Jihočeské porodnice: Tábor, Budějce, Krumlov nebo jiná?

nicol22
20. říj 2014

Která je podle vás nejlepší??

marecekavendulka
20. říj 2014

budějovice-neosobní,ačkoliv baby friendly,tak nepodporují bonding.na druhou stranu špičkové vybavení,kdyby s miminkem něco bylo. krumlov si maminky hodně chválí-porody do vody,rodinný přístup. Tábor-nevím.Nejvíc sem slyšela chválu na J..Hradec 🙂

terka_85
20. říj 2014

Před třemi lety jsem rodila Budějovicích. Musím říci, že až na jednu trochu protivnou sestru na příjmu bylo vše na jedničku s hvězdičkou 🙂 Byla jsem spokojena jak s doktory, tak se sestřičkami. Když se malej narodil, normálně mi ho hned po narození k sobě. Jsem přímo z Čb a když si představím, že bych měla jet půl hodiny do Krumlova nebo dokonce hodinu do Tábora v porodních bolestech, tak nevím. Stačilo mi 10 minut od baráku 🙂
Navíc mají jednu z nejlepších neonatologií.
Jsem opět těhotná a ani mě nenapadne jít rodit jinam než do Budějc.

mon_88017
20. říj 2014

Nedám dopustit na Budějce, jsou tam skvělí, odborníci na svým místě. A musim říct, že mi ten "neosobní" přístup vyhovoval. Jediný, co bylo hrozný, tak byla špitální strava, ale i to se dá čtyři dny přežít bez následků 😀
Krumlov je sice "sluníčkovej", ale prý moc neporadí s kojením a péčí o novorozeně, o Táboru a Hradci informace nemám.

hojda
20. říj 2014

Kamarádka z Hluboké rodila 3x v Krumlově, do ČB nechtěla, nevím přesně proč. Já rodila v JH a byla jsem spokojená, vyhovovalo mi, že je to malá porodnice a třeba u dcery jsem rodila za celý den jen já, takže VIP. U obou porodů jsem měla stejnou lékařku i porodní asistentku 😀 .

mysonek
20. říj 2014

@nicol22 rodila jsem ve Strakonicích a byla jsem moc spokojená. Ale samozřejmě jak píší holky, kdyby se cokoliv stalo s miminkem, tak v Budějovicích bude péče nejlepší. Já to mám půl hodiny do Strakonic a půl hodiny do Prachatic, takže jsem zvolila Strakonice. Budějovice přes hodinu. Kdybych bydlela v Budějovicích, tak bych šla rodit určitě tam.

anggely
22. říj 2014

Já jsem nejdříve chtěla rodit v Krumlově, protože jsem slyšela jen samou chválu, což o ČB říct moc nemůžu. Ale protože jde tady hlavně o miminko, rozhodla jsem se jít nakonec do ČB kvůli dobré péči, kdyby se něco stalo.. Navíc ono záleží na koho zrovna narazíte a pak i ty negativní reakce kolikrát nejsou úplně tak pravdivé, protože to nespokojené ( někdy hysterické mamky ) trochu přikoření.. 🙂 Pár dní se dá vydržet!!

marecekavendulka
23. říj 2014

@terka_85 jj,mám to taky hned za rohem,tak proč jezdit do krumlova🙂 ale chtělo by to trochu vychytat s tou stravou a radama ohledně kojení. já kdybych se jejich radama řídila,tak nekojím vubec.a taky by mohli uz konečěn zavést pro další maminky bonding.

terka_85
23. říj 2014

@marecekavendulka Já měla kojení od začátku bez problémů, tak to nevím, jak s tím pomáhají. Strava mi nevadila, musím říct, že mi docela i chutnalo...

kajalka
23. říj 2014

@marecekavendulka S rodinným přístupem souhlasím jen na půl. Jedna PA super milionová, druhá - musela bych být sprostá, z porodu mi udělala psychickej teror. Na odd. šestinedělí fakt neporadí, s kojením jsem se musela vypořádat sama. Strava taky šílená, obecně nechápu princip těhlech blafů, v nemocnici má člověk nabírat síly a hojit se a oni ho krměj takovýma šmejdama...

jbzirafa
26. říj 2014

neporadím se zkušeností jinde, osud rozhodl za mně - české Budějovice a neonatologie. jeďta tam, kde to máte nejblíž, nejjednodušší, jestli jste Budějovická, tak proč ne tam? Pokud budete vy a dítě v pořádku a nic se nestane, tak bych se na nějaké další okolnosti neupínala. nepříjemná sestra, starší vybavení špatná strava nebo nevímco je přece nedůležité, jde o zdavé dítě.
Pokud bude s dítětem nebo s svámi zle (nemoc, hodně předčasný porod) tak skončíte v Budějovicích - oba během porodu nebo po porodu dítě. Tým neonatologie je tam výborný, péče o děti špičková a jakmile to zdraví dítete dovolí, jste tam s ním na pokoji. tím nechci strašit že by vás to uselo potkat, jen mi přijde zbytečné pokud to tam máte nejrychlejší nakrásně si vysnít pohodu v krumlově a pak se hrkat zpátky🙂
mimochodem strava je tam opravdu,lituju pesronál který se tím živí. ale za měsíc si zvyknete a myslím že jednají o tom, že si nemocnice bude vařit sama.

macinka0007
26. říj 2014

@nicol22 Rodila jsem v dubnu v Táboře a na nic si nemohu stěžovat..personál příjemnej ochotnej...prostě vše ok

lili_2
19. čer 2018

Ahoj holky jsem v 34 týdnu a rozhoduji se kde budu rodit, máte některá čerstvé zkušenosti z jindřichohradecké porodnice?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru