Vyvolávaný porod tabletou - kdy jste začaly rodit?

lenineek
2. pro 2014

Dobry vecer holciny, dnes mi doktor rekl, ze rano mi vyvolaji porod tabletou ☹ podelte se prosim o zkusenost, za jak dlouho jste zacaly rodit? Prosim maminky, co maji hruzne zazitky, at mi je nepisou, uz takhle jsem silene vydesena, moc dekuji a preji hezky vecer 🙂

ija1
2. pro 2014

ja dostala jeden den gel, druhy den tabletu, po dvou hodinach pichnuta voda a do dvou hodin byla mala venku...... bylo to ultra rychle..........
prvni porod taky vyvolavany oxytocinovym testem a tam teda to bylo delsi, ale tohle s tabletou je lepsi......

aselinka
2. pro 2014

Tak já ráno v půl sedmé tableta a v jednu odpoledne byla Lucka na světě.To, co bylo mezi tím nic moc, ale ten pocit po porodu k nezaplacení.Starší syn byl císař.Neboj se nic, to zvládneš.

tamarila
2. pro 2014

U mě tabletka zavedená 9:00 a 12:30 byl venku chlapeček 4430 g. Neboj se, v 41 týdnu je tělo nachystaný, tableta to jenom rozjede. Taky jsem si četla hrůzné scénáře a děsila se - nic hrozného se nenaplnilo. Nestrašákuj tady dlouho a zkus se vyspat, a zítra si jeď pro mimčo. Všechno bude OK. Držím palce ! 🙂

aselinka
2. pro 2014

Tak já ráno v půl sedmé tableta a v jednu odpoledne byla Lucka na světě.To, co bylo mezi tím nic moc, ale ten pocit po porodu k nezaplacení.Starší syn byl císař.Neboj se nic, to zvládneš.

jardicka
2. pro 2014

V 8 zavedení tablety, v 10 mi napíchli vodu a ve 13:02 byl malej na světě. Byla to docela rychlovka.Manžel byl se mnou celou dobu 🙂

adrianka1712
2. pro 2014

Pri obidvoch deťoch som dostala tabletu a do dvoch hodín boli von 🙂

sammaelka
2. pro 2014

19.12. vecer ctvrtka tablety, rano 20.12. otevrena na 2 prsty, v 8.30 pichnuta voda, dcera se narodila v 19.05, vaha 3355g. Bylo to 40tt.

laska.nezna.hranic
2. pro 2014

v podstatě ihned. po sedmé ráno jsem šla na kontrolu, po které mi zavedli tabletku, za hodinu už jsem prodýchávala, ve 12:25 byl malý venku 🙂 na to, že ho vzali o pár týdnů dřív, tak docela rychlovka. pět hodin se vším všudy.

v2e2rka
2. pro 2014

Malý se narodil 40+4, ráno na kontrole už byly drobné kontrakce, ale měl zakalenou plodovku, tak že to popoženem tabletou. O půl 12 nic, přišla na řadu tableta druhá. Paní, co tam byla zároveň se mnou totéž, jenom ona začala po druhé tabletě do hodiny cítit kontrakce, mě trošku bolely záda. V 17.00 kontrola-nic. Tak jsme se s doktorem domluvili, že to necháme uležet, prý k ránu určitě porodím, že si půjdu hezky odpočinout do vany, jak se prostřídá směna, dostala jsem k večeři polévku, v 18.30 mě napojili na monitor, že když bude dobrý, jdu do vany. Sestřička mě přišla zkontrolovat a že Jé, vy už tam máte kontrakce, a docela dost, proč nevoláte. Tak jsem jí řekla, že jsou konečně bolesti silnější, než moje bolavé kyčle, že si to užívám. V 19.15 mi doktor praskl vodu, to teprve začalo být nepříjemné. Jako bolesti jsou to silné, díky vyvolání mezi kontrakcemi nejsou skoro pauzy, ale zvládla jsem jít s oporou na WC, chvilku jsem visela na ribstolech, pak zase monitor. Ve 20.30 jsem se ptala, jestli by nebyl čas na epidurál a prý No to asi nestihnem, protože už rodíte. Ve 20.48 byl malý na světě, tatínek to samozřejmě nestihl, protože takový fofr nikdo nečekal. A ve 21.15 jsem se ptala, kdy můžu rodit znova 😀

elana
2. pro 2014

@lenineek večer tableta, nic, druhý večer další tableta, nic, třetí večer silnější tableta, nic, na monitoru kontrakce, které jsem nevnímala (jen jako tvrdnutí), ráno rozhodnuto o sekci, 13:50 malý na světě.

další dvě spolutabletářky: první-večer tableta, po ní odešla zátka a začaly kontrakce, porodila 48h nato, druhá-večer tableta, nic, druhý večer tableta, nic, třetí večer silnější tableta, rozběhl se porod, bohužel dítě nedorotovalo, takže nakonec sekce.

lenineek
autor
3. pro 2014

Tak mi dali celiu tabletu, to jsem zvedava 🙂

jahodnice
3. pro 2014

@lenineek večer celá tablety, nic se nedělo, ráno ¼-do 11 hod.klid, v poledne začaly bolesti, dle nic strašného, ve 14 hod.mi píchli vodu, ve 14.44 byla malá na světě, bez epidurálu, bez nástřihu, pouze 3 vnitřní stehy. Držím palce, ať to jde hladce.

hedusska
3. pro 2014

Pondělí ráno tableta- nic se nedělo. Odpoledne tableta- nic se nedělo , večer mi začala pomaličku odtkat voda. Uterý ráno v 8 tableta, v 11.17 byla malá na světe..🙂

yildiz
3. pro 2014

u kazdeho to je jine ....jine telo jine reakce - mensi , vetsi - ale vysledek je stejny 😀 - ja mam vyvolavane vsechny 3 porody 😀 u prvniho jsem ale tabletu nemela ...mela jsem ji jen u druheho a to jsem mela tabletku ve 13h pak dlouho nic nic ...a kontrakce tak nejak zacly lehoucce kolem 14h ....to bylo porad v pohode 😀 pak tedy vetsi kontrakce kolem 14:30-14:45 a mala se narodila 15:26 ....i prvni porod jsem mela v pohode ...to me pichali vodu asi kolem 11h a mela jsem kapacku do zily, a dcerka se narodila ve 12:50 takze na prvorodicku tenkrat superka 😀 a to jsem si jeste ranko na ten porodni sal hezky sebehla sama po svych 😀 / jo, ja vubec pred porody nejak behala ...no treti porod uz byl jako po masle ...ja uz daaaaaaaaavno rodila ani jsem o tom nevedela 😀 dneska presne pred 8mes jsem sla na kontrolu , rano jsem dobihala vlak - schody jsem brala po trech 😀 dobehla ani jsem se moc nezadychala pak celo-dopoledni vysedavani na UTZ a tak ...no a na kontrolu jsem se dostala az kolem 14h 😀 klidne bych sla dom citila jsem se taaaaaaak dobre a fit ! A dr rekl ze rodim ze at mazu na sal 😀 ze jsem otevrena na 7cm 😀 takze nejaky papirovani ...no a na box jsem se dostala ve 14:30 a porad me bylo heej zadny kontrakce nic 😀 takze me kolem 14:45 napichli oxytocin na rozjezd kontrakci v 15h pichli vodu a mala byla v 15:16 venku ani jsem se nerozkoukala...😀 no nechci videt 4ty porod 😀 to asi uz ani nemrknu vubec ...tak at to jde taky hladce a bez problemu ...vsak ten uzlicek za to stoji ...taky jsem mela prvni dcerku ve 20 a nevedela jsem skoro do ceho jdu 😀 ale vse dopadlo uzasne ja ani nevedela ze jsem ji porodila 😀 a to mimi to je nadevse ! Tak drzim pesti ! A hoodne sil a zdravicka !

janapuma
3. pro 2014

Ráno v 8.00 půl tablety v 10h druhá půlka a to už se rozjelo. V 14.49 byl malý na světě. 🙂 Držím pěsti ať je to rychle za vámi a držíte miminko v náručí, protože je to nádherný pocit co překoná všechnu tu bolest. 🙂

nininka23
3. pro 2014

Já dostala pul tabletky na preindukci, indukce mela nastat další den v 8;00. Už se nestihla, mala se narodila v 8:40 , cca 8 hodin od prvních nepatrnych stahu.

selverin
3. pro 2014

já dostala tabletu v 9 a pak v 11, celý den se nic nedělo, pak mi večer v 17,50 ve sprše praskla voda a za 43 minut byla malá venku 🙂

lenineek
autor
3. pro 2014

Holky to je pekne naprd, chvili bolest, otevrena na prst a uz me to skoro neboli ☹

eldrag
3. pro 2014

@lenineek zkus nejake otviraci ulevove polohy aby se ty porodni cesty otviraly... (klek s koleny hodně od sebe a položit se na lokte) i mírná námaha občas pomůže porod urychlit, třeba chůze pohyb jako při tanci atd... držím palce

hedusska
3. pro 2014

@lenineek říká se že většinou zabere až napotřetí tak bud trpelivá..😉 a počítej spís se zítřkem

lenineek
autor
3. pro 2014

@hedusska no koukam ☹

romca05
3. pro 2014

Já mám za sebou vyvolávané oba porody, u prvního byly porodní cesty nepřipravené a porodila jsem až druhý den (tj. po třetí tabletě), ale porod super, docela rychlý, žádné velké dlouhé bolesti 🙂 Podruhé jsem byla už připavená a porodila jsem za 2 hodiny po tabletě, takže ještě rychlejší 🙂 Bolelo to teda víc než poprvé, ale zato jen chviličku 🙂

lin87
3. pro 2014

já první dostala v sedm, druhou kolem deváté a to teprve začaly opravdové bolesti a v poledne byla malá na světě😉

lenineek
autor
3. pro 2014

@romca05
@lin87 tyjo holky, mne rikali, ze se dava jen jedna tableta denne, kdyz jsi porodila druhy den Romco, kdy Ti dali tu treti?

selverin
3. pro 2014

u mě jak se celý den nic nedělo, žádné bolesti, otevřená na 1,5 prstu, tak mě kamarádka nahnala do sprchy skákat na balon, jen tak prostě, abych měla nějaký pohyb a horkou sprchu na břiško a když jsem po 15ti minutách vstala, tak mi ta voda praskla, vylezla jsem rychle ze sprchy, přišla první kontrakce a ta už mě srazila úplně na kolena a jelo to... za 43 minut byla venku 🙂 to jsem za 5 minut došla s PA na sál a byla jsem na 3cm a za necelou půlhodinku jsem se dootevřela už celá. Držím palečky 😉

lenineek
autor
3. pro 2014

@selverin to zni skvele, ja jsem cely den na prst a mam hrozny bolesti, ktery nejsou pravidelny, dlouze to boli :(

romca05
3. pro 2014

@lenineek Já jsem dostala 2 v ten první den, ráno v 8 a druhou myslím v 11. Tu třetí jsem dostala druhý den ráno v 8, podle mě se zase nic nedělo, čekala jsem, že dostanu čtvrtou, ale když mě pak kolem 10 doktor vyšetřoval, hrozně se divil, že nemám žádné bolesti, protože jsem byla otevřená na 6 cm 😉 Pak mi píchl vodu, kolem 11 mi začali bolesti a před půl 3 se syn narodil 🙂

lenineek
autor
3. pro 2014

@romca05 jeee to zni taky skvele :( ja jsem cely den na prst a hrozne to chvilema boli, ale nejsou to kontrakce, ale souvisla tahla bolest, co nema pravidelnost. Ted je zrovna ta lepsi chvilka nastesti. No snad do zitra porodim ☹

selverin
3. pro 2014

@lenineek takhle nějak to měla ta kamarádka, co byla u mého porodu.... doktor ji řekl, že ji jen děloha pracuje "naprázdno".... nabídli ji pak na večer prášky nebo něco na zastavení bolesti, aby se vyspala a ráno se pokračovalo s novou tabletou a pak už to prý jelo rychle.... a k té pravidelnosti - už při nástupu do porodnice mi tam PA říkala, pravidelné kontrakce jsou myšleny ty, které jsou časté - čili klidně 3,5,10,8,15.. nepravidelné kontrakce jsou např. 1x za hodinu 🙂 no a nenabídli ti na spaní něco na ukončení kontrakcí? jestli jsi jim tedy řekla, že to dost bolí a oni ví, že se zatím nic neděje

selverin
3. pro 2014

@lenineek ještě si tak vzpomínám, že mě chvíli po zavedení 2. tablety pobolívalo břicho jako při silnější ms a doktor mi řekl, že jsem na 1,5cm a prý ty tablety někdy jen podráždí dělohu, ale že to nejsou kontrakce....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru