Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

okcelok
20. dub 2011

@hribek tak to by mě taky zajímalo!!!!! 😀 😀 😀 😀

hribek
20. dub 2011

@okcelok no tak se treba na tom obilnaku potkame🙂

okcelok
20. dub 2011

@hribek to jo a byli jste se tam podívat na nějakém tom kurzu?

hribek
20. dub 2011

@okcelok nene prave premyslim jestli pujdu nebo zustanu ve sladke nevedomosti... ja se jen koukala na fotky - http://www.babyonline.cz/porod/fotoserial-porod...

okcelok
20. dub 2011

@hribek ano,tak to tam vypadá a mě se to tam líbí,jen se bojím,že u hlavy je málo místa pro stojícího manžela!!! 😉

hribek
20. dub 2011

@okcelok neboj, nejak se tam vmestna🙂a tys byla na prohlidce?

realgs
20. dub 2011

@hribek pokud jsi v pohodě a nebojíš se tak na prohlídku nechoď 😉 já šla a nemám po tom nej pocity 😉

hribek
21. dub 2011

@realgs no ja si rikam ze bych ani nesla, zbytecne vyhozeny penize, stejne tam budu za chvilku lezet a hekat, jen premyslim jestli ten porodni box nadstandard nebo obyc? po porodu chci na normalni

okcelok
21. dub 2011

@hribek byla a jsem na rozdíl od @realgs nadšená a jsem ráda,že jsem tam byla. No nejsem si jistá,jestli se tam vměstná,kdyžtak si vezmeme ten velkej s vanou,ale tam je zase blbá postel,podle mě. Tak uvidíme. My tam jdeme ještě na intenzivní přípravu k porodu a já pak na kurz o kojení.

realgs
21. dub 2011

@hribek já byla v Bohunicích a nadstandart na porod si asi vezmu, nejde o vanu ale o lůžko a o soc. na boxu což u normálního není. No snad na mě vyjde
@okcelok s odstupem času je to dobrý, ale první den jsem nemohla ani spát jak se to ve mě mlelo ty myšlenky, pro mě je asi lepší nevědomost 😉

okcelok
21. dub 2011

@realgs takže Bohunice mají porodní boxy jen lůžko a koupelna se záchodem je jinde než na pokoji?

lojzina
21. dub 2011

ahoj....ja byla v Bohunicich 2krat,a ano,wc a sprcha jsou na chodbe 😒 ,takze s vlozkou mezi nohama pekne pres chodbu... 🙄

realgs
22. dub 2011

@okcelok Ano u klasických to tak je, ale nadstandart to má na boxu ☹ , ale prý na Obilňáku to je na boxech všude

hribek
22. dub 2011

@realgs tak ja to jeste zkusim vyzvedet u kamosky jeji mamka je na obilnaku u nedonosencu

okcelok
22. dub 2011

@realgs no právě že ano,proto se divím. Tak to já snad ani do těch Bohunic nepůjdu na čumendu,při porodu bych tu sprchu chtěla na pokoji! Takže díky za info! 😉

zelivka
22. dub 2011

Ahoj, na Obilňáku jsou záchod i sprcha na každém porodním boxu. 🙂

staninka77
22. dub 2011

Ahojky.
před rokem a pul jsem rodila na Obilnáku mají nádherné porodní boxi a v každé je záchod a taky sprcha to je dobrá víhoda na tom že nikam po celém porodním nemusíte běhat na WC 🙂 .

okcelok
22. dub 2011

@staninka77 a můžu se zeptat,jestli byl manžel u porodu?? Jde mi o to,že na některých těch boxech je u hlavy maminky málo místa a já nechci,aby manžel viděl dolů!?

veruska007
22. dub 2011

Ja teda rodila v Bohunkach, ale za prve to v konecne fazi porodu vubec nebudes resit 😀 a za druhe je spousta mista, kde muze stat a kam jinam obratit svuj zrak 😉. To neres.

okcelok
22. dub 2011

@veruska007 no nejde tak moc o mě,ale je na to citlivej a právě proto by chtěl ten nadstandart,ale mě se tam zas nelíbí ta postel,myslím,že to polohovací lůžko je lepší!! Je mi jasné,že já budu mít jiné starosti!! 😝 🙂

veruska007
22. dub 2011

Tohle fakt neres, ja taky nechtela, aby manzel vsechno videl a je fakt, ze nevidel, dokonce se nepodival, ani kdyz ho PA donutila prestrihnout pupecni snuru. Manzel mel umistenou zidli u me hlavy, ale rodila jsem v Bohunkach. Navic manzel to stihl uplne na konec, tak jsme ani neplatili za ucast 😅

okcelok
22. dub 2011

@veruska007 ok,no tak uvidíme,jak to celé dopadne,třeba taky udrží hlavičku správně! Díky 😉

veruska007
22. dub 2011

Ja myslim, ze je tam tolik podnetu, ze se tam "dolu" fakt divat nebude, clovek je nastaveny tak, aby vyhledaval pohled do oci nebo obliceje. Navic tam vidi poradne akorat dr. nebo ten, kdo Ti bude stat mezi nohama.... a dr. tam manzela urco nepusti 😀 . A i kdyby manzel stal zboku, tak tam neuvidi 😉

okcelok
22. dub 2011

@veruska007 ok,já mu to teda přetlumočím,ale stejně jsem pro Obilňák rozhodnutá!! 🙂

pavlina05
22. dub 2011

Ahoj!
Holky já měla dnes monitor v Bohunicích.Přístup ok.
Jen když tam pacoška volala,tak už ji nevzali a odkázali na monitory na Obilňáku.MAjí plno!!!!!

majdula
22. dub 2011

@pavlina05 Jojo kamoska porodila vcera a taky prijeli do Bohunic, otevrena na 2 a odlifrovali ji na Obilnak...

Jinak jestli muzu doporucit nadstandard v Bohunicich, tak si vemte spis ten druhej bez vany, zato s oknama. Ten s vanou je bez oken a na me to pusobilo dost klaustrofobicky 😖 Ten druhej je obrovskej a da se tam skvele pochodovat od okna do sprchy a zpet 😀 Byla jsem happy ze ho mam, pac litat do sprchy na chodbu nevim nevim 😕 Jako to bylo na Obilnaku super, ale zas ty boxiky byly hodne malicky, clovek udelal tri kroky a vrazil do zdi.

realgs
24. dub 2011

@pavlina05 hmmmmm budu tam volat v úterý tak jsem zvědavá co mi na ty monitory poví, ale je jedno kam budu na monitory chodit, stejně to dávaj do PC a rodit můžu i v Bohunicích, snad bude volněji

blanka.k
25. dub 2011

Ahoj, ve fotoblogu mám fotky z nadst. v Bohunicích, nedovedu si představit obyč. pokoj, porod mi vyvolávali 3 dny 😅 Posledních pár hodin jsem nebyla schopná sama dojít na WC ani na tom pokoji, různě jsem lezla po 4 nebo mě tam tahal chlap, kdybych měla chodit přes chodbu, tak to nevím, jak by to probíhalo. Lůžko je oproti klas.pokojům elektricky ovladatelné, také super, protože přece jen, dokud pořádně netlačíte, PA na vás "prdí" a moc tam nechodí 😔 A jak psala @majdula , ten bez oken bych nechtěla, já si furt říkala, že porodím jak většina kámošek, co jim porod vyvolávali, během "chvilky" a prd.... 😅 3 dny bych se tam zbláznila, taky bylo hrozné teplo, a v celých Bohun. je klkimatizace úplně na 2 věci....
Krev mi brali ještě nějak před příjmem k porodu (měla jsem preklmapsii atd.), takže mi říkali, že pak není problém kdykoliv dát epidural, 2.den jsme si dělaly s PA srandu, že jsou rodičky, co dojedou a už řvou, že ho chtějí....no 3.den mi ho pak nabídli, když už jsem hodně řvala bolestí, a než došla PA s naesteziologem (myslím to bylo cca 40min), tak už jsečm řvala, kde je ta "kráva" PA s tím epiduralem 😅 Dali mi 2 dávky během dne, úlevyu jsem žádnou necítila, tak nevím 😅 Pak byl akutní CS,při tom opravdu stejně musí dát celkovou narkózu. 😉
A za epidural (2 dávky při porodu + cca 12 hod. po porodu , aby mě nebolelo břicho (opravdu jsem necítila vůbec nic) jsem nic neplatila, a za 3 dny na nadts.porpodním 500,- (+500 otec u porodu 😉 )

peroli
25. dub 2011

Ahojky, já mám vyzkoušený všechny 3 brněnský porodnice 😀 a můžu říct že Bohunice byli nejlepší... 😵 😵 u Miloušů jsem rodila před skoro 14 lety takže ty objektivně už moc posoudit nemůžu, ale na Obilňáku jsem byla před 2 rokama a v Bohunicích před týdnem... samozřejmě hodně záleží na tom jakou směnu chytnete protože ve zdravotnictví (a na úřadech) asi nejvíc platí že všechno je to o lidech...

Obilňák byl naprosto super u porodu (měla jsem PA Švaňhalovou, dr.si už nepamatuju - taková mladá moc sympatická brunetka 😅 ), na nedělkách to už bylo malinko vlažnější ale jinak pohoda, žádnou doktorku nebo sestřičku jsem nezažila nějakou vyloženě nepříjemnou jen některý ty doktorky nebo sestřičky byi takový jakoby víc profesionálnější (myšleno v dobrým) a to stejný i na dětským... ale když se člověk zeptal tak na otázku normálně odpověděli...

Bohunice můžu jen a jen vychválit po všech stránkách... 😵 sestřička na příjmu byla moc fajn, u porodu jsem měla fakt báječnou PA Menšíkovou 🙂 často se na mě chodila dívat a ptát se jak jsem na tom... (dr. mě přišla zkontrolovat až po porodu), péče na nedělkách byla skvělá - několikrát za den se chodili ptát jak se mám, co kojení atd atd atd... a z dětskýho to samý... a dokonce i místní kuchyně byla fakt moc dobrá 😀 😵 😉

ivuu
25. dub 2011

Ahojky..tak já jsu z Brna a 2x jsme rodila kousek za Brnem v Ivančicích..za 1) protože v roce 2007 byli brněnsky porodnice totalně narvany a potkala jsme byvalou švagrovou a ta rodila 2 v Bohunicích a po 3 v Ivančicích a řikala že si připadal jak na dovolené..ne z důvodu luxusu to spíše naopak..ale protože je to tak takove rodinné,přijemné..atak..tak jsem se tam jela podívat a když řikali že žadnou rodičku neodmítnou že to vždy nějak udělají bylo rozhodnuto..

jedina výtka-jeden dr je tam takovej sadista .i my žensky jsme si něm vykladali na šestinedělí..a bohužel jsme ho chytla při prvním porodu..

jinak jsou tam 3 porodní pokoje dělene posuvnyma dveřma..na jednom je rohova vana a v tech dvou vlastni zachod+sprcha..šestinedělí je max po dvou..a jsou tam i jednolužaky..asi 2?ale neni to nadstandart ..

sice pouští až za 5 dní někdy dřív když je vše v pohodě a maj naval..a co kvituju utrazvuk dělohy a kontrola šití před odchodem..měla jsme tam zbytky krve a musela jsme na revizi takže kdybych byla na Polní tak jsem možna i vykrvacela někde doma..kamoška tam rodila chvilu předemnou a řikala že žadnej utrazvuk nedělali..

šestinedělí hned u pokoju..sestry až na jednu super..furt jsem tam chodila otravovat a tak.. 😀 jinak sestry z gynekologie se každy večer chodili představovat když měli službu a byli fakt hodny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru