Vyvolávaný porod. Zkušenosti?

annanamest
15. lis 2021

Jsem 37+2 29.11 mě chtějí vyvolávat porod, ptala jsem se jak dlouho to bude trvat dr mi řekla že i tři dny což se mi nelíbí Málej je dost dole a při prectave že tři dny budu trpět raději to nechám přírodě

madaki31
15. lis 2021

@annanamest tak otázka je, proč chtějí přistoupit k vyvolání. 29.11. budeš 39+2 dle mých výpočtů.
Jaký k tomu mají důvod??
Ale za mě, klid.. Já mám vyvolané všechny 3 porody takže sice nemohu srovnat s přirozeným, ale u mě šlo vše docela dobře.
Vždy se miminko narodilo tentýž den.

blondynka400
15. lis 2021

@annanamest proč chtějí vyvolávat? Jako za mne pokud to jenom maličko jde, tak se snaž vyvolání vyhnout. Co se týče času tak to bylo ale dost v pohodě, tableta zavedená někdy po 8, a po v 15:30 byla na světě.

marcicek84
16. lis 2021

Nedopucuju,u me to stejne skoncilo sekci a kontrakce silene,podruhe radeji rovnou cisar a dobre jsem udelala,ve skupince po cisari porodila snad pouze 1 maminka,ostatni stejne po vyvolani nakonec meli cisare...takze jaky je ten duvod a mas pripravene porodni cesty,abyto melo sanci na uspech?

alubif
16. lis 2021

Tak může to trvat i dýl, pokud první vyvolání nezafunguje. První se dává preindukce na dozrání porodních cest, to je tableta, která se zavádí do pochvy. Za 24 h se přechází k vlastní indukce, to se jestli se dobře pamatuju polknou nějaké tablety. Ta může zabrat nebo tak ne, celý proces se opakuje. U mě zafungovala hned první. A musím říct, že můj indukovaný porod byl pro mě lepší než druhý zcela přirozený.
Císařem může skončit i normální porod, takže to bych úplně do souvislosti nedávala.

jjasmina
16. lis 2021

@annanamest já mám dobrou zkušenost 1tabletka kolem půlnoci, kolem 2 kontrakce a o půl 9 rano jsem porodila, šlo to vcelku rychle ❤️ takovýho strašení zde bych se nebála, císařem to opravdu skončit nemusí

mamikry
16. lis 2021

@annanamest A proc chteji vyvolavat? Ja mam za sebou jeden porod popohnany (praskla voda a neotevirala jsem se), jeden vyvolany (ve 20tt), sekci a nakonec prirozeny. A teda pokud to mam srovnavat, tak prirozeny byl rozhodne nejlepsi z nich. Pokud by k tomu ale byl vazny duvod, tak bych nad tim ani nepremyslela a vyvolat nechala. Znam holky, kde byl vyvolany v pohode, i ty, kde uplne ne. Stejne tak znam ty, co to tak mely u prirozeneho porodu. Kazdy porod je proste jiiny.

veroniquecz
16. lis 2021

Důležitý je důvod proč chtějí vyvolávat, podle toho bych se zařídila dal. Vyvolání můžeš samozřejmě odmítnout. Bohužel velké procento vyvolaných porodu, když nejsou nachystane porodní cesty vede k císaři 😓

marcicek84
16. lis 2021

Ano cisarem konci hodne vyvolavanych porodu,to,ze nekdo porodil vyvolane nakonec normalne,neznamena,ze porodis tez tak,ja jsem musela dostat i epidural jak to bylo silene a stejne jsem se neotevrela,zbytecne trapeni,umele bolesti co 1 minutu 14 h,nikam se to nehybalo a kolem 21:30 me zpasil epidural,jo a pak zacly mimcu padat ozvy,tak ve 2 h rano se jelo na sal...nepreju nikomu bat se o vlastni dite...

veroniquecz
16. lis 2021

@marcicek84 ono taky otázka proč se ta silene moc vyvolává ze? Pak to dopadá jak popisuješ 😢

alubif
16. lis 2021

@marcicek84 Tak ale netřeba zas na druhou stranu dělat z azdeho vyvolavaneho porodu horor a strašit tu tím. Jasně že jsi statistický ovlivněna ze skupiny císařů, že většina z nich konci císařem.... Jinak tvůj porod mohl probíhat úplně stejně, kdyby začal přirozeně, to nemůžeš vědět.

marcicek84
16. lis 2021

@veroniquecz bo ja tyden prenasela a nechteli,abych rodila 4 kg dite,otevrena jsem byla na spicku prstu...prvni tableta rano nic,tak v poledne druha a zacal ten mazec v 17 h praskla voda. .no mit mezi kontrakcemi jen 10 sekundovou pauzu,po kazdem cisari to teda bylo min bolesti nez u toho vyvolavani...

veroniquecz
16. lis 2021

@marcicek84 kolik malý měl? A kolik jsi byla tt?

marcicek84
16. lis 2021

@veroniquecz byla jsem 40+5 a dcera mela 3950 g

marcicek84
16. lis 2021

@alubif tak to si nemyslim,kdyz zadnou komplikaci proc to neslo nenasli,oni totiz vydavaji pak zpravu pro tveho osetrujici gyndare,aby vedel jak u druheho porodu...tudiz je jasne,ze to bylo vyvolavanim a nepripravenymi porodnimo cestami...u druheho mi tez hrozilo prenaseni,ale nastesti po prvnim cisari mohl clovek druhe vyvolani odmitnout a jit rovnou na sekci,diky bohu za to,souhlas s vyvolanim by ode me uz nedostali

alubif
16. lis 2021

Ale rozumíš tomu, že mluvíš jen o svém případu a představ si, že o zprávách jako lékařka něco vím.

marcicek84
16. lis 2021

@alubif no byt lekarka,netreba me ale presvedcovat o vlastnim pripadu a bagatelizovat jej,ze to tak mohlo skoncit i u normalniho porodu,mohlo pokud by se neco naslo,ale nenaslo se nic,zadny duvod. Mmch ja o nicem jinem nez o vlastnim pripadu nepisu,to snad z toho textu bylo jasne,nebo ne? A jako lekarka bys i mela vedet,ze pokud se vyvolava porod na nepripravene porodni cesty,ze to tim cisarem vetsinou i konci a dokonce bys mela znat i ta nelichotiva procenta...da se to dohledat i na netu 😉

alubif
16. lis 2021

@marcicek84 tak nahoře mluvíš o skupince císařů a jak tam téměř všechny byly po vyvolání. Navíc nepřipravené porodní cesty bývají i u přirozených porodu. Víc už o tom nebudu diskutovat, co potřebuju si najdu v odborné literatuře a jiných zdojich a ne na google. Od toho jsou tu jiné odbornice a znalkyně školy života. Pěkný den.

jelenice_zavodnice
16. lis 2021

@annanamest Muze a nemusi. Zalezi od mnoha faktoru. Muj treti porod byl take s vyvolavaci tabletou a za dve hodiny kontrakci bylo miminko na svete. Nastup kontrakci rychly a casty.
Ono taky, jestli mas zdravotni duvod jako indikaci k vyvolavani, to je take otazka...?

eviicka
16. lis 2021

Jen pro uklidnění, 2 vyvolávané porody, pokaždé jsem porodila za pár hodin bez komplikací.

zrzeckas
16. lis 2021

@alubif neni pravda
@annanamest
..... Preindukce se dava jen, kdyz je potreba a vetsinou se dava vecer pred dnem, kdy se ma vyvolavat, nekdy rano, podle doktora. Den predem nastoupis do porodnice (behem dne) zapisi vse potrebne, zkontroluji, kdyz dojdes az vecer, tak pokud nejsou nachystane porodni cesty, tak se dava preindukce, pokud ano, tak mas do rana klid (pokud nezacnes rodit, odtekat voda apodobne), zalezi na doktorovi a nemocnici. Rano uz ti nedaji snidani, udelaji vysetreni a zhodnotí, kolik ti daji (zevedou docpochvy) tablety. Me davali ted nevim zda dokonce jen 1/4 nebo 1/2 a poslou na pokoj. Bud bude stacit prvni davka nebo se pridava, ale to nevim. Me stacila prvni davka a po 30-40 minutach jsem sla na pripravnu... Tableta chvili po 8:00 a maly se narodil se 12:52.... Za me lepsi jak prirozeny porod, ale prirozeny byl prvni a mela jsem blbou sestru, ktera byt u druheho, tak ju vyhodim oknem. Vyvolavali me, protoze jsem prenasela.... Pokud nemas zdravotni potize, mimi je v poradku a vbc, pokud k tomu neni vazny duvod, tak jak psaly holky, snaz se to oddalit. Ano, vyvolany porod muze trvat dlouho a muze koncit CS, kdyz nepostupuje, ale to muze i klasicky.

pakeros
16. lis 2021

Je důležité proč chtějí vyvolávat.Já mám za sebou 2 vyvolávané porody.Den předem mi zavedli takový balonek na dozrání hrdla.U prvního porodu druhy den vytáhly balonek praskly vodu s šlo se rodit za 9 hodin byl malý na světě.Druhy porod zavedly opět balonek,druhy den zavedly 2 tablety a za 3 hodiny od zavedení druhé byl malý na světě

marcicek84
16. lis 2021

@alubif no podivej se,ja rodila pred mesicem a pul po druhe a pokud jsem chtela dalsiho cisare a nesouhlasila jsem s vyvolanim musela jsem podepsat cca 5 strankovy dokument na A4,kde se i vysvetlovaly rizika a vyhody a nevyhody jednoho ci druheho zpusobu porodu a to i u vybolavaneho porodu vc. statistiky kolik vyvolavanych porodu konci cisarem,myslis,ze by mi v nemocnici lhali?Takze si odpust ty prihlouple narazky na znalkyne zivota,nebot se nejednalo o google a tim dohledanim jsem myslela informovane souhlasy s cisarskym rezem,ktere maji nemocnice bezne ke stazeni pro rodicky k prostudovani a tam se da vse docist,takze taktez ukoncuji tuto debatu s tebou,vazne to nema smysl...at si to autorka najde a procte sama a udela si zaver sama,to bude nejlepsi 🙂

izzylka
16. lis 2021

Mě vyvolávali porod 3dny a nijak extra jsem netrpěla 🤷🏻‍♀️ pondělí nástup do nemocnice, zavedli mi během dopoledne 2 tablety a nic se nedělo, v úterý to samé a ve středu zase,jen s tím, že mi teda v 11 dopo píchli vodu a v půl 5 byl syn venku 😅 jako porod sám o sobě brutál, ale ty dny předtím v pohodě...sem tam mě trochu zabolelo břicho, jinak nic 🤔 a hlavně nevíš, jak dlouho to bude trvat, můžeš mít do večera odrozeno....🤷🏻‍♀️
A máš ještě čas...v klidu můžeš porodit ještě sama do té doby 😅

ruzova_pastelka
16. lis 2021

@alubif Tak pokud ses dívala do odborné literatury, troufneš si sem napsat, jak velké procento vyvolávaných porodů končí císařem? Já to klidně udělám, ale zajímalo by mě, jestli trochu nelakuješ 😀

petralp
16. lis 2021

@annanamest to klidně může, mě ho vyvolávali dva dny a třetí den skončil císařem.

veroniquecz
16. lis 2021

@marcicek84 ve 40+5 rozhodně týden nepřenášíš 😓 To jsou ti doktoři a jejich tabulky 😓 Mrzí mě jak ti zkazili porod 😓

veroniquecz
16. lis 2021

@alubif taky je nutne zmínit kolik lékařů žene ženy úplně zbytečně do vyvolání. Valná většina jen kvůli tomu, ze padl 40 - 41 tt, ale jak je známo těhotenství trvá 42 týdnů….

marcicek84
16. lis 2021

@veroniquecz no co uz,zpatky se to uz vzit neda,ale zas uz jsem se na to vyvolavani nenechala ukecat podruhe a bylo to lepsi,tak aspon ze tak a treti uz neplanujeme...

nazka
16. lis 2021

Teď svagrova měla vyvolavany porod a jen z důvodu, že se v porodnici malovalo, tak aby se to stihlo. Byla 39+0. No a ráno dostala tabletu a v půl 7 večer porodila.
Je hezký, že tu někdo píše, že když někdo porodila normálně, že to neznamená, že se stane i tobě, ale platí to i naopak. Kdyz to skončilo sekci, neznamená, že se to stane i tobě. Mimochodem já mám sekce dvě a žiju 🙂
Proč ti to chtějí vyvolat?

annanamest
autor
16. lis 2021

Protože mám špatné protilátky ale miminko dle včerejšího měření je zdravé má 3kg jsem 37+2 ale jelikož tam to bylo diagnostikovano chtějí to vyvolat mě se do toho nechce řekli mi že to může trvat pár hodin ale i pár dní a tet stim covidem hruza

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru