Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

anus.anys
18. čer 2009

ahojky,hele, byla jsem na 3pokojáku,ženský tam byly naprosto super. Hlavně jsme se doplňovaly, když jedna byla ve sprše a zaplakalo jí mimčo,tak druhá se o něj postarala (v rámci možností). Měla jsem dojem,že dělí maminy podle toho co se jim narodilo, my sjme byly na pokoji s klukama a jinde měly na pokoji samý holčičky. Fakt super jsou ty jejich boxíky na vození miminek. 🙂

Co bych za to dala kdybych ještě funěla jak lokomotiva,sice v těhlech vedrech asi určitě nic příjemnýho,ale ty 24hodinový služby taky nic moc. Malýho stále trápí bříško a pořád pláče, dnes jsme měli skvělou noc, spal 6 hodin v kuse,už jsem se bála jestli žije že tak dlouho spí. Ale poprvé jsem se od jeho narození jakš takš vyspala. Ale to ráno bylo teda děsivý, pokakal a počůral mi všechno co mu přišlo do cesty. Občas si říkám že mi to dělá naschvál.

Držím vám všechny palce i Adík ať už to máte za sebou.

jirinkas
18. čer 2009

anus jo je to asi fuška, však už si to taky za chvilku vyzkoušíme 🙂 Mně by se líbil ten dvoulůžkový nadstandard, uvdíme, jestli to půjde. Jak jste na tom byli s koupelnou a záchodem, nebyla jedna pro 6 mamin trochu těsná?

Včera jsem byla v poradně, čípek mám o cenťák kratší, 1,5cm, že by se začalo něco dít? 😉

andreasek82
18. čer 2009

jirinkas ja mam taky 1,5 cm, jsem zvedava, jestli zitra budu mit zas o neco mene 🙂
boli me podbrisek od vcerejska tak jemne jako pred ms.. tak treba se neco posouplo 🙂
ja mam po pravde receno docela strach z te koupelny a zachodu pro 6 maminek.. jeste kdyz mame tak dbat na tu hygienu.. tak jeste uvidim, jaky pokoj si dopreju 🙂

jirinkas
18. čer 2009

andreasek tak písni, jak jsi dopadla 🙂 kdo má v pátek poradnu? já chodím k dr. Menzlový, je fajn 🙂
no asi se tam ty maminy nějak dohodnout musí 😀 z čeho mám větší strach - termín mám 6.7., od 15.7.nám začíná odstávka teplé vody na 5 dní..... to se zblázním, jestli se budu mět sprchovat studenou vodou, nebo nevim jak to budu dělat....

anus.anys
19. čer 2009

hele,vždycky jsme se v tý koupelně minuly. sice občas se přihodilo,že jsem byla ve sprše a jiná mamina potřebovala na záchod,tak jsme se tam akorát potkaly. nic horšího než že vás uvidí jiná ženská nahou nebude. holky,myslela jsem,že nic horšího než porod není,ale musim říct,že je....a to je zánět v prsu. jinak,já jsem neměla moc na výběr s tim pokojem,pač první noc jsem ležela na 5.patře,protože na 3.nebyly místa. 11 maminek bylo úplně mimo své miminka a já jsem byla mezi nima. Naštěstí druhou noc už jsem měla broučka u sebe. hele,po porodu až jsem se najedla,tak jsem vstala se sestřičkou,šla jsem do koupelny, ve šprše jsem se opláchla vlažnou vodou a sestřička mi řekla,ať se skusim vyčůrat přímo do tý sprchy. první dva dny jsem v podstatě chodila na záchod do sprchy...takhle to tam dělaly všechny maminy...doporučuju boty do vody s sebou a vložky do podprsenek. nic víc nepotřebujete...kalhotky stejně nenosíte,košili máte pořád špinavou, ponožky třeba taky nejsou,pač tam je teplo, jo,ještě boty na chození á vlhčený ubrousky pro mimčo potřebujete. nic víc bych si nebrala,mají pěkné oblečení pro miminka, dostáváte 6 plínek na den, já jsem s tim vystačila,jen jednou už jsem plíny neměla,tak mi daly když jsem o to požádala.

jinak,záhul to fakt je,bohužel, moje mama naučila malýho usínat v náručí,což jsem hned odsoudila a teď si vždycky vyslechnu hodinový pláč a pak je klid. zatím papa

kocicinka
19. čer 2009

Ahoojte, teď jsem se vrátila z monitoru z Bulovky a mají tam docela frmol, přijela tam jedna rodička rychlou s kontrakcema a poslali jí jinam 😒

jirinkas
19. čer 2009

kocicinka - ani nestraš.....
pro tento případ, jaká náhradní porodka je se stejným "servisem"? - tím myslím dětská JIP, odběr PK atd.....

kocicinka
19. čer 2009

Dětská JIP je v Motole, v Podolí a u Apolináře taky, myslím. S tím odběrem PK to bude asi horší, záleží na tom, jestli ho chceš pro vlastní potřebu, nebo PK darovat...Ale oni ty stopstavy jsou málokdy a trvají pár hodin.... To by člověk musel mít extrasmůlu...

jirinkas
19. čer 2009

PK chceme darovat, s tím by měl být problém menší než s uchováním pro vlastní potřebu. Byla jsem tak ukolíbaná tím, že budu rodit na Bulovce, že mi až ted došlo, že bych si možná pro jistotu měla jít koupit noční košili a župan 😅

ludva
19. čer 2009

Ahoj, je to fakt o náhodě, byla jsem na monitoru dneska ve 13,00 hod.
Ptala jsem se sestřičky jak mají plno, říkala, že dneska je poloprázdno.
Během mého natáčení se narodilo jedno miminečko. Vše proběhlo v klídečku a pohodičce 😀.

Kocicinko, ty chodíš na monitory na Bulovku? Myslela jsem si, že chodíš do poradny do Nerátek.

kocicinka
19. čer 2009

Ludvo, mám teď monitory 2x týdně, takže jezdit pokaždé do Nerat. by bylo dost únavné.Ono je v podstatě jedno, kde ti ten monitor natočej.

andreasek82
19. čer 2009

holky tak ja dnes byla v poradne a nalez je pry klidovy, takze na porod to zrejme zatim nevypada..
i kdyz ono to muze prijit asi kdykoliv.. bulovkovy termin mam 21/6.. za dva dny..
je ale fakt, ze mi kamaradka, co lezi s malou andrejkou na sestinedeli rikala, ze maji stopstav, ale to se meni kazdou chvili.. no tak jsem na to v zaveru zvedava..
mozna nakonec ty neratky.. na ty jsem slysela chvalu, co myslite?

kocicinka
19. čer 2009

Nerátky jsou hodně vychvalovaný. Já jsem dlouho váhala, zda Nerátky, nebo Hořovice, nakonec nám to zkomplikovala pupečníková krev kterou přestali v Hořovicích odebírat a tak jsem myslela, že pojedu do Nerátek a oni tam přestali odebírat taky.

andreasek82
19. čer 2009

je tak ja jsem z berouna, tak horovic znam dost dobre 🙂
ted ale bydlime v praze, do berouna ale porad casto jezdim za mamkou a tak.. mam tam i gynekologa, ale budu ho menit po sestinedeli..
ale v neratkach se nemusis registrovat ne? ale pokud ted maji stopstav.. 😒

jirinkas
20. čer 2009

kocicinka: chceš PK pro mimi nebo pro sebe? My ji chceme darovat, bavila jsem se o tom s Dr. v poradně minulou středu, říkala že s darováním problém není, ale horší je to s uchováním pro vlastním potřebu. Měli nějaký problém s legislativou, proto s tím hodně porodek přestalo.... ale nevím, nerozumím tomu.

Nerátky jsou hodně vychvalovaný, ale mám obavu že tam není JIP pro mimi kdyby se něco dělo a jsou poměrně drahý - např. epidurál za 3000,- uffffff.... Ale ten se prý platí i v Krči......... Jinak Nerátky na stránkách píšou, že se musí registrovat do jejich informačního systému, ale to bude jen formalita, pokud tam člověk ještě nebyl....

kocicinka
20. čer 2009

Jirinko, v Nerátkách se platí za kde co(i za čtyřlůžkový pokoj platíš 200 za den), ale epidurál je tam zdarma!
JIP tam není.
My jsme chtěli PK pro vlastní potřebu. Nedělaj to teď už nikde. Coord Blood i ta druhá spol. čekají na povolení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
Andreasku já jsem zase z Karlštejna🙂Teda mamka tam bydlí, tak tam taky často jedzím. Já teď už bydlím v Praze.
V Neratkách se nemusíš registrovat, jen se zapsat do jejich NISu- info. systému a to stačí telefonicky či mailem.

andreasek82
20. čer 2009

kocicinka: fakt z karlstejna jo? 🙂
no jo, ten ja znam mooc dobre a srbsko! 😉
holky nechavam to osudu, proste nekde porodit musim a snad budem ja i mimisek zdravi a ten porod a nasledny pobyt na sestinedeli se snad bude dat prezit! 🙂 uz ted se ale moc tesim, az si nas tatinek vyzvedne a pojedeme domuuu.. 😵
dobrou noc..

jirinkas
21. čer 2009

jo přesně tak, přežít porodku a pak si umět poradit doma 😎 Bude to náročný ale už se na to těším. Včera ze mě odešlo cosi co by se možná dalo považovat za hlenovou zátku, tož začínám být napnutá 🙂 Jestli se nic nestane, tak ve středu mám zas poradnu, tak uvidíme.
Aha tak ty Nerátky mají ty 3000 na stránkách, takže jestli je to zadara tak jen dobře. Koukala jsem třeba ještě na Krč, holky píšou, že to tam stojí 5700.... to je nářez 😲

kocicinka
21. čer 2009

Na stránky nekoukej, maj tam staré informace, mě to taky zmátlo.

ludva
21. čer 2009

Zdravím všechny čekatelky 😀
dneska jsem byla opět na monitoru na Bulovce. Bohužel mají opět stopstav (prý i Nerátky), takže přijímá pouze Brandýs a Mělník. Údajně malují na gynekologii, takže ani tam nemůžou žádnou maminu strčit. Pokud se nic nestane, nastupuju v pátek na vyvolání. To jsem teda zvědavá, kam mě přijmou 😒.

Jiřinko : hlednová zátka může odejít i 3 týdny před porodem.

andreasek82
21. čer 2009

ahojky.. 🙂
ludvo ja taky dnes byla na monitoru.. nesedelas nahodou hned u dveri jakoby za tou clonou? mam pocit, ze podle fotky bys to mohla byt ty.. 😉 ja prave odchazela, jen jsem cekala na prukazku od sestricky..
takze maji stopstav?? ☹ me ani nenapadlo se zeptat.. ach jo.. to z toho tedy moc dobry pocit nemam.. no tak uvidime, jak se situace zmeni a jak tomu bude, az zacnem opravdu rodit.. 😅
jinak hlasim, ze ja zatku stale jeste mam, protoze jsem nespozorovala nic, ze by mi odesla.. 😕

jirinkas
21. čer 2009

ahojky, jejda, doufám, že malej ještě vydrží 🙂 hlenovou zátku jsem už zkoumala po netu, je to u každýho jinak, navíc to nemuselo být ono, jen ten výtok (i když to bylo hodně hustý)....
O porodnici v Mělníce toho moc nevím, ale Brandýsu bych se ráda vyhnula - jednak moje GynDr. s nima spolupracovala a říkala že všichni kvalitní doktoři odešli a že to fakt nedoporučuje, až jako poslední alternativu, pak mám obavu že tam není pediatr u porodu a třetí mínus je zážitek mé známé, které se nemohl rozjet porod, doktor už držel v ruce skalpel a vysvobodila ji až sestřička, která jí tam cosi prorazila a v tu ránu se porod rozjel....

andreasek82
21. čer 2009

jirinko to nejspis zatka byla.. ja nic vubec nezpozorovala zatim, ale odejit snad vubec nemusi, ze?
o porodce v melnice take nevim nic a o brandyse taky nic moc, jen par tedy taky spise negativnich hodnoceni..
no ja nevim, porad doufam, ze me bulovka prijme a kdyz ne, tak ze vyjdou neratky! no to jsou veci.. clovek se v 12tt ne-li driv registruje a pak v zaveru stejne nema jistotu, kde porodi ☹ 😠

jirinkas
21. čer 2009

Jo přesně tak..... otázka ještě je, jak jsou na tom ostatní pražský porodky. PA Šimánková říkala, že to obvolávají kde je místo a upřednostňují posílat po Pze, otázka je, jestli to tak opravdu je....
Bydlím v Horních Počernicích, v Brandýse jsem ještě rychleji jak na Bulovce, ale fakt se tam bojim... Ještě jsou prý dobrý Hořovice, ale to už je docela z ruky....

andreasek82
21. čer 2009

no ja jsem se narodila v beroune a jeste do nedavna tam zila, takze horovice znam dobre, porodnice je tam pry moc fajn, ale my bydlime v praze 8 - dolnich chabrech a bulovku mame fakt 7 minutek autem, takze do horovic by pro me bylo opravdu z ruky.. jj, nam taky pa simankova rikala, ze posilaji po praze, ale nevim nevim..
vis co, ja si myslim, ze dnes muze byt stop stav na bulovce, ale zitra rano treba dost maminek propusti, takze ono se to dost meni bych rekla..

ludva
21. čer 2009

Andreo, určo jsme se dopoledne viděly 😀 .

Do Hořovic bych teda nejela ani náhodou : 1. je to daleko a za 2. prý nic moc.
Ale je to o tom, že má každý reference na jinou porodku a je to hlavně hodně o štěstí.
Já mám zase výborné reference na Brandýs atp.

Jiřinko, ta zátka to opravdu mohla být. Odchází někdy postupně, někdy najednou a někdy až opravdu u porodu.
Stejně nemá vlik skoro na nic, tak si z toho nic nedělej.

ludva
21. čer 2009

Asi nemá cenu se nervovat. Zrovna dneska tam přijali maminu, kterou nepřijal Benešov, ale byla registrovaná na Bulovce. Říkali, že je to poslední maminka, kterou mohou přijmout a to dneska propouštěli 8 miminek. Na sále bylo tou dobou 6 rodiček. Takže situace je asi každý den jiná a nemá moc smysl to řešit, stejně to neovlivníme
🙂

Jak říkám, z vlastní zkušenosti vím, že je to hlavně o lidech a o štěstí.

Takže Vám držím všem palečky.

jirinkas
21. čer 2009

jo to máš pravdu, nějak to dopadnout musí ..... 🙂

andreasek82
21. čer 2009

tak to jsem holky tedy fakt zvedava! 😅
snad budem mit stigro a nebudem z tech, co porodi nekde pomalu za jizdy na dalnici 😀

anus.anys
22. čer 2009

Těpic holky, docela vám nezávidim tyhle problémy. Koukám,že ta Bulovka je čim dál žádanější.

Mě zátka neodešla,až mi praskli vodu,tak to asi odešlo i s tim. Kontrakce jsem měla,takže potvrzuji,že nemusí zátka odejít a rodit můžete. Většinou co jsem slyšela,tak tu zátku doktoři sami odstaňují,když mamina přenáší,prý by se mělo porodit do týdne když ji odstraní,ale znám případy,kdy se odstranila hlenová zátka a mamina stále ne a ne porodit,takže je to jako vždy hodně individuální.

Já když jsem rodila,tak v tu chvíli rodily další 3 maminy. Já a Adam jsme byli první noc od sebe,pač já jsem byla na jinym patře než on. Druhej den propustili 11 maminek,což je taky krutý. olky,moc Vám držim palečky ať Vám to vyjde podle Vašich představ. Hlavně ať už to máte rychle za sebou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru