Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

pavlina05
22. kvě 2008

paol díky moc. Vždy mě povzbudíš 😉

lacherka
23. kvě 2008

já jsem zase možná ráda, že návštěvy nemůžou na pokoj, protože byt tam 3 a ostatním spoluležícím se tam sejít rodinka o 5ti lidech, kteří budou okukovat miminko....no nevím jestli člověk po porodu má zrovna na nějaké cizí lidi náladu, a navíc aby mě tam ještě okukoval třeba nějaký cizí chlap....každý by měl mít své soukromí....sice návštěva na chodbě mi taky něpříjde to pravé ořechové, ale co jsem byla za kamoškama tak to obě zvládaly v pohodě a na chodbě bylo dost místa, i sezení a každý se tam mohl věnovat té své rodině

pavlina05
23. kvě 2008

lach, máš pravdu. JJ, člověk chce mít na pokoji své soukromí! Proč by tam měla lézt ještě další jiná rodina....
Já jsem také pro návštěvy na chodbě, ikdyž kdo ví jak to po tom císaři zvládnu...
Představ si ležet s nějakou Hujerovou na pokoji...... 😀 😀 😀

lacherka
23. kvě 2008

pav: 🙂 třeba by nosili švestičky
no po císaři to asi nebudeš mít lehké, co mi říkala kamarádka, tak ji potom břicho dost bolelo jak přicházelo k sobě. Po nastřihu to sice taky není ono, ale obě kamarádky to nějak zvládly, sezení sice není pohodlné tak jak normálně, ale obě na chodbě seděly. Tak snad obě vychytáme nějaké přijemné spolunocležnice...ale kdo ví.... 😉

pavlina05
23. kvě 2008

lach....kdo ví 😉 Ale snad to zvládneme a pak se tady tomu budeme jen smát 😉
Tak v pondělí na viděnou 😉 A lkdyžtak se přihlas 😉 pokecáme na chodbě 😉

lacherka
23. kvě 2008

no já mám teda z porodu pěkný bobky, vůbec si to nedovedu představit....že zrovna mě něco takovýho čeká....chjo chjo...

pavlina05
23. kvě 2008

lach.....no já se bojím asi té bolesti a toho všeho......ale chtěla jsem miminko, tak te´d musím bojovat 😀

lacherka
23. kvě 2008

no mně miminko přišlo tak nějak nečekaně, a to asi můžu být nakonec ráda, protože z porodu jsem měla vždy strach a asi by to pro mě byla velká překážka....taky se bojím té bolesti, že to bude bolet a člověk je takový bezmocný,ale pak ta bolest určitě stojí zato 🙂

pavlina05
24. kvě 2008

Ahoj holky!!!
ahoj Lach!!!
Bolest za to určitě stojí a to co pak bude v naší náručí ještě víc 😉

Hezkou sobotu 😎

pisciacane
24. kvě 2008

Ahojky holky, nás to čeká až na přelomu ledna a února 🙂 , ale jsem stoprocentně rozhodnutá pro Ivančice. Rodit jsem ještě nebyla nikdy nikde, ale co vím, tak Milosrdní bratři sice mají celkem dobrou novorozeneckou péči a s porody samotnými bývá problém (vlastní zkušenost opravdu nemám, ale řekněme, že prostě vím), na Obilňáku se názory liší rodičku od rodičky, ale i tam někteří dokážou zvorat na co šáhnou (kamarádova neteř sice žije, ale nic víc, žádnej úsměv, žádnej pláč natož pohyb...), Bohunice jsou kvalitní nemocnice jako taková, ale na porodním záleží na tom, na jakou sesřičku a asistentku kápnete, v případě, že se objeví problém dělají císaře - někdy opravdu zbytečně, ale jinak je to prý kvalitní péče a doktoři prý fakt dobří. S Polní jsem se nesetkala vůbec, takže nevím. A Ivančice, když jsem tam byla poprvé, tak protože mi nikde v Brně nebyli schopní vzít slepák, pořád mi říkali, že je to gynekologický problém. Jela jsem tedy na kompex.prohlídku tam a druhý den byl slepák venku a to za pár minut 12. Ležela jsem kvůli nedostatku místa na porodním a péči si ani maminy nemohly vynachválit. Návštěvy mohly kdykoliv a vůbec, příjemné vystupovaní lékařů a sester. Jsou tam špičkoví doktoři. To, co nechtějí "normálně"rodit jinde (myslím tím, že dělají císaře), rodí tady a většinou bez komplikací. Každopádně chci na závěr říct, že záleží na rodičce samotné, kde se cítí nejlíp a kde má největší důvěru.

marci
24. kvě 2008

Pisciacane, Polní = Milosrdní bratři

nikiki
25. kvě 2008

Ahoj. Taky se k vam pridam. chystam se k MB, 5.6.tam jdu poprve do poradny tak jsem zvedava 🙂 pak se pochlubte az to budete mit za sebou 😉

pisciacane-myslim ze na kazdou porodnici se lisi nazor rodicka od rodicky,v kazde porodnici je to o personalu, vsude se muze stat pruser,kazda si predstavuje porod a peci jinac takze zkusenosti se nemuzou brat moc objektivne atkdale atakdale 😵 O ivancicich jsem cetla taky,bohuzel ne kazdy ma moznost tam dojet a jeste dojizdet denne za rodickou na navstevy 🙂
ja mam zkusenosti s obilnakem,i kdyz ne primo porodni,chodila jsem tam docela casto a ani jednou jsem tam nepotkala nikoho vlidneho.pak jsem zacala chodit k milosum a to je uplne neco jineho.no a o bohunicich ani nepremyslim...fakultka,milion mediku...dekuji nechci. takze pokud neporodim do tydne,to by bylo jeste predcasne a sla bych radsi na obilnak,tak jdu k MB a uvidime 🙂

krasnou nedeli preji 😉

noangel
25. kvě 2008

pavlina, lacherka: holky nebojte se porodu. fakt je to v pohode. hormony a adrenalin vsechno zaridi. ja si jediny pamatuju ze byla desna chumelenice a jinak uz nic 🙂 a pak jen ten konec jak me malyho hodili na bricho. porod je fakt v poho horsi je nastup laktace a kojeni nez se sehraje s mimcem. drzim palce at mate rychlej a v poho porod

lacherka
25. kvě 2008

noangle: děkuji za podporu,ale asi to musíme vyzkoušet a pak uvidíme, snad to bude tak, že jak říkáte...

pavlina05
26. kvě 2008

Ahoj holky!!!

pisciacane 😖 jak tohle všechno víš??? Polní- Milosrdní...řekněme že to víš...???

nikiki já tam chci rodit, tak pak ti dám určitě vědět.
Jinak jsem tam byla dnes na prohlídce. Přístup ok, monitor i ultrzvuk super. Všichni přívětiví a bez problémů. Čekala jsem tam max. 5 min na chodbě 😉
Miminko je v pořádku, zítra jdu do indikační poradny, kde mi Prim poví co a jak a určí TP císařem. 😉

pavlina05
26. kvě 2008

lachetko, tak já už jsem zpátky 😉 Tak jsme se tam nějak minuly...???
Jak to u Vás dopadlo???
My jsme byli na monitoru - ok, ultrazvuk - ok a vyš. ok. Zítra jdu k Prim. do poradny se domluvit na plánovaný porod.
Co Vy???

nikiki
26. kvě 2008

pavlina05-tak to je super ze je vse v poradku a ze to tam jde v pohode.ja jsem dnes byla naposled u sve gyn.taky je vse ok a 5.6. uz jdu k MB na monitor.uz se nam to krati 🙂

pavlina05
26. kvě 2008

niki, jj. Tak se tam možná někde potkáme.... 😅 😅 😅 Myslím, že je to tam pohodka...uvidím co zítra 😕

lacherka
26. kvě 2008

Pavli a neměla jsi na sobě bílé kalhoty a červený vršek? Já jsem si nebyla jistá, já jsem měla černé kalhoty s pruhem, a bílou mikinu, seděla jsem na to křesle vzadu......
monitor asi o.k. nikdo mi nic neříkal, že by něco mělo být špatně, akorát jsem zjistila, že mám streptokoka, co mi vůbec moje doktorka z gyndy neřekla, dělala mi stěry a pak už mi neřekla výsledek, tak jsem se ptala ted a paní doktorka mi potvrdila, že test byl pozitivní, takže při porodu budu muset být napíchlá na kapačkách a mít antibiotika, z čeho teda vůbec nemám radost....jinak mi tam toho moc neřekla, malej má asi necelých 2,5kg a na další kontrolu mám 4.6., takže asi jinak vše dobrý...co prosimtě všechno říkali tobě? mně dělali ten montor, pak se mě ptali na vše možní, pak ultrazvuk a pak ještě vyšetření spodem a tot vše...
jinak na přístup si nemůžu stěžovat, paní doktorka mi dokonce podala ruku a představila se, což bych ani nečekala...takže myslím,že přístup můžu ohodnotit kladně....

pavlina05
26. kvě 2008

lachetko, já měla na sobě béžové kalhoty a zelené triko 😉 Dorazila jsem tam před devátou a hned mě vzali. Seděla jsem tam na tom lehátku u okna....asi před tebou a pak jsem šla hned k dr. tak možná jsme se minuly, když jsem se převlíkala v kabince a sestra pouštěla 2 maminky dovnitř 😉
Ta holčina s těma bílýma kalhotama tam byla asi celej den... 😀

Říkaly mi asi to co tobě...ruku mi teda nepodal nikdo 🙂 , ale dr. se na vše vyptala, udělala vyč. a ultrazvuk, řekla, že mimi má 3200g a dlohý nožky a že mám dojít zítra na amb. k primářovi se domluvit na císaře. Toť vše. tAková normální prohlídka.

Takže ty máš dojít příští týden na monitor??

lacherka
26. kvě 2008

jo tak to jsme se minuly, to jsem zrovna vcházela já ještě s jednou paní....jdu do hajan, písnu zítra, zatím dobrou noc🙂

lacherka
27. kvě 2008

pav: jo jo toho 4. jdu na další monitor a prohlídku. Nemáte někdo zkušenosti s tím streptokokem při porodu? Mně se dělá špatně z toho, když vidím jak někomu berou krev, tak si nedovedu představit, že budu v bolestech, ještě na něčem napíchnutá, ach jo☹

pavlina05
27. kvě 2008

lachet ahoj!!! JJ, tak to jsme se vážně minuly 😒
No to zas nebude tak hrozný...vždyť jde jen o infuzi!!! Co mám říkat já, v břiše se mi budou rejpat 2 doktoři. Jsem zvědavá co manžel, jestli tam nakonec bude se mnou nebo ne. Bude to pro něj dost náročné!!!
lAch, jedna nevýhoda, že nemůžeš darovat pupečníkovou krev....

lacherka
27. kvě 2008

jinak já na tom vyšetření strávila asi hodinu, přítel chudák čekal na chodbě.....tak to ty jsi byla teda rychlejší, taky nevím co je lepší, jestli císař nebo klasický porod.....včera jsme koukali na film-byl nedávno v kinech, jak slečna zjistila,že po jedné noci je těhotná....byl tam i porod, no když jsem to viděla a řekla si, že toto za chvíli čeká mě....hrozný

miruskaaa
27. kvě 2008

ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli je pravda ze se musi objednavat do porodnice 3 mesice pred porodem??nekde jsem to slysela a tak nevim...

lacherka
27. kvě 2008

mariskaaa:ne ne, já když jsem byla naposledy na prohlídce na gyndě, pak mě doktorka z gyndy řekla, at si zavolám do porodnice a domluvím se tam, že už budu chodit tam...a to bylo tak 3týdny před termínem porodu....ani žádná moje kamarádka si nedomlouvala porodnici 3měsíce dopředu

nikiki
27. kvě 2008

lacherka neboj,jestli te to potesi tak ti reknu ze u porodnich bolesti si nejakou infuzi ani neuvedomis 😎 mam zkusenost 🙂

miruskaaa to tak maji v praze,u nas ne 😉

lacherka
27. kvě 2008

nikiki-dík....to teda fakt nevím co je pak horší...

nikiki
27. kvě 2008

lacherko hlavne mysli pzitivne.je tolik opravdu hroznych a spatnych veci co by se ti mohli stat....ve sve podstate je porod vlastne krasny 🙂 a i kdyz nesnasim bolest a bojim se i tetanovky jdu do toho dobrovolne znovu.takze nemysli na bolesti,infuze a podobne zbytecnosti a radsi se tes na to co bude pak 🙂 strach a negativni mysleni ti ten porod jenom zhorsi a stejne tomu neuteces tak se tim nezabyvej a dej si treba jahody se slehackou 😎

pavlina05
27. kvě 2008

lach 😉 aha, tak přítele jsem viděla 🙂 když jsem vycházela z ordinace.
Jinak já tam byla dnes a mám TP - 8.6. 2008 (neděle)
Primář vypadal dost sympaticky 😉
TAk a mám to!!!!
No nevím co je lepší,...ale vyrhnout miminko z lůna matky císařem...ach jo!!! ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru