Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

aannggiie
28. led 2010

rowan-😀 😀 se ti vůbec nedivím

anus.anys
29. led 2010

jen bych ještě doplnila boty do vody, pač po porodu jak se jdeš osprchnout ak hned močíš o sprchy a dělají to tak všechny maminky... :D jinak

Aannggiie: hele, já jsem si ten epi vyřvala, byla jsem v bolestech přes 24 hodin a pak když jsem si zavolala doktora tak jsem ho poprosila aby mi ho píchli (byla jsem otevřená na 4 prsty).

rowan: myslím si že 4D utz nedělají, nebo aspoň mě ho nedělali ani jsem ho tam neviděla...nejjednosuší je se zeptat přímo tam :D

Plechajda: koukám že fakt co sluba tak jiný návyky..ale je pravda, že mi PA řekla, ať zavolám přítelovi ať přijede, on přijel a do hodiny jsme šli na sál, kde jsme byly dalších 7 hodin...myslim, moc si z toho porodu nepamatuju...jen z vyprávění :D

Jinak, kdyby se mi poštěstilo mít druhé dítko, tak určitě bych brala bulajdu, byla jsem strašně spokojená, personál bezvadnej, strava do jisté míry ušla.. držím všem palečky.
A co ženy vaše již narozené ratolesti? Nějaké novinky? povídejte, přehánějte :D

lenerka
29. led 2010

tak mě bylo řečeno,že si raději mám s sebou vzít i vložky a ty jednorázový kalhotky
to už se v tý tašce neztratí 😉

župan mám svůj i košili
a oblečky pro mimčo ať mi daj jejich,jen beru pro jistotu 2bodíčky,ty košilky mě nějak v Podolí nevyhovovali
nevím,jaký mají na Bulovce

já naštěstí sním všechno,tak se stravy moc nebojím 😉
boty do vody zabalený i kruh

díky

aannggiie
29. led 2010

jj na boty do sprchy jsem zapomněla 😉
no jídlo hnus,ale nevybírám si,nebyla jsem na hotelu 😅 Když si Bulovka vařila sama tak to bylo dobrý,ale jak jídlo začali dovážet 😝 😝

Jinak mám chlapečka hodnýho,ale nesmí ho chytnout prdíky.Dokoupila jsem dneska termofor-hrocha a pupíka tak jsem zvědavá.Jo a za týden přibral 300 🙂

aannggiie
29. led 2010

lenerka-vložky fakt nepotřebuješ daj ti kolik budeš potřebovat-musíš mít ty porodní a jednorázový kalhotky bomba doporučuju.Nelítá ti ta vložka.Asi se tady nesmí psát ta značka,ale jsou takový kratáskový a hlavně příjemný

plechajda
31. led 2010

ahoj 🙂

ty vlozky fakt nejsou potreba, oni maji takovy dobry a lepsi nez ty co se normalne kupujou v lekarne...a jak pise angie daji ti kolik budes chtit....

jen doplnim ty kosilky erarni...davaji dupajdy a kosilky, dupajdy maji 2 velikosti, mensi pro normalni deti a vetsi pro ty cvaliky co se narodej 🙂 a kosilky jak kdy, nekdy dostanes i 74 vel jak se postestilo me 😠 takze v tom malej plaval a sla jsem to vratit ze to nemyslej vazne...ale vetsinou jsou trosku vetsi a na tkanicky, takze me z toho obe deti permanentne vylejzali teda...taky jsem si pak vzala vlastni body....

Angie to ti teda prcek krasne nabira, zas dalsi co koji pribinak 😠 Ja jsem rada za 150g tydne 😠 no asi zacnu pomalu zkuspovat sunar v akcich, protoze to max 3-4m kojeni jistej a pak pujdem zas na prikrmy jelikoz prestane nabirat, uz ted mi to je jasny 😒

plechajda
31. led 2010

jo a k tomu epiduralu, oni ho sami nenabidnou...ja si taky rekla a cekala jsem asi dalsi 2h nez jsem ho dostala, ale dockala jsem a byla to paraaaada...u druhyho uz nebylo treba 😉

aannggiie
31. led 2010

tak jsem ráda,že na epidurál nedošlo

Pribinák 😀 😀 se poseru 😉 Já jsem zvědavá jestli mu to bude stačit.Jak to ted chodí? Příkrmy musí schválit dr nebo když dítě řve hlady tak si koupíš sama sunar nebo něco.Já jsem už z toho taková vyběhlá 😉

denisia
31. led 2010

Caute holky, citam, ze mate s Bulovkou vcelku dobre skusenosti ... Ja som tiez zaregistrovana na Bulovke, rodila som tam v listopadu 2007 a bola som spokojna. Dr. Zahumensky i Dr. Vojtech ma rodili a boli super, porodni asistentky v pohode.
A je tam teraz narvano? Mam pocit, ze ten sialeny baby boom uz trochu ustal, ale mozno uz len tak nepozorujem okolie 😉

plechajda
31. led 2010

angie - no ja u prvniho nasadila sunar sama kdyz mi prestal pribirat a dr jsem jen rekla ze uz neni kojenej plne a to bylo vse....ja jsem mama a jsem s tim ditetem kazdej den, takze cekat na nejaky schvaleni ? pffff 😝

jinak rvat muze, ale pokud bude porad dostatecne curat a kadit tak bych UM nedavala...

denisio no ja rodila ted v lednu a byl stopstav, ale 3 dny na to nas bylo na pokojich uz polovina, ja spala dokonce 2 noci sama na pokoji...takze asi to malicko ustalo, ale i tak to chce mit jeste stesti se netrefit do terminu kdy bude rodit hodne mamin, coz nikdo nevi kdy bude 😉 😀

aannggiie
1. únor 2010

Plechajdo díky.Musím se zeptat jak to chodí,protože prvorozenýmu jsem nasadila sunar a to byl tenkrát mazec u dr.Keců 3 prd...
koukala jsem na pokoje u Apolináře a zlatá Bulovka teda.Teď tam rodily dvě kámošky a úplně nespokojený.No a v dubnu tam má rodit ségra a je z toho rozhozená.

Denis-já rodila taky v lednu a měla jsem kliku,že jsem byla sama na pokoji,akdyž jsem odchazela tak bylo zase narváno

anus.anys
1. únor 2010

lenerka: souhlasím s angie, pač vložek tam mají kvanta. Měla jsem malý/velký problém s únikem moči po porodu,tak těch vložek jsem spotřebovala fakt dost. Kdykoliv mi došly, tak jsem poprosila o další a bez mrknutí oka mi daly.
S těma síťovejma spoďárama, nevim, sice jsem je měla koupený,ale když jsem si je dala na sebe, tak mi to bylo nepříjemný. Nosila jsem jen vložku a nic víc. Tak to zas záleží na tobě, jak se budeš cítit ty. Je fakt je 98% mamin si to velmi chválí.
Jo, jen si myslím, že košile a župan je zbytečný,co chvíli se budeš převlíkat díky malé nehodě...teda pokud budeš "šikovná" jak já. Ale je jasný že domácí je lepší...já jsem spotřebovala tak 3-5košilek za den.

aannggiie: jo, s těma prdíkama to jsem taky znávala. Když už mi to přerostlo přes hlavu, tak jsem mu koupila kapičky (baby calm), chutná to po hašlerkách a malýmu to moc chutnalo a hlavně mu to pomáhalo. Jinak, koukám že krásně přibírá malej :D to je super
a ještě k tomu apolináři, rodila tam "švagrová" a byla v celku spokojená, myslim že zase záleží na tom, co od tý porodnice čekáš a jaký chytíš personál...ostatně jako všude. 🙂

jo a s těma bodýčkama? mě malej taky vpadával z košilek, protože naší velikost prostě neměli. Vzala jsem si 2 body z domova. Dupajdy mají fakt moc pěkný :D

jinak, náš malej má konečně zub a rovnou 2 :D vyrostly mu během 14 dní,ale ani jsem nepocítila, že by se něco mělo dít, jako průjmík, nebo teploty...zato teď? hotová katastrofa, pořád má vysoký teploty, průjmík má docela hodně a tak 3x denně,ale tak moc, že ho i s oblečením dávám do vany a rovnou vykoupu...rostou mu horní zoubky, takže si docela užívám. Jinak, už říká bába a od včerejška si rozšířil slovník na tata, dede a Ada...na mámu zatím prej kašle :(

zatím čusík 🙂

denisia
1. únor 2010

Dik za info. Uvidime, az to pride. Prvykrat sme mali stastie, od prijmu (10.00) do konca porodu (14.30) som tam bola sama, takze bola pohoda, bola som v tom zadnom samostatnom porodnom boxe ... do vecera sa narodilo este dalsich 5 deti 😉
Inac sme pouzivali vsetko erarne, moj vlastny zupan i pyzamo ostalo cely cas v taske ...

lenerka
2. únor 2010

ok

tak vložky nechávám doma
určitě se pak budou šiknout až budu doma
mě ty sítovaný spodárky vyhovovali a dokonce jsme je asi týden ještě nosila doma

bodíčky zabalený
no to je síla,že dají miminkám vel.74
to je tak na půlroční děti né?

a co měli jste některá minitor dechu?
jak jsem měla toho streptokoka s první dcerou,tak mě ho v Podolí pod kačku dali

já totiž opět mám toho streptokoka ☹

aannggiie
2. únor 2010

čus

Já jsem streptokoka neměla,ale viděla jsem tam holky jak monitory maj.A ty jim taky dali 🙂

Tam neměla miminka velký dupajdy nebo jsem měla fakt kliku,že tam byly sestřičky,který ještě oblečení vybíraly,aby dětem bylo akorát 😉

Kdyžtak si vem sebou vodu 😵 A jinak držim palce,koukám,že seš před slehnutim

lenerka
2. únor 2010

voda to je jasný
já při kačence vypila 6vod po 2litrech
já moc na ty černý čaje nejsem

co vám tam dávali k snídani?
já vím,že v Podolí moc nedbali na stravu pro kojící mámy
bylo čerstvý pečivo černý silný čaj a cibulový jídlo,ale malá naštěstí na prdy v porodnici netrpěla
to nám začlo až cca 14dní po propuštění domů

aannggiie
2. únor 2010

bílý kafe nebo kakao,čerstvý pečivo (taky bezva na nadýmání) jogurt,máslo,taveňák.No,anglická snídaně to nebyla 😉 .nechala jsem si přinést jogurtový mlíka,tatranky a polomáčený.Večer jsem měla vždycky na něco chuť,protože véča byla v 5 a v 8 hod na mě lezla mlsná

Co si dávala malý na prdíky?

lenerka
2. únor 2010

no já jsem taky žravec
nejvíce večer,takže velký zásoby jídla 😀
jogurty a kde jsi to měla schovaný za oknem?
kakao můžu i bílý kafe,tak to snad přežiju

na prdíky?
no mazala jsme jí mastí Pupík a dávala kapičky sabsimplex,ale myslím,že to moc nezabíralo
já dělala kravinu,když brečela nechtěla dudlík,tak jsem jí dala prso
tím jsem jí ubližovala,mlíko se v ní hromadilo a jak to neuměla zpracovávat,tak jí to bříško bolelo
a hlavně pomáhalo masírovat a zahřívat

teď si koupím asi ještě od 4týdne nějaký probiotický kapky

plechajda
2. únor 2010

tak ja mela streptokoka u prvniho a to me ladovali atb v kapackach a monitor dechu jsme teda nemeli....a ted taky ne, ale u druhyho uz jsem strepkouse nemela 🙂

Jinak mala zacina bejt pekne "vycurana".... rve a rve a jak ji maminka da ke koze tak je klid a je schopna spat i 7h 😠 mrska jedna mrnava...doufam, ze mi neskonci v posteli naporad 😠 😉

aannggiie
3. únor 2010

lenerka-tak přesně co si dělala s malou tak to dělám taky.Dneska mi došla trpělivost a šel do postýlky.Přesně hodinu řev jak prase a pak na 10 minut usnul.Pak jsem mu dala najíst spal 15 min a zase řev tak jsem zvědavá na jak dlouho....no a teď do toho chytil i škytavku.
Ale u nás to teď zrovna neni prdíkama,ale že už je zvyklej pořád na to chování.
To prso jsem mu dávala z toho důvodu,že si myslím,že neni najezenej,protože vždycky u toho usne

Jinak jsem to jídlo měla za oknem,ale v místnosti kde se jí tak tam je lednice

aannggiie
3. únor 2010

plechajdo-to tě lituju.Takhle jsem to udělala u Jakuba a to bylo peklo.Teď u Šími to vůbec nechci opakovat (jestli to teda půjde) 😒 A už má na to náběhy jak jsem to psala lenerce.
Je teda pravda,že bydlet v bytě tak ten řev asi nevydržim proto jsem toho staršího pěkně rozmazlila

A co na Matěj,když vidí jak máš pořád malou? 😨

lenerka
3. únor 2010

tak dneska jsme byla na tý kontrole
a docela jsem byla v šoku v poradně ani noha
tak to šlo rychle
malá spolupracovala na monitoru a vše u doktora v pořádku
na porod to nevypadá,tak snad ještě cca 14dní vydrží 😉

jasně,takže jogurty za okno 😉
dneska jsme byla v penny a nakoupila sušenky a musli tyčinky
zásoby dobrot,aby neumřela hlady 😀

lenerka
3. únor 2010

aannggiie a co na brášku starší syn?
toho už asi doma ani nemáš co?

no já jsme zvědavá,jak kačka bude reagovat na ségru
bojím se tý žárlivosti 😖
ale teď se na ní těší a pořád ať už vyleze 😀

my jsme kačku do postele nedávali
když řvala ,tak řvala ve svý postýlce
kačka nechtěla dudlíka,takže měla jen prso
ale nějak od 5měsíce jsme jí ho nacpali a dudlala ,tak byl od ní trošku pokoj 😀

aannggiie
3. únor 2010

lenerka-si udělala dobře se zásobama 😉

starší ho teď zrovna chová 😉 Jinak je z něho pěkně vysranej.Jinak doma se zdržuje a myslím,že ještě dost dlouho bude,protože mu tady nic nechybí 🙂 To neni jako za mých časů kdy jsem vypadla v 17-ti a byla jsem šťastná,že jsem v prdeli

aannggiie
8. únor 2010

tak Lenerka nakoupila jogurty a šla asi rodit 😅

plechajda
8. únor 2010

hehe tak hlavne ze ma zasoby 😀 😀 😀

Matej zatim nezarli, jen ji krade toho dudlika porad...hladi po hlavicce a dava pusinky, ale samo ho musim kontrolovat pac je desne neohrabanej....

mala ma ty dudla zachvaty my kozy jen obcas...3 dny je klid a pak jeden vecer musi bejt u kozy...treba jako vcera vecer... ale jinak je porad zlata a uz kouka a pozoruje takze ji davam do lehatka s hrackama at ma na co koukat 🙂

A co u vas ?

aannggiie
8. únor 2010

no já bych potřebovala,aby chtěl toho dudlíka on ho úplně nesnáší.
Jinak chce se pořád chovat.Tak jsem za macechu a nechávám ho v postýlce vyřvat.A teď jsem se dočetla na netu,že se má nechat brečet minutu-tak já mám hodinovou minutu-jinak je v pohodičce.Zítra jdem do poradny tak to vidim na 4,5 kg

plechajda
9. únor 2010

ahoj 🙂

u nas dudlik jak kdy, kdyz chvili rve tak si ho vezme....ale jinak ho porad fluse a dela utoho ksichty jakoze toje nejhnusnejsi vec na svete 🙂 ale ted uz si zacina povidat tak to je pekny 🙂

aannggiie
9. únor 2010

čus plechajdo a ta tvoje krasavice neni rozmazlená ???? že by zase ten můj sprateček jenom byl 😔 to se mi nechce věřit 😅 .A jak to děláš?

denisia
9. únor 2010

Holky, chodili ste niektora na tie predporodne kurzy na Bulovke?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru