Sama na porod, jak jste to zvládly?

kecalka2
13. črc 2015

Ahoj holky chtěla bych slyšet názory vás co jste rodily sami bez partnera.Jsem prvorodička tak mám samozřejmě strach z toho co mě čeká.S přítelem jsem se o tom bavila a nejdřív chtěl jít kvůli mě ale s tím že má sám strach ale že tam bude jen kvůli mě(dělá se mu zle už jen když vidí injekci)ale včera se mě zeptal jestli by mi nevadilo kdyby tam nebyl že se na to necítí.Hrozně mě to mrzí ale nutit ho nechci :( Tak se chci zeptat vás jak jste to zvládli bojím se třeba toho že mi plno lidí říká že když je tam někdo se mnou že se personál chová k rodičce lépe.Nikoho jiného nemám kdo by tam se mnou byl.Děkuji za odpovědi

nonnni
13. črc 2015

@kecalka2 mozna uz pozde na hledani, ale co profesionalni dula, nebo porodni asistentka? Opravdu je lepsi, kdyz tam nejakou tu dusi, co znas, opravdu mas, i kdyz je mozne ze i tak padnes na nekoho z personalu, kdo se te "ujme". Kazdopadne preji hodne stesti!

evaamy
13. črc 2015

Může jít i nějaká jiná tobě blízká osoba nebo si můžeš někoho zaplatit( dula)

kecalka2
autor
13. črc 2015

Holky a kolik taková Dula stojí ?

annaluciapetrzel
13. črc 2015

@kecalka2 das to, daly to nase matky, nase babicky proc bys to nedala ty. hele, ja jsem biolog, a tvrdim, ze samice rodi samy nebo v pritomnosti jinych samic. Jasne, clovek je neco jineho a nepopiram, ze to jiste vyhody ma, partner pri porodu. Rodila jsem sama, a uprimne, jsem za to rada (nechci by me nekdo videl jak trpim, z blizkych). Muj nazor (a za to budu kamenovana 🙂) je, ze pkd se budes slusne a asertivne chovat k personalu, bude se i on takto chovat k tobe (plus musis vzit v potaz ze nerodi jen tebe ze 🙂). Nicmene, pokud se ovsem na to necitis byt sama, vem si dulu (urco holky tady ti nejakou pradi nebo jsou nejake webovky)! To jsem zvazovala ja (hlavne z duvodu, ze jsem mela strach, ze budu delat neco blbe). Jo a partnera nenut, to delas spravne.

nonnni
13. črc 2015

@kecalka2 no zalezi, odkud jsi...tady je jen nahodny cenik od nejake duly, zkus trosku pohledat ve svem regionu...

http://www.podstrechou.com/clanky/cenik-duly---...

kecalka2
autor
13. črc 2015

@annaluciapetrzel Jo to je super rada s tou dulou zrovna nějakou hledám na internetu ale zatím nemohu najít nic poblíž mého okolí hlavně mi jde i o to aby třeba nestála 5000 to bych si to raději odrodila sama :D

annaluciapetrzel
13. črc 2015

no koukam, ze ses v 39tt no to uz je dost pozde. http://www.duly.cz/ treba by se te jeste nejaka ujala. A kdyby ne, klid, fakt to das. Urcite je nas tady vic co jsme rodily samy.

jija
13. črc 2015

@kecalka2 ja rodila sama, manzela jsem nechtela a on taky nechtel a jsem za to rada, nemam rada kdyz me vidi a ja se nemuzu uplne ovladat, je mi to blbe, takhle jsem mohla prozivat co jsem potrebovala. PA byly super, nejdriv jsem tam mela jednu mladou asi 3 hodimy nez prisly dalsi rodicky, porad za mnou chodily a ptaly se jestli neco nepotrebuju, super, tohle co jsem slysela nedelaji kdyz je tam chlap, nechteji zasahovat do soukromi.
Kdyby nahodou znova, zase bez chlapa🙂

nonnni
13. črc 2015

@kecalka2 tak asi tak nejak stat bude...bohuzel...

kecalka2
autor
13. črc 2015

@annaluciapetrzel Mrzí mě že mi to neřekl dřív že nechce jít mohla sem si nějakou zařídit a našetřit na ní :( Nechci ho do toho tlačit bojím se aby pak z toho neměl nějakej blok

veruska007
13. črc 2015

@kecalka2 Sama bych rodit nechtěla, já to měla vždycky na dlouho a dost jsem blila a už jen čistě prakticky jsem potřebovala někoho, kdo mi bude podávat emitku 😅 . Každopádně jsem měla variantu, kdyby manžel k porodu nemohl (nevěděla jsem, zda budu mít komu svěřit děti): soukromou PA nebo dulu (kamarádku bych "otravovat" nechtěla, většina kamarádek má děti a nemůžu chtít po jejich manželích, aby si brali dovolenou; a bezdětnou kamarádku jsem zbavovat iluzí nechtěla 😉 ).

kecalka2
autor
13. črc 2015

Tak dulu z mého města jsem nenašla :( našla sem jen čtyři z mého kraje navíc 5000 je dost :( achjo kdybych o tom věděla dříve :(

annaluciapetrzel
13. črc 2015

@kecalka2 to chapu a taky by me to mrzelo. ber to ale sportovne, nejde o zivot. hlavni je zdrave dite. u me nakonec ta dula nedopadla ptze jsme rodila predcasne a uprimne, slo pak jen a jen o dite....a bylo mi uplne jedno vse ostatni. hlavni bylo aby dcera prezila a byla v poradku. A teda u me to mj funguje i tak, ze jsem pysna, ze jsem to zvladla sama. Na otazky matek co rodily s partnerem ceho jsem se drzela, kdyz ne partnera, jsem rekla, ze stojanu na kapacky a poslouzilo to stejne dobre 🙂. jinak ad cena, levnejsi budou ty studentky nebo duly v zacviku... u me taky slo o to, bych si s ni sedla. ptze ja jsem nechtela moc zadny alternativni veci...tak at to jde dobre 🙂

kecalka2
autor
13. črc 2015

@veruska007 a tu soukromou PA si můžeš zařídit v nemocnici?

evaamy
13. črc 2015

Nebo nějaký " hodinový manžel" 😉 třeba by to nějaký chlap vzal 😀 co vis😉

jaja01k
13. črc 2015

Rodila jsem dvakrát, ani jednou jsem tam nikoho neměla, protože jsem nechtěla, a byla jsem ráda. Jestli ještě někdy budu rodit, tak opět bez doprovodu. A pokud bych o nějakém uvažovala, tak by to byla ta dula, manžel rozhodně ne.
A neboj se, ať už tam někoho mít budeš nebo ne, zvládneš to 🙂

veruska007
13. črc 2015

@kecalka2 Jsem z většího města a vím, tady by bylo možné mít doprovod k porodu za 2 - 3 tis. Zas porod je zážitek na celý život, může ovlivňovat vztah k dítěti na pořád... taky obracíme každou korunu, ale jsou situace, kdy to už neřeším, protože "moje nervy jsou k nezaplacení."

veruska007
13. črc 2015

@kecalka2 V některých nemocnicích ano a jsou ještě rádi, že si přivedeš "jejich" a ne "cizí."

evcann
13. črc 2015

@kecalka2 neboj, muj chlap nebyl ani u prvniho ani u druheho nebude, ja ho tam ani nechci, podle me a to je mi jedno co si o tom kdo mysli, to neni zazitek pro chlapa, rozhodne muj porod ne (klestena a nebylo vazne o co stat). Taky se na to neciti a ja ho rozhodne nutit nebudu. Tohle byla vzdycky zalezistost zenskych a zvladnes to, kazda to ve finale zvladla, takze hlavu vzhuru.

veruska007
13. črc 2015

@kecalka2 Vím třeba, že jsou tady mateřská centra, kde jsou holky, které by chtěly dělat dulu, ale nemají kurz (buď je nevzali nebo mají malé děti a kurz nestíhají, nemají ho hotový, ...), a ty také doprovázejí k porodu a berou okolo těch 2 tis.

mysonek
13. črc 2015

@kecalka2 tak se zkus přítele zeptat, jestli by třeba nebyl u první doby porodní, tam se neděje nic u čeho by mu bylo špatně a na samotný porod může odejít a vrátit se až bude miminko na světě. Tam už Ti stejně bude všechno jedno. Já měla přítele u obou porodů, u toho prvního přijel až téměř k porodu, protože to bylo rychlejší než jsme čekali. Musím říct, že bych ho spíš chtěla u těch kontrakcí, při tom samotným porodu si myslím, že tak důležitý není, tam mi bylo všechno jedno a to jsem měla rychlý a nekomplikovaný porod. Ale pak jsem byla ráda, že tam byl po porodu, přece jen na porodním sále člověk zůstává 2 hodiny po porodu (u prvního jsme tam byli 4 hodiny, protože jsme čekali na sanitku co nás převeze na šestinedělí, tenkrát rekonstruovali nemocnici a bylo to v jiné budově) a je hezké když tam máš někoho blízkého. Navíc tam s námi bylo i miminko, takže jsme si v klidu mohli užít první chvilky s miminkem.

kecalka2
autor
13. črc 2015

@veruska007 podívám se na internetu na nějakou soukromou PA 2000-3000 by mi nevadilo zaplatit ale víc už by mi bylo líto ale zase bych byla klidnější a víc se na porod těšila

pajdousekk
13. črc 2015

Asi takhle, zvládnout to zvládneš, budeš muset 🙂
Já tam teda měla přítele a jsem za to nesmírně vděčná. Sama bych to nezvládla, rodila jsem 14,5 hodiny, a víc jak polovinu času šílené bolesti při kterých mi právě přítel pomáhal už jenom tím, že jsem se o něj mohla opřít, dal mi napít když bylo potřeba atd.
Přítele nenuť, zkus to s ním spíš probrat z praktického hlediska, co ti jeho účast u porodu přinese. A pokud se bojí jen injekce, tak to mít strach nemusí, na porodním sále bude mít uplně jiné starosti, hlavně tu o tebe a o miminko. A když ti bude stát u hlavy nemusí nic vidět 😉

kecalka2
autor
13. črc 2015

@mysonek No já doufám že bude alespon u té první doby porodní jenže já jsem z Mostu a tam se pořád rekonstuluje a někde sem četla že na hekárně snad musíš být sama že tam bude více maminek tak aby partneři nerušili zbytek takže raději počítám s tím že se tam nejspíš nedostane :(

kecalka2
autor
13. črc 2015

@veruska007 No v pátek jdu na kontrolu do nemocnice tak se zkusím zeptat na nějakou soukromou PA na internetu nemohu nic najít neumím hledat :(

pincola
13. črc 2015

neboj, já poprvé měla muže a podruhé už bych šla sama.

jolima
13. črc 2015

Ja rodila s mamkou a zpetne bych tam nikoho jineho nechtela 😉

myisiska1
13. črc 2015

A co třeba kompromis? Kdyby tam byl s tebou přes bolesti a na samotný porod odešel? Takhle jsem to navrhla manželovi (nesnáší pohled na krev, omdlívá) při prvním porodu. Souhlasil a věděl, že může kdykoliv odejít. Před porodem jsem ho posílala pryč, ale zůstal. Byl tam celou dobu u obou porodů a chystá se i na třetí. Jinak, kdyby nechtěl jít, tak bych ho nenutila a zvládla to sama. Neexistuje nikdo další, koho bych tam snesla

terezapetrova
13. črc 2015

@kecalka2 nemyslím, ze by se k Tobe chovali lépe kdyz tam někoho mas neboj 🙂 všude je to pouze a jen o lidech.. Držím palce urcite to nakonec zvládneš na jedničku 🙂

kecalka2
autor
13. črc 2015

@myisiska1 No já právě nevím jak to bude u tý první doby porodní.Naše nemocnice se rekonstruluje a prej je tam ted méně místa a na hekárně leží více rodiček a chlap tam nesmí pokud tam budou i jiné těhulky.Mě spíš mrzí i to že nebudou úplně první fotky miminka hlavně nevím do čeho pořádně jdu nemám ráda nemocnice,bílé pláště...Doufám že to alespon nějak půjde aby byl se mnou alespon u tý první doby porodní stejně pořád v duchu doufám že si to třeba rozmyslí a půjde :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru