Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

blanka.k
6. únor 2010

Jo a za ten Epidural se platí? Vím, že v některých porodnicicíh chtějíaž 3000,-

sunysara
6. únor 2010

co?????? a nástřih se platí taky???

sunysara
6. únor 2010

k.ate malej je moc roztomilej. 😀

adelka89
6. únor 2010

no tak na poporodni deprese mi pomuze treba to ze budu mit manzela u sebe, muzes si ho vzit treba druhy den, kdyz jsou po půorodu vsechny plne a na druhy den se jeden uvolni tak tam muzes jit.
blani jj za epidural se plati tusim nejakych 1500 ale nevim to jiste.
nastrih se neplati... proc taky??

sunysara
6. únor 2010

ajo tak to jo. jinak jdu do hajan papa

blanka.k
6. únor 2010

Suny - vím, že holky z jiných měst to psaly, že fakt někde chtějí až 3000,- 😅 Pak už jen chybí zapltit za každý steh po nástřihu a bude 😀

lucka.adis
6. únor 2010

Holky, to se jako v Bohunicích platí za epidurál, jo 😕

blanka.k
6. únor 2010

To já právě nevím, nikde to nepíšou 😖

adelka89
6. únor 2010

holky podle me se za epidural plati vsude, neni to standartni zakrok takze si to musi rodicky zaplatit...

k.ate
6. únor 2010

suny - těch sprch je tak celkem dost, já se teda moc nesetkala s tím, že by byly plný a přišlo mi, že je uklízeli docela dost... Nesetkala jsem se s tím, že by to tam bylo od krve nebo tak... 😕 A to, že návštěvy nesměly na pokoj jsem ze začátku brala jako mínus, ale pak jsem si zase říkala, že jsme aspoň měly klid, když jsme potřebovaly nakojit a tak, ale on teda příbuzný z pokoje nikdo nevyhodil, když tam vlezli... 😀 Víc času jsem strávila na hostinským pokoji a tam nám řekli, že je to na domluvě, tak jsme se domluvily s holkama, že nám nebude vadit, když tam příbuzní budou a když tam přišel někdo novej, řekli jsme mu, že tam návštěvy prostě můžou a šmitec 😀
Jinak díky za pochvalu malýho 🙂

A k epidurálu. Já jsem ho neřešila, manža se na něj psal, ale já už u příjmu (vlastně ještě tejden před ním 😀 ) měla jasný, že mi ho už nedaj. Ale podle mě spíš záleží na porodnici. Někde se platí, někde ne... Každopádně já to neřešila, protože pro mě prostě už na epidurál bylo pozdě 😀

lucka.adis
6. únor 2010

Kate, ono také záleží kdo tam v té době je 😉

Jinak jak jsem rodila před teď už skoro 5rokama syna, tak jsem za epidurál neplatila, proto jsem s toho celkem překvapená, že by se za něj mělo platit 😕

No nic, necháme to na náhodě..buď tam budu rodit a nebo to hold jistí jiná porodnice 😅 jdu do hajan, mějte se!!

noangel
6. únor 2010

ja rodila v bohunicich brezen 2008 a za epidural sem neplatila dokonce ani za pritomnost otce u porodu ne

petapi
6. únor 2010

mě na epidurál brali krev s tím, že uvidíme, jestli se použije, nakonec to šlo bez něj, ale každopádně nic o tom, že by se platil neříkali, tak to by určitě upozornili, kdyby jo.

verisek
7. únor 2010

v brnenskych porodnicich se nikde za epidural neplati i kdyz je to nadstandartni vykon, v Praze za nej muzete zaplatit az 4500

verisek
7. únor 2010

jinak na obilnaku jsem byla pred tydnem, podivat se na novorozeneckem odd. ono to tam zas tak strasny neni jak jsem cekala, pokoje jsou po 3 a vsude byly maminky tak po 2, akorat co je fakt blby, ze sprchy jsou na chodbach, jenze bohuzel uz do toho nechcteji vrazet penize, kdyz za 2 roky budou stehovat
nadstandarty nejsou na popordonim, ale na gynekolog. casti, tam jsem nebyla, ale kazdy pokoj ma sprchu, WC, telku, neomez. navstevy, miminko ti bud vozi nebo ho mas celou dobu..
a porodni saly by meli byt po rekonstrukci vsechny

adelka89
7. únor 2010

ty jo tak to jsem nevedela, vsechny kamaradky,ktere mely epidural za nej platili cca tech 1500 ale je fakt ze nerodili v Brne.

blanka.k
7. únor 2010

Veri - díky za info, tak super, aspoň něco zadarmo 😀 A dá se na Obilňáku to nějak prohlídnout bez toho kurzu, za který se platí?

k.ate
7. únor 2010

blani - já myslim, že v jeden den tam je jen prohldka sálů, ale už nevim jakej.. .já tam byla na dni otevřených dveří a na tom kurzu potom...

adelka89
7. únor 2010

jj blani na Obilnaku je den otevrenych dveri, cetla jsem to na plakatku kdyz jsem tam byla na OGTT ale uz nevim kdy...

blanka.k
7. únor 2010

Na webu jsem našla DOD 16. a 20.1. 😢

kostra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verisek
7. únor 2010

blani to nevim, ja tam mam kamosku, ktera tam pracuje, ale myslim, ze se dela nejaky kurz s prohlidkou vseho, asi si tam zkus napsat nebo zavolat

blanka.k
7. únor 2010

Ten kurz se dělá, ale platí se za něj. Já jdu na ten stejný, ale do Bohunic. 😉 Tak právě by mi stačila jen 5min.prohlídka, i když už te´ˇd je mi asi jasný, že pokud bude v Bohunicích plno, tak stejně mi nic jiného než Obilňák nezbývá 😅

sunysara
7. únor 2010

ahoj holky jsem zpět od našich od včerejška bolesti v podbřišku a záda ani spát moc nešlo hrůza jsem hrozně unavená jen sedím a ležím i to chození mě zmáhá. je to šílený teda.

blanka.k
7. únor 2010

Suny - mě kamarádka poradila na bolesti v podbřišku spíš ležet než sedět, abych zbytečně ještě mimískem tam dole netlačila a fakt mi to zabírá 😉

sunysara
7. únor 2010

blani provedu. ted mám problém kouklala sem a řešíme že může plodovka prý i odkapávat jak to mám krucifix poznat???

blanka.k
7. únor 2010

Suny - prý je lepší nosit před porodem vložky a pak je zvít do porodnice, oni tam udělají test, jeslti je to plodovka nebo není 😉 Právě jsem v pátek zadala sestřence zjsitit, jeslti se nějaké ty spec.papírky dají sehnat i jinde nebo je mají jen v porodnici, ona stud. nějakého zdrav.laboraanta, tak by to měla vědět 😉

sunysara
7. únor 2010

počkej jako donést jako vložku s tím výtokem???? to nechápu nebo papírky????jaký papírky??

petapi
7. únor 2010

suny, blanka to myslí tak, že do porodnice přinést vložku s tou tekutinou, oni na to něco kápnou a poznají, jestli jde o plodovku. a ona sama by chtěla sehnat si domů ty testy, aby nemusela se vším letět do porodky, to by mě taky samotnou zajímalo, jestli je to k sehnání.

blanka.k
7. únor 2010

Přesně tak. 😉 Do porodnice doneseš klas.vložkou s "tím co se na ní zachytí" 😅 a oni na to dají nějaký papírek (ten se asi nějak zabarví) a podle toho poznají, jeslti to je plodovka. A jak píše Petapi, abych nemusela hned do porodnice (třeba mi v tom 9.měs. už nebude tak sloužit močák 😅 ), tak by bylo fajn to mít doma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru