Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

veruska007
3. kvě 2011

@terous1984 Ja byla na prohlidce 5 tydnu pred porodem 😉, si to pamatuju, mela jsem svatek 😀 . Ale znovu bych nesla. Tu petistovku bych investovala do neceho uzitecnejsiho. Ukazali nam jen jeden porodni box, jinde se rodilo, tak cas zaplacli prednaskou - to stejne nactes vsechno na netu. A hlavne nam rikali, co si s sebou urco nebrat a pak mi to chybelo.

terous1984
3. kvě 2011

aha ale to se tam musíš zaregistrovat ne? já se na to asi zeptám příští týden doktorky. A jak jsi tam byla spokojená?

llllucka
3. kvě 2011

@terous1984:kdy se půjdeš podívat záleží na tobě.Klidně můžeš jít už teď.Ale počítej s tím,že taky nemusíš nic vidět.Pokud budou mít plno,tak ti neukážou nic.

veruska007
3. kvě 2011

@terous1984 Jj, objednat se musis predem. Doporucovali ale az po 35.tt, vsechy tehule tam byly tesne pred porodem. Ale fakt, nic moc jsem nevidela, na netu je vic fotek. A vubec, pri porodu mi bylo uplne jedno, v jakym pokoji lezim. 😉

promises
3. kvě 2011

Ahoj holky... Tak taky přispěju se svou čerstvou zkušeností. Rodila jsem v Bohunicích ani ne před 14 dny a za mě super. Měla jsem teda nadstandart jak při porodu tak i na šestinedělí a nelituji. Při porodu jsem dostala klystýr a představa, že bych běhala na záchod přes chodbu je šílená. Navíc jsem taky spoustu času trávila ve sprše, bylo to snad jediné, co alespoň trošku přinášelo úlevu. Měla jsem požádáno o epidural, ale nevím čím to bylo, že nepomohl ani trochu a to mi PA i přidávala dávku. Ale mé tušení je,že porod postupoval docela rychle, a v době kdy přišla anestezioložka mi ho píchnout, bylo už asi dost pozdě. Od podání jsem měla malou za hodinu a 20 minut na světě. Šílené bylo ležet 15 minut na zádech po tom, co mi ho napíchli, aby správně zabral, což se stejně nestalo 😖 . V leže a zvlášť na zádech byly ty bolesti několikanásobně horší. Jako PA jsem měla paní Janu Růžičkovou a lékaře Kamila Franka a oba byli skvělí. Kamarádka rodila na Polní a při porodu prý na ní byli docela ostří a dost křičeli. Na mě za celou dobu nikdo nezvedl hlas, i když jsem měla chvilky kdy to prostě nešlo a ječela sem na celý pokoj 😝 . Taky jsem slyšela že z Polní odešli všichni anesteziologové kromě jednoho,takže kdo si plánuje epidural mohl by mít na Polní docela problém,ale to jen z doslechu.
Nadstandarty na šestinedělí jsou opravdu super, manžel za mnou mohl přijít v kteroukoli hodinu. Za celou dobu jsem nenarazila na jedinou protivnou sestru, vždycky se ptaly, jestli něco nepotřebuju, byly příjemné a ochotné. Vyplatilo se mi vzít si z domu na prcka pár oblečků, protože tam dostanete jen košilku a zavinovačku. A taky jsme používali vlastní kosmetiku, protože v Bohunicích používají Johnsons a na to jsem moc chvály neslyšela.
Jinak co se týče cen za služby, platili jsme 1500 za porod ( 1000 za nadstandart a 500 za tatínka u porodu ) a 1360 Kč za den nadstandartu na šestinedělí, potom ještě klasických 60 Kč za den v nemocnici....
Snad tohle někomu pomůže v rozhodování, já příště zase jedině do Bohunic 🙂

petruska_007
3. kvě 2011

@promises:Možná to bylo tím,že jsi byla na nadstandartu.Já když jsem v práci spadla,tak mě nechali hod.čekat na chodbě a pak se ještě tvářili,jako by se nic nestalo.Promiň,ale raději jsem se rozhodla rodit v nemocnici Břeclav než Bohunice...

promises
3. kvě 2011

@petruska_007 ... jasný, po tvé zkušenosti se vůbec nedivím, já se naštěstí s takovým přístupem nesetkala... každopádně ti přeju pohodový porod a to kdekoliv 🙂

hribek
9. kvě 2011

Ahoj holky, jak je to s polovicnim nadstandardem na obilnaku?je tam nebo ne? diky

realgs
9. kvě 2011

@hribek Já slyšela od kamarádky, že na něm po porodu ležela, je to asi tak 2 měsíce takže ano.

hribek
9. kvě 2011

@realgs no pac sem vcera mluvila se svagrovou, rodila na obilnaku 11/09 a rikala ze by mozna brala i nadstandard nebo ten polovicni. nevim teda jak je to u toho polovicniho s navstevama jestli taky muzou prijit kdykoli behem dne. tak zacinam zvazovat....

marketuska
9. kvě 2011

Ahoj holky, tak doufám, že sem budete psát co nejvíc zkušeností s Obilňákem, už jsem se snad rozhodla, že půjdu tam, ale nevím co je polo-nadstandart. Určo bych si zaplatila i nadstandart, prostě bych ráda měla sociálku u sebe a ne stát frontu na chodbě. nevím co bych dělala s malým, kdybych čekala frontu :(

misav
9. kvě 2011

Ahoj holky, 29.4. jsem rodila u Milosrdnych to bylo super. Teda porodni asistentka mi malinko nesedla, ale jinak jsem tam byla opravdu moc spokojena. Na novorozeneckem a oddeleni sestinedeli byli skveli. 100% se nam tam venovali. Asi tam ted maji min porodu kvuli tem problemum s anesteziology (pry uz to vyresili) takze tam byl docela klid (2 noci jsem dokonce byla na pokoji sama). Co vim, tam cisare delaji a davaji epidural - mamina, co byla na vedlejsim pokoji si ho nechala pichnout a dali ji ho bez problemu...

hribek
9. kvě 2011

jeste dalsi dotaz, je na obilnaku wifi? me to az tak zajimat nebude ale spis aby si pritel mohl serfovat nez me vysetri atd....

marketuska
9. kvě 2011

@hribek tak wi-fi by se mi taky hodila, protože v době kdy bych měla rodit by měl být pryč :(
@misav fakt to vyřešili? já od nich upustila jen z toho důvodu, že jim tam prý chybí doktoři, jinak jsem spíš chtěla jít rodit tam. Ale popravdě, říkám si, že to zvládnu bez epidurálu, ale třeba známá rodila 28h, to by mě asi bez epiduralu kleplo :(

staninka77
10. kvě 2011

Ahojky.
@hribek-Já teda osobně polonadstandart nevím zda tam nějakej byl.
Ale jak jsem sem dávala fotku pokoje tak jsou jen po dvou a je to na oddělení šestinedělek jsem za byla ráda 😵 že jsem v něm byla.
Wifi teda nevím zda tam je 😒 .
Ale myslím si že ano uvidíte samy musíte se na to optat a nebo jestly nějaká maminka to tm měla.
@marketuska-když jsem byla na tom oddělení šestinedělek tak na WC vždy bylo místo na záchodě nikdy jsem nečekala 🙂 .
byla spokojená. 😉
Jsou tam i starý i záchody to se dá taky využít podle mého není problém.

hribek
10. kvě 2011

@staninka77 diky. ja zvazuju, nechce se mi davat 1100 za nadstandard, to si rikam ze se da pouzit efektivneji, ale zase na druhou stranu po 4 se mi taky nechce byt. je pravda ze svagrova byla po cisari na oddeleni myslim ze rizikovym. tak uvidim jdu tam dneska na monitor tak se zeptam....

sunny83
10. kvě 2011

Ahoj, tak jsem se teď chtěla objednat na monitor do Bohunic a mají plno, odeslala mě na Obilňák, tak už jsem objednaná. Mám totiž ještě doporučení na císaře, ale tak to je prý jedno, kde budu rodit.

hribek
10. kvě 2011

@sunny83 ja tam byla dneska na obilnaku priprav si tak 2 hodinky:
ve 12 sem dosla na ambulanci, ve 12:45 se dostala na monitor, 13:20 hotovy monitor a cekani na mudr a 13:45 sem odchazela. no jako fakt sila

sunny83
10. kvě 2011

@hribek tak to je mazec. Chtěla mě objednat taky na 12, ale já radši na ráno, aby mě tam přítel zavezl, takže mám přijít v 8.

pavlina05
10. kvě 2011

@sunny83 aha,takže bohunice nic...to je mazec,ani plán.Císaře nedělají???
No já čekám co mi v pátek naplánují....

sunny83
10. kvě 2011

@pavlina05 plán. císaře určo dělají. Ale jak ty ses dostala na ty monitory? No uvidím, co mi v úterý řeknou kvůli tomu císaři. Chcu v Bohunicích, máme to mnohem sjízdnější, po dálnici jsme tam za chvíli.

pavlina05
10. kvě 2011

@sunny83 no já koukám,že to máme sjízdné stejně 😉 a parkování je tam taky super.
Já tam volala asi před měsícem,to asi ještě nebylo tak plné....
Jako ony ty sestřičky říkají do telefonu,že mají maminky jít na Obil.,ale rodit mohou u nich. Já bych u tebe řekla,že prostě chceš rodit u nich a plánovat císaře také u nich 😉

sunny83
11. kvě 2011

@pavlina05 🙂 No už to nebudu měnit, v út pojedu na ten Obilňák, a pak zavolám do Bohunic, že další týden (pokud se to stihne, že) prostě chcu na monitor k nim a rodit taky tam.

hribek
11. kvě 2011

@sunny83 je jedno kde mas monitor, jsou s obilnakem propojeni, takze muzes na monitory na obilnak a rodit (pokud budou mit volno) v bohunicich

sunny83
11. kvě 2011

@hribek jj já vím, ale pokud budu mít císaře (doporučení od očního z Bohunic), tak chci tam být nějak vedená předem.

pavlina05
11. kvě 2011

@sunny83 😉

misav
11. kvě 2011

@marketuska To, ze to vyresili s anesteziologama jsem slysela uz pred porodem v televizi. Davali to v regiolalnich zpravach na CT1. Jinak, co jsme se bavily s maminama v porodnici, tak epidural davaji v pohode. A cisare delaji taky. To se zase bavili sestry na novorozeneckem, ze je to ten den druhy a ktera k nemu pujde... (Ja tam zrovna kojila - meli jsme problem s prisavanim, tak jsem se domluvila se sestrama, ze mi srovnaji techniku, byly prijemne, ochotne a hlavne mi fakt pomohly).

hame
11. kvě 2011

Holky jak Vás tak čtu tak mi teda vůbec neděláte rádost, příští týden mě chce Dr. předat do porodnice na monitory a já chci do Bohunic, nikam jinam, mám to docela daleko, myslíte že by byl problém odchodit si monitory jinde (myslím v místě bydliště) a jet rodit tam? ☹

peta07
11. kvě 2011

Hame: Na monitory můžeš i jinam a rodit můžeš klidně do Bohunic (pokud nebudou mít v tu chvíli úplně plno ☹ !!!!)

hame
11. kvě 2011

@peta07 No až to přijde chtěla bych jet rovnou, snad mě nevyženou 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru