Vyvolávaný porod v 36. tt. Máte pozitivní zkušenosti?

12. zář 2022

Ahoj,
jsem v nemocnici kvůli preeklampsii a dnes jsem se dozvěděla, že mi chtějí zítra začít vyvolávat porod. Jsem 35+6. A výsledky nejsou dobré, proto chtějí vyvolávat. Dost se toho bojím, i když už jsem to od rána trochu zpracovala a smířila se s tím. Můžete mi napsat nějaký pozitivní zkušenosti s vyvolavanym porodem, že to bude v pořádku. Opravdu jen pozitivní ať mě trochu opustí strach. Jinak jsem prý otevřená na prst, což prý není tak špatné.

chlapecektehu
12. zář 2022

Ahoj, vyvolávaný porod jsem měla v prosinci 2021 a bylo to naprosto v pořádku malý se narodil až druhý den po vyvolávání ale vše probíhalo hladce

draceka
12. zář 2022

Měla jsem 2 ze 3 porodů vyvolavanych a za mě dobré!držte se!přeji, co nejmladší porod!

draceka
12. zář 2022

nejhladší

autor
12. zář 2022
monika3456
12. zář 2022

Za mě vyvolávaný porod fajn, byl krátký. Rodila jsem 3x a ten vyvolávaný byl nejlepší a nejrychlejší🍀🍀🍀

majena39
12. zář 2022

Mne vyvolavali v 38+3 a narodil se až 38+5 ale nemůžu říct, že by to bylo nějaký hardcore k nevydrženi nebo tak. Sice na konci byly nějaké komplikace ale ty mohou nastat i u normálního porodu. Takže na to nevzpomínám nějak zle 🙂

autor
12. zář 2022

@monika3456 to je super 🤗

autor
12. zář 2022

@majena39 to jsem ráda 🙂

marty154
12. zář 2022

Mela jsem vyvolavany 37+4 a bylo vse v poradku,porod byl rychly,ale bolestivy....co jsem se dostala na sal,maly byl za 20minut venku...bude to dobry🍀❤️

autor
12. zář 2022

@marty154 děkuji ❤️

teerulka
12. zář 2022

Také jsem měla dva ze tří porodů vyvolávané a moje zkušenost je taková, že celkem rychle po podání tablety začnou slabé kontrakce, které se postupně pár hodin rozjizdely, ale nic hrozného. Náročné byly pouze poslední dvě hodiny, to je u vyvolávaného porodu fakt ficak, ale zase to rychle skončí 😁 přeji rychlý hladký porod a zdravé miminko 😘

galatea_a
12. zář 2022

Také jsem měla vyvolávaný porod kvůli preeklampsii (36+5). Placenta už byla špatná, bylo to potřeba. Všechno dobře dopadlo. 😉

autor
12. zář 2022

@teerulka moc děkuji jsem ráda za pozitivní zkušenosti 🙂

autor
12. zář 2022

@galatea_a tak to jsme na tom podobně 😊 děkuji

mia_von_prag
12. zář 2022

Mne najprv moc nezaberala ta zavedena tabletka, respektíve kontrakcie boli ale neotvaralo sa hrdlo.
Ale po kombinácii oxytocin a epidural to bol luxus. Za 4 hodiny od podania som bola pripravená na 10 cm, fakt ze nic nebolelo vdaka epiduralu, dokonca som trochu spala ako mi to tak tieklo do žil 😂
a vytlačenie tiež bez bolesti a rychle. Max 5 minut
Držím palce a mysli na to pekne, čo ta čaká na konci porodu 😊

gracinka7
12. zář 2022

Pokud nejsi připravená, může se vyvolávaný porod dost táhnout.
Držím palce.

sorboni30
12. zář 2022

Ahoj. Moje dvojcata sly 36+5tt, ale cs. Je to krásný tyden takze se neboj. Nyni mam dceru, narodila se ve 28tt. To byl mazec..rodila jsem ji přirozeně. Mela jsem strašný strach, ale vse dobre dopadlo a ve výsledku to bylo krásné.
Ničeho se neboj a drzim palce. Brzy budes mit drobečka u sebe.

autor
12. zář 2022

Moc děkuji holky. ❤️ Věřím že to bude dobré, jen si to člověk musí zpracovat, doufala jsem, že to alespoň ještě týden vydržíme. Ale nedá se nic dělat.

kat87
14. zář 2022

Vyvolávali mi před 7 týdny ve 38+3tt kvůli špatným průtokům. Já byla na 2 prsty otevřená a občasné kontrakce uz na ,,startu,,. Začali prasknutím vody. Za půl hodiny začaly kontrakce silit. Pak přidali oxytocin a začala jsem se otevírat. Dala jsem sprchu, vanu, míč a za 3 hodiny jsem se otevřela úplně a za 6 minut tlačení byl venku. Porod krásný, rychlý, s malým šitím.

galatea_a
17. zář 2022

Jak jsi na tom? ❤

autor
19. zář 2022

@galatea_a tak se nakonec konal překotný porod.😅 Dali mi jednu tabletu na přípravu porodních cest a za chvíli byl malý na světě 😁 manžel to málem nestihl a kdybychom jeli z domova neměli bychom šanci dojet do nemocnice. Byl to hrozný fofr. Malého museli rozdychavat, špatně snášel, že to bylo tak rychlé. Ale vše je v pořádku s už jsme i doma.

galatea_a
20. zář 2022

To jsem ráda, že je všechno v pořádku. Užívej si synka! ❤

autor
21. zář 2022

@galatea_a děkuji ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru