Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

aneriska
5. pro 2008

to lucie.krajcarova: nakonec jsem zvolila Bulovku, protože jsem neviděla žádný rozdíl mezi velkou "neosobní" nemocnicí a nera, která je taky vlastně neosobní, jen menší. Myslela jsem si, že v Nera budu všechny znát (personál), ale to je blbost. A vadilo mi, že tam chtěli platit jako nadstandard i třílůžkové pokoj a pokud chceš lepší porodní stůl. A přípravna je sice krásná a s vanou, ale je jen jedna - při dnešním baby-boomu to není moc hezká představa být někde kdovíkde. Pak jsem šla na Bulovku, je tam všeho dostatek (přípravny, porodní boxy - já byla na krásným moderním). A jak jsem už psala, přístup při porodu byl naprosto profesionální, cítila jsem se jako VIP... A pak bylo milé, když nám po porodu uvařili čaj do termosky a s přítelem jsme ho popíjeli a kochali se malou 🙂. A hlavně - Bulovku mám pod kopcem, bydlím na Proseku 🙂)

lucie.krajcarova
6. pro 2008

Aneriska, díky. My bydlíme v čakovicích, ale v době porodu už asi v Tišicích u Neratovic. Možná se ještě zkusím zaregistrovat na Bulovku, jestli ještě berou.

ludva
7. pro 2008

Na stránkách Bulovky jsem se dočetla, že mají do května plno. Já mám termín v polovině června, tak snad to ještě stihnu. První holku jsem rodila v Motole, byla chudinka konec pánevní ☹ , rodila jsem normálně, někdo prý jim musí ukázat, že se dá KP rodit i normálně. Ostatní maminy měly automaticky císaře. Druhé dítko (kluka) jsem rodila v Nerátkách, byla jsem spokojená, ale myslím, že teď je tam dost plno. Ale bylo to moc fajn. Možná tím, že se kluk narodil za 1,5 hod od první kontrakce 😀 . Teď čekáme třetí děťátko, přemýšlela jsem nad Apolinářem nebo Podolím, ale bojím se, že tam stejně nedojedeme. Tak asi riskneme Bulovku. Jsem moc ráda, že jí tady chválíte, slyžela jsem o ní jen špatný věci. Jsem z Proseka, takže to máme hned pod kopcem.

lucie.krajcarova
7. pro 2008

ludvo, asi tě potěším, mně bulovku doporučovala i gynekoložka, hodně se zlepšili. Porodnice jako Apolinář nebo Podolí jsou narvané, takže i přes dobrou reputaci trpí nedostatkem sester a vše je tam jak na běžícím pásu. To myslím u těchto více okrajových porodnic tolik nehrozí 😉 ale třeba já se už nestihnu zaregistrovat, když mám TP v dubnu 😠

ludva
7. pro 2008

to : lucie.krajcarova : jukni se na www.fnb.cz/gyn a zkus je ještě ukecat. Třeba to ještě půjde. Ty ještě nejsi zaregistrovaná nikde? Taky jsem trošku v šoku. Registrovat se takhle brzy, vždyť
ještě člověk neví jak to všechno dopadne. ..... Držím palce.

ludva
7. pro 2008

Jinak co jsem si četla o pár stránek dále o našich tmavších spoluobčanech 🙂. Zažila jsem v Motole na pokoji bílou feťačku a to tedy byl zážitek...
Myslím, že v porodnici více záleží na chování personálu než ne vybavení pokoje. Tak doufám, že to všechno vyjde a hlavně aby se nám narodilo zdravé mimčo.

petua
8. pro 2008

Lucie.krajcarova: Noo, budeš muset ukecávat asi hodně ☹, já se na Bulovce registrovala někdy ve 12tt (taky mi to přijde děsný, přesně jak holky píšou - člověk ještě ani neví, co a jak dopadne.. 😒 ) a brali to fakt striktně podle toho, kdy mam termín porodu - kdybych se nevešla, tak se se mnou nebudou asi ani bavit...
Ale víte co, holky, teď zas řikají jak je všude hroznej nával, takže nakonec nám možná celá registrace bude k prdu ☹

pajka79
9. pro 2008

ahojky, právě se rozhoduji, kde se registrovat...ve hře mám Bulovku a Krč. Na více deiskuzích jsem narazila na pozitivní ohlasy na Bulovku, tak to je fajn 🙂 Jak je to tam se soukromím při porodu?

kocicinka
10. pro 2008

Holky nevíte jak je to na Bulovce s moznosti napr. odmitnout nastrih, zvolit si polohu k porodu... zda je mozna pritomnost tatinka u cisare...Nekde jsem cetla, ze je tam pristup personalu spis aktivni( myslim na Aperiu to psali) tak se bojim, nechci mit prilis medicinsky porod, ale spis prirozeny, a toho se u Bulovky trochu bojim, zda to bude mozne...Diky moc vsem za odpovedi 🙂

fredicek01
11. pro 2008

Ahoj Kocicinko, s alternativním přístupem to má Bulovka trochu horší, ale já bych dopředu závěry jako např. odmítnout nástřih atd vůbec nedělala - taky jsem to tak původně myslela, ale při porodu oni ví nejlíp, zda je to třeba urychlit atd... Nedělají nic zbytečně. Mají tam skvělé pediatry atd, reagují rychle na komplikace a tak. Já měla v srpnu těžký porod a jen díky doktorům na Bulovce jsem já a hlavně malý v pořádku. Polohy při kontrakcích můžeš samozřejmě měnit podle sebe, asistentka poradí co si myslí, že by Ti v dané chvíli nejvíce ulevilo - míč, sprcha, předklon, podřep atd... ale při tlačení jsi normálně na koze, dr. lépe vidí a Tobě už je to v tu chvíli stejně jedno🙂 Přeji hladký porod na Bulovce a hlavně zdravé a taky krásné a hodné miminečko🙂

petua
11. pro 2008

Holky,
já mam teda porod před sebou, ještě si na něj počkam 😝 , ale čim dál víc se utvrzuju v tom, že jsem si porodnici vybrala dobře - v týdnu jsem byla na Bulovce na pohotovosti, už podruhý, a všichni tam byli úplně super - sestřička na ambulanci, na sále (točili mi monitor) i doktor Vojtěch. Fakt k nezaplacení - hodný, sympatický, pečlivý. Takže už jsem se tam setkala se dvěma doktorama a jeden lepší než druhej 😉 . Třeba jsem měla "štěstí", ale každopádně mě to fakt uklidňuje, zatim veškerej kontakt s Bulovkou proběhl k mojí největší spokojenosti 😝 .
A to nemluvim o tom, že tam mají teď zavřený porodní sály a těhotný nad 20tt mají na starosti doktoři sloužící na sále - takže mě klidně mohli poslat víte kam 😉 .

karpisek
12. pro 2008

Evikk: Ahoj. Máme společné to, že budeme obě rodit na Bulovce (ale přes Medu). Sice jsou to celkem velký peníze, ale vybrala jsem si to hlavně proto, abych měla jistotu, že až začnu rodit, že mě přijmou a že tam budu mít svého doktora. Jsem ale fakt zvědavá, jak to bude probíhat, nikde jsem žádné reference a zkušenosti nenašla... Termín mám až na březen.

evikk
12. pro 2008

karpisek:jo jo,jsem s nima spokojena,pristup super,za ty penize co jsem jim tam uz dala,aby taky byli neprijemni,ze 😀 !Ale fakt gynekologie super a na ten porod jsem taky zvedava,aspon muzeme mit klid,ze ,kdyz jim zavolame,tak nas proste vezmou a nestane se nam,ze nas poslou nekam jinam,jako to bylo ted v televiznich novinach,chudina zenska obvolali pet porodnic a nikde ji nechteli.

barcaprima
12. pro 2008

Ahoj holky 😵

taky se chystám rodit na bulovce na mede,mám už s nima zkušenost a myslím že ty peníze za to stojí,aspon my jsme byli spokojeni,máme dvouletého Lukáška a rodila sem přes medu,ted čekáme mimi v květnu,ale nemám vubec obavu,naprosto profesionální přístup,lidský faktor,dr.na tel,pouze co je trošku negativní je že meda rodí na státní bulovce,a ten jejich přístup a kecy na soukromné pac. to je děs.holt konkurence!ale záleží na tom koho na por.sále chytneš,teda jakou PA,jinak dr.z medy je u tebe nonstop a sám si je srovná,šesto je ok.Nejsme milionáři ale nemám pocit žeby ty peníze sme vyhodili z okna.a sestřičky z medy jsou fakt zlatíčka.
tak se tam holky třeba potkáváme ani o tom nevíme. 😀

evikk
13. pro 2008

barca:ahojky,takze spokojenost?a jak to bylo s plinkama a s vlozkama,musela sis vzit svoje?protoze ja mam v papirech napsany,ze jo,ja jsem si myslela,ze to dostaneme zadarmo,za ty penize co jsme jim tam dali 😀 😀 !A jak to myslis,ze zalezi na tom,koho na porodnim sale chytneme?Ja myslela,ze me bude rodit doktorka se kterou me ted doktor v mede seznamil 😀

kocicinka
13. pro 2008

Tak jsem se dozvěděla, že mě už na Bulovku nezaregistrují. Včera jsem tam volala a mají do konce června plno. ☹

karpisek
13. pro 2008

barca: Díky za pozitivní příspěvek. Snad tedy peněz, které za porod s Medou zaplatíme, nebudeme litovat. Jinak soukromých pacientů by si tam spíš měly vážit než na ně mít kecy... za ten pronájem těch sálů se přeci platí... No, uvidíme, snad to bude všechno ke spokojenosti 🙂

barcaprima
13. pro 2008

ahojky 😎
evikk-pliny ti donesou po porodu holky z medy po porodu,vložky ti zase da na odd.šestonedelí,kdyby náhodou tak ti to pak přinesou z domova,ale určie ti to bude stačit,ty papíry k porodu jsou vzhledem k tomu že se rodí na státní porodnici,jejich sou to informace pro všechny pac.co tam rodí.DR.jsou z medy to není problém,ale na porodním sále budeš mít státní porodní asistentku u celýho porodu,ne sestry z medy,a to jsou furie,nepříjemný,drzý,a dají ti hooodne najevo že si VIP,že nato máš že si to tvrde zaplatila,a pokud budou pomlouvat medu jako takovou tak to je normal.já to zažila párktát i na monitoru.takže to chce být taky drsná.vubec jim nepřijde divné a neprofesionální před pacientkou nadávat na lékaře,sestry ,pac.ze soukromné medy.proste krávy.......... 😒 snad závist,nebo co.

karpísek....jak sem psala evikkovi......meda samá pozitiva,pouze chování porodních bab na sále nic moc,já sem to vyřešila tím že sem to řekla lékaři a on si je srovnal,protože blbé kecy toho typu byli na programu pár hodin.a to sem už odmítala poslouchat,a cítila se všeljak.

evikk
14. pro 2008

barca:pokud bude nekdo neprijemnej ,tak budu taky neprijemna,oni jsou tam prece pro nas,tak by se tak meli chovat 😉 ,tak ja mam nabaleny dva baliky vlozek a pliny,tak to muzu teda vybalit,at tam netaham moc veci,jsem rada,ze to vim,zabiralo to moc mista v tasce 😀

ludva
14. pro 2008

to kocicinka: já se registrovala v útery a bylo vše OK. Mám termíny 16.6. Zkus to osobně.

Doufám, že jste byla některá spokojená na Bulovce i bez Medy 😀 . Já jsem registrovaná normálka na Bulovce, tak doufám, že to všechno dobře dopadne 😀 . Zatím jsem si porodníka nikdy neplatila a byla jsem vždy spokojená. Při druhém porodu jsem měla doporučenýho doktora od mé gynekoložky a byl to takový deb.... , že jsem mu řekla že mu těch 15 tis. nedám a jela jsem rodit do Nerátek a všichni byli úžasní. Tak snad budu mít štěstí i potřetí.

petua
15. pro 2008

Holky co už jste tam rodily, a jak je to s "oblečením" pro maminky, nosí se tam erární noční košile se županem, nebo svoje? A kolik jste si toho pro sebe brali, jestli svoje?

evikk
15. pro 2008

petua:Ja mam v papirech napsany,ze nocni kosili a zupan dostanu,ale muzu si vzit i svoje vlastni 😀

petua
15. pro 2008

Evikk: Já bych měla taky radši vlastní, ale prej je to nesmysl, prej je to pořád od něčeho "špinavý" a pořád se člověk převlíká, tak jestli to neni "škoda", totiž... 😅

evikk
15. pro 2008

petua:no prave,ja si svoje neberu,bych to mela hned spinavy a lepsi bude,kdyz nam daji erarni na tech par dni,to v tom jejich vydrzime 😀

petua
15. pro 2008

Koukam, že Ty už to čekáš každou chvíli, tak dej potom vědět, jak to tam s tim erárem je 😉

evikk
15. pro 2008

petua:jo jo,dam vedet jak to tam vsechno bude 😀

barcaprima
15. pro 2008

ahoja 😉
je pravda že se toho zašpiní dost ,očistky,mlezivo atd....ale mají bílé andely místo košil,župany jak tak ujdou......nevim,já si každopádne beru svoje,první den po porodu ne ale pak chci vypadat jako člověk,ale s erárem na odd.není problém,určite vám ho dají........... 😅

petua
16. pro 2008

Barcaprima: A Ty už jsi tam tedy rodila? Tak nám pověz nějaký podrobnostííí 😝 😝

glumy
17. pro 2008

Včera jsem byla na Bulovce na předporodním kurzu a PA nám říkala, že dostaneme normální košile, ne anděly🙂

petua
17. pro 2008

Ahoj Glumyyyy, tak povídej, jak probíhal kurz???? 😝 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru