icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
zuziik
13. zář 2007

to se prijdu podivat.....to ja v ty dobe budu jeste v ocekavani🙂

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Zuzi,aspoň prožiuješ pohodový vánoční svátky a silvestra zatím co já budu lítat nejen kolem stromečku a cukrový,ale ještě kolem naši malý,teda ne,že by mi to vadilo,ale bude to asi záhul 🙂

avatar
zuziik
13. zář 2007

No to ti fakt nezavidim.......

avatar
ao
13. zář 2007

čus busm těhule 😉
dnes se jdeme ještě s jednou paní z koníka podívat na Bulovku, tak pak napíšu dojmy... kdyby bylo místo, tak se hned přihlásíme i na kurz, 30tt nám vychází na začátek prosince, tak snad ještě bude místo. holky, co jste tam už někdy byly? dá se projet autem vrátnicí a zaparkovat až u porodnice?

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Ještě že mám hodnýho manžela a šikovnýho manžela,teda zatím má plno řečí jak mi bude s malou pomáhat,tak jsem zvědavá jestli se z řečí stanou i činy 😀

avatar
zuziik
13. zář 2007

ao: jo jde to......musite sice lovit misto, ale urcite tam nekde zaparkujete....ja jsme na bulovce uz lezela takze uz to tam znam

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Ao určitě to jde,akorát se tam po půl hodině platí parkovný,ale to je celkem pakatel

avatar
zuziik
13. zář 2007

Leni a jaky vlastne bylo to video??

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Zuzi bylo to asi 8 minut,byl tam vidět kousek porodu(jak jde hlavička ven) a pak ukázáno pomocí počítače kudy musí ta hlavička projít(jako pánví) no a potom jaký mám novorozený mimčo reflexi. Že už má chuť(chudinka mu tam dali něco kyselého ) a tak dále. No a tím to končilo. Jsme trošku přetáhly protože nás z kraje fotily 😀

avatar
zuziik
13. zář 2007

Fotili??

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

No prej budou předělávat stránky a potřebovaly tam nové fotky,tak jsme se aspoň dopředu seznámily s některejma doktorkama 😉 🙂

avatar
zuziik
13. zář 2007

aha........to je dobry ne???

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

To jo,dobře jsme se u toho všichni nasmály 😀 docela mě překvapila paní doktorka a teď doufám,že se nepletu Dvorská. Taková mladá,sympatická ,štíhlounká . A pak ještě jedna paní doktorka,ale bohužel si její jméno teď nevybavuju ☹
Jinak my možná půjdem příští týden juknout na ty porodní sály,akorát nevím jestli tam půjdu s mužíčkem,protože ten je do 4 hodin v práci ☹

avatar
kim
13. zář 2007

ao: je tam ale dost narváno, místo najdeš asi až úplně nahoře!!a pálka se mi to nezdá...1.půlhodka zadara a každá další započatá za 12Kč 😉

Leni: si moc nestěžuj na Vánoční honičku, já budu na Štědrý den určitě v porordnici 😖 😝 😀

No nás zase fotil manžel PA na cvičení, že si taky bude dávat odkaz na net... 😉

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Kim,zas na druhou stranu,dostaneš ten nejkrásnější dárek 😉 🙂

avatar
zuziik
13. zář 2007

Tak to ja na vanoce budu mit doma tchyni,ktera mi pomuze.....takze budu snad v pohode......

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Mě chtěla pomoct mamča jenže teď je bohužel v nemocnici,tak sem jí řekla,že to zvládnem,od čeho mám muže ne? 😉

avatar
mocinda
13. zář 2007

😉 nazdárek holky, tak jsem se štastně přihlásila do kurzu ,začínáme 13.11,tak se docela těšíííím,aspoń budu mít nějaké žážitky, protože z toho pobytu doma nějak není co zažít! 😎 Akorát cvičení už je plné ,tak mám smůlu !! ☹ možná prý jestli se něco uvolní....tak můžu jen doufat anebo se plahočit někam do Prahy! 😖 ještě uvidím.NA prohlídku porodních sálů se taky chystám ,ale tohle ještě naštěstí u mě nehoří 😅 tak hezkej den ,mějte se !
ao: těším se na dojmy z Bulovky!! 😉

avatar
ao
13. zář 2007

mocindo: ty jsi dneska byla na exkurzy Bulovky a na konci se přihlásila do kurzu??? já tam byla taky (oranžové tričko s packami břiše a nápisem kicking baby).

avatar
ao
13. zář 2007

error = exkurzi 🙂

avatar
dagmik
13. zář 2007

ahoj holky, tak dneska mi zase potvrdily, že ta rekonstrukce opravdu hrozí až v tom prosinci, takže už to asi bude pravda. Moje mimi ke dnešku váží cca 2650 g, otevřená nejsem a nějaký dřívější porod to zatím prý nevypadá. Vše je v pořádku a ten měsíc do porodu tomu zatím také odpovídá. Tak já jsem ráda, dřív ani nechci, ale na druhou stranu nechci samozřejmě ani moc přenášet. Tahat se s tím břichem je přece jen dost dřina. Taky se mi dnes na ultrazvuku udělalo blbě, to vždy, když dlouho ležím na zádech - říká se tomu prý syndrom dolní duté žíly a je jasný, že při porodu ležet nemůžu.

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Ahoj,dagmi tak to gratuluju,ono se asi v leže beztak rodí blbě 😉 Já bych s tebou měnila hned.My jsme dneska dokoupily zbytek věcí pro mimi,akorát nevím kde sehnat ten čaj,v Tescu v lékárně na mě koukaly jak na debila ☹

avatar
ao
13. zář 2007

mocindo: aha, tys tam asi volala, jsem teď pochopila... na prohlídku není nikdy brzo, ale byli jsme tam v různém tt i těsně před porodem. co jsme tam byli na leden a únor, chtěli jsme nejdříve vidět porodnici a pak se v případě dobrého dojmu tam přihlásit na kurz. skoro jsme jí zabrali všechny místa 😅
o rekonstrukci říkala to samé, že dáli panbůh a budou peníze, tak začíná v polovině prosince, ale taky zvažují, že starou část přehradí a v té novější budou porody dál.

avatar
mocinda
13. zář 2007

ao: díky moc za nejčerstvější info!! 🙂 Koukám ,že mám co dělat a jdu na exkurzi!!Aspoň ,že jsem se vetřela na kurz!No jo ,já jen volala, protože nějak nestíhám!A pí Šimánková mi říkala ,že to je snad poslední předporodní kurz ,tak to vypadá ,že se něco bude dít!!No nic, hodím se do gala a v pondělí jdu omrknout terén 😀 No a ve středu jedeme na UTZ ,tak snad nám řeknout kdopak to mluví? 😉 pořád ještě nevíme co budeme mít!!
TAk se holky mějte a heslo je: vydržať!! 😎

avatar
ao
13. zář 2007

mocindo: tak to budeme spolu chodit na kurz, jestli máš ten večerní 18-20.

avatar
janyjany
13. zář 2007

lenkazdenek: jestli máš na mysli maliník, tak ten mají v poliklinice Prosek ve Zdravé výživě v přízemí cca 21 Kč 😎

avatar
lenkazdenek
13. zář 2007

Jany,díky moc ,já ji mám hned za rohem takže si tam zítra udělám procházku 🙂

avatar
zuziik
14. zář 2007

Lenka: koukam tady nekdo ponocoval🙂 V tuhle vecerni hodinu jsem totalne tuha 😒
Dneska jdu na utz do genetu, aby mi ji prdku malou zmerili,jestli dobre roste....tak doufam ze bude vse v poradku 😉

avatar
lenkazdenek
14. zář 2007

Zuzi,budu držet palečky,tak dej pak vědět jak to dopadlo. 🙂 Nják se mi včera nechtělo spát 🙂

avatar
zuziik
14. zář 2007

určitě dám vedet, ale az v pondeli protoze mam uz odpoledne dovolenou....odjizdime s pritelem na vikend pryc......budem si uzivat posledni chvile spolu ve dvou 🙂

Strana