Žloutenka kvůli dotepání pupečníku, máte zkušenost?

stepula90
16. led 2016

Zdravím, přála jsme si, aby mi po porodu dítěte nechali přirozeně dotepat pupeční šňůru, jenže už mi nikdo neřekl, že kvůli tomu bude mít můj maličkej tak silnou žloutenku, tím jak se mu do těla najednou nahrnula spousta krve, tak ty rozkládající se červené krvinky nedokáže zpracovat... Máte někdo podobnou zkušenost??

aliw
16. led 2016

Myslím, ze je to zase otázka názoru, my měli silnou žloutenku i bez dotepaneho pupečníku.

lv
16. led 2016

u holek se nechával dotepat, jako běžně a žloutenku neměly ani jedna

stepula90
autor
16. led 2016

mně řekli, že tim jak se nechával dotepat, tak proto má žloutenku tak silnou...

stepula90
autor
16. led 2016

@aliw a jak dlouho jste se s ní léčili, my už od pondělí ležíme pod modrym světlem a neklesá to teda

vbrnejezdisaliny
16. led 2016

U nás podobná situace, žloutenka jak Brno. A sestřička na novorozeneckém mi naznačila, že si za to můžu sama, prý "to jsou ty vaše dotepaný pupečníky". Tak nevím..

verusky
16. led 2016

@stepula90 tak ja lecila pod modrym svetlem prvni dceru pet dni a pupecnik byl strizeny. tim to nebude... druha byla tak strizena a zloutenku mela, dalsi dve deti byly s dotepanym pupecnikem a zloutenku taky meli, ale zadna uz nebyla tak silna jako u prvni dcery. ja vim, ze je to narocne a clovek by chtel byt s miminkem doma, ale neboj, oni to zvladnou a utece to a budete v poradku.
pupecnikem to nebude si myslim...

aqeris
16. led 2016

Jarda měl dotepaný pupečník a měl žloutenku, ale nijak silnou. Byl bez ozařování a pustili nás z porodnice dva dny po porodu. Osobně si myslím, že to tak veliký vliv nemá. Já jsem jako mimino měla žloutenku jak prase a pupečník střihli hned. Ale kdo ví.

stepula90
autor
17. led 2016

@vbrnejezdisaliny jojo taky mi to tak primářka řekla, že těmi dotepanými pupečníky si sami vyrábíme žloutenkový děti...

uzsezasenudim
6. únor 2016

Je to blbost. Dalsi urband legend, proste blabol. Oni to maji radi fiky fik, at uz je to odstrizeny, umyty, natazeny a zmereny ☹ jednoduse blbost. Co deti lotosovych porordu? 🙂

evina_plus_jedna
6. únor 2016

Taky jsme nechávali dotepat a žloutenka byla dost silná. A taktéž mi bylo naznačeno, že si za to můžu sama. A to v naší skoro lesanské Krnovské porodnici 😖

aqeris
12. únor 2016

Blbý je, že já už vážně nevím, jestli mám těm doktorům věřit nebo ne. Můj kamarád studuje medicínu. Všechno co mu řekne vyučující, který mu je sympatický, tak tomu bezmezně věří a žádný argument přesto nejede. Ale když byl na praxi a něco tam dělali jinak, tak to bylo samozřejmě špatně. Na druhou stranu zase řekne, že v porodnici jsou profesionálové s letitou praxí, takže jim můžu plně důvěřovat. Vidím na něm, že sám nezjišťuje a nemá názor. Mám pak obavu, že většina doktorů dělá věci tak či onak jenom proto, že se to tak dělá. Jestli se to dělá blbě je jedno, protože to tak už léta jde.

anua
14. čer 2016
verusky
14. čer 2016

@aqeris ano, tak nejak to funguje... ale sikovny lekar se stale vzdelava, vcetne psychosomatiky... jen na nej narazit 🙂

dancamich
14. čer 2016

To je kravina srovnatelná s tím, že miminko vykrvácí do placenty, když se to pupečník nefikne včas. Přes placentu a pupečník koluje přibližně třetina krve novorozence a to není zanedbatelné množství. U některých miminek brzké přestřižení pupečníku způsobí hypovolemický šok nebo dechovou tíseň.

Závěr: Tyhle názory na žloutenku v souvisloti s dotepáním pupečníku jsou mýtus stejně jako to, že špenát je ohromnou zásobárnou železa a pomeranč nás spasí před chřipkou. 😀

bonulinka
21. čer 2016

Pupečník se u syna nechal dotepat a žloutenku neměl, přestože má jiný Rh faktor než já. Ale často jsem ho přikládala na kojení, u prsou jsem ho měla skoro pořád....

bachovy_esence_poradna
21. čer 2016

@stepula90 syn měl velmi silnou žloutenku a pupečník jsme nenechávali dotepat...
přijde mi to jako nesmysl......

ono někdy to je také o tom, že lékaři nemají rádi "alternativní" postupy a tak jsem se leckdy setkala s tím, že kolovaly i objektivně nepravdivé informace... a nebo se lékař tvářil, že něco ví, protože nechtěl přiznat, že se s tím nesetkal a tak něco jen tak řekl.....mám pár takových "veselých" historek (např. lékařku, která nadávala na čínskou medicínu, ale praktikovala po víkendovém kurzu akupunkturu a nevěděla, že to je část čínské medicíny 😅 )... tedy dnes už se tomu směju, tehdy mě lékaři několikrát naprosto zbytečně vyděsili...

důležité je nebrat vše co člověk slyší u lékaře za bernou minci.... jsou to lidé omylní stejně jako kdokoli jiný.... 😉

osobně jsem se setkala s tím, že část lékařů nerada přiznává, že něco neví a tak kolikrát řekne v rychlosti nějakou dezinformaci, něco neověřeného.... když potom jde člověk ke dvěma jiným lékařům, tak získá další 2 různé názory 😉 .... to je prostě realita.... lidské tělo je složité 😉

@aqeris mám naprosto stejnou zkušenost...

uzsezasenudim
21. čer 2016

@aqeris a nejen to. Oni se uci, ze nastrih je soucast porodu (rozumej nebezpecnemu a krvavemu, sice fyziologickemu, ale tuze komplikovanemu procesu). Proste preventivni epizotomie to jisti. Na kurzu nam Ivana K. tvtdila, ze jak se budouci porodnici uci je k placi. Pokud pak skola sype lidi, co majo za to, ze nastrihem zachranuji dite, ze leh na zadech je nejlepsi a porod KP je problem, pak je neco s tim nnasim vzdelavacim systemem spatne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru