem vyse - zkus mu navrhnout, ze bude moct odejit, pokud bude chtit. Stejne tak jako ty budes mit pravo rict, ze ho tam v danou chvili nechces ;)

myisiska1
13. črc 2015

@kecalka2 Nemá cenu chlapa nutit. Pokud se na to necítí, tak ho netlač. Může třeba být kousek od sálu a fotku udělat, až mimčo vyleze. Stejně ty fotky pořízené v prvních vteřinách života nikomu moc neukazuješ.

loafeer
13. črc 2015

@kecalka2 a varianta, že by tě doprovázel po dobu první doby porodní, na druhou by odešel a pak se vrítil? já si to sama neumím představit:o(

klaarka
13. črc 2015

Ja bych muze poprosila,aby byl jen tu prvni dobu porodni. Nevite,jak dlouho to bude,hodinu nebo cely den? Mne pomahalo,ze jsme si povidali,vtipkovali. Pak muze odejit na chodbu a nemusi nic vic videt. Muj muz zustal celou dobu. Nechtela jsem,aby me drzel za ruku,ale aby videl a choval deti mezi prvnima. A je za to rad.

pampeliska1
13. črc 2015

@kecalka2 třeba tato dula http://www.dulaeliska.cz/clanky/cenik/ je z ústeckého kraje a přítomnost u porodu 3500,-

pavly
13. črc 2015

Já u obou porodů tatínka málem neměla, protože nestíhal. Tzn. doběhl vždy na finále-cca 30 minut. A nevadilo mi to,naopak. Při druhém porodu jsem si pouštěla DVD a byla sama se sebou-s miminkem. Tatínka jsem tam chtěla jen kvůli fotkám a taky proto,abychom se oba dozvěděli spolu,co se nám narodilo (bylo to pro nás překvapení). Jinak jsem ho nepotřebovala a spíš jsem z něj byla nervózní, on taky není zrovna ten člověk,co by to vše potřeboval vidět. Asi bych to v klidu zvládla i bez něj.
Že se bojí-no to taky pak může ale přejít a ve víru dění ani nepostřehne,že vlastně vše vidí a nemusí mu to pak vadit. Já si pamatuju,jak jsem manželovi vysvětlovala porod placenty-jak se děsil a ptal se,jak moc daleko může stát........a pak po porodu si ji důležitě s panem doktorem prohlížel-protože jsem krvácela a kontrolovali.....i podával tampóny a vůůůůbec nic mu nevadilo 😀. Opravdu zkusit ho tam teda mít alespoň na začátek a až to nebude cítit-ať odejde........a třeba i rád zůstane 😉

A poslední - myslím,že pokud zůstaneš rodit sama, neber to jako tragédii a ber to jako výzvu. Ty a tvoje miminko jste přece taky báječný tým a zvládnete to na jedničku i bez tatínka. 😉

pampeliska1
13. črc 2015

@kecalka2 nebo tato je z Teplic http://www.dulateplice.cz/

andrrriiik
13. črc 2015

@kecalka2 Ahoj,vím,jak se cítíš,taky jsem to s manželem řešila.Nakonec to za nás vyřešil osud-porodila jsem v autě,takže chtě nechtě u porodu byl 😀 Nemáš třeba nějakou kamarádku,maminku,která by tam s tebou byla?Anebo manžel by nemusel být přímo u toho,ale jen v porodnici jako podpora 😉

maxinkaa
13. črc 2015

@kecalka2 Já měla manžela v porodnici, čekal, až se malá narodí. Hned pro něj přišla sestra a byl u všeho a pak s naší malou přišel v náručí za mnou 🙂 Já ho u porodu nechtěla a on taky nechtěl, pro mě je to intimní věc 😎

kecalka2
autor
13. črc 2015

@andrrriiik Páni v autě 😲 to musel být mazec jaké to bylo?

kecalka2
autor
13. črc 2015

Holky moc všem děkuji i za ty kontakty na dulu 🙂 Dnes večer to proberu s přítelem

andrrriiik
13. črc 2015

@kecalka2 Ale jó dobrý 😀 Manžel jel co nejrychleji mohl,stejně jsme nestihli 😀 A to jsme vyjeli hned,co začaly bolesti.Ale je fakt,že žádné kontrakce,rovnou křeče,a za půl hodiny byl malý na světě 😉

kecalka2
autor
13. črc 2015

@andrrriiik to je jak ve filmu :D

cabalkova
13. črc 2015

@kecalka2 Ja jsem u prvniho porodu muze mela a u druheho ne (ale to jsem tedy mela sjednanou soukromou porodni asistentku) a musim za sebe rict, ze ten druhy byl v daleko vetsi pohode, nemusela jsem resit muze a mohla se soustredit jen na sebe. Muz pak dorazil ctvr hodinky po narozeni nasi dcery, driv to z prace nestihnul a bylo to skvele, ze ji hned videl, takze za me je lepsi reseni, kdyz je tatinek nekde pobliz a prijde se podivat, kdyz je hotovo, na druhou stranu bych tam sama byt nechtela. Nemas nejakou kamaradku, nejlepe takovou, ktera uz sama rodila, ktera by byla ochotna jit tam s tebou? Pripadne i maminku nebo sestru, ale nekoho bych tedy s sebou chtela, hlavne kvuli tobe, myslim, ze personal je dnes uz na rodicky celkem prijemny bez ohledu na to, jestli jsou tam samy nebo s nekym.

vegal
13. črc 2015

Rodila jsem bez manžela.Napřed k porodu nechtěl a nakonec že jo,ale to už jsem zase nechtěla já a musím říct,že mě to teď strašně mrzí.Porodíš ať tam máš někoho blízkého nebo ne.A chování personálu bylo pěkné 🙂
Držím pěsti ať se rozhodnete jakkoli 🙂

jajulinkaa
13. črc 2015

Já jsem jako prvorodička nikoho neměla tehdejší přítel to nestihl a ani mi to nevadilo i když sem chytla nepříjemnou lékařku ale sestra byla super a u klešťového porodu by ho asi stejně nenechali tak sem to měla já...u druhého velmi zvažuji PA současného přítele u toho nechci ,necítila bych se dobře 🙂 ale zvládneš to i sama když na to přijde budeš muset 🙂)

cattus
13. črc 2015

Me partner uplne rozsekal otazkou "ty se mnou u porodu nepocitas?" Proste u porodu byt chce a ja mu v tom branit nebudu. Pokud se rozhodne ze tam nechce byt nebo zustat nebudu ho za kazdou cenu drzet za ruku. Popravde,pocitala jsem s tim ze zustanu s miminkem sama.

kecalka2
autor
13. črc 2015

Tak sem si sedla s přítelem a probrali jsme to řekla jsem mu i o tý dule.Prej se mnou chce být první dobu porodní a pak záleží na mě prej to pro mě udělá že by se mnou byl u porodu já mu ale řekla že nechci aby to dělal z donucení že se bojím aby pak neměl nějakej blok.Tak uvidíme jak to dopadne každopádně nutit ho nebudu třeba sám uzná na místě že chce být i přímo u porodu hlavně že se mnou bude u kontrakcí.Říal že nechce abych na to byla sama

ladyhacek
13. črc 2015

no jsem prvorodička a manžela jsme tam sice měla (já jsme byla ráda), ale stejně jsem ho vnímala tak na půl měla jsem jiné starosti 🙂. Neboj dřív se také rodilo bez partnera a všichni to zvládli
> budeš mít jiné starosti
@kecalka2

andrrriiik
13. črc 2015

@kecalka2 No,však jsem taky byla v porodnici celebrita 😀 Zvlášť,když zjistili,že jsem porodila úplně sama,bez jakékoliv pomoci 😉

petula_88
13. črc 2015

@kecalka2 ja jsem manzela u porodu nechtela, ale pak me nahlodaly kamaradky, jak je to dlouhe a aby tam se mnou nekdo byl a tak. Nakonec tam se mnou manzel byl na prvni dobu porodni, kdy se skutecne nekolik hodin nic nedelo a sama bych se tam asi ukousala nudou. Na samotny porod sel ven a vratil se az kdyz byla mala na svete. Za me to bylo uplne nejlepsi reseni. Manzel puvodne k porodu vubec nechtel

ludva
13. črc 2015

Já byla u druhého porodu sama a musím říct, že byl oersonál úžasný ;) OA bylo líto, že tam se mnou nikdo není, tak mi miminko hned po porodu vyfotila. Byla úžasná 🙂 U prvního byl mm taky navážkách, ale neodešel ;) Hodně štěstí 🙂

sedmiteckas
13. črc 2015

Osobně bych ho nenutila, pokud nechce. Vím, že se asi bojíte, a ted je navíc otec u porodu strasne in...co kdyby vás třeba čekal za dveřmi a přišel až těsně po porodu, abyste strávili první chvile ve třech spolecne? Ikdyz těžko zase plánovat takto..Já jsem se, popravdě spíš pak při porodu bala, abych na něho nebyla zlá, sprostá.

alubif
13. črc 2015

U nás to bylo tak, že já manžela u samotného porodu nechtěla, on tam taky moc nechtěl být, že nesnáší krev a že se bojí, že tam uděla ostudu... Nakonec se to vše odehrálo tak přirozeně a samo, že tam byl celou dobu a byl mi velkou oporou, dokonce střihl i šnůru 🙂 Zkus mu navrhnout, že může kdykoli odejít, hlavně ho do ničeho nenutit. Ale myslím, že by to měl aspoň zkusit.

lexikorka
13. črc 2015

Já tam partnera ani nechci - on sám se na to necítí, nesnáší pohled na bolest druhých a já chci, aby si miminko pamatoval jako krásné a ne "zakrvácené" a mě vyděšenou a "trpící". Uvažuju spíš o mamce 🙂

pajdousekk
13. črc 2015

@kecalka2 dobře jste to vyřešili 🙂 Já si akorát neumím představit být někde na hekačce s jinýma ženskýma, to bych se z toho asi zbláznila. Rodila jsem v Hořovicích, kde je to úžasné, máš porodní sál od samého začátku co tě přijmou jenom pro sebe a z něj pak jedeš až na šestinedělí. Takže Vaše varianta porodnice je pro mě nepředstavitelná. Já bych teda rodila jinde kde to tak není.
Nám když se malá narodila, tak nám PA nabídla že nás vyfotí, abychom měli společnou fotku. Všichni tam byli úžasní.

svatbataz
13. črc 2015

Pracuju na porodnici a chodím ošetřovat novorozence, za měsíc mám termín, jsem prvorodička.... A poradila bych vám určitě takhle... Ať je v porodnici. Nikdo přece neříká, že musí být u porodu jako takového (pokud se na to necítí, nenutit ho). Ale ať je poblíž, až to přijde, podle mě by měl být chlap u ošetření novorozence, není totiž nic silnějšího, než vidět a slyšet své narozené dítě, podle mě už se nikdy nenaváže tak, jako chvíli po narození, je to strašně emotivní a silný, určitě víc, než aby přišel "na návštěvu" a viděl "nějaké dítě" už zabalené v postýlce dobu po porodu... Můj manžel je taky "adept na omdlení" a k porodu chce, s tím, že ví, že může kdykoli odejít na chodbu a případně se i kdykoli vrátit, nebo že já mám právo ho od porodu kdykoli vyrazit 😀. Ať to bude jak to bude, ať to zládne na sále jakkoli, na ošetření miminka půjde, o to opravdu stojím. Tu krev a můj případný křik okolo podstupovat nemusí 🙂

lexikorka
13. črc 2015

@svatbataz Naprosto souhlasím 🙂

kytka12
13. črc 2015

@kecalka2 Ahoj, to zvládneš sama. Neboj!!! Za komunistů taky tatínci nemohli k porodu a ženy rodily, tak se neboj. Za dulu neutrácej, k dule musíš mít osobní vztah a to za pár dní nevytvoříš... Ber to jako výzvu do života. Když zvládneš porod - stejně jsi nakonec vždy na tlačení a samotný porod sama, navíc se žena dostane do jiného stavu vědomí a tam ti bude dula, partner, maminka atd. k ničemu.

jolima
13. črc 2015

@kytka12 Dovolím si s tebou nesouhlasit. To přece není argument, že když se za komunistů rodilo bez přítomnosti kohokoli blízkého, tak se to dá zvládnout i dnes. Každá rodička je jiná a každá taky potřebuje něco a někoho jiného... a vlastně to instinktivně ví. Jsem přesvědčená, že opravdu málo prvorodiček chce rodit samo... Partner, dula, maminka, kamarádka, ... (někdo opravdu blízký) mohou pomoci překonat strach a poskytovat podporu v průběhu porodu. Prvorodička opravdu neví, co ji čeká. Jak řekl můj kamarád gynekolog a porodník, když chtěl použít nějaké přirovnání: "kdybych byl domorodec bydlící v chýši a šel bych poprvé do Tesca, rozhodně bych si s sebou vzal doprovod" 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru