Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Od nového roku už si nemůžu vybrat porodnici?

jitkav1984
5. bře 2018

Ahoj,jsem 26tt.Dnes jsem byla v poradne a doktorka mě řekla,že od nového roku platí,že už si nemůžu vybrat porodnici.Tak jak se uz mesic pred porodem chodilo na kontroly do vybrané porodnice,tak ted uz to tak není.Slysely jste o tom někdo?Mě to příjde divný.

adelka951
5. bře 2018

Ne, neslyšela. Já jsem tedy vždy chodila na kontroly až do konce ke své Dr.. Do porodnice až na porod.

lenka.han82
5. bře 2018

A proc by to jako neslo? A kdo Ti porodnici "přidělí"?Ja teda do porodu chodila k memu gynekologovi a az v termin porodu jsem mela jit do porodnice (rok 2016). Asi zalezi, v jakem meste bydlis. Zavolej primo do porodnice a zeptej se 😉

ilonne
5. bře 2018

To je hloupost. Nikdo ti nemuze naridit, kde budes rodit.

jitkav1984
autor
5. bře 2018

Mě se to právě zdá divný.Kamarádka,co rodila teď v říjnu chodila mesic před porodem na kontroly do porodnice,na monitoring atd.Doktorka mě řekla,že teď uz to tak není,že se jí ty maminky zas vracejí zpátky.Na můj dotaz,ze kdyz zacnu rodit,tak kam mám jet,tak prý mě ta sanitka odveze tam,kde bude volno..nechápu..

llenka1
5. bře 2018

Hlupost... ja som 32 tt a porodnicu som si vyberala... som z Prahy, tu sa registruje k porodu uz zaciatkom druheho trimestra a vyberies si kam chces ist. A kontroly mesiac pred porodom, nozalezi od Teba a gynekologa kam chodis, ake ma skusenosti ako je vybaveny, ci si rizikova, ci nie... bud si ta vedie sam a do porodnice ides az na porod alebo tam chodis na kontroly uz ten posledny mesiac pred porodom. Ak si odinakial, kde registracia nie je a prides niekde ze rodis, domov Ta nikto poslat nemoze 🙂 Max. z kapacitnych dovodov, pokial je uplne plno sa moze stat ze ako rodicka budes lezat na gynde a mimco na novorodeneckom kym sa na sestonedeli neuvolni miesto... Ked ale zavolas zachranku, to je ine... ta by Ta mala odviest do najblizsej nemocnice, pripadne to obvola dispecink zachranky kde je to kapacitne najlepsie. Zachranka Ta teda nemusi odviest do Tebou vybratej porodnice, nie je to taxi 🙂

slayc
5. bře 2018

blbost, doktor se mě ptal kde chci rodit, aby věděl, kam mě má poslat na kontrolování od 36tt.. nakonec mě odeslal dříve kvůli rizikovému. Ale já si řekla kam.. A sanitka odveze? Dle doktorky nemáš partnera či manžela, který tě odveze? buď v klidu, porodnici si stále vybíráš. I kdyby ti monitory dělala tvá doktorka, na porod jeď kam chceš 🙂

pavla555
5. bře 2018

můžes si vybrat do jaké chceš, ale musí tam mít volno 🙂. Jinak se většinou chodí ten poslední měsíc do porodnice. Já tam před 2lety chodila a teď budu zas. Mám moc ráda svou doktorku, ale myslím, že je to dobrý tam ten měsíc chodit - aspoň si to tam okoukneš 😂😉

ilonne
5. bře 2018

@jitkav1984 A rekla ti doktorka kam mas jet, kdyz nepojedes sanitkou? Kde tuhle pitomost sebrala.

pavlinakm
5. bře 2018

Ja minule od dr dostala papir s terminy planovanych vysetreni behem celeho tehu. Jako posledni záznam je monitor v porodnici v 40tt. Pristi tyden jdu na kontrolu, tak se chci zeptat co to jako je?. Pred 1,5rokem kdy jsem rodila bylo psane predani do porodnice od 38tt, ale predavala me uz driv. Znama co ted bude rodit chtela jit na monitor do NMB v Brne a objednali si ji opravdu az na ten 40tt, na TP. Pry maji velky zajem a nestihaji. Tak jestli to nebude tim...

sviva
5. bře 2018

Rodila jsem 2016, do termínu porodu jsem chodila ke svému gynekologovi. Od termínu porodu jsem chodila do porodnice, kterou mi nikdo neurčoval. Od té doby prakticky pořád v okolí někdo rodí, naposledy kamarádka teď v lednu. My máme termín na začátku srpna. Nic o přidělení jsem neslyšela. Stále platí možnost volby zdravotnického zařízení. Podle mě porodnice, i dalších tak bych se nebála.

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavcatko
5. bře 2018

Je to divné... Máš právo vybrat si, kde budeš rodit :(šla bych za tvou doktorkou a zeptala se jí, jak to je popř bych chtěla aby mi písemné podlozila, že si nemůžeš vybrat porodnici.

vanea
5. bře 2018

Zkusila bych se zeptat spíš přímo v konkrétní porodnici..Myslím si, že kdyby se něco takového změnilo, tak by to snad prošlo tiskem a zprávama, ne že by o tom nikdo nic nevěděl. Leda mně napadá, že by se v těch porodnicích okolo vás začalo také registrovat - jako v Praze. Pak by se to dalo nějak chápat...každopádně bych se optala na jiném místě🙂

soleilll
5. bře 2018

@jitkav1984 V Brně se ti může stát, že pokud budeš chodit až do porodu ke své gynekoložce a ne do vybrané porodnice, můžou tě z kapacitních důvodů odmítnout. Vím, že Obilňák nebo Milosrdní mají občas dny, kdy rodící opravdu už neberou a posílají jinam (do Bohunic). Pravděpodobnost, že se to stane, je malá, ale postup, že se kolem 37. týdne "zaregistruješ" ve vybrané porodnici je naprosto běžný. Třeba o Boskovicích nebo Vyškovu jsem nic podobného neslyšela.
I v porodnici jsou určitě rádi, že neřešíš papíry mezi stahy, ale máš všechno nachystané dopředu v rámci některé poradny ještě před samotným porodem.

zlorenka
5. bře 2018

Pokud si voláš sanitku kvůli porodu, tak tě odveze do nejbližší volné porodnice, dřív si šlo doplatit kilometry...tak možná jestli nemyslela to?

tvrdohlavamama
5. bře 2018

Na kontroly do porodnice se nechodilo všude, před třemi lety jsem byla až do termínu v péči svého gynekologa a letos tomu bude stejně tak. Záleží na městě - resp. každém gynekologovi a postupech v okolních porodnicích.

hanih
5. bře 2018

@jitkav1984 Je to blbost. Porodnici si můžeš vybrat, jakou chceš. Pouze se do ní musíš sama dopravit, pokud si vybereš nějakou vzdálenější. Sanitka vozí do nejbližší, případně do nejbližší volné. Jinak já jsem teď v 36. týdnu a ve středu jdu na první kontrolu do porodnice, kterou jsem si vybrala. Jsem tam normálně objednaná, doktorce jsem to nahlásila a ta mi do průkazky vložila zprávu pro porodnici.
Teď mě ještě napadá, jestli třeba nedošlo k nedorozumění. Když jsem byla těhotná poprvé, v mé porodnici probíhala zrovna rekonstrukce a byl tam nějakou dobu omezený provoz, takže mě požádali, abych chodila až do termínu porodu ke své doktorce a k nim nastoupila až na termín. Tak jestli se třeba neděje něco podobného a doktorka to jen nezmatlala...

kristynka1989
5. bře 2018

Jakoze ti někdo bude přikazovat kde budeš rodit ? To je přece hloupost. Asi jste se nějak špatně pochopili 🙂 Já třeba do porodnice na kontroly nejdu. Až rodit 🙂

petrasipkova1
5. bře 2018

doktorka určitě myslela. že tě případně sanita odveze do nejbližší porodnice, kde je volno, což je pravda. Odkud jsi ? Já jsem z okolí Prahy, podruhé chci opět rodit v Podolí, musela jsem se zaregistrovat ve 14 tt ( bežná praxe asi pouze v Praze) , ted jsem skoro 36 tt, ve středu jdu poprvé do prenatální ambulance. Určitě si můžeš vybrat kam odjedeš rodit, neboj.

petra357
6. bře 2018

To je nějaké divné. Já rodila letos v lednu. Do 38 tt jsem chodila ke svému Dr. a ten mě odesílal do porodnice do rizikové poradny na domluvu vedení porodu kvůli poloze KP. A ještě se mně ptal, v které porodnici chci rodit.

ojdipacek
7. bře 2018

Vybrat si porodnici můžeme jakoukoliv. Ale pokud se pojede RLP tak ta je povinna odvést do nejbližšího zdravotnického zařízení a pokud jde o porodnici kde mají volné lůžka.

veli
11. bře 2018

Já mám jiný dotaz,snad mi někdo odpoví:existuje v Praze porodnice, kde by byl samostatný pokoj s možnosti přítomnosti otce po celou 1.dobu porodní?Plus potom samostatný porodní pokoj(ne box).Tusim, ze není,protože nic takového nemůžu najít, ale třeba poradíte...

ilonne
11. bře 2018

@veli V Praze si nemyslim,,vesmes to jsou Fakultni nemocnice, takze velke.

petrasipkova1
11. bře 2018

@veli ano, v Podolí ÚPMD, hlavně z tohoto důvodu tam jdu za chvíli podruhé 😀

cestovatelka_terka
10. dub 2018

Ahoj holky 👶 Potřebovala bych poradit s výběrem porodnice - nebo způsobu porodu. Ale Brno :D Založila jsem na to novou skupinu, tak budu ráda za každou informaci, kde a jak jste rodily vy a co byste doporučily/nedoporučily. https://www.modrykonik.cz/group/8301/
Nejraději bych rodila co nejpřirozeněji - bojím se ale rodit doma, ale i přístupu v porodnici 😒 Předem díky za každou radu a zkušenost ❤