Porodnice Brno - Bohunice, jak probíhají kontroly?

karculka
18. pro 2012

ahojky najde se tu nějaká dobrá duše, která má čerstvou zkušenost s porodnicí Brno - Bohunice? v pátek tam mám jít poprvé na monotor a kontrolu. Sestřička do telefonu mě říkala, že mám jít do hlavní budouvy nejdřív na recepci založit kartu a potom teprve k nim na ambulanci, Nevíte jak to tam chodí? jak dlouho se čeká, na co se mám připravit? děkuji všem za zkušenosti 🙂

krmv
18. pro 2012

V prizemi vlevo se zaregistrujes a pak ti tam uz reknou. Budu rada za tve zkusenosti z teto porodnice.my jeste resime obilnak.

mabe
18. pro 2012

@karculka ahoj, ja chodila pravidelne do bohunic. v prvnim patre se zaregistrujes a pak jdes na ambulanci porodniho salu. zazvonis, predas papiry a cekas. nebo jses objednana na nejakou hodinu? pozvou si te na monitor,tam byva nekolik bab zaraz, myslim 3-4 a pak cekas, az na tebe vyjde rada k dr. na pohovor. ja tam byla min hodinu i dyl.

andrisek07
18. pro 2012

Ahoj,já tam leřela takže mě na prohlídky brali přednostně,ale vím že ty těhule tam čekali hrozně dlouho ☹ Ale už je to dýl,tak snad to nebude tak hrozné 🙂

veruska007
19. pro 2012

No, já chodila na devátou a nejednou jsem odcházela ve dvě 🙄 . Ale už je to nějaký čas zpátky.

monnca
19. pro 2012

Ahooj🙂Tak já tam byla touhle dobou před rokem,monitor jsme vlastně stihla jen jednou v porodnici a nějak dlouho jsme nečekala,asi 10-15min..Vevnitř točí monitor asi 3 těhulkám naráz ,takže pohoda. 🙂

karculka
autor
19. pro 2012

děkuji za odpovědi. já tam jdu v pátek a jsem objednaná na devátou, tak jsem zvědavá, jak dlouho tam budu čekat. ,, pak určitě napíšu dojmy 🙂

staninka77
19. pro 2012

@krmv-Já chodila jen na Obilnák rodila všechny tři kluky a maximální spokojenost 🙂
A sestřičky na monitorech jsou v pohodě.
Nejdřív jdeš na monitor tam jsi nejméně 20.minut a pak počkáš v čekárně jak si tě zavolají dr.a jdeš na KO koukne na tebe a třeba ti aji i udělají ULTR mě to tak dělaly před 3.rokama.Docela dlouho jsem tam čekala i 2 až 3.hodiny.Vem si sebou pití.
V Bohunicích to musí bejt uplně to samé jako na Obilnáku. 🙂

krmv
20. pro 2012

Muze na ty monitory s tebou manzel a jak dlouho jses na tech monitorech asi?

karculka
autor
21. pro 2012

ahoj tak dneska jsem byla v Bohunicích, porodnice je pavilon Z, musíš nejdřív do 3 patra a tam se zaregistrovat a pak ve druhém patře je ambulance. Na monitory chodí tři maminky, a potom čekáš až tě vezme na kontrolu doktor. opravdu je třeba se obrnit trpělivostí, dlouho se tam čeká. Takže určitě pití a svačinu sebou.
jinak manžel byl se mnou, ale čekal venku, na monitory chodí maminky sami,

markyzka84
22. kvě 2013

@karculka Mohu se zeptat jak jste byli spokojení?🙂

karculka
autor
22. kvě 2013

@markyzka84 já jsem tam byla spokojená. je pravda, že na ty monitory se čeká dlouho, ale dá se to vydržet. 🙂
svačinu a pití sebou.
jinak co se týče samotného porodu,tak to bylo fajn. porodní asistentka velice ochotná,radila a podporovala. manžel byl celou dobu se mnou. na šestinedělí také super, pěkné pokoje, sprcha a wc hned vedle pokoje. sestřičky příjmené a ochotné. celkově jsem tam byla spokojená.

markyzka84
22. kvě 2013

@karculka to je super 🙂 nas si berou bohunice pod křídla az 1.7 🙂 ale tak nejak se utěšuji. Včera mi naše Dr. řekla že vzhledem k tomu ze jsem mala a drobna ze to vidí na vyvolaní porodu dřív nebo na cis. řez. No pokud to pujde rada bych odrodila normalne.. ale tak mi nahnala hruzu 😕 😅

markyzka84
22. kvě 2013

@karculka jinak ja teda manzela sprvu vubec u produ nechtela ale on se moc chce angažovat... no doufam ze leda bude stat za zady ... ja proste nechci aby videl tu krev a případne natrhnutí /nastřihnutí no 😖

markyzka84
22. kvě 2013

@karculka nebo jeste se zeptam muze tam manzel sedet ? Jen ze by mne drzel za ruku.. a jeste mužu se zeptat tu kosilku mam i pri porodu nebo to budu mit ,,andílka,,

sylvia_p
23. kvě 2013

@markyzka84 určitě může být manžel u Tebe. Pokud porod probíhá bez problému, tak ho nikdo vyhánět nebude. Já dostala na porod "andílka".

karculka
autor
29. kvě 2013

@markyzka84 manžel byl se mnou celou dobu, a muže tam sedet. Dokonce mu porodní asistentka říkala, že ted se nemá dívat, že to nebude pěkný pohled, ale můj muž to všechno zvládl 🙂 já jsem si ani neuvědomila, že vidí, jak mě nastříhávají a potom i šijí, v té chvíly mě to bylo jedno, Takové věci mě došli až po samotném porodu. Ale myslím, že tvůj muž se muže dívat a když usoudí, že to už je moc tak se bude dívat jen na tebe 🙂
jinak jsem dostala andílka a měla jsou po celou dobu

markyzka84
29. kvě 2013

No ja bych nejradeji kdyby sedel u hlavy 🙂) vcera jsme byli na te info.prohlidce v bohunicich... takze bych rada ten nadstandart u obou no ale na tom sestinedeli podle mne nebude :// mistecko... no uvidime no.. Tak snad to vsechno zvladneme

adelka21
30. kvě 2013

Pridavam cerstvou zkusenost s Bohunicemi. Já jsem byla na monitorech 2x a moc dlouho jsem nečekala. Právě jsem si myslela, jak dlouho tam budu tvrdnout, ale čekala jsem max 20minut.

K porodu jsem dostala kosilku, na porodnim Oddělení dobrej personál, PA byla profík, radila,podporovala,uklidnovala. Vzdy se me dopredu ptala,co bych jak chtela, jake jsou v danem okamziku moznosti. Vzdy mi take dopredu rekla,co bude delat a jak to bude probihat, za coz jsem byla nesmirne vdecna.Cítila jsem se tam dobře, žádnéj stres. Poporodní oddělení fakt krásně zrekonstruované. Dětské sestry se snažily poradit, byly milé. Celkově jsem byla mile překvapena, na to,ze se tomu říká fabrika na děti, tam byl podle me vyšší standard a za to jsem rada. Klidně bych tam šla zase. Tak snad jsem poradila 🙂 🙂 🙂

aquila
18. led 2015

Holky, prosím vás kdo teď rodil v Bohunicích jak to tam probíhá na ambulanci? Dr. mě tam posílá tentokrát dřív, minule jsem šla až nějak v 39tt. Natočí monitor a pak prohlídne doktor? Nebo i měří tlak, váží atd. jako u gyn.? A ještě mám dotaz za jak dlouho vás objednali? Díky!!!

aquila
20. led 2015

Holky, nikdo? 😖

stanpetr
20. led 2015

rodi se tam jak na bezicim pasu, urcite se nekdo ozve 🙂

terkaz
20. led 2015

Holky, ja rodila po treti v srpnu, na monitorech jsem necekala, byla tam se mnou max. jedna mamina, rodila jsem sama, kupodivu tam zrovna zadna jina mamina nebyla 🙂 Sama jsem byla hodne prekvapena, asi jsme meli zrovna stesti 🙂

terkaz
20. led 2015

@aquila jinak souhlasim s tim co napsala adelka21

aquila
20. led 2015

@terkaz děkuju za odpověď. Já jsem tam právě právě před těma šesti rokama proseděla den, tak to by bylo super, kdyby to bylo jako u tebe...A co tam teda všechno dělají? Jen monitor a pak k dr. na prohlídku?

terkaz
20. led 2015

@aquila ano, ja jsem to tak mela. Nejdriv monitor a pak prohlidka 😉 Mne to opravdu vyslo krasne, preju at to mate take tak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru