Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

nae
19. čer 2012

@minka1309 Nemusíš nikam dopredu chodiť, nemaj obavy. Porod do vody yáleží na tom, či bude aktuálne voľná taká izba s vaňou.

guryn
19. čer 2012

Nevíte někdo, jestli se v porodnicích v Brně musí nějak předčasně registrovat? Někde jsem četla, že by se to mělo udělat kolem 14 týdne, ale podle toho, co tu čtu, to vypadá, že se snad ani registrovat nemusí. Víte někdo, jak to je? Díky 🙂

janulal
19. čer 2012

@guryn : do brněnských porodnic se dopředu registrovat nemusíš. Registrovat se do 15. týdne musíš např. v Praze. Ještě, že to tak v Brně není. 😉

staninka77
20. čer 2012

@guryn-Nemusíš se registrovat nejsme v Praze tam se musíš registrovat do 14,tt. 😉
@minka1309-Do vodyjsme chtěla rodit ale nestihly bychom ani napustit vanu,a taky jde pokud je pokoj volnej a taky jde o to jak bude mimísek velikej taky to nepovolí když je příliš malé nebo moc veliké.

zelvinka
24. čer 2012

Ahojky, tak jsem se včera vrátila z porodnice u Milosrdných s druhou dcerkou. Musím říct, že opět nebylo co vytknout, profesionální nejen doktoři,ale i asistentky, usměvavé a vždy ochotné sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém,..všude čisto a sálala pohoda.

zajda007
14. črc 2012

Ahojky, tak už jsem snad pevně rozhodnutá, že půjdu rodit k Milosrdným. Na monitory zatím chodím ke své Dr. Můžete mi prosím některá napsat, co je u Miloušů k dispozici pro miminka i pro mě? Ať vím, co zabalit do tašky, nějak jsem se k tomu ještě nedostala 😀

paaaja111
16. črc 2012

Nemáte tušení, jak to teď vypadá na Obilňáku? Není tam nějaký šílený nával?? Teoreticky bych tam měla tento nebo příští týden rodit..

sariky
16. črc 2012

@paaaja111 ja jsem rodila na obilnaku v kvetnu a naval tam nebyl. a kdyz bylo sestinedeli zaplnene, tak udelali v nedeli velkej propousteci den a hned byla pulka oddeleni prazdna 😀 takze se bat nemusis. navic, pokud vim, vsichni se perou o bohunice, o obilnak moc zajem neni, takze si myslim, ze muzes byt v klidu.

paaaja111
16. črc 2012

@sariky Na to taky trochu spoléhám, že všechny chtějí hlavně do Bohunic... Tak uvidíme, jak to bude ve skutečnosti 😉 A kdyby byl volnej nadstandard, tak budu nejšťastnější maminka na šestinedělí 😀 😀 Ať ti děti krásně rostou 🙂

simonisko
16. črc 2012

@zajda007 Zkus mrknout na tohle: http://www.nmbbrno.cz/download/maminky-vitejte.pdf
Já se tam teda teprve chystám, tak taky pátrám, co sebou... 😀

theresa
20. črc 2012

Rodila jsem v červnu v Bohunicích a byla jsem moc spokojená, při porodu jsme měli obyčejný porodní box - měli jsme štěstí na výbornou porodní asistentku Romanu Vackovou. Na šestinedělí jsem byla na nadstandartu. Sestřičky převážně hodné a ochotné, ale je to o tom na koho člověk narazí a při druhém dítěti už jsem byla taková v klidu a nedala se ničím moc vykolejit. Musím hlavně pochválit pomoc při kojení, první dítě jsem nekojila a teď kojíme, hodně mi tam pomohli, byli ochotní, vysvětlili poradili.

zajda007
20. črc 2012

V úterý ráno mám první poradnu u Miloušů. Nevíte, kolik času mi to tak cca zabere? Jede se mnou manžel, tak ať ví, co nahlásit v práci.
A dělá se i UTZ?

mitote
20. črc 2012

ahoj holky, jak to vypada u Milousu? jsou tam jako v Bohunicich nadstandartni porodni boxy? jak vypada oddeleni na sestinedeli - standart versus nadstandart? jak je to s navstevami tatinku na standartech?

steffi23
20. črc 2012

@mitote tezko soudit, co je nadstandardni box, ale boxy u Milousu me prijdou prijemne. Sice jsem rodila docela "rychle" tak jsem skoro nic nepotrebovala, ale je tam krome kresla na kterym rodis, jeste manzelska postel, mic, ribstoly, ruzny stolicky, radio, televize, zachod u pokoje, sprch nekolik pres chodbu...personal na porodnim super, na sestinedeli jak se zadari...byla jsem na standardu, navstevy muzou jen na chodbu. Nemuzu u Milousu doporucit rozkojeni, to bylo u me fiasko, ale sama jsem s tim pak doma zabojovala a zvladla. Doktori super, novorozenecke a porodni taky, sestinedeli bylo tak napul....

mitote
20. črc 2012

@steffi23 no tak ja mam dojem ze v bohunicich ty porodni boxy za priplatek maji prave vanu a vlastni socialku...ostatni myslim ne, ale nechci mystifikovat 😎 a na nadstandart na sestinedeli snad navstevy muzou neomezene ne?

steffi23
20. črc 2012

@mitote na nadstandardu muzou byt navstevy porad, u normalnich pokoju se musi dodrzovat cas, dokonce v nedeli, kdyz prijela rodina driv, ale nijak nebyli hlucni, nic, tak mely sestry poznamky...zachod je na porodnim u kazdyho pokoje, vana je jen na jednom boxu. Ale co se tyce komfortu, ja byla spokojena, vypada to tam fakt prijemne, vsechno je k dispozici, takze jdes z pokoje jen kdyz se sprchujes...proto si nezapomen gumove boty. Jenze ja stravila na porodnim vseho vsudy 5 hodin...i s tou dobou odpocinku po porodu.

mitote
20. črc 2012

@steffi23 no ja si prave moc neumim predstavit jak s kontrakcema budu pochodovat po chodbe do sprchy...a na sestinedlei je to jak se socialkou? ty navstevni hodiny me desi, nadstanart chceme, ale jestli na nas nevyjde a me dovoli manzela videt jen dve hodiny denne, tak asi budu dost...ehm.... 😠

steffi23
20. črc 2012

@mitote No kdyz bude manzel na pokoji, tak to urcite bude pohoda, ale jinak ja byla dost unavena a i tak jsem sedela s navstevou max.hodku, protoze jsem toho mela vazne dost...ty zidle nejsou dvakrat pohodlny a celkove jsem toho mela nad hlavu. Sprcha - v kontrakcich se da prejit, je to vazne treba deset kroku, ja tam byla asi pul hodky a vratila se na pokoj, dost mi to pomohlo. Na pokojich je socialka vzdy pro dva pokoje spolecna, takze podle obsazenosti posteli, max.pro sest holek. Byt sam muze byt vyhoda, ale ne vzdycky, pokud na pokoji bude druhorodicka nebo tak, muze pomoci poradit...

mitote
20. črc 2012

@steffi23 no tak to me je jasne ze budu vyrizena, proto chci toho manzela u sebe, aby bud pomahal nebo abychom spali oba 😀 me proste ta predstava ze porodim v noci a manzela hned poslou domu at prijde v navstevnich hodinach totalne desi...

dorinka88
21. črc 2012

@mitote Co já vím tak u milošů je na šestinedělí jen jeden nadstandard...tudíž musí mít člověk velké štěstí 🙂

eldzej
22. črc 2012

@theresa jak je to prosimte s wc v bohunicich na tom obyc. porodnim boxu? Chodi se nekam na chodbu? To si vubec nedokazu predstavit........ ja minule mela nadstandard, nastesti, vsude bylo plno....

martiska36
23. črc 2012

Těhuky k tomu nadstandartu v Bohunicích - z vlastní zkušenosti - je tam celkem 6 porodních boxů, 3 nadstandarty a 3 standarty. U těch standartních je záchod a sprcha na chodbě a holt se člověk projde.
Když jsem tam rodila, bylo na nadstandartech plno, tak holt byl obyč. Pak na oddělení jsem už měla nadstandart, ale musela jsem to hlásit hned ráno na příjmu,přijímací sestra se mě ptala jestli o něj budu mít zájem, že mi jej zajde rezervovat a večer byl připravený. (rodila jsem indukcí, u příjmu byl čas tohle vše vyřešit). V Bohunicích bylo tak plno, že se i na obyč pokoje dávaly přistýlky. Byla jsem tam týden a rozhodně bych zaplatila nadstandart znovu.

Kdyby jste chtěly cokoli vědět, tak se ptejte, zkušenosti ráda předám. Jinak doporučuji jít na prohlídku porodních sálů v rámci předpor. kurzu, člověk pak ví, do čeho jde 😉

janakkk
23. črc 2012

@mitote neni to tak hrozný s těma záchodama na chodbě, není to daleko a s kontrakcí nepůjdeš nikam, půjdeš mezi kontrakcema, návštěvní hodiny taky nejsou podle mě problém, od 2 do 6 je toolik času, s miminkem budeš mít tolik práce, že i ty 4 hodiny jsou strašně moc, a pokud bude miminko spát, tak budeš ráda, když se budeš moct taky vyspat a ne někde trajdat s návštěvou, nevím, jak si představuješ, že ti bude manžel k užitku, podle mě celkem k ničemu....takže já bych brala obyčejnej pokoj 🙂

mitote
23. črc 2012

@martiska36 ahoj, diky, na prohlidky urcite pujdu.... a o nadstandartu ani nepremysli, ten proste chci, spise se desim, ze bude obsazen 🙄
@janakkk od 2 do 6 jsou kde navstevy? ja nevim ktera ale vim ze jedna z porodnic mela jen dvouhodinove navstevy... me manzel k uzitku bude, nejvic asi psychicky, ze budu vedet, ze tam nejsem sama, ze pomuze, naopak si neumim predstavit, ze bych tyhle chvile mela prozivat bez nej, ale u nas je to asijine, my i tezce neseme kdyz jsme jednu noc od sebe a usiname oba se skypem v posteli otevrenym...

janakkk
23. črc 2012

@mitote Bohunice, měla jsem za to, že se řeší Bohunice 🙂

martiska36
23. črc 2012

@mitote - k těm návštěvám, úplně Tě chápu, na šestinedělí byl pro nás nadstandart neocenitelný i proto, že jsem tam byli tak dlouho - manžel tam první noc přespal s náma (je tam rozkládací křeslo). Taky proto, že se normálně balíš do porodnice na cca 3-4 dny a ne na 7 - tak jsem byla ráda, že mimanžel přinesl další věci.
Ještě jsem si vzpomněla - když jsem rodila, byl zákaz návštěv - chřipková epidemie, ale na nadstandarty tatínky pouštěli bez problémů, týkalo se to jen normálních pokojů.

mitote
23. črc 2012

@janakkk vse se resi... no tak to bude u Milosrdnych, tam jsou navstevy 2h denne a proste si to neumim predstavit... manzel je plnohodnotnej rodic, ma mit narok videt sve dite kdykoliv chce a ne jen behem dvou hodin denne... chci proste byt od zacatku kompletni rodina, ne odlifrovat manzela domu
@martiska36 chripkovou epidemii ani neprivolavej, obavam se, ze ji v lednu muzu klidne ocekavat... 🙄

martiska36
23. črc 2012

@mitote jo jo, já tam byla v únoru.
Však kdyby Tě něco napiš, řeknu co a jak bylo u nás. Jo a rozhodně to hlas už na příjmu, sestry by Ti měly ten pokoj pak zajistit. Některé maminky to tam dělaly tak, že jednu noc byly na normálním pokoji a pak se přestěhovaly na vlastní žádost na nadstandart - až bylo volno.

janakkk
23. črc 2012

@mitote ok, já mám zkušenosti z Bohunic, byla jsem moc spokojená, měl ajsem obyč box i obyč šestinedělí a obojí bylo moc hezký, personál milej, sestřičky na dětským i na gyndě bez problémů (jen jedna dětská byla trochu arogantní, ale to byla vyjímka), na Obilňáku jsem byl na prohlídce a jejich porodní boxy jsou ve srovnání s bohunicema starý, oprýskaný, no a šestinedělí na prohlídce radši ani neukazujou.....tak, když to máte takhle a potřebuješ ho tam, tak je pro tebe asi nadstandart jediná možnost, v Bohunicich jejich celkem dost, na tom šestinedělí..... 🙂 a ještě musím pochválit jídlo, ne, že by to byl nějakej gurmánskej zážitek, ale takový množství, že jsem toho zvládala sníst tak polovinu 🙂

mitote
23. črc 2012

@martiska36 ja si delam casto legraci ze bude obvolavat porodnice jak zacnu rodit a psat se, kde maji volny nadstandart 😀
@janakkk ja ani tak nemam strach ze by byly nekde sestry neprijemne, myslim si, ze me to uprimne v tu chvili bude uple sumak, ale spise me jde o tu psychickou podporu manzela... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru