Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

akras
19. únor 2009

Jo vysoké postele, na ty se špatně leze, to jo.
Jinak na novorozenec. oddělení všehovšudy taky docela pohoda - já tak ale měla Barunku jen chvilku, rodila jsem v 11,30 a po večeři jsem ji měla. Sestry poradily, jak masírovat ztvrdlá prsa, mohla jsem kdykoliv přijít na odsávačku...
Jinak nalití prsou mi dalo docela zabrat, celý den mě hodně bolely a trvdly ( i teď semtam), ale po půl dni, už to bylo lepší - pomáhá teplá sprcha a tvrdé místo masírovat.
Rodila jsem ve středu a v sobotu v poledne jsme šly domů - záleží, jak se rozjede kojení, jestli mimi přibere a je celkově v pohodě. My měly porodní váhu 3860, pak zhubla na 3540, ale jak se rozjelo mlíko, tak v sobotu přibrala a pelášily jsme domů.

petua
19. únor 2009

Akras: Díííky za bohatý info 😉
No, s tou vizitou, mně přijde dost hukot i ten jeden doktor se sestrou, když Ti koukaj bůhvíkam na pokoji před ostatníma pac., nepřijde mi to moc ohleduplný, takže na tohle jsem právě zvědavá, protože to mi bude asi dóóst proti srsti.. 😅
A Tys byla na standrardním pokoji?
Jinak samozřejmě gratuluji k miminku, ať Ti dělá jenom radost 😵

kim
19. únor 2009

Akras to napsala přesně s těma věcma, já akorát dodám, že kdo je trochu cimprlich, tak ještě boty do sprchy, nejsou zrovna nejkrásnější 😝
A já teda taky nezažila 4 vizity za den, jen jednu na mě a jednu na Dádu a taky jsem zažila páteční vizitu s přednostou..holky, to že vám čučej mezi nohy vám fakt vadit nebude!!!!Taky jsem se toho děsila, ale fakt se nebojte, pak vám to přijde naprosto normální 😀 😀

petua
19. únor 2009

Kim, no já tohle nepřekousnu určitě, já se takhle k pacientům taky nechovam, abych je "vystavovala", když to neni nutný, tak proč si to nechat líbit... 😅 Jsou snad nějaký práva pacientů, kurňa 😝
😀

romi73
19. únor 2009

petua, vizita snad byla i 5x - ráno kolem 7 chodí doktorka sama se sestrou. je dobré být už osprchovaná a nemít kalhotky (jelikož ale předtím už buzerují s teploměrem, tak jsou stejně všichni vzhůru 🙂 ). sestra odendá vložku, doktorka koukne jak se to hojí a jde. asi za hodinu je větší vizita - to samé složení plus šéf k tomu. ten už nekouká, doktorka mu jen odmeldovala co bylo potřeba, on s náma zalaškoval a šel. u problematických případů se asi zdržel déle dle situace. ani nikdo neřešil binec na nočním stolku 🙂 pak přišla vizita pediatrická na mimino. no a pak ještě večer zase doktorka ženská (ale už myslím taky nekoukala, jen se ptala jak nám je) a dětská.

s tím kojením, kdybych věděla na co se ptát, tak se ptám. asi když si člověk řekne, tak mimčo před a po kojením zváží, nakonec váha byla na chodbě a můžete si ho vážit samy, mě to nenapadlo, protože na kurz jsem nechodila a přesně jak maty01 - připadala jsem si často jak tele, co neumí ani zapnout plenku a obléct miminku košilku 🙂 naštěstí spolubydlící zkušená mi docela pomohla...

taky si vemte aspoň balík balené neperlivé vody a třeba i vlastní čaj, mě sestřičky vždycky uvařily konvici vody a mohla jsem si dělat čaj jaký jsem chtěla, ten jejich černý bych nepozřela.

domů jsme šly čtvrtý den. gynekologové by mě snad pustili i dřív, ale pediatři nepropustí dítě dřív jak naběhne laktace. kdy se spustilo mlíko vlastně ani nevím. přikládala jsem dle instrukcí každé 2 hodiny, malá sála, nevím co 🙂 jestli kolostrum nebo mlíko, každopádně celé noci prořvala a prokňourala, tak jsem nafasovala stříkačky s glukózou, takže asi hlad měla. no ale v den propuštění už to mlíko bylo. ale jak někdo má do pár dní po porodu hodně nalitá prsa, tak to jsem nikdy neměla (a kojím doteď).

držím palce!

olbramka
19. únor 2009

holky, díky moc za "čerstvé" zážitky. můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi odd. šestinedělí a novorozeneckým? nebo je to to samé? jsem z toho trochu pomatená 😒

mifka82
19. únor 2009

Ahoj, moc děkuji všem holkám, který nám sdělují informace, moc to pomůže, když nevíte do čeho jdete 🙂 . Chtěla bych se zeptat, jestli jste měli zvlášt tašku na porodní sál, nebo prostě všechno v jedné na celý pobyt v porodnici. nevím totiž co budu potřebovat přímo k porodu a těsně po porodu. Díky

kim
19. únor 2009

olbamko, jsou to 2 různá oddělení, zvlášt sestry a doktorky, ale na jednom patře, takže to nemusíš řešit, oni samy si pohlídají zvlášť Tebe a zvlášť mimi 😉

Mifko, já měla velkou tašku po porodu v autě a na porodní sál jen igelitku, vlastně Ty toho moc nepotřebuješ, svlékneš se tam(ať Ti ti hned manža vezme a dáva na to bacha) dají Ti tu jejich košili..takže na sál ručník - budeš moct chodit do sprchy,přezůvky, pití, popřípadě piškoty, já teda pár měla..pro partnera přezůvky, ale není třeba, můj to tam přežil v botech a návlecích a pro něj jídlo a pití, snad nic jinýho jsem neměla 😨 když mě převezli na pokoj, manža mi tam velkou tašku hodil 😉

mifka82
19. únor 2009

Kim díky 🙂 . Ještě bych se ráda zeptala po kolika lidech jsou normální, tedy standartní pokoje. Ještě jednou díky.

kim
19. únor 2009

Standartní pokoje jsou pro 3 maminky - je to celkem síla, když plakají v noci všechna míma 😖 koupelna je společná pro dva pokoje, tzn.pro 6 maminek, ale nějak jsme se prostřídaly, takže nával nebyl, já tam byla 11 dní, takže díky velkým komplikacím, jsem se dostala i na nadstandart, kde jsme byly dvě a to bylo fakt bezvadný!!!!! 😉

olbramka
19. únor 2009

kim, díky. jsem z toho byla trochu zmatená, že třeba péče na odd. šestinedělí taková a maková a péče na novorozeneckým že zas jiná...

kim
19. únor 2009

Olbram, nene jsou na jednom patře a když budeš mít problém Ty, půjdeš jinam, než kdybys potřebovala poradit s mimčem 😉
Jinak teda ještě reaguju na tu výměnu dětských věciček, je to opravdu tak, že když chcete např.nový dupačky, musíte jim dát ty starý 😒 takže jsme to dělaly tak, že jsme si navzájem mimča hlídaly, zabalily bez dupaček do zavinky a jedna nebo druhá skočila pro nový hadříky 😉

mifka82
19. únor 2009

já právě přemýšlím jestli jít na nadstandart nebo to prostě přetpět, ale asi si raději připlatím, pokud bude volno. Dík

kim
19. únor 2009

No zkusila bych si ho zamluvit, je to opravdu veliký rozdíl, oproti tomu normoš pokoji!!!!!!!!!Na tom normoš jsem se moc dobře necítila...

jana100
19. únor 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat - nevíte jak jsou pokoje zařízené - myslím tím ty obyč. Už jsem tam rodila, ale je to už pár let zpátky, tak jen jestli se tam třeba něco nezmněnilo. (postele, nábytek, postýlky pro mimča....) Nevíte taky některá, jestli se nebude rekonstruovat porodní sál?

mifka82
19. únor 2009

zkusím se zeptat v poradně, snad budu mít štěstí a bude něco volného v den , kdy to bude potřeba 😀 . Dík

akras
19. únor 2009

Já byla na standartním pokoji a nijak mi to nevadilo. Od druhého dne jsme tam byly jen dvě. až poslední den tam zase někoho přivezli. I s tou koupelnou se to dalo pro ty dva pokoje. Člověk si jen prostě ohlídal, když někdo ¨zhasnul v koupelně a hned tam běžel. Je pravda, že někdy by člověk koupelnu pro míň mamin uvítal, ale nijak zásadní komplikaci jsem v tom neviděla.
Na stand. jsou 3 postele s plechovým noč. stolkem, přebalovací pult, věšák a to je vše + Jezdicí vozík (postýlka) s miminkem Všechny ostatní věci máte v tašce. Ty nadstandarty mají i TV, ale na to jsem teda myšlenky neměla. A byla jsem ráda, že jsem si měla s kým popovídat a nejsem tam sama, bylo to prima.
Na nadstandartech mají nové postele, na jednom pokoji i takovou vanu na koupání mimča, ale to jsem stejně koupat nechtěla. Jen jednou mi Barču vykoupali, abych věděla, jak na to, tak jsme se sešly na jednom z těch lepších pokojů. Nejlevnější nadst. je myslím za 400,- na den, tak myslím, že ten by úplně postačil - je pro dve. Vyhazovat třeba 800 nebo 1200 za den by se mi teda nechtělo.
S tím pláčem miminek je to fakt, ale zase já měla štěstí, tolik ta naše miminka neplakala a pak najednou doma se můžete daleko lépe vyspat, protože vás právě jiné mimčo už neruší, tak si připadáte jako v ráji a vyspaná 🙂

akras
19. únor 2009

Taky jsem měla jednu velkou tašku, kterou přinesl manža až když jsem byla přijata do porodky (po monitoru a vyšetření). Jinak přímo na porodní sál jsem měla jen malou tašku s ručníkem mýdlem, MP3, něčím na masáž, přezůvkama, hroznovým cukrem a vodou, abych se nemusela hrabat ve velké tašce.

maty01
19. únor 2009

Ale stejně, když vás tak čtu, tak mamky přiznejte, že už jste rády, že máte porod za sebou i pobyt v nemocnici? 😀
No, miminko nejsou jen radosti, ale i starosti. A těhotenstvím to teda u mě začíná 🙂

akras
19. únor 2009

Jasně, jsem ráda, že mám porod za sebou, i když to byla docela rychlovka a doma je doma, ale byla jsem na Bulovce fakt spokojená. Kdybychom tam musely být déle, tak by to nebyla žádná trága 😉

romi73
19. únor 2009

já jsem taky ráda, šla bych tam zase jak jsem psala kvůli porodníkům, a z novorozeneckého personálu bych si podruhé houby dělala 🙂

kim
19. únor 2009

Já jsme taky ráda, i když ta péče pak o miminko, batole, to je taky někdy pěknej záhul 😀
Jo holky takhle to řeknu, mít porod v pohodě, být před tím odpočatá, nemít žádné zdr.problémy a být v porodce 3-4 dny, tak taky pokoj neřeším a je ten normální pokoj naprosto dostačující 😉 v mém případě tomu bylo jinak a tak jsem byla ráda za celkem soukromí a klid na nadstandartu..jo a já neplatila, protože to vlastně nebyl nadstandart, když jsme tam byly dvě 😉

jana100
20. únor 2009

Ještě se zeptám na ty postýlky pro miminka. V některých nemocnicích mají takový ty plastový, jinde kovové a někde taky vypolstrovaný nákupní košík (což je teda příšerný ☹ ). Nevíte co mají na Bulovce? A co ty sály? Jsou snesitelný?

akras
20. únor 2009

Tady mají průhlené plastové - holčičky oranžové, kluci modré.
Sál se mi zdál dobrý, i když taková ta velikánská supermoderní lůžka to nejsou (jako mají třeba na nadst. v Podolí), ale v tu chvíli mi to bylo fakt jedno a nepohodlně kvůli porodnímu lůžku jsem se necítila. Pak je tam klasicky zázemí pro doktory, postýlka pro mimčo, na sále jste 2 hodiny po porodu, tak kdybyste si tam mimčo chtěly odložit (kdybyste tam neměly tatínka), pak je tam stolek a křeslo, nějaké umyvadlo. Pokud se mi to podaří, dám nějaké fotky do alba.

maty01
20. únor 2009

Holky, já jsem možná úplně zvláštní, ale mě je vybavení úplně fuk. Teda kromě operačního 🙂 Jen ať nechytnu nevyspanou směnu a pohádané manželé 😀 Už teď trochu díky vám vím, do čeho jdu a že je to fakt hodně IN NATURA, takže manžel na to určitě připravený nebude.. že tam budu stále nahá a později na sále asi dost masakr 😵 Už se ale těším! Možná se tu zabívám, jak to probíhá na Bulovce a oni mě tam pak nevezmou kvůli nonstop stavu 😖

kim
20. únor 2009

Jani, mají plastové boxy a pojízdné kovové postýlky, košíky nemají 😉 Sály - podle toho jaký chytneš, některé boxy jsou krásné, nově vymalované, nově vybavené, ale jsou tam i staré...ale myslím, že Ti to při porodu bude jedno 😉

jana100
20. únor 2009

Díky všem. Ty sály mě zajímaly spíš kvůli manželovi - je to takový citlivka, tak aby sebou neseknul hned v začátku 😀 Jinak vybavení je mi taky v podstatě jedno, protože člověk je rád, že to má za sebou a těší se domů, ale přeji jen ty nákupní košíky bych asi nezkousla. Zdá se mi to prostě takový divný 😝

01ajka
20. únor 2009

o vybaveni to holky opravdu neni...mela jsem registraci na bulovce, rodila jsem v cervenci,natresk, rodilo se i na chodbe,manzel u me byt nemohl, tak stres (cekali jsme prvni miminko) stejne nas poslali domu,byla jsem otevrena na 1cm..totalni nezajem, neprijemna, doktorka, no des..vse je o lidech,momentalni situací..
nakonec jsem si musela zavolat sanitku a rodila jsem ve vinohradske...naprosto jiny pristup,na sale a na sestinedeli vsichni maximalne prijemny ochotny, lidsky...normalni pokoj po 3 wc, sprcha, lednice...
tak stejne smysl registrace nechapu, kdyz je plno ...mate smulu a bulovka, nezajem...zato ve vinohradske mi pani doktorka slibila, ze pokud me nebudou moc odrodit, taky meli naval..ze mi vyridi a obvola porodncii kde me vezmou...muj zazitek...bulovka zklamani....

akras
20. únor 2009

Je to určitě o lidech, na blba narazíte všude, i v těch nejvyhlášenějších porodnicích a naopak, v porodnici s horší pověstí můžete mít štěstí a být max spokojeny. Je to prostě hop nebo trop.
Já měla štěstí.

onbar
22. únor 2009

ahoj holky vsem moc gratuluji a uprime zavidim co to mate za sebou 🙂 chtela bych se zeptat jednak na ty vlozky po porodu - to jako rano prijedou a kazde rozdaji balicek den?
Dale k tem zupanum ten erarnim - maji kapsy? (asi blbej dotaz ale napadlo me to kdyz jsme byli na prohlidce na Bulovce tak hned na chodbe byla cedule at si hlidame osob.veci jako TF apdob. tak jsem si zrovna rikala kdyz pujdu na jidlo apodob. kam ten TF dam 🙂)) ).
A posledni dotaz jake doklady/papiry si mam pripravit (pred porodem)? Je nejaky formular na jmena ditete a nebo to tam nahlasuji mezi kontrakcema pri prijmu? Rod.list ditete davaji jeste nez pujdeme domu? Moc moc vsem diky za info.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru