Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

suzamen
11. led 2012

Tak jsme ještě doma 😀
@lucy.l Nebyla jsi na Obi už ve 12h.?

lucy.l
11. led 2012

@suzamen
@suzamen jo přišla jsem něco málo po 12h potkaly jsme se?

suzamen
11. led 2012

@lucy.l tak jsi to byla ty 😀 já si četla když jsi přišla a pak jsem pokukovala...nebyla sem si jistá jestli to jsi ty 😀 řeknu ti že jsi krásně štíhlounká a máš krásnej pupík 😉

lucy.l
11. led 2012

Safra a která jsi byla ? Moc děkuji za pochvalu 😵

lucy.l
11. led 2012

@suzamen A která jsi byla ? Já jsem slepoň fakt

suzamen
11. led 2012

@lucy.l já jsem seděla hned u dveří v delším růžovofialovým triku...volala mě do ordinace doktorka a během dvou minut sem byla venku...ale ted nevím jestli jsi náhodou nebyla na monitoru,dávala si sestře nějaký papíry a myslím že tě vzala rovnou na pásy 😒

lucy.l
11. led 2012

Tak to jsem si tě asi nevšimla, to je škoda, jdu zase ve středu na 12.15 a ty?
JJ sestra se ptala kdo jde na monitor, tak jsem ji byla dát průkazku a takovou tu vstupní kartu a šla na monitor

lucy.l
12. led 2012

@suzamen u dveří jako u dveří z venku do čekárny nebo u dveří do ambulance ?

suzamen
12. led 2012

@lucy.l jo tak to jsi šla na monitor a já do ambulance tak to jsme tam spolu seděli jen chviličku...já byla jak se vleze do čekárny tak hned vlevo vedle dveří na lavici,čučela sem do časopisu tak si mě vidět nemohla 😀 Pokud se nerozrodíme sami tak mám přijít taky ve středu zase po desáté 🙂

lucy.l
12. led 2012

@suzamen Já tam dorazm určitě před 12h tak se možná potkáme 🙂

suzamen
12. led 2012

@lucy.l třeba pokud už nebudu ležet na poporodním 😅 podle dr. už jsem na dva prsty...

lucy.l
12. led 2012

@suzamen jé, to ti závidím !Ta blonďaťá dr musela odejít zrovna když jsem přišla na řadu, tak mě vzala taková mlaďoulinká černovláska a ta mi o nálezu neříkala vůbec nic ☹

suzamen
12. led 2012

@lucy.l jj mě už taky vzala ta tmavovlasá s mikadem ale byl to fofr lehla sem jen mi řekla že je to lepší jak minulý týden a že mám přijít za týden nebo dřív když se to rozjede samo a šla sem dom 😀 včera tam fakt bylo nezvykle narváno 😒

lucy.l
12. led 2012

@suzamen mě tmavovláska s culíkem 🙂
No bylo to děsný, já jsem odešla až chvíli před 15h a navíc tam je teda naprosto otřesný vedro v té čekárně

suzamen
12. led 2012

@lucy.l aha tak to se zas vyměnily...
Jo to vedro je šílený,obdivuju ty ženský co tam sedí ve svetru,já vždycky sundávám všechno co jde 😀

lucy.l
12. led 2012

@suzamen jj jsem poučená pro příště tam jdu v letní halence a místo malé lahve s vodou beru 1,5litrovku 😀 a teda úplně ideální by bylo, kdybych tam už nemusela !!!

suzamen
12. led 2012

@lucy.l taky bych byla ráda kdybych už za týden nemusela 😒

staninka77
12. led 2012

Ahojky.
Já si taky pamatuji že tam taky bylo vedro že jsem si musela všechno ze sebe seslíct.
Podle mě je to kvuly i miminkum co se narodí vždyt je to jen za těma dveřma posunovací porodní sály.
Jak se malí narodil a chlap jim hlasí že je tu šílené vedro a venku zima šílená to je kvuly dětičkám.Akle přetopeno je na pokojích.

hribek
12. led 2012

@suzamen
@lucy.l tak to budte rady ze rodite v lednu protoze ja rodila v srpnu a ty vedra uz zacinaly a otekly nohy sou fakt super

lucy.l
12. led 2012

@hribek první dceru jsem rodila v srpnu, znám 🙂

staninka77
12. led 2012

@hříbek-Já malého rodila v listopadu a i tak jsem měla šílené otoky nohou i ruk vše mě šíleně bolelo a hlavně po porodu to dlouho nechtělo splasknout. ☹ .
U všech jsem rodila na OBI i u Jiříka je narozen v Srpnu a teplo tam bylo šílené otoky taky dosti šílené i u Marka otoky byli ale né tak boleastivé.

suzamen
12. led 2012

@staninka77 no včera tam doktoři pořád větrali tu čekárnu ale mě to ani moc nevadilo jenže vždycky ty dveře někdo zavřel 😅
@hribek já mám ted pořád oteklý kotníky a prsty na rukách ☹
Sáru jsem rodila na začátku září takže sem si těhu v létě taky užila 🙄

staninka77
12. led 2012

@suzemen-Když jsem tam byla naposledy tak vubec neotvíraly dveře měli tam dítě ale za to bylo dost neposlušné oni to totiž byli cikáni a ta těhu maminka byla tak drzá že i její chlap jí tam pak musel nadat že takhle by to nešlo jak se chová ono i malé dítko.
Chvíli se tam vždy vyvětralo ale fakz málo.
Takže jsme na tom všeci stejně oteklé nohy prostě vše co máme těhulka mít ale je to bolestivé že. 😠

cincolina
12. led 2012

Chci se zeptat těch, co teď v lednu/zimě rodily u Miloušů - dostanu tam župan a je vůbec potřeba? Tuším, že tam bude asi hodně přetopeno. První jsem tam rodila v květnu a to tam teplo bylo... díky.

misaskul
12. led 2012

@romca13 Ahojky, jen reaguji na zmínku o Boskovicích, máš nějaké konkrétní špatné zkušenosti? Já se loni rozhodovala mezi Brnem a Boskovicemi, nakonec vyhrály Boskovice - menší, taková rodinná porodnice, navíc těju bylo bez problémů a porodnice byla dostupnější moj rodině. Nemohu si teda všechno vynachválit a těším se až tam půjdu rodit znovu. 🙂 Ale dost tu o tom, diskuze je o těch brněnských. Jen mě zaujala tvá věta, že poslední dobou škoda mluvit. Tak jen ze zvědavosti se ptám.

pumuckl
12. led 2012

Nebyla jste některá v porodnici na Obilňáku na NT screeningu?

staninka77
13. led 2012

@pumuckl-Já tam byla až v tom 30.tt soíše o něco později 32.tt a bylo to dobré dr.udělal vyšetření co potřeboval změřil mimíska nožky ručky a taky hlavičku měřil na srdíčko se díval a bylo OK.
Jinak poprvé na Veveří my to dělaly a pak už každou poradnu na OBILNÁKU.Jednou jsem byla i v Bohunicích na ultrazvuku v tom 21.tt aby se vše jistilo byla jsem i na odběru plodové vody a taky mě brala pupečníkovou krev vše v Bohunicích i tam jsem byla spokojená moc.
@misaśkul-Já byla jen v Boskovicích se juknout na miminko a taky tam moje bejvalá švagrová byla na dvou potratech tím pádem se my ta porodnice nelíbí z dítetem mužeš jí v náruči přímo ven to se my nelíbí nevím možná se to změnilo ale z potýlkama by se mě líbilo více aby každná maminka nemusela toho malého držet stále na rukou.
Jinak pro ti ní nic nemám já bych šla rodit i tam ale Brno je Brno znovu jedině tam. 🙂

staninka77
13. led 2012

@cincolina-Já na OBI měla svuj župan oni jejich nedávaly nikdy jsem si nevšimla že by pujčovaly maminkám ty svoje erární jinak možná v těch skříní zda nejsou na pujčení.
Já bych brala svuj.

daschiki
13. led 2012

ahoj holky,

můžu se zeptat, jak to v současnosti vypadá na Obilňáku? 20.1. jdu na monitor, čekaly jste (čekáte) dlouho, když jdete? Rodila jsem před 17 měsíci a tehdy to bylo i na 3 hodiny, tak jen pro informaci, abych věděla, jak dlouho mám počítat, že manžel bude hlídat malýho. 🙂 Děkuji (omlouvám se, nečetla jsem zpětně příspěvky, tak snad se neopakuju a už jste to tu neřešily 😅 )

romca13
13. led 2012

@misaskul no jako celkové nemocnice Boskovice má šílenou pověst, sama jsem tam byla na neurologii, několik rodinných příslušníků mých nebo známých po různých oddělení a katastrofa,, ALE ,,,, musím se teda teď zastat porodnice,,, rodila tam moje kamarádka a byla moc spokojená,,, a zrovna teď v pondělí jsem byla u zubařky a bavili jsme se o porodnicích v Brně a ona právě narazila na prý vyhlášenou porodnici v Boskovicích,,,, takže 🙂 asi porodka v Boskovicich zachraňuje jinak bídnou pověst celé nemocnice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru