Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

nae
5. led 2012

@suzamen Pred 2 rokmi sme platili otca pri porode + porodny nadstandard (zbytocne) este pred porodom na pokladni a pri prepusteni akurat regulacny poplatok za mna ako matku (za deti sa neplatilo). Ak by si bola na sestinedeli tiez na nadstandarde, plati sa az pri prepustani.

suzamen
5. led 2012

@nae takže si vzít raději peníze aby jsme nebyli překvapení a pak nesháněli bankomat 😀

Joo a ta dr. co mě včera vyšetřovala byla asi Knéslová pokud to byla ona 🙂

chanellka
5. led 2012

Ahojky Holky, temín máme sice až začátkem dubna, nic méně jsme se rozhodli rodit na Obilňáku, nevíte náhodou aktuálně jak je to tam s nadstandartem?? Jestli to jde do předu nějak předjednat?? Někdo mi říkal že nadstandarty rozšiřovali a že je jich teď víc 🙂 Nevíte jak to je?

nae
5. led 2012

@suzamen Vezmite si aspon tych 500 za otca pri porode (alebo sa plati viac? Neviem, kolko je to teraz) a pripadne nejake drobaky na parkovanie, ak by ste museli stat na platenom. Ale ked ta manzel vezie na porodny sal, mali by vas normalne pustit cez tu zadnu branu cez vratnicu (z Udolni), nas tak normalne pustili. Detto ked pre vas pride po porode a pojdete domov.
Dr. Kneslovu som chytila na ambulancii, ked som tam prisla v 23.tt a mala som strach, ci nejdem rodit, lebo som mala dost crevne problemy atd., a teda prijemna nebola, skoro ma ani nechcela vysetrit. K porodu by som ju urcite nechcela...No lekari su tiez len ludia, asi nemala svoj den. Drzim vam palce 🙂

hribek
5. led 2012

@suzamen 500 kc hned po porodu. regulacni za tebe az pri propousteni.
@chanellka nadstandard je zbytecny, porodni box obyc je uplne v pohode a co se tyka pokoju tak za me bylo vse plny a nakonec sem byla rada, protoze sme si navzajem s holkama pohlidali prcky pri wc a sprse a tak. navic ja mela vyssi tlak a byla tak celkem 8 dni a to bych se nedoplatila. na posledni 2 dny sem chtela nadstandard kvuli psychice - uz sem chtela domu a furt me hormony nutily brecet🙂 ale byly obsazeny a navic bez moznosti pristylky na vecer pro pritele. nakonec sem to vydrzela a penizky sme pak vyuzili jinak

pospecka
5. led 2012

Já jsem rodila na Obi v srpnu 09 a poplatek za otce při porodu se platil předem (tatínek stál poslušně frontu u poklady místo, aby řekl, že spěchá k porodu jestli by ho nepustili 😀 a PA mě už upozorňovala, že to možná nestihne, když mu to bude trvat. Nevěděly jsme kde je tak dlouho 😀 😀 😀 ) A poplatek za hospitalizaci až při propuštění a tam je možnost nehradit to na místě, ale do tuším 14ti dnů bankovním převodem, to jsem využila.

pospecka
5. led 2012

@chanellka máte na mysli nadstandard porodní nebo šestinedělí? Když jsem tam byla před lety na kurzu, tak to rezervovat nešlo, prostě kdo dřív příjde, .... Ono už logiky věci, že pokud nemáte plánovanej porod ze zdravotních důvodů (sekci nebo vyvolání před termínem), tak Vám nemůžou držet "zdarma" pokoj než se prcek rozhodne přijít na svět. Slyšela jsem od kamarádky co taky rodila na Obi, že ty nads. šestinedělí jsou po celé budově, takže se vám může stát, že budete mít nadstandard, ale na oddělení, kde jsou např. onkologické pacientky nebo po přerušení, atd., Ji přemístili z důvodu nedostatku místa na oddělení kde byla na pokojis "maminkama" co o miminko přišly a byly tam po ukončovacím zákroku, tak z toho byla špatná ☹ . Ona měla dvojčata na novorozeneckým po předčasným porodu, tak jako matku "bez dítěte" ji tam dali a její místo na klas. šestinedělí nechali pro matku co měla dítě u sebe. :(

suzamen
5. led 2012

@nae ono je to fakt všude o lidech jak se vyspí a mají náladu ☹
@chanellka já tam jdu rodit za pár dní a prvně sem uvažovala o nadstandartu ale ty peníze pak raději investuju do dětí...budu ráda když budu s někým na pokoji a budu si moct pokecat 😀
@pospecka tatínka to asi nějak netankovalo a poslušně vystál frontu 😀 😀
@hribek děkuji

Dneska jsem četla v novinách že na Obi se zítra otevírá nové oddělení pro matky nedonošených dětí aby tam mohli být s nima a nemuseli několikrát denně dojíždět a bacha bude to zdarma což jsem koukala...mělo by to být tak všude 🙂

chanellka
5. led 2012

@pospecka měla jsem namysli nadstandart po porodu, někde jsem slyšela že ty společné hygienické prostory jsou tam děs, pokud němá člověk nadstandart ☹ tak nevím...

hribek
5. led 2012

@chanellka ja rodila ted v kvetnu, foto zachodu ani pokoje nemam ale zachody a sprchy jsou naprosto ciste a uklizene nekolikrat denne. ja chodila rano do sprchy pred vizitou a mela jsem vzdy volno. je jen potreba na zachod si brat svuj toaletak ale jinak vse naprosto v pohode. pokud chces jit na nadstandard jen kvuli tomu tak radim usetrit penize na neco lepsiho a ohledne tech pokoju ze jsou rozhazeny tak to je pravda, ja byla na odd.5 - sestinedeli a zkouseli mi dat nadstandard nekde na odd 13 nebo 16 uz nevim to cislo.
kdyztak si tam zajdi na prohlidku a uvidis do ceho jdes. kdyz jsou navstevy od 15-17 tak tam muzes mrknout jak to vypada na sestinedeli

chanellka
5. led 2012

@hribek aha no tak super, tak snad to tam nějak přežiju těch pár dní 🙂

hribek
5. led 2012

@chanellka urcite jo🙂

staninka77
5. led 2012

@suzamen-Tak to je boží že budeš rodit normálně a né cisařským řezem.
A děti mají pěkné váhy 🙂 .
Za otce se platí myslím hned na místě těch 500.kč.
A za tebe a ž když tě budou propouštět domu.
Držím moc palečky už se ti to fakt krátí pak musíš napsat kolik děti vážily.A fotečky sem nějaké dát. 🙂 🙂 .

staninka77
5. led 2012

@suzamen-ještě jsem chtěla jak tě budou propouštět tak ti dají lístek zda to zaplatíte namístě na pokladně nebo do měsíce učtem a my to dělaly učtem před těma dvouma rokama.
Žádnej nadstandart jsem si nebarala ani na porodním i když jsem ze záčátku chtěla rodit do vody a dodnes mě to velice láká. 😉 .
Marek a Šimon šly normálně na lejátku a jediného Jirku jsem rodila naporodní stoličce bylo to bezvadné na ní.

staninka77
5. led 2012

@chanellka-Já byla na normálním pokoji byla jsem tam uplně sama a přišlado mého pokoje sestřička a ptala se mě zda nechci jít na nadstadnart ale já řekla že né.Přeci nebudu doplácet další peníze když je to zbytečné stále jsem chodila pro rady na novorozenecké a taky my malého vzakly na fototerapii na focené měl žloutenku takže to bylo fakt zbytečné. ☹

staninka77
5. led 2012

@chanellka-Jak píšou holky je to uplně zbytečné to raději kup něco dětátku jak utrácet za nadstandart.
🙂 .Těch 5.dní se to dá vydržet já taky měla vše čisté nikdy jsem nestála frontu vždy bylo volno.
Jen ty jedny sprchy jsou už docela zastaralé j ☹ e tam zima já se tam byla jen jednou sprchovat že nebyl čas a byla my tam šílená zima ale byla jsem ale nakonec se tam vysprchovala.A je fakt že jsem si děti pohlídaly na vzájem to bylo to nejlepší
🙂.
Ta moje spolubydlící se jen osprchovala abyla hned spátky já byla vždy 15.minut a ona 5.minut a byla spět.

Jo a někdo my říkal že Bohunice mají poslední dobou STOP STAV že vubec neberou to my dns říkala jedna paní co je těhotná.

pospecka
5. led 2012

@chanellka To sociální zázemí je tam opravdu nevábný. Já jsem byla na pokoji přímo naproti sprch a záchodu, sprchy tam byly dvě a záchody taky, ale na patře prý ještě nějaký spchy a záchod byly, ale tam jsem nikdy nešla, tak nevím kolik tam toho bylo. Musím teda ale říct, že se mi nestalo, abych se nedostala do sprchy nebo na záchod. 🙂 Já na tyhle věci moc nehledím, hlavní je péče a ta je tam výborná. Myslím si, že ty cca 3-4 dny to člověk nějak skousne.

pospecka
5. led 2012

Každopádně pokud chcete rodit na Obi,tak doporučuju jakmile se budete domnívat, že "už", tak hned zavolejte,že vyrážíte. PA mi tam řekla, že pokud se ohlásíme tak kdyby tam bylo poslední místo a mezitím dorazila jiná rodička, tak mi ho drží a nestane se mi, že mě odešlou jinam, že pošlou pryč tu neohlášenou rodičku. 🙂

staninka77
5. led 2012

@pospecka-Já tam rodila a vubec jsem neměla problém hned nás vzaly u Jiříka bez problému,ale jak píšeš je lepší si tam zavolat aby nebylo pozdě když dorazíte muže vzniknout STOP STAV a musíte jinam do porodnice.
Já jak píšu ty druhé sprchy a wc byli za pokojem číslo 6 si myslím poslední dveře před vstupem k hostinskému pokoji a k novorozeneckému tam jsou jsou nim moc dosti chladém prostě zima v nich byla pak už jsem raději chodila na ty druhé kde jsou 2.sprchy.Ty jsou daleko lepší. 😉

pospecka
5. led 2012

@staninka77 Já si Tě pamatuju z diskuze Obi. Psala jsem tam něco po porodu. :D A jasně, že když přijdeš a bude místo, tak Tě vezmou, šlo spíš o to, že když seš doma, tak olno je, ale než dojedeš, může přijet jiná rodička a obsadí poslední volný a ty holt musíš jinam. Tomu se voláním dá vyvarovat. A s těma sprchama kde říkáš že byla zima zkušenost nemám nešla jsem se tam ani dívat, když jsem měla pokoj přímo naproti těch malých. Nemluvě o tom, že jsem rodila v půlce prázdnin, tak zima by tam asi nebyla. 🙂 Jedinný co mě teda na těch mých sprchách vadilo, že přímo naproti byly umyvadla a nad nima zrcadla, takže jsem ve sprše mohla koukat jak to moje vystěhovaný břicho furt vypadá jak v pátým měsíci. :D

suzamen
6. led 2012

@staninka77 Já dnes celou noc nespala asi mi odcházela hlenová zátka pokud to bylo ono a měla sem nepravidelný bolesti jako na ms a mám pořád tak čekám jestli se bude něco dít...

romca13
6. led 2012

ahojky holky,,,, ráda bychse vás zeptala, jak je to v Brně s porodnicema, zda se také musím nějak hlásit dopředu, jak to vůbec funguje, jestli až člověk začne rodit, tak jede tam kde chce rodit, a buď ho vezmou nebo ne? Já mám teda ještě fůru času,ale už tak pomalu přemýšlím, kam jít,,,, a jsou nějaké prohlídky či předporodní kursy v porodnicích? Vím, že třeba u Milošů ano, to jem si našla na jejich stránkách, ale u Bohunic jsem nic takového nenašla 🙂 děkuji

sarunatko
6. led 2012

@romca13 Ahoj, registrovat se nikam nemusíš, prostě přijedeš a buď tě vezmou nebo ne. Já jsem rodila v Bohunicích, předporodní kurzy tam určitě jsou. My jsme byli na nějakém takovém tom úvodním kurzu, kde nám ukázali porodní sály, řekli, jak poznáme, kdy máme vyrazit, kudy dojet až před porodnické oddělení a takové ty základní informace. Stálo to myslím pětistovku, ale už to nevím jistě. Pak jsou ty kurzy ještě nějaké další, ale my jsme z tohoto nebyli moc nadšení, tak už jsme na další nešli. Zkusím to pohledat na netu, jestli najdu, pošlu odkaz. Kdyby tě něco napadlo, tak se ptej.

romca13
6. led 2012

@sarunatko jéé, tak děkuju moc za info 🙂

sarunatko
6. led 2012

@romca13 No není vůbec zač. Teď jsem se dívala, že jsme se teda zúčastnili té první informativní schůzky, byla jsem tam i s manželem a dívám se, že to ještě o stovku zdražili. Jako možná na jednu stranu je fajn, že si prohlédneš, do čeho jdeš, na druhou stranu jsem se skoro nic nového nedozvěděla. Jinak já jsem byla s Bohunicemi spokojená, sice v době, kdy jsem rodila já, byl velký nával, takže to tam bylo jako na běžícím pásu, ale s tím se dalo počítat, kdybych vyžadovala individuální přístup, musela bych si zvolit menší porodnici. Kamarádka třeba rodila v Boskovicích a byla taky spokojená (my z těch stran pocházíme), ale nad tím jsem vůbec neuvažovala.

romca13
6. led 2012

@sarunatko no já pochaázím něco mezi Svitavama a Letovicema,,, ale ty nemocnice Svitavy a Boskovice znám,, a poslední dobou teda,,, no škoda mluvit,,,,, ještě sama nevím kam půjdu, rozhoduju se mezi Bohunicema a Milošema,, a zatím teda vítězí Bohunice, i když vím, že je to tam jak na běžícím pásu a že ten přístup taky bude trochu jinej,,ale zase mám pocit, že je tam pořád více možností, kdyby byl nějaký problém,,, no nevím,,, ale ještě mám čas to promyslet

sarunatko
6. led 2012

@romca13 Jojo, já jsem tam taky šla hlavně kvůli tomu, kdyby byl nějaký problém. Naštěstí teda žádný nebyl, až na to, že jsem měla vyvolávaný porod týden po termínu. Jinak já pocházím z Jevíčka.

romca13
6. led 2012

@sarunatko tak to je haluz,, já v Jevíčku bydlela a 4 roky pracovala U Apoštola 🙂

sarunatko
6. led 2012

@romca13 tak to je dobrá náhoda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru