Šití po nástřihu hráze. Můžete vyžadovat umrtvení

romankav
17. čer 2008

Nevím, jestli už tady podobné téma nebylo, ale chtěla jsem jen upozornit budoucí maminky, že v případě nástřihu nemusí trpět bolestí při šití a můžou si vyžádat od lékaře umrtvení dané oblasti. Nechápu, proč to někteří lékaři neumrtvují automaticky, ale šití "na živo" je nezákonné (pokud nejste vyložený masochista a neodmítnete umrtvení). Hlavně si nenechte vnutit ty řeči typu "je to jen pár stehů, dovnitř se to stejně umrtvit nedá" apod. Pokud vás šijí vevnitř, používá se paracervikální blok, pokud šijí jen 1-2 stehy, nastříkají to znecitlivující vodičkou atd. Je mi až smutno, že některé maminky bolest při šití popisují jako horší než porod... porod je bolestivý, ale má to být nádherný začátek nového života. Tak si to nenechte znepříjemnit a trvejte v porodnici na svých právech. Chtěla bych vidět porodníka, který by si to nechat "tam dole" šít jen tak, zuby moudrosti vám přece taky netrhají bez patříčného znecitlivění.

romankav
autor
30. led 2009

byyz: venku si to dá umrtvit roztokem analgetik (používá se i v kožním lékařství např. když si necháte něco odstraňovat laserem, dál se to používá i u zubaře, pokud vám přímo nepíchnou injekci).

hlavinka: tak to je maso.. a přitom já jsem též rodila v Podolí a normálně mi to umrtvili. Asi taky záleží na sadistických choutkách lékařů nebo co.. možná by nebylo od věci tam poslat dopis s popisem situace a žádat vysvětlení (ne hned stížnost, ale jen aby ti to vysvětlili - třeba tím "zachráníš" další maminky).

animatua
30. led 2009

hlavinka: taky si myslim ze bys mela zadat vysvetleni, podle me teda rovnou podat stiznost.. to je fakt des.. ja jsem mela sto chuti podat stiznost na dr. co me sila, ale zase na druhou stranu krome toho siti na 100% dodrzeli porodni plan, pustili nas hned po porodu domu apod, tak jsem to uz nechtela hrotit, ale na tvym miste bych se asi uz ozvala 😒

marinka
30. led 2009

Holky, to je hrozný, jak to někde chodí, já jsem rodila na Vsetíně a šití jsem necítila vůbec, pro mě to byl relax, konečně jsem to měla za sebou, ležela jsem, odpočívala a mezi tím mě sešili, necítila jsem ani píchnutí..

lenkabu
30. led 2009

venku se umrtvuje mesocainem pokud vím,uvnitř nevím ale šlo by to asi i mezoušem.

aji:nerodila tě u apolináře dr klímková?ta byla takhle suprová,pamatuju si ji z praxe.

aji81
30. led 2009

Marinka: Přesně jak píšeš, relax. Ještě jsme s doktorkou vtipkovaly🙂 no když jsem viděla jak probodává tak citlivá místa tou obrovskou jehlou-juj, no neumím si představi to zaživa 😒 .
Lenkabu: No, je for že jsem si nevšimla jmenovky 🙂. Byla hrozně mladounka, tmavovlasá-delší vlasy do culíku a hrozně hubená.

lenkabu
30. led 2009

Tak to není ona 😉

romankav
autor
27. bře 2009

Chci jenom oživit diskuzi a popřát budoucím maminkám pohodovej porod 😎

simipel
27. bře 2009

Tak u mě nikdo nic neumrtovoval asi proto, že prej si doktor jen kosmeticky pošije, takže jsem měla všehovšudy asi 5stehů. Dalo se to, jen asi poslední byl nějak vnitřní tak ten tak nějak štípal. Ale byla jsem bez nástřihu, jen jsem se trochu natrhla, tak možná proto.

lenkicka
25. kvě 2009

je hrůza číst tu první stránku...tak mě napadá, kdy to ti doktoři šili? Hned po porodu, nebo až s časovým odstupem?
Taky jsem byla trošku natržená...ale vyšly z toho jen 2 stehy...bez umrtvení a bez bolesti...je jednou to trochu píchlo...a bylo to těsně po porodu. 🙂
Tak nevím, kde je chyba..ale kámošku šili až hoďku po porodu...a taky si to teda pěkně "užila"...další detaily neznám 😒
Třeba tam někde bude chyba, těžko říct... ☹
Holky, masírovaly jste hráz před porodem? 😀

janeyzelvicka
25. kvě 2009

Mě to šili těsně po, ale dva stehy to teda nebyly 😀 😀 na některých místech to bylo v pohodě (něco mi umrtvila), na některých lahůdka 😠 😠
masírovala jsem, a prd z toho 😀

wsmoulinkaa
25. kvě 2009

ahoj taky mě šili...ale neumrtvovali, ta kůže byla ještě po porodu necitlivá trochu, tak to tak strašné nebylo...ani to vpíchnutí jako uzlík 😀

sarusenka777
27. kvě 2009

tak mě ani nenastřihly,nevím proč,zase tak rychle aby to nestihli porod nešel a nakonec už to nešlo,tak mě malá rostrhla až po konečník ☹ a když pak přišel doktor a začal mě šít,tak se strašně divil, že sebou cukám,že mě to bolí 😠 tak mě zašili pod narkózou,takže jsem malou viděla jen chvilinku,kdy mi ji přinesl ukázat přítel,narodila se v 8:45 a dostala jsem jí k sobě až po jedné odpoledne ☹ skončila jsem i s vývodem s pytlíkem 😝 a nejhorší pro mě byly ty další dny,kdy jsem se doslova doma plazila a nebýt přítele, který se mnou zůstal skoro 14 dnů doma,tak se nepostarám sama o sebe natož o malou ☹

aji81
27. kvě 2009

sarusenka777 : Ty vadooo tak to je hroznýýý!!!! 😲 ☹ . Jsem měla těžkej porod a říkala jsem si ,že jsem ho už horší mít nemohla ale když jsem četla Tvůj tak to mohla!!! ☹ . Mě teda nastříhli a šili hodinu ale uplně bezbolestně až jsem se divila.

ava
27. kvě 2009

Tak já jsem se před šitím ptala, jestli mi to umrtví a řekli, že jasně. Nebylo to příjemné, ale s bolestí při porodu se to nedá srovnat. Měla jsem 6 vnějších a nějaké vnitřní stehy.
Po vytažení stehů jsem se cítila jako znovuzrozená. Jenže pár dnů poté mě začal bolest zadek - u posledního stehu. Mám pocit, že tam mám hemeroid. Čekám, co mi řekne PA při kontrole a je mi z toho ouvej. 😒

aji81
27. kvě 2009

mě taky bolel zadek ale z toho tlačení a tlaku při porodu ale to bylo vlastně ještě v porodce a pak to bylo dobrý. Jako hemeroidy teda spíš trhlinku mám i ted. No, jooo to je prostě furt něco 😒 🙂

lenkicka
27. kvě 2009

ava: to bude hemeroid...nikdy jsem je neměla, ale po porodu mě trápil ještě 2 měsíce a pak se zas ztratil...ale je to fakt nepříjemný...vydrž 😉 🙂

andy80
27. kvě 2009

Tak mě šili po prvním porodu dost vevnitř i venku /musel mi hupnout na břicho, protože Jiříkovi se přestávalo dařit a nesestupoval/ a bylo to bez umrtvení a ani jsem nevěděla, že mě šijou. Po porodu mi už bylo všechno jedno. A stehy mi vypadali sami nebyli vyndavací. A to jsem byla nastřižená, ale tak rychlí porod 4 kilové dítěte udělalo své. Druhý porod byl v pohodě, postupoval jak měl, bez nástřihu jeden steh o kterém jsem ani nevěděla, takže pohoda. Je fakt, že při druhém jsem si po porodu hned sedla, při prvním jsem to dole všechno cítila asi měsíc a chodila jsem jak nakopnutá.

sarusenka777
27. kvě 2009

aji81 : navíc to do dneška nemám v pořádku 😠 kousíček se se mi na kraji uvolnil,takže je ta "dírka" o něco větší,mam to ještě dneska podrážděný,mam na to mastičku a nic jiného s tím prý dělat nejde 😢 takže si nějak nepřipadám jako ženská a ani na sex se strachy nezmůžu 😅 ještě že mam tak trpělivýho chlapa 🙂

berynka
27. kvě 2009

Já umrtvení (asi) měla 😅 a dali mi 3 stehy, z toho dva byly vnější a jeden vnitřní. Ty vnější byly naprostá pohoda, při šití jsem cítila jen nepatrné tahání a ten uvnitř byl naopak dost nepříjemný. Hodně to štípalo a dr. musela dávat pauzu a fakt na mě brala ohledy 😵 . Ale proti samotnému porodu to stejně byla pohoda 😀 . Na druhou stranu si neumím představit, že bych těch vnitřních stehů měla víc 😒 .

ava
28. kvě 2009

lenkicka - a ztratil se ti sám, léčila jsi to nějak?

kocicinka
28. kvě 2009

Sarusenka a můžu se zeptat, kde jsi rodila? Ach jo, to raději nástřih zbytečně, než toto ☹ Jak dlouho jsi měla ten vývod?

deathy
28. kvě 2009

Tak se připojím, já nástřih měla, stehů pár venku i uvnitř. A vůbec nevim že mě šila. Jako je fakt že když sem se na to dívala, jak tam nade mnou šermuje tou jehlou, tak mi bylo mizerně, ale fakt to vůbec nebolelo. Dokonce paní dr. tak zuřivě šila, až se ten "vlasec" přetrhl 😀 Jen to zatahalo a já se trochu lekla, ale vtipná poznámka dr. to spravila. Jo a neměla sem to umrtvený.

Jinak taky sem měla takovej citlivej pocit u posledního stehu blíž k zadku 😀 Ale já blbá sem se s malou blbě zvedla, bylo to cca týden po porodu, no takže sem si tim trošku trhla, ale poctivě sem mazala dubovou kůrou, a dobrý. I ten malej hrášek (neřikám tomu hemeroid, protože to se mi vůbec nelíbí) se ztratil, taky sem to mazala tou dubovkou.

Noo, takže jako já na porod vzpomínám v pohodě. Všechno se zahojilo tak jak má, stehy se vstřebaly, některým sem pomohla a dobrý.
To co tu některý popisujete...za to bych doktory mlátila od rána do večera. Já měla štěstí na doktorku (u Apolináře). Byla fakt naprosto výborná, vtipná, no prostě boží. Ale taky sranda, jméno nevim 😀

lenkicka
28. kvě 2009

ahoj Avi, ztratil se sám a nemazala jsem to ničím...vlastně ani přesně nevím, kdy to bylo...najednou tam nebyl 😀
Drž se a vydrž 😀 😀 😀

ava
29. kvě 2009

Lenkicka - jé, tak to je potěšující 🙂 já jsem dnes měla na kontrole PA a potvrdila mi, že je to ohava hemerák 😝 no nic, dávám mu měsíc, maximálně dva 😉

aji81
29. kvě 2009

deathy: jj to jsme to my z Apolináře, mě šila hodinu a taky absolutně bez bolesti. Jak vnitřní tak vnější. Taky mi bylo mdlo, když jsem viděla jak to citlivé a bolavé místo propichuje jehlou 😝 ale fakt vpoho. No aby né, jsem si vytrpěla samotnej porod víc jak dost, rodit dva dny!! 😝

sarusenka777
29. kvě 2009

kocicinka : rodila jsem v Kolíně...ten vývod jsem měla jen jeden den,ale i tak,když jsi v takovém stavu a ještě furt chodíš do sprchy a taháš za sebou pytlík 😝 ale je fakt, že když máš to miminečko u sebe tak to ani tolik nevnímáš 😉 co bysme pro ty naše drobečky nevydržely 😉 ty to máš taky za pár 🙂 tak držím palečky,ať máš co nejhezčí porod,já původně řekla,že už níkdy,ale dneska už se na to taky dívám jinak a další určitě chci 🙂

kocicinka
29. kvě 2009

Jé děkuju moc🙂

kalu
30. kvě 2009

Ahoj holky, tak já jsem rodila na Kladně a bohužel se přidávám k té skupině maminek, které šití bolelo víc než celý porod. Byl to očistec- celou dobu jsem pevně svírala ta madla u por."kozy" ( za celou dobu porodu jsem tu potřebu neměla) a kousala se bolestí do rtů- a ještě takových 14 dní po porodu jsem mohla sedět jen na nafukovacím kruhu.
Kamarádky, které rodily na Kladně, mají vesměs podobné zkušenosti- kam se hrabe porod na šití.
Kromě toho šití ale na kladenskou porodnici nadávat nemůžu. jinak o.k. To šití byl ale vážně mazec.

magdablaschova
30. kvě 2009

Ahoj, rodila jsem v Ivančicích a když mě nastřihávali i šili, ani jedno jsem neměla s umrtvením.O nastřihnutí vím jen, že mi to sestřička oznámila a šití jsem cítila jen jako menší brnění, takže si nemůžu stěžovat! 🙂 Nejsem zhýčkaná, takže jsem se od počátku snažila se posadit a kupodivu celkem zdárně, i "ženské" návštěvy se divily, ptaly se, jestli mám opravdu po nástřihu.
Takže žádných nafukovacích kruhů pode mnou apod. nebylo za potřebí.

deathy
31. kvě 2009

aji81, fíha...dva dny, to je teda mazec. To já bych teda nedala, mě stačilo i to "málo", za který se Kris vydrala ven 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru