• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyvolává se porod vždy na termín u těhulky s cukrovkou?

1. března 2013 
Zjistili mi hraniční cukr a tak by mě zajímalo,jestli i mě čeká vyvolávání v den termínu nebo když to mám slabé,tak mě nechají přenášet? :unamused:
19. čer 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás ve F-M nechávají přenášet 14 dní a pak teprv vyvolávají. :wink:
19. čer 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přenášet bys rozhodně neměla..Já měla slabou cukrovku-jen na dietě,bez medikace a ředění krve,nástup na preindukci byl 37+2 tt a ve 37+4 tt se malá narodila.Měla se narodit nejdéle do 38+0 tt :slight_smile: Takhle jsem to měla já.
19. čer 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
přenášet tě nesmeji nechat,u cukrovky dříve odchazi placenta nejpozději v termínu musí být mimčo na svete.
19. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já rodila v Ústí a přenášet nevím zda mě nechali,páč v tom byl zmatek,ale každopádně mi vyvolávali porod ten druhý termín co jsem měla v průkazce..Nahnali mě ale do nemocnice o týden dříve.. :angry: takže jsem tam ležela zaváděli tablety a po 5 dnech když se nic nedělo,píchli vodu a jelo to... :unamused:
19. čer 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přenášet když máš cukrovku tě nenechají ani tu v Brně.
Já ji měla a týden před TP mě čekli že my to vyvolají ale klučina si vybral sám cestu na svět a nikdo nevyvolával :slight_smile: .
Takže měla by jít už taky kvuly váze miminka aby nebylo moc veliké.
12. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se na to ptala v Praze u Apolinare, jsem na diete a take me pry nenechaji prenaset.
12. črc 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když u vás zjistí těhotenskou cukrovku - rodí se císařem, nebo vás nechají rodit normálně?
21. únor 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beandy
není důvod s těhu cukrovkou ( i normální) rodit císařem.. mnůžeš rodit přirozeně, jen kdyžtak porod vyvolají dříve :slight_smile:
21. únor 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to bylo dle předpokládané váhy miminka, u mě to bylo na den na termín, malá měla předpokládaná 4 kg a narodila se 4010g :slight_smile: ,
cukrovku jsem měla také jen hraniční na mírné dietě (necpala jsem se sladkým :grinning: ), ale u mě to byl druhý porod a přihlédlo se k váze synka, který měl 4420g :grinning: . Rodila jsem normálně obě děti, ani prokázaná cukrovka není důvodem k CŘ :slight_smile:
21. únor 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
záleží na tíži cukrovky, pokud je to na inzulin tak by porod měl být ukončený do termínu, pokud na dietě, tam by se měly zvážit další okolnosti - ale i tak by se nemělo nechávat dlouho přenášet.
jsem zdravotník, cukrovku jsem měla na dietě a diabetoložka to nechala na mě, jestli chci jít na indukci, nevím, zda jsem se rozhodla správně... indukci začli 3dny před termínem, ale nepodařilo se, takže nakonec v den termínu akutní císař. možná kdybych tomu nechala volný průběh, šlo by to snadnějí :wink:

@beandy pouhá těhu cukrovka není důdod k sekci, pokud není třeba nempoměr velikosti dítěte a porodních cest nebo jiný důvod
i cukrovkářky na inzulinu rodí přirozeně
21. únor 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě vyvolávyli porod den před termínem, cukrovku jsem měla hraniční a na dietě, mám ale další komplikace. Déle tě nenechají - jak píše @denosek odchzí dříve placenta a riziko většího dítka.
21. únor 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla j sem cukrovku slabou, ale v den termínu jsem šla na vyvolání.
1. bře 2013 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek