Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

marketuska
11. kvě 2011

@hame mám pocit, že pokud mají plno a ty jsi ještě schopna převozu - jakože po Brně to zas tak dlouho netrvá, tak tě klidně pošlou jinam. Po těchto kušenostech si kamarádka raději volala - no a zrovna už nepřijímali, tak jela na Obilňák

sussanah
11. kvě 2011

@hame Na monitory muzes fakt kamkoliv, dokonce i nektera soukroma centra s PA delaji monitory. S tim odjezdem do porodnice hned, jak to na tebe prijde neni dobry plan, protoze tim spis te poslou jinam, kdyz budes mit jeste hodne casu. Kdyz prijedes uz tak v polovine, mas vetsi sanci, ze te vemou 😉

hame
12. kvě 2011

Nj, já mám právě strach, že pak nestihnu, čekám už druhé a všechny kamarádky co teď rodily podruhé říkaly že to byl fičák. Přinejhorším přibalíme GPS páč jinam než do Bohunic netrefíme. Mě by ten Obilňák ani tak nevadil, jen ne Milosrdné, to už můžu rovnou zůstat ve Vyškově 😝

veruska007
12. kvě 2011

@hame Proc nechces do Vyskova? ja nad tim prave premyslim. V Bohunicich jsem naposled porodila na chodbe, protoze jsem dojela sice s kontrakcema co 1-2min, ale dr. zavolal, ze mne prohlidne az rano (byly 3h).

teckovanaorchidej
12. kvě 2011

ahoj holky, já teď v dubnu plánovanou sekci v NMB, naprosto super, anestezioložka profík a příjemná, měla jsem nadstandard, novorozenecké super, nemám výhrady. A hlavně - klid - málo maminek. Rodila jsem i na Obi i v Bohunicích, ale už je to dávno, pořadí by ale bylo: NMB, Obi, Bohunice - tam už nikdy... 🙂

pavlina05
12. kvě 2011

@hame snad ti ty Bohunice vyjdou 😉
@teckovanaorchidej já rodila u MB před 3 roky a už nikdy více!
Prostě vše je o štěstí ,náladě a lidech 😉 🙂

hame
12. kvě 2011

@veruska007 Ve Vyškově sem rodila posledně a prostě tam už ne 🙄 mám víc důvodů.

@pavlina05 Díky no snad si tentokrát ten porod trochu "užiju" 🙂

pavlina05
12. kvě 2011

@hame 🙂 😉 to doufám. 😉

pavlina05
14. kvě 2011

Holky, včerejší Bohunice mazec, 5 hod čekání na monitor 😝

misav
14. kvě 2011

Ahoj holky, vazne nevim, co proti Milousum mate. Rodila jsem tam 2x, pred 2 lety a ted pred 15 dny. Pokazde velka spokojenost. Hlavne s kojenim mi hodne pomohli - kdyz jsme meli problemy s prisavanim, domluvila jsem se, ze zajdu nakojit za sestrama na novorozenecke (nakonec 2x). Byly ochotne a naucily me spravnou techniku kojeni. A doktori jsou tam taky super. Nastrih (v mem pripade byl potreba) mi pani doktorka sesila tak, ze jsem par hodin po porodu mohla sedet 🙂.

pavlina05
14. kvě 2011

@misav no má to někdo štěstí...já to tady ventilovat nemohu,čtou to všichni a měla bych z toho ještě další problémy....

hame
14. kvě 2011

@pavlina05 Jééé jak to? Hodně mamin na monitor nebo hodně porodů?

pavlina05
14. kvě 2011

@hame asi 20 mamin na monitor a pak čekání na docentku 😝
Ale už mám datum,jupí🙂

paolin
14. kvě 2011

@pavlina05 Pavlíí, tobě někdo dělal problémy s ohledem na tvůj příspěvek? 😕 to je ubohý teda!
5 hodin na monitor..to je mazec!

pavlina05
14. kvě 2011

@paolin jj,dělal 😒 viz porodnice

sarunatko
15. kvě 2011

ahoj, budu se taky objednávat na monitor na obilňák - jakou tam mají ordinační dobu, nevíte?

okcelok
15. kvě 2011

Ahojky, když to tady tak čtu,tak mám pocit,že je výhra,že můj doktor má monitor a můžu chodit k němu ! To jsou šílené čekací doby. Ale asi se na Obilňák už taky objednám,abych nemusela ty papíry vyplňovat ve chvíli,kdy budeme rodit! 😝 😀

sunny83
17. kvě 2011

Ahoj, dnes jsem byla na ozvech (plus utz, vyšetření) na Obilňáku, mladá Dr. moc příjemná, čekala jsem asi 10 min. Přede mnou byly asi 4 těhulky, ale nevím, jestli byly objednané, mě vzala asi jako druhou. Mám doporučení od očního na císaře, řekla jsem jí, že kvůli lepší dopravní dostupnosti bych chtěla do Bohunic. Poslala mě do čekárny a potom mi řekla, že volala do Bohunic a domluvila mi tam konzultaci s vedením za týden. Takže su spokojená.

hribek
17. kvě 2011

@sunny83 tak tos mela rychly, ja tam byla od 11 a odchazela pred 4☹

sunny83
18. kvě 2011

@hribek tak to je mazec. No mě nejprv objednali na 12, ale řekla jsem, jeslti to nejde ráno (aby mě tam přítel zavezl). Tak to jsem měla štěstí.

hribek
18. kvě 2011

@sunny83 tak tos mela stesti, ja byla na 11.30 vzali me na monitor kolem 12.45 tam sem byla cca hodinu protoze se mala nechtela natocit, pak vysel ble tlak tak mi jeste brali krev a hodku sem musela cekat na vysledky☹

sunny83
18. kvě 2011

@hribek jejda tak to fakt nezávidím. No su zvědavá, jak dlouho budu čekat v těch Bohunicích, ale tak když su objednaná a nebudou mít hodně porodů, tak by to mohlo být ok.

staninka77
18. kvě 2011

Ahojky děvčata 😉 .
@hribek-Tak to jsi měla skoro stejné čekání jak já a stím tlakem taky ☹ nebylo to nic moc poprvé mně taky brala krev a nic poslaly mně domu a pak mně ještě poslaly domu ale ta poslední KO už si mně tam nechaly tlak šílenej 150na 100 takže krev mně i vzaly a já pak jen jela za maminou a hned do porodnice že budou výsledky a čekala jsem na dr.ještě další 2.hodiny v čekárně venku zima nic jsem i nešla ani koupit a pak už jsem věděla že si mně tam nechají to bylo hned na nich vidět potom sepsat papíry přijímací a to taky dost dlouho trvalo 😒 ten den ze vším všudy jsem si užila šíleně.
Držím palečky aby příště to bylo dobré jen jsem se musela dma íce hlídat a hlavně tlak stejně jsem ho měla pokaždé vysokej.

hribek
18. kvě 2011

@staninka77 no ja sem myslela ze me tam taky nechaji, dr.vypadala tak nejak nejiste ale nakonec mi dala recept a ze kdyby cokoliv tak mam dojet, pokud by byl tlak doma vyssi jak 140/90 tak prijet. no vcera sem si brala 1. prasek v 10vecer, dnes v 6 rano a zabralo to kolem te 10, ted uz mam 116/93 tak odocivam a snad dobry.tasky do porodky nachystany takze snad bude vse ok

staninka77
18. kvě 2011

@hribek-Dala ti Dopegik nebo jinej lék mne to teda po něm nezabralo ale to už jsem byla v nemocnici a tam jsem měla nejvíce 170/100 a to teda byly síla ale to už jsem za 2.hodiny porodila 😉 .
každou poradnu mně sestra měřila vždy nejméně 2.než jsem šla na vyšetření pokaždé se jim to nelíbilo a chtěli si mně tam nechat už ned od začátku ale přihmouřila obě oči a poslala mně dom kdyby prej něco tak mám hned dojed do nemocnice se to zhoršovalo ten tlak ono to není dobré jak pro miminko a tak i pro maminky.
A ještě jsem měla tu TOXOPLASMOZU a CUKROVKU těhu a kolik ti malou navážily mně poprvé nic na to zapoměla a pak týden před porodem navážily 2600.g a pak v ten porodu 2900.g a narodil se z váhou 2750.g co si myslím že je akorát když jsem měla tu cukrovku a u té straší že jsou děti veliké.

Jsem moc ráda že tě pustily domu a ten tlak se ti zlepšil to je parádní ale fakt dávej pozor a více méně odpočívej 🙂 .

hribek
18. kvě 2011

@staninka77 jj dopegyt a vypada to ze to zabralo, ted sem se merila a mela sem 123/81 tak uz to snad bude dobry, kazdopadne zabaleno mam a ted se budu udrzovat v klidu. Malou mi vazila min.tyden a to mela 2600g. tak jsem zvedava potom na tu porodni vahu. to si teda posbirala vsechny nemoci☹

pavlina05
18. kvě 2011

@sunny83 😉 to se povedlo nakonec skvěle naplánovat.
Já jedu zítra opět na monitor Bohunice, tedy až na 13 hod,tak snad nebude čekání tak dlouhé 😔

sunny83
18. kvě 2011

@pavlina05 🙂 Tak držím pěsti, už se ti to asi blíží, že jo

staninka77
18. kvě 2011

@hribek-tak jsme na tom stejně já brala taky tenhle prášek 😉 .
už to máš zase torchu více tlaku.
Tak to bude taky drobější malá. 🙂
Tak to jsem si v těhu užila stále po doktorech lítala. 😒

hribek
18. kvě 2011

@staninka77 hmm tak radost byla jen na chvilku uz mam zase 148/95 to vidim na zitrejsi nastup na obilnak☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru