Vyvolávaný porod před termínem. Musím jít? Měl také někdo?

6. dub 2022

Dobrý den, musím jít na vyvolávaný porod ještě před termínem. Měl to někdo taky? Jak dlouho trval? Bylo to hodně špatný?

nikjean
6. dub 2022

Chápu, že chceš znát průběh ostatních maminek, zvědavost a obavy dělají své. Tohle je ale velmi individuální záležitost, a proto mi přijde zbytečné se dopředu stresovat tím, jak to kdo měl hodně špatný. Mysli teď jen na sebe a buď pozitivně naladěná. 🙂 Držím palce!

srnii
6. dub 2022

Já byla 14 dní před termínem. Prostaglandin zavedli cca ve čtvrt na jednu, prakticky hned kontrakce, po hodině kontrakce po minutě a po šesté začal samotný porod, dcera byla na světě cca do 15 minut. Je to individuální, švagrová rodila "normálně" i indukcí a říkala že nějaký rozdíl to nebyl. Ale jak píše někdo výš, nestresuj se dopředu, každý to má jinak, každý má práh bolesti jinde a nemá cenu nad tím přemýšlet.

herminka
6. dub 2022

Já jsem byla na vyvolávaném porodu cca týden před termínem (šlo o bi-bi dvojčata, která nechtějí nechávat déle než do 38+6, já jsem to ukecala na 39+1), v 7.30 nebo v 8.30 (je to 9 let, už si přesně nevzpomínám, pardon) jsem dostala půl Prostinu a do 10.30 byly obě děti venku. Měla jsem srovnání i s přirozeným porodem a indukce bolela víc, ale třeba roli hrál i počet miminek v děloze? Netuším.

chlapecektehu
6. dub 2022

Měla jsem ho teď před 3 měsíci. Po zavedení první tabletky se nic nedělo po druhé tabletce taky nic jenom jsem měla menší menstruační bolesti. Do dalších pokusů jsme šli až druhý den. To jsem po první tabletě měla velkém už bolesti po druhé už to šlo do tuhého a pak jsem si nechala dát epidural pak mě praskla voda museli mi dát ještě oxytocin a pak jsem rodila a malej byl na světě v 16:35 od 7:00 předchozího dne

aselluska
6. dub 2022

Porod trval 4 hodiny. Po tabletě kontrakce asi okamžitě, silný a hned velmi častý. Kamarádky, co rodily přirozeně 12 hodin a více, by si to prý vyměnily. Ale všechno je hrozně individuální

simcakoc
6. dub 2022

Ja mám za sebou dva porody. Jeden vyvolávány v 37+3 a druhý dá se říct přirozený v 37+6 a musim rict, že za mě ten vyvolávány byl rozhodně lepší. Syn se narodil 5 hodin od zavedení tablety. Jediná nepříjemnost byla, že mezi kontrakcema jsem neměla skoro zadnou pauzu, ale oproti druhému to zas tak velká bolest nebyla. Nejdriv jsem měla jenom hodně slabé bolesti, až asi poslední hodinku ta bolest byla silnější.

barunkiss
6. dub 2022

Měla jsem vyvolávaný porod kvůli preeklampsie v 38+2TT. Zavedli mi tabletku v 7 ráno, ale porod nepostupoval ani po druhé tabletce ani po infuzi oxitocinu. Byla jsem stále otevřená na 2 Cm ať jsem delala co jsem chtěla. Tlak ni vylítaval přes 150/100 takže mne museli brát na cs.

ee.liska
2. kvě 2022

Šla jsem na vyvolání v 39 tt kvůli KP. A vše probíhalo v pohodě 🙂 Porod trval 8h

sayast
2. kvě 2022

Mam vyvolavane vsechny 3 deti pred terminem. Prvni krasny. 39+0, rano tableta, nic se nedelo, vecer sama praskla voda a za 4,5 hod byla dcera venku. Druhy 36+4, tam jsem dostala celkem 4 tablety, oxytocin, i praskli vodu. Zacalo se v 7, narodil se po pul 5 odpoledne. Ale byl to narez. Treti 37+4, 2 tablety, nic se nedelo, tak ze pockame do dalšího dne. Pak mi sama praskla voda a z temer nuloveho nalezu jsem do hodiny a pul drzela syna v náručí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru