Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

anetka88
8. bře 2010

ted uz ne, ale musela jsem, skoro od začátku jsem mela CS 2, začínala jsem se předčasně otvírat, dostala jsem na zavádění na noc utrogestan, a už je všechno ok. ale mám vysokej tlak, tak beru dopegyt 1x denně někdy od 20týdne.

angetha
8. bře 2010

Hmm Hmm Anetko..jmenovkyně 🙂 já taky musela ležet..hodně holek muselo

beruska1989
8. bře 2010

ahojky, já ležet nemusela vůbec, žádný problémy jsem neměla a ani nemám.

mahulena
8. bře 2010

Anetko, mala byla v prvnim tehotenstvi KP do 37tt, nikdo se mnou cisare neresil, pry do 3,50kg vahoveho odhadu se rodi KP spontanne. Ted mam mimino taky KP a uz ted me z toho jima hruza...

eriana
8. bře 2010

Ahoj, ahoj, dnes jsem tam volala. Na ústředně mi řekli, že porodopisy sepisují v tom 36.-37. a že to slouží jako registace, ale že mě teda přepojí na porodnici, ať se s nima dohodnu. A tam mi to vzala moc milá sestřička, sice trošku hudrovala, že to teda normálně nedělají, aby brali maminky, co jsou už v termínu, ale že mě vezmou!! 😀 Jedu tam zítra na ten porodopis a na monitor.
A co má Bene pro mě "navíc"? Třeba víc nadstandartů, do vody se tam nerodí, ale toho bych se v tom Slaným taky nedočkala. A to, co mají v Bene jako samozřejmost, já měla napsáno do Slaného v porodním plánu a bylo mi řečeno, že teda "možná mi vyhoví". Myslím třeba to, že nedělají rutinně nástřih, že nezakazují jíst a pít, že nenutí holení a klystýr, i když to mi zrovna vůbec nevadí. Tak ty pokoje, ve Slaným byla obrovká šance že skončím na pokoji po šesti, kde není rooming-in, což je pro mě děs.

mahulena
8. bře 2010

eriano, tak super zpravy!, drzim zitra palce, dej vedet, jak na monitoru, ale bude se ti tam libit, jsou tam vsichni moc fajn🙂
ty chces nadstandard urcite? pokoje jsou v BN po 2 nebo 3. Nastrih neumim rict, mela ho snad kazda, ale treba to byla jen shoda nahod...:(

eriana
8. bře 2010

Mahulena - no já si taky oddychla a jak! 🙂 Sice přítel trošičku brblal, ale uznal, že to Slaný je fakt nic moc, a těch příslušnic národnostní menšiny co tam bylo, no brrrr. Nadstandart chci určitě, kvůli návštěvám, pojedou za mnou z daleka a přítel tam s námi chce být, co to půjde. Nástřih mi snad neudělají, když nebude bezpodmínečně nutný...

angetha
8. bře 2010

Eriano tak super, že tě vezmou...
mě teda nástřih dělali, neptali se ale mě to bylo fuk..Do porodnice kde není rooming in bych teda taky nechtěla..sice jsem nebyla na nadstandartu, jen na pokoji po třech a nevadilo mi to..ale když za tebou rodina přijede z daleka tak snad bude nadstandart volný, nedá se zamluvit předem..

eriana
9. bře 2010

Tak jsem se právě vrátila z Bene, ze sepsání toho porodopisu a jsem doslova i do písmene NADŠENÁ 😀 Je to tam skvělý, proti Slanýmu nebe a dudy, paráda. Moc krásný prostředí, lidi ochotný a milý, tam se bude rodit jedna báseň🙂

anetka88
9. bře 2010

eriana: tak to je fajn že jsi nadšená🙂 .

holky kde nejvíc cítíte pohyby? u mě je to teď pořád v okolí pupíku, ale nevim jestli už se mimčo otočilo nebo ne... jsem to nějak nezaregistrovala. jinak dělám kočičí hřbety, jsem někde četla že to pomáhá, tak uvidime

eriana
9. bře 2010

Anet, doktor Ti neřekl, jestli máš mimi hlavičkou dolů nebo ne? Mě to teda vždycky říkal, já to taky nepoznala, jak zrovna mládě plave. A pohyby? Všude 😀 Prostě malá chobotnice, chvíli mě kope do žeber, chvíli tluče pěstičkou pod pupíkem, pak zas vrtá hlavičkou do močáku... Ale u mě už nemá tolik místa, přece jen by se mělo každou chvíli vylodit.

anetka88
9. bře 2010

eriana: právě že minulý týden na utz bylo hlavičkou nahoru, pořád doufám že se otočí 😉 , ale zas nevim jak to poznám... jinak další utz bude za měsíc.

mahulena
9. bře 2010

anetko, me mimino sedi na pipine, tj. stale KP, to i poznam, jak nemam zadnej spek, tak uplne citim hlavicku, prdylku, nohy - ty mam teda az pod krkem..., tj. stale se neotocilo. Zvlastni ale je, ze "pohyby" citim kdekoli, jednou na tom boku, podruhy na druhym, pak az na pipine, ale proste neco je rukama, neco nohama, neco skytavka..., vi buh🙂
Ja treba vubec nepoznala, ze se mala v minulym tehotenstvi pres noc otocila...
Kocici hrbety jsem taky delala a takovy ty falesny mosty na zadech, ale ty mi nebyly prijemny.
Eriana, tak super, ze se ti libilo🙂, kdy jdes na dalsi monitor, za tyden, nebo uz casteji, kdyz jsi po terminu, vid?

eriana
9. bře 2010

Mahu, jdu do poradny v pátek. A prý si sebou už mám vzít tašku, kdyby se jim něco nezdálo. Ale dnes byl monitor v pořádku, tak snad mě tam nezavřou předčasně🙂

mahulena
10. bře 2010

eriano, prej predcasne🙂, no, drzim palce, po porodu se ozvi

beruska1989
11. bře 2010

ahojky,

my jsme taky nejspíš pořád KP, nemám pocit že by se otočila. Jinak přesně jak píše mahu, já mám taky pohyby jednou na tom boku, po druhý na druhym, ale co je nohama a rukama nevim 😅

eriana
11. bře 2010

Holky, co jste byly v Bene, co vše tam kontrolují v poradně? Udělají mi ultrazvuk? Nebo jen na přání?

luuciee83
12. bře 2010

Eriana, já rodila v Bene opravdu nedavno a utz mi při poradně nedělali, ale třeba by ho na požádání udělali, nevím...
a k nástřihu při porodu... při prvním mi ho dělali, při druhém teď ne 😉 skončila jsem bez nástřihu a jediného stehu 😉 viz. můj porod v diskuzi vedle 😉

eriana
12. bře 2010

Luci: Díky za odpověď, už jsem dnes dopoledne poradnu absolvovala-🙂 O ten utz mi šlo kvůli určení termínu porodu, můj gyndař se na to vyfláknul a u mě termín dle MS je těžká utopie. No, nechají mě ještě šest dní, pak vyvolávačka 😖 Jinak gratulace k parádnímu porodu bez poranění 🙂

luuciee83
15. bře 2010

Eri, a byla jsi spokojená? kterého dr. jsi tam měla? 🙂 budu držet palce, aby se Ti porod rozjel sám a když ne, neboj, oni jsou tam super a dlouho Tě trpět nenechají 😉 a věřím, že i Ty budeš mít fajn porod! 😉

eriana
15. bře 2010

Luci: byla tam paní doktorka Janoušková, v pátek i dnes, když jsem byla na monitoru. Mooc příjemná a milá. Akorát to naše mládě nějak nechce spolupracovat...

mahulena
15. bře 2010

ahoj, nakukuju a koukam, ze Eriana stale v celku🙂, budu moc drzet palce, ted jsi tu prvni na rade 😵 , jsem rada, ze jsi stale spokojena 😵

eriana
15. bře 2010

Mahulen: Ano, Eriana stále 2v1, ale nejradši už bych to měla za sebou 🙂 Dnes mi sestřička říkala, ať jsem ráda a užívám poslední dny klidu, kdy se vyspím, atd., tak jsem jí teda vyvedla z omylu, zda si myslí, že se vyspím? 😀 Jinak spokojená jsem, ale už chci rodit!!! 😎

angetha
15. bře 2010

Eriano ještě jsi tu? 😀

eriana
16. bře 2010

Ange: Včera už jsem to zabalila, ale dnes tu budu strašit 🙂

mahulena
21. bře 2010

cau zeny, tak co Eriana, uz hotovo? 😉 , tesim se na aktualni zpravy z BN porodnice, hlavne taky o naplnenosti porodnice.
Beru, kdy ty mas tu kontrolu, jak to vypada s tim cisarem?
Tak se drzte,pa

beruska1989
22. bře 2010

na kontrolu jdu zítra, ale ještě pořád chodím ke svýmu a ne do Benešova, a on říkal že mi ultrazvuk udělá tak za 3 týdny tak já vůbec nevim. Ted už o císaři nemluví, tak jsem z toho uplně jelen 😒

luuciee83
22. bře 2010

Eri, tak jak to s Tebou vypadá? stále 2v1? 🙂 paní dr. Janoušková mě přijímala a musím potvrdit, že je zlatá - hrozně moc ochotná! 😵 😵 ale oni tam teď jsou samí super doktoři - takže se není čeho bát 😉

holky, držím palce, ať vám ty poslední týdny rychle utečou a máte svá zlatíčka u sebe! 😉

mahulena
22. bře 2010

Beru, tak dej vedet. To vis, ze te akorat splasil a hlavne predcasne (nebo ses nechala splasit🙂)), na otoceni je casu habadej!

angetha
22. bře 2010

Jsem na Erianu taky zvědavá...už asi má "po" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru