Vyvolávaný porod koncem pánevním. Máte zkušenost?

sarabous
30. říj 2023

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenost s vyvoláváním porodu když je miminko koncem pánevním ?
Mně to nejspíš čeká a jsem prvorodička k císařskému řezu se doktor nepřiklání že malá je malinká a má přes 3kg tak že to prý zvládnu , ale mám z toho trošičku obavy aby se malé při porodu nic nestalo děkuji všem za odpovědi 😊

lusiana777
30. říj 2023

@sarabous mě byl tedy nabídnut CS. Malý byl KP a lékařka mi řekla všechna rizika. Rozhodnutí bylo na mě. Já teda do sekce šla a nelituji toho. Teď jsem ve 32 tt a malá už je otočená hlavičkou dolů, takže pokud bude vše v pořádku, vypadá to na přirozený porod.

ukki
30. říj 2023

@sarabous já měla kvůli KP automaticky císař a to měla malá taky odhad jen něco málo přes tři kila, nelituju, rizika přirozeného porodu mě děsila víc

jaja01k
30. říj 2023

@sarabous Já jsem zase ráda, že jsem se rozhodla rodit přirozeně KP a byla jsem ušetřena císaře. Ale jako prvorodička a ještě s vyvoláváním bych do toho asi nešla. Jinak mně bylo tenkrát v porodnici řečeno, že i když se lékař v mém případě přiklání k přirozenému porodu, poloha miminka KP je indikací k sekci, takže pokud ji chci, mám na to právo a nebudou mi to rozmlouvat.

ee.liska
30. říj 2023

Mám to za sebou, popis mám v článku 🙂

lucifux
30. říj 2023

Rodila jsem vyvolávaný KP jako druhorodička. Můj pohled na věc... Jako prvorodička bych do toho JÁ osobně nešla. U prvního porodu, jsem měla co dělat, abych nepropadla panice, to jsem rodila normálně záhlaví. Vše bolí daleko víc než druhý a další porod. Porodní cesty nejsou protažené. Taky celý porod většinou u prvorodiček déle trvá. Druhý porod KP, sice vyvolávaný = více bolestivý, než spontánní porod, ale jako druhorodička už jsem věděla, kam až to může zajít. Ale za mě druhý porod KP, celkově příjemnější a hezčí, než ten první. A to jen kvůli tomu, že už jsem věděla, co čekat od porodu a co čekat od sebe během porodu.

blondynka400
30. říj 2023

@sarabous já jsem rodila jako prvorodicka, KP, vyvolávání. 39tt, malá měla 3100, ale veliká hlava. A bylo to v pohodě . Musíš si věřit a mít doktora, co to umí. Na CS bych kvůli tomuto našla ani náhodou. Já tenkrát musela kvůli tomu dost bojovat, ale už je to pár let zpět. Naštěstí se k přístup ke KP již zlepšuje.

sarabous
autor
30. říj 2023

@blondynka400 malá má 3,10 a malinkou hlavičku je drobonká a ještě navíc přenáším 3 dny zítra jdu na další kontrolu tak snad už mi řeknou nějaký závěr jsem z toho čím dál více nervozní

pavca1982
30. říj 2023

@sarabous Ano rodila jsem KP porod byl vyvolaný.Pokud potřebuješ něco vědět ráda ti odpovím.

mickey100
30. říj 2023

@sarabous u nás doktorka vyloženě porod KP u prvorodiček nedoporučuje.

95newmommy2020
30. říj 2023

To je docela odvážnej, a nebo línej na CS. Do toho bych teda fakt nešla, vyvolávanej porod je prasárna i hlavičkou. 😳

sarabous
autor
30. říj 2023

@pavca1982 jak vše probíhalo děkuji

ee.liska
30. říj 2023

Hlavně prosím tě neřeš místní matky, každá to má jinak. Věř svému porodníkovi, případně najdi jiného, kterému věřit budeš. Porod KP je specifický, informují se i ve vybrané porodnici. Tady půlka přispěvatelek netuší, o čem mluví, jen jedna paní povídala. Dej na svůj pocit, jak to cítíš ty 😉

minerva
31. říj 2023

Taky to mám za sebou, první porod. Vše bez problémů. Byla jsem v porodnici už dopředu domluvená, primář s tím měl zkušenosti.

dashyyy
31. říj 2023

Já jsem chtěla rodit KP spontánně, už tenkrát ta podpora doktorů byla veliká, ale porod se rozjel sám, já zpanikařila pod tlakem rodiny a šla na CS, slovy primáře jsem tím rozhodnutím zachránila klukovi život, byl tam fakt hodně špatně zkroucenej se šňůrou 3x kolem krku.. já bych se po svý zkušenosti hrozně bála.. zase ale je to víc jak 11 let, dneska už se k tomu taky přistupuje jinak

lilian2111
31. říj 2023

Řekla bych že poloha KP má svůj důvod a proto ne - já bych do toho přirozeně nešla.

blondynka400
31. říj 2023

@lilian2111 poloha KP je fyzilogicka poloha, stejně jako poloha záhlavím. Jen méně častá. Udává se cca 4 procenta. Nechápu tyto odpovědi od holek, které o tom vůbec nic neví. Navíc tazatelka se ptala na zkušenosti. Ne zda by do toho někdo šel a nebo nešel 🤦‍♀️

pavca1982
31. říj 2023

@lilian2111 Rodila jsem KP a důvod nebyl, prostě se neotočil. Vše naprosto v pořádku.

pavca1982
31. říj 2023

@blondynka400 Přesně tak.😉

blondynka400
31. říj 2023

@sarabous nebud. Fakt se to dá. Já mám na tento porod asi možná lepší vzpomínky, než na druhý, který byl hlavičkou. I když ono každé mělo něco. Jestli věříš doktorovi, tak jdi do toho. Hlavně ono není jenom jedna poloha KP. Plus jak jsi vysoká a jakou máš pánev? Je to miminko z přirozeného početí?

blondynka400
31. říj 2023

@pavca1982 já to měla stejně. Doktor tenkrát říkal, že si myslí, že hlavní důvod byly moje extra pevne svaly a nedostatek místa. A je fakt, že já ji hlavou dolů v životě nikdy neviděla a břichojsem měla v devátém jako ostatní v pátém. A nebo její trvdohlavost a to, že ji vždy bavilo mi strkat ruce mezi žebra 😀

sarabous
autor
1. lis 2023

Tak vše dopadlo jak jsem nakonec sama předpokládala a dnes mě čeká CS vůbec se neotvírám a pan doktor sám uznal že nemá smysl čekat že vyvolávaný porod když se neotvírám by se také nemusel rozjet malé se prostě na ten svět nějak nechce tak tomu musíme pomoct je vyzrálá kila taky má tak prý není na co čekat takže dnes už bude princezna s námi sice delší rekonvalescence ale snad to také bude v pořádku a nebudou komplikace děkuji všem za rady 🍀❤️

anicka_chroma
15. led 2024

Taky jsem rodila KP vaginálně, ale spontánně. KP je fyziologická poloha, komplikace se můžou objevit stejně jako u záhlaví. Ale překvapuje mě to vyvolávání. Když jsem zjišťovala vše o KP, abych mohla rodit spontánně vaginálně, jedna ze zdůrazňovaných informací byla, že se nemá vyvolávat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru