Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucka.adis
1. bře 2010

Mabe, aha... a to si tě nějak nehlídají, když máš málo plodové vody 😕

petapi
1. bře 2010

a ta barva je fakt vtipná, páč se to doopravdy jmenuje Barva na dítě, jsme se tomu s manželem před porodem celkem nasmáli, když jsme to viděli nachystaný na poličce na sále...

sunysara
1. bře 2010

barva na dítě tak to je bomba 😀 ty jo to jsem zvědavá jeslti manžel bude u toho a podepíše si ho.

lojzina
1. bře 2010

cau Suny,ty ses taky vsude 🙂 .treba muj M malyho podepisoval.....a ten otisk mam do dneska,to si schovavam...

sunysara
1. bře 2010

lojzi, no jo jsem všude já vím. 😀 ale tam kde mám být tak nejsem. 😀

lojzina
1. bře 2010

abys dneska nejela 😀 😀

sunysara
1. bře 2010

lojzi už jsi 3 co si to mylsí jen já jsem furt v klidu

blanka.k
1. bře 2010

Prý se ta barva časem ztratí (myslím z toho otisku), že prý to nevydrží roky, že to dost bledne, tak možná to pak něčím přelakovat, aby to vydrželo 😉 A o tom podpisu tatínka nám neříkali (ještě jsem se ptala M., ten si pamatuje všechno), no nazdar, můj M. má takový škrabopis, aby to pak šlo přečíst 😅 😀

mabe
1. bře 2010

luci, praveze hlidaji. chodim kazdej tyden uz pres mesic na UTZ a kontrolu vody a prutoku.

blani, tak to je paradni s tou nozickou 🙂

mabe
1. bře 2010

blani a to delaji v bohunicich?

blanka.k
1. bře 2010

Jojo, v Bohunicích 😉

mabe
1. bře 2010

tak to je paradni 🙂

sunysara
3. bře 2010

ahoj holky nevíte jak se postupuje při vyvolávání porodu???

lucka.adis
3. bře 2010

Ahoj

Suny, co já vím, tak se většinou dává tabletka na vyvolání..

sunysara
3. bře 2010

ahoj luci jak je??? co malá hodná??? jak zvládáš dvě dítka??

no potěš snad mi to nebudou muset vyvolat.

lucka.adis
3. bře 2010

Postup při vyvolávání porodní činnosti se liší podle toho, zdali se provádí ve vypočteném termínu porodu, nebo před ním, a podle otevření hrdla dělohy. V termínu, při hrdle dostatečně otevřeném, často stačí jen uměle protrhnout vak plodových obalů. Po odtoku plodové vody nalehne hlavička na dolní část dělohy a vyvolá děložní kontrakce. Pokud jsou kontrakce slabé, je možné je zesílit hormonem oxytocinem, který se podá z infúze do žíly matky.

Při uzavřeném děložním hrdle se podávají prostaglandiny. Ty způsobí jak otevření hrdla dělohy, tak i vyvolání kontrakcí dělohy 😉

lucka.adis
3. bře 2010

Snad jsem ti trochu pomohla..

Jinak s malou je to jako na horské dráze, jednou je zlatíčko a potom jako čert.. snažímse to zvládat, ale moc mi to nejde. Každej večer brečím do polštáře jak jsem neschopná 😅

sunysara
3. bře 2010

luci děkuji moc tak už aspon ívm co čeho doufám nepolezu. 😀

luci já brečím každej den ráno že jsem neschopná a to ještě malej není na světě si připadnu zbytečná.

ale neboj máte krásný děti a určo to zvládáš. ale ty hormonky dělají asi svoje no.

blanka.k
3. bře 2010

Suny - co tu děláš? Já si říkala, že už rodíš, když ses včera neozvala 😅

petapi
3. bře 2010

luci, to znám, já brečím skoro celý dny, že jsem neschopná matka, že se nezvládám věnovat oboum dostatečně a tak, jsou to sviňuchy ty hormony a já doufám, že už brzo to skončí...

verisek
3. bře 2010

ahoj suny: kamosce vyvolavali porod tyden pred terminem, tabletkama, jednu dostala vecer, druhou rano, ve 12 byla mala na svete, nechala si pichnout i epidural a ten ji to taky urychlil.. kez bych mela taky takovej porod 🙂

mabe
3. bře 2010

holky, ja si asi necham pichnout epidural, kdy jsme zadkem. ono to pak mozna prejde v cisare....

verisek
3. bře 2010

mabe: a budes zkouset rodit normalne? nebo jdes rovnou na cisare?

sunysara
3. bře 2010

ahoj blani, jsem tu a dlouho asi ještě budu. 😀 malýmu se nechce.

holky nebrečte jste skvělý mámy jen máte hormonky to přejde.

verisku děkuji za info. takový štěstí mít nebudu že by to bylo tak rychlý. i když stěstí když by to bylo v porodce tak jo ale jako aby se malej narodil někde po cestě to bych nechtěla.

mabe
3. bře 2010

veri, ja se ptala dr., jestli si muzu vybrat a on rikal, ze ne. takze podle nalezu az nastoupim se rozhodnou. pokud bude jeji poloha prizniva, min jak 3,5kg a jinak zadny problemy, tak to zkusime prirozene. jinak cisar. ono se da vzdycky prejit na cisare behem porodu

sunysara
3. bře 2010

mabe takže malá není ještě otočená??

mabe
3. bře 2010

suny, kdepak. ma pry druhou nejvyhodnejsi poloha pro porod KP. uz se neotoci. tedka jde o dalsi okolnosti, jestli pak budem rodit KP nebo cisarem.

sunysara
3. bře 2010

jejda to jsou nějaký výhodný polohy aji? teda teda. to ani nevím.
tak snad to půjde kp císarem bych nechtěla ale co naděláš že?

mabe
3. bře 2010

ja se prave bojim KP prirozene.

sunysara
3. bře 2010

no to bych se bála taky. mabe to je děsný že člověk nemůže mít nic normálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru